Minister Érsek dostane stovky miliónov navyše

Moderátor: Moderátori

Minister Érsek dostane stovky miliónov navyše

Odoslaťod aquila » 11. Dec 2018 09:13

11.12.2018, 00:00

Rezort už v roku 2015 podpísal rámcovú dohodu s bankou na prvú časť úveru vo výške 350 miliónov.

Minister Érsek dostane stovky miliónov navyše
Zdroj: TASR/Dano Veselský
Ministerstvo dopravy dostane ďalšie stovky miliónov navyše. Od Európskej investičnej banky si zoberie úver, ktorým bude štát spolufinancovať eurofondové stavby.

Maximálna výška príspevku Bruselu je totiž 85 percent z ceny projektu a zvyšok musí doplácať štát. Pri súčasnom tempe výstavby na Slovensku je podľa rezortu náročné nájsť zvyšných 15 percent.

„Ako už nejaký čas poukazujeme, v prípade, že by sme mali financie, dokázali by sme zrealizovať aj viac dopravných projektov. Momentálne intenzívne rokujeme o presune peňažných prostriedkov z operačných programov, pri ktorých je predpoklad, že nedokážu vyčerpať svoju alokáciu,“ povedal minister dopravy Árpád Érsek po podpise 319-miliónovej rámcovej zmluvy s investičnou bankou.

Rezort už v roku 2015 podpísal rámcovú dohodu s bankou na prvú časť úveru vo výške 350 miliónov. Celú sumu už zazmluvnili, ale zatiaľ nevyčerpali. Nová dohoda, ktorú podpísali včera, je v hodnote spomínaných 319 miliónov. Dohromady tak Slovensko dostane ako pôžičku necelých 670 miliónov eur.

Ministerstvo môže čerpať úver flexibilne podľa potreby, maximálne však v troch finančných prevodoch. Šéf rezortu Árpád Érsek sa neobáva, že by peniaze nedokázali využiť. Naopak, tvrdí, že v uplynulých rokoch „rozostaval Slovensko“ a projektov, ktoré čakajú na realizáciu, je neúrekom.

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/18 ... dalsi-uver
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 505
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Naspäť na 2018

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.