Železnice priznali, že termín nestíhajú

Moderátor: Moderátori

Železnice priznali, že termín nestíhajú

Odoslaťod bonik-r » 18. Nov 2016 17:47

TRENČÍN. Novembrový termín dokončenia modernizácie železničnej trate v Trenčíne už oficiálne neplatí. Železnice dnes priznali, že lehotu nedodržia. Aký je ďalší termín dokončenia, zatiaľ neuviedli.
"Ako investor stavby konštatujeme, že lehota na dokončenie uvedeného stavebného diela nebude dodržaná a viacero stavebných objektov zostáva k dnešnému dňu nedokončených.
Zhotoviteľ stavby – Združenie pod Brezinou, v súčasnosti objektivizuje dôvody neplnenia termínu, pričom obe zmluvné strany vedú intenzívne rokovania za účelom verifikácie ich opodstatnenosti, ako aj za účelom kvalifikovaného stanovenia dodatočnej lehoty na dokončenia diela," informovala v písomnom stanovisku hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Martina Pavliková.
Ešte na konci októbra pritom posun termínu nepripúštali.
Termín sa pritom posúval už dvakrát. Prvý posun v termíne nastal v januári. Vtedy sa štátne Železnice Slovenskej republiky so stavbármi dohodli, že termín posunú z februára na november.
Podľa stanoviska Železníc je však stavba trate v Trenčíne prioritou.
"Prvoradým cieľom je zrýchliť a zefektívniť práce na stavebných objektoch tak, aby boli zrealizované v požadovanej kvalite a aby celá stavba mohla byť dokončená a skolaudovaná v čo najskoršom termíne," dodala Pavliková.
Železničnú trať pri Trenčíne modernizuje TSS Grade spolu s českou firmou Bögl a Krýsl a chorvátskou spoločnosťou Konstruktor-Inženjering zo Splitu za 244 miliónov eur.

Čítajte viac: http://nastrencin.sme.sk/c/20387443/zel ... ihaju.html
Obrázok používateľa
bonik-r
diskutujúci
 
Príspevky: 123
Obrázky: 6
Založený: 08. Mar 2010 14:28
Bydlisko: Trenčín

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.