Najrýchlejšia trasa z Bratislavy do Košíc? ....

Moderátor: Moderátori

Najrýchlejšia trasa z Bratislavy do Košíc? ....

Odoslaťod devil » 23. Dec 2016 11:19

Všetci traja prišli takmer na rovnako a o tom, kto vyhrá, rozhodli detaily.

Tri štáby, tri autá a tri cesty. Naši redaktori si na vlastnej koži vyskúšali ako sa autom dostať pred sviatkami čo najrýchlejšie a najbezpečnejšie zo západu na východ. Náš experiment priniesol prekvapivý záver. Na Vianoce domov, ako sa spieva v pesničke, vyrazia už onedlho tisícky Slovákov. Naši redaktori si vyžrebovali trasu, ktorou pôjdu z Bratislavy do Košíc. Lukáš Zuzelka si vytiahol cestu cez Maďarsko, Dávid Vido cez Žilinu a Braňovi Tomagovi ostal južný ťah cez Zvolen.

Braňo mal problém vymotať sa z Hlavného mesta. „Klasická Bratislava, čo iné nás mohlo postretnúť ako nehoda na diaľničnom obchvate."

Lukáš si musel na hraniciach kúpiť maďarskú diaľničnú známku. Najlacnejšia, týždňová stojí približne 10 Eur. „Diaľničnú známku som si kúpil bez komplikácií, čakal som nejakých 5 minút." Na diaľnici smerom do Budapešti sa to však nevyvíjalo podľa jeho predstáv. „Síce nestojíme, ale doprava je tu hustá. Môžem ísť maximálne nejakou 90tkou." A to ešte netušil, ako ťažko bude prechádzať cez Budapešť.

Dávid sa zas dostal do dopravného lievika za Žilinou. „Toto je fakt kritický úsek, nezávidím šoférom, ktorí tadiaľ musia denno-denne prechádzať."

Jedine Braňovi bolo do spevu. Po R1 mu cesta išla relatívne rýchlo. Neboli to však žiadne preteky. Redaktori dodržiavali povolenú rýchlosť. „Konečne sa dostávame opäť na diaľnicu hurá." „Po krátkej pauze to vyzerá, že asi som to vyhral."

Braňo sa však prerátal. No a v cieli nás nakoniec čaká veľké prekvapenie, ako prvý prichádza do Košíc severnou trasou Dávid Vido. David prešiel 472 kilometrov priemernou rýchlosťou takmer 100 kilometrov za hodinu.
„Bola to dlhá cesta. Niekde mrholilo, pri Žiline samozrejme bez diaľnice, tam bol veľmi kritický úsek."

O 5 minút neskôr prichádza aj Braňo Tomaga. Braňo mal najkratšiu cestu. 422 kilometrov prešiel za 5 hodín a 5 minút. „Žiadne kritické úseky, jediné čoho som sa bál bol mráz."

Lukášovi Zuzelkovi sa ušlo posledné miesto. Do Košíc dorazil s 10 minútovým oneskorením. „Cesta bola strašná...." Lukášova trasa však bola najdlhšia. 492 kilometrov prešiel za 5 hodín a 10 minút. Je však zaujímavé, že všetci traja prišli takmer na rovnako a o tom, kto vyhrá, rozhodli detaily. Prajeme vám šťastnú cestu!

17. 12 2016 19:34 | BRATISLAVA/KOŠICE/TV Markíza
http://www.tvnoviny.sk/domace/1851768_n ... pivy-zaver
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.