Diaľničná križovatka v poli

Moderátor: Moderátori

Diaľničná križovatka v poli

Odoslaťod aquila » 05. Nov 2016 20:34

4.11.2016 o 0:12 | (upravené 4.11.2016 o 0:38) Karma článku: 3,65 | Prečítané: 965x

Nezodpovedané otázky ohľadom rozširovania D1 neutíchajú a asi tak skoro neutíchnu.Naďalej ostáva otvorená jedna z najpodstatnejších otázok nepreukázanej nadväznosti diaľničnej križovatky (DK) Triblavina na priľahlú cestnú sieť.

K napísaniu tohto blogu ma primäl najnovší článok z Trendu (predovšetkým časť v rámčeku s názvom "Problémy s Triblavinou").
http://www.etrend.sk/ekonomika/k-obchva ... na-d1.html

Dňa 5.2. 2016 sa na pôde BSK uskutočnilo pracovné rokovanie k "druhému" finálnemu projektu pre územné rozhodnutie riešenia trasovania obchvatu Pezinka od okružnej križovatky DK Triblavina po cestu III. triedy v obci Chorvátsky Grob.
"Druhý" preto, lebo voči "prvému" projektu pre územné rozhodnutie z roku 2012 a vtedajšiemu trasovaniu predmetnej cesty spísali obyvatelia lokality Výhon petíciu. Cesta bola projektovaná v tesnej blízkosti ich obydlí.

"Druhé" trasovanie ale tentokrát nevyhovovalo majiteľom pozemkov, na ktorých bola cesta umiestnená (urbárnikom) z dôvodu, že im pozemky pretínala takmer v strede, čím toto trasovanie devalvovalo akékoľvek rozumné a ekonomické zhodnotenie rozdelených pozemkov do budúcnosti.

Predstavitelia BSK na stretnutí prezentovali názory časovej tiesne nadväzujúcich konaní pre povolenie tejto cesty a jej výstavby tak, aby to bolo všetko s kolaudáciou vyriešené do dvoch rokov. Majitelia pozemkov však na svojom negatívnom stanovisku trvali.
Pre posunutie veci som osobne následne zorganizoval stretnutie s obyvateľmi Výhonu a predstaviteľmi urbariátu a našli sme aj za aktívnej komunikácie s projektantom cesty kompromis trasovania tak, aby sa voči nemu nespisovala petícia ani z jednej strany a cesta sa mohla postaviť.

Toto riešenie bolo predstavené na zastupiteľstve v Chorvátskom Grobe dňa 16.2.2016 s prijatým uznesením č. 151/2016.
"Tretie" trasovanie bolo zo strany BSK nakoniec prijaté a projektantovi bola zadaná táto nová trasa pre "tretiu" verziu projektu pre územné rozhodnutie.

Dňa 26.4. 2016 sa opätovne na pôde BSK uskutočnilo "Záverečné prerokovanie dokumentácie na územné rozhodnutie (DUR) pripravovanej stavby PREPOJENIE DIAĽNIČNEJ KRIŽOVATKY TRIBLAVINA S CESTOU III/1059 (50212) CHORVÁTSKY GROB-ČIERNA VODA".
Na predmetnom stretnutí bol projekt pre územné rozhodnutie predstavený, pričom zo strany zúčastnených dotknutých zástupcov orgánov a organizácii k projektu nezaznelo žiadne podstatné negatívne stanovisko. Bolo prezentovaných pár drobných nevýznamných technických korektúr.

DNES JE 4.11. 2016!!!
Od Záverečného prerokovania k projektu cesty ubehol už viac ako pol rok, no napriek prvotne prezentovanej časovej tiesni zo strany predstaviteľov BSK pre urýchlené vybavenie povolení a výstavby, sa neudialo nič.

Žiadne spustenie konaní nenastalo.Obec Chorvátsky Grob, ako povoľujúci orgán, žiadne konanie pre územné rozhodnutie tejto dôležitej cesty - budúceho privádzača na diaľnicu, minimálne pre obyvateľov obce Chorvátsky Grob, nevedie!
To všetko napriek tomu, že štát za projekt pre územné rozhodnutie zaplatil 3 krát za 3 rôzne varianty!!

To všetko napriek faktu, že tento projekt cesty dlhej 1,2 km !!! sa rieši od roku 2012!

To všetko napriek faktu, že obec Chorvátsky Grob a aj obec Slovenský Grob majú trasovanie tejto komunikácie schválené vo svojich Územných plánoch a odsúhlaseniu cesty nič nebráni.
Otázka je - prečo odrazu táto cesta nepotrebuje také urýchlené konanie?

Problémy so schválením zmien Územného plánu mesta Pezinok vo veci trasovania obchvatu Pezinka s pripojením na DK Triblavina dávajú nateraz jasné signály, že pre niektorých kompetentných odrazu táto cesta významná nie je a to napriek podstatnej skutočnosti, že mala byť hradená z eurofondov!
Je na mieste otázka, akú hru tu niekto rozohral, v ktorej bežní obyvatelia ostávajú ako rukojemníci...

Jozef Selep http://selep.blog.sme.sk/c/437688/dialn ... -poli.html
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 479
Založený: 03. Feb 2005 19:08
Bydlisko: doma :)

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.