Stránka 1 z 1

Pri križovaní D4 a D1 došlo k zásadnej zmene technického rie

OdoslaťOdoslané: 10. Okt 2019 15:13
od jozin z bazin
Pri križovaní D4 a D1 došlo k zásadnej zmene technického riešenia

Súčasný návrh je taký, že D1 pôjde ponad D4.
10. okt 2019 o 15:23 TASR

BRATISLAVA. V prípade križovania diaľnice D4 a D1 došlo k zásadnej zmene technického riešenia. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) by mala mať v tomto mesiaci vydané stavebné povolenie na túto zmenu.
Uviedol to štátny tajomník rezortu dopravy Peter Ďurček na štvrtkovom zasadnutí parlamentného hospodárskeho výboru.
"Križovatka D1/D4, tam došlo k zásadnej zmene technického riešenia kvôli problémom s majetkovoprávnym vysporiadaním a s odporom obcí, ktorých sa to dotýka, a záujmových združení, ale napriek tomu aj to nové technické riešenie počíta s tým, že by sa to malo stihnúť v pôvodných termínoch," priblížil.
Pôvodné riešenie počítalo s tým, že najskôr postaví svoju časť na križovatke štát a koncesionár sa na to napojí. Svoju časť však po novom zrealizuje najprv koncesionár a NDS sa následne napojí. Súčasný návrh je taký, že D1 pôjde ponad D4.
Ďurček skonštatoval, že práce na D1 sú spojené aj s dopravnými obmedzeniami, a je ich možné uskutočniť len v letných mesiacoch. Ak by sa to nestihlo realizovať v lete budúceho roka, bolo by to podľa jeho slov možné až v lete nasledujúceho roka. Zároveň by mali byť prijaté opatrenia, aby boli čo najmenej ovplyvnení vodiči.
Ministerstvo dopravy a výstavby predstavilo vo štvrtok členom výboru správu o stave projektovej prípravy, výbere zhotoviteľa a procesu výstavby na prvej a druhej etape budovania križovatky D4/D1.

https://ekonomika.sme.sk/c/22233375/pri-krizovani-d4-a-d1-doslo-k-zasadnej-zmene-technickeho-riesenia.html