Nová investícia ružomberských papierní môže vyriešiť dopravu

Moderátor: Moderátori

Nová investícia ružomberských papierní môže vyriešiť dopravu

Odoslaťod Ister » 14. Dec 2016 18:15

Nová investícia ružomberských papierní môže vyriešiť dopravu v regióne
Investícia do rozšírenia výrobných kapacít v Mondi SCP bude podľa predsedu Správnej rady Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo prínosom k vyriešeniu zložitej dopravnej situácie v meste.
13. december 2016 Ivana Milanová
Ilustračný obrázok k článku Nová investícia ružomberských papierní môže vyriešiť dopravu v regióne
Zdroj: ruzomberok.dnes24.sk
Investícia do rozšírenia výrobných kapacít v ružomberskom celulózovo-papierenskom podniku Mondi SCP bude podľa predsedu Správnej rady Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo (IDH) Ondreja Mateja prínosom nielen vo forme nových pracovných príležitostí, ale môže pomôcť vyriešiť aj zložitú dopravnú situáciu v meste.
„Práve objem a význam strategickej investície môže nepriamo vytvoriť tlak na kompetentných, aby s výstavbou infraštruktúry nepoľavovali,“ uviedol Matej.
Projekt podľa neho urýchli dostavbu problematického úseku D1 medzi Hubovou a Ivachnovou a takisto má napomôcť urýchleniu prípravy a výstavby rýchlostnej cesty R1 z Banskej Bystrice popod Donovaly s napojením na D1 pri Ružomberku. Ako ďalej upozornil, bez tejto investície hrozí, že plánované prepojenie medzi severom a juhom Slovenska Ružomberok obíde.
Skupina Mondi schválila novú investíciu vo výške 310 miliónov eur na zabezpečenie stroja na výrobu nového produktu – kartónu s bielym povrchom s produkciou 300.000 ton ročne vo februári tohto roku.
Po spustení nového stroja do prevádzky by mala stúpnuť výroba v papierňach približne o polovicu.
Modernizácia celulózky podlieha získaniu daňových stimulov od Európskej komisie a získaniu potrebných povolení. V októbri predložila spoločnosť svoj projekt na Ministerstvo životného prostredia SR.

Kód: Vybrať všetko
http://ruzomberok.dnes24.sk/nova-investicia-ruzomberskych-papierni-moze-vyriesit-dopravu-v-regione-257884
Ister
diskutujúci
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 10. Feb 2008 11:32

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.