Vrak auta vystavujú pri R1 ako memento.

Moderátor: Moderátori

Vrak auta vystavujú pri R1 ako memento.

Odoslaťod mirkobb » 06. Nov 2016 10:17

Vrak auta vystavujú pri R1 ako memento, hliadkar sa stále lieči.

NITRA. Rýchlostná cesta R1 PR1BINA má päť rokov. Do prevádzky ju spustili 28. októbra 2011.

„V septembri 2016 sme zaznamenali métu 50 miliónov vozidiel od otvorenia. Približne 20 percent tvorí nákladná doprava,“ informoval Robert Kišš zo spoločnosti Granvia Operation, ktorá má cestu v správe.

Kým napríklad v roku 2012 prešlo po úseku R1 medzi Nitrou a Tekovskými Nemcami celkom 7,3 milióna vozidiel, vlani ich bolo 11,8 milióna. V tomto roku sa do konca septembra číslo vyšplhalo na 9,5 milióna. Kišš hovorí, že do konca roka predpokladajú 13 miliónov áut.

Obrázok

Vrak vystavili na odpočívadle. (Zdroj: granvia)


Vrak ako memento

Ročne sa na R1 PR1BINA stanú desiatky nehôd, od januára do minulého týždňa ich bolo 32, z nich 25 bez zranení. Príčinou je najmä nepozornosť za volantom.

Tá sa zrejme podpísala aj pod vážnu nehodu zo 17. marca, kedy kamión zrazil pracovníka údržby cesty aj vodiča pokazeného nákladného auta. „Na vozidle hliadky bolo aktivované výstražné svetelné znamenie, ktoré vidieť už z diaľky, je teda nepochopiteľné, že vodič prichádzajúceho kamióna nezareagoval a narazil,“ poznamenal Kišš.

Hliadkar stál na boku vozidla, po náraze ho odhodilo na krajnicu. Utrpel ťažké zranenia nohy a ramena s odhadovanou dobou liečenia jeden rok. Vrak hliadkovacej dodávky teraz nainštalovali na odpočívadle Tekovské Nemce.

„Chceme apelovať na vodičov, aby boli ohľaduplní nielen k sebe navzájom, ale aj k hliadkarom a operátorom údržby, ktorí pracujú priamo na ceste. Preto sme aj vystavili tento vrak ako memento, že kvôli chvíľke nepozornosti môžu byť následky ďalekosiahle, alebo až fatálne,“ vysvetlil Robert Kišš.

Súčasťou dlhodobej kampane za ohľaduplnosť sú aj dve informačné tabule pri výjazde z odpočívadla.


Cyklista išiel do Tatier

„S rastom intenzity dopravy pribúda na rýchlostnej ceste aj počet udalostí, napríklad nepojazdných vozidiel. Mesačne evidujeme približne 400 až 500 takýchto prípadov,“ dodal Kišš.

Hliadkari sa stretávajú aj s kurióznymi situáciami: „Na rýchlostnej ceste sa objavil napríklad český cykloturista, ktorý smeroval do Tatier, alebo pani, čo stopovala na krajnici aj s radiátorom.“

Na bezplatnej linke 0800 333 333, ktorá slúži vodičom pre prípad núdze, si ľudia chceli objednať lístky na koncert či pobyt v kúpeľoch.

http://nasanitra.sme.sk/c/20376231/vrak ... z4PDLRbdwZ

našaNitra/SME 5. nov 2016 o 15:40 Miriam Hojčušová
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 14:11
Bydlisko: BB, Praha

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.