RegioJet neplní zmluvnú kapacitu vlakov do Komárna, Érsek ch

Moderátor: Moderátori

RegioJet neplní zmluvnú kapacitu vlakov do Komárna, Érsek ch

Odoslaťod plš » 16. Dec 2016 14:54

RegioJet neplní zmluvnú kapacitu vlakov do Komárna, Érsek chce nápravu

TASR, dnes 13:51

Podľa zmluvy má mať nasadená súprava celkovú kapacitu pre 500 ľudí, v skutočnosti je na trati vlak s kapacitou len pre 320 cestujúcich.
Na kombosnímke minister dopravy Árpád Érsek a vlak spoločnosti RegioJet.
Bratislava 16. decembra (TASR) - Viac ako polovica kontrolovaných vlakov na trati Bratislava - Komárno má menšiu kapacitu, ako by mali mať. Také sú výsledky posledných kontrol ministerstva dopravy u súkromného dopravcu RegioJet, ktorý na trati zabezpečuje železničnú dopravu s dotáciou od štátu. Ministerstvo preto vyzýva dopravcu, aby sa cestujúcim za svoje zlyhanie verejne ospravedlnil a urýchlene zjednal nápravu.

"Výsledky vykonaných kontrol hovoria jasne," zdôraznil šéf rezortu dopravy Árpád Érsek (Most-Híd). Podľa zmluvy má mať nasadená súprava celkovú kapacitu pre 500 ľudí, v skutočnosti je na trati vlak s kapacitou len pre 320 cestujúcich.

"Takéto znižovanie kapacity je porušenie zmluvy a zároveň sa to premieta aj do nespokojnosti cestujúcich. Ministerstvo dopravy plne uhrádza spoločnosti RegioJet náklady na prevádzku a údržbu celkovo 12 vlakových súprav a cestujúci majú právo na vlaky, ktoré si štát u súkromného dopravcu objednal a platí za ne," dodal minister.

Zo strany RegioJetu ide teda podľa ministerstva o nesplnenie podmienok zmluvy, keď kontrolované vlaky neboli radené s dvoma, ale len s jednou súpravou, alebo sú nasadzované takzvané nostalgické vozne, ktoré nespĺňajú zmluvne dohodnutú úroveň kvality.

V zmluvných podmienkach sa totiž podľa hovorkyne ministerstva dopravy Karolíny Duckej okrem iného uvádza, že dopravca sa zaväzuje nasadzovať vozne, ktoré majú konštrukčnú rýchlosť aspoň 120 kilometrov za hodinu, sedadlá pre cestujúcich sú čalúnené, vo vlaku je umožnená preprava detských kočíkov a bicyklov, je zabezpečené WC pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu, vozidlo je vybavené informačným systémom pre cestujúcich a interiér vozidla je klimatizovaný.

"Ministerstvo chápe aktuálnu situáciu dopravcu, ktorá nenastala jeho vinou, ale zníženie kvality cestovania je neprípustné a dopravca má stále možnosť využiť aj iné riešenia a prenajať si vozne v požadovanej kvalite od iných dopravcov," dodala Ducká. Rezort preto opätovne vyzval dopravcu na dodržiavanie podmienok, ktoré mu plynú zo Zmluvy o dopravných službách vo verejnom záujme.
http://www.teraz.sk/ekonomika/regiojet- ... lanok.html
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.