Otvorili privádzač Nová Polhora na D1tke. Problémový totem S

Moderátor: Moderátori

Otvorili privádzač Nová Polhora na D1tke. Problémový totem S

Odoslaťod DrX » 12. Nov 2016 20:37

https://www.tvkosice.sk/video/58275b8c4526ca19acc7a596
Otvorili privádzač Nová Polhora na D1tke. Problémový totem Slovnaftu zostal.
TELEVÍZIA KOŠICE, 12.11.2016 19:12 | Doprava
Nový diaľničný privádzač bol dokončený ešte v lete, napriek tomu ho motoristi nemohli využívať a až do soboty 12.11. bol mimo prevádzky.

Téme sme sa v TV KOŠICE venovali niekoľko krát, oficiálne komunikovaným problémom bola kolízia dopravného značenia a reklamy ČS Slovnaft.

Podľa slov hovorcu Prezídia Policajného zboru Martina Wäldla, "doriešenie vzájomného usporiadania dopravného značenia a totemu čerpacej stanice Slovnaft bolo podmienkou spustenia stavby do prevádzky." Ako dodal, jediným riešením je "premiestnenie totemu a musí sa tak stať ešte pred uvedením stavby do užívania motoristickej verejnosti."

Podľa zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke sa totiž "na ceste a na mieste pri ceste nesmú umiestňovať veci, ktoré by mohli viesť k zámene s dopravnou značkou či dopravným zariadením, ktoré by ich zakrývali, alebo by rozptyľovali vodičov". Na umiestnenie totemu spol. Slovnaft reagoval vo vypracovanom audite bezpečnosti cestnej premávky predmetnej stavby aj audítor, ktorý totem označil ako bezpečnostné riziko.

Privádzač v sobotu nakoniec v súlade s tohtotýždňovým prísľubom NDS otvorili, napriek tomu, že totem stojí bez pohnutia na pôvodnom mieste. Privádzač je vraj zatiaľ v skúšobnej prevádzke.
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 08. Feb 2005 20:45
Bydlisko: KE

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.