Érsek sa rozhodol, štátne koľaje dostali nového šéfa

Moderátor: Moderátori

Érsek sa rozhodol, štátne koľaje dostali nového šéfa

Odoslaťod plš » 03. Nov 2016 20:19

Érsek sa rozhodol, štátne koľaje dostali nového šéfa

Novým generálnym riaditeľom Železníc Slovenskej republiky sa stal Martin Erdössy. Prišiel z Dopravného podniku Bratislava.

3. nov 2016 o 16:46 Marek Poracký
Minister dopravy vymenoval nového štátneho správcu tratí.(Zdroj: SME/Gabriel Kuchta )

BRATISLAVA. Z predstavenstva dopravného podniku mesta Bratislava, rovno na stoličku šéfa štátneho správcu tratí a niektorých železničných staníc.

Taký je príbeh nového šéfa Železníc Slovenskej republiky Martina Erdössyho.

Na návrh správnej rady ho vymenoval minister dopravy Arpád Érsek z Most-Hídu. „Martin Erdössy doteraz pôsobil v súkromnej sfére na riadiacich pozíciách. Mal na starosti predaj, riadenie a implementáciu projektov. V oblasti dopravy pritom nie je nováčikom,“ napísalo na webe ministerstvo dopravy.

Bol členom predstavenstva bratislavského dopravného podniku a zároveň riaditeľom Úseku dopravnej infraštruktúry a elektrických dráh.

Riadil tak podľa ministerstva úsek s viac ako 1000 zamestnancami, ktorý zodpovedá za dopravnú cestu, prevádzku električiek a trolejbusy.

„Chcem sa naplno venovať práci generálneho riaditeľa. Ďakujem ministrovi a správnej rade za prejavenú dôveru a aj za vypočutie môjho pohľadu na to, ako by mali naše železnice napredovať. Železnice Slovenskej republiky sú spoločnosťou s dlhou tradíciou a možnosť riadiť túto organizáciu beriem ako veľkú profesionálnu aj osobnú výzvu,“ povedal Erdössy.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20374902/erse ... z4OyGtPJia
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 23:26
Bydlisko: Košice

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.