Kľúčovú križovatku na D1 budú opäť riešiť v parlamente

Moderátor: Moderátori

Kľúčovú križovatku na D1 budú opäť riešiť v parlamente

Odoslaťod bzzi » 01. Dec 2016 13:00

Kľúčovú križovatku na D1 budú opäť riešiť v parlamente

https://dennikn.sk/minuta/622490/

Kľúčová križovatka Triblavina, ktorá určí, aká pohodlná a široká bude v budúcnosti D1 z Bratislavy do Trnavy, sa opäť bude riešiť v parlamente. "Budeme iniciovať poslanecký prieskum," avizoval poslanec OĽaNO Jozef Viskupič.

Poslanci z klubu Igora Matoviča sa chystajú klásť otázky o križovatke zdedenej ešte z éry ministra dopravy Jána Počiatka novému šéfovi ministerstva - Árpádovi Érsekovi, ako aj predstaviteľom Národnej diaľničnej spoločnosti.

Celý problém vznikol koncom roka 2014, kedy štát zrazu prekreslil projekt križovatky medzi Chorvátskym Grobom a Bernolákovom. Ten pôvodne určoval, že keď bude D1 na Trnavu plnohodnotne rozšírená, bude mať riadne tri pruhy v oboch smeroch. Dnes je ten tretí iba provizórny, preto je cesta nepohodlná a rýchlosť počas dňa obmedzená na 110 kilometrov za hodinu.

Po oboch stranách rozšírenej D1 mali tiež viesť súvislé cesty zvané kolektory, ktoré umožnia ľuďom z okolitých obcí napájať sa relatívne často a bezpečne na vynovenú diaľnicu.

Z tohto vzišlo, kolektory z projektu škrtli a diaľnicu prekreslili do varianty 4 plus 4 diaľničné pruhy. V praxi to pre mnohých znamená, že by stáli v zápchach na starej seneckej ceste. Prípojka na križovatku Triblavina ešte nie je a najmä senecká cesta má stále dva pruhy.

Z takéhoto riešenia by mohla profitovať spoločnosť Starland. To je developer, ktorý má svoje projekty po oboch stranách križovatky Triblavina a tak sa na širšiu diaľnicu jednoducho dostane.

Majiteľom firmy je cyperská spoločnosť. Viskupič hovorí, že opozícia bude sledovať či nová podoba protischránkového zákona zabezpečí odtajnenie majiteľov Starlandu.
bzzi
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 393
Obrázky: 23
Založený: 13. Máj 2010 17:35

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.