Remeta z Dúhy o zásahu NAKA: Považujeme to za nátlak

Moderátor: Moderátori

Remeta z Dúhy o zásahu NAKA: Považujeme to za nátlak

Odoslaťod MVO » 16. Dec 2019 14:10

Remeta z Dúhy o zásahu NAKA: Považujeme to za nátlak

Všetky doklady má štát, nič netajíme, tvrdí podnikateľ.

Obrázok

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v troch krajoch v rámci akcie „Tunel“, ktorá sa týka výstavby diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka - Višňové.
Medzi kontrolovanými subjektami je aj prešovská spoločnosť Dúha veľkopodnikateľa Miroslava Remetu.
Ten pri zásahu nie je, zastihli sme ho telefonicky v zahraničí.

Je to divadlo, tvrdí
Potvrdil nám, že sa dozvedel o akcii kriminalistov, ktorú robí NAKA ohľadom tunela Višňové a týka sa nielen Dúhy, ale všetkých zainteresovaných, vrátane Národnej diaľničnej spoločnosti.
„Neviem, čo chcú zistiť, my nemáme problém. Akurát mi vadí jedna vec, že zase sa to dozvieme od novinárov, namiesto toho, aby si prišli vypývať dokumenty. Napriek tomu, že sme im ich niekoľkokrát ponúkali,“ povedal pre Korzár Miroslav Remeta, ktorý označil tento zásah za „divadlo“.

Dúha: Nič netajíme
Zdôraznil, že spoločnosť Dúha vždy bola aj je súčinná pri vyšetrovaní.
„Dokonca my sme už poskytli informácie pre NAKA predtým, lebo sme mali informáciu, že sa o nich zaujíma. Poskytovali sme ich a aj teraz sme ich pripravení poskytnúť. Akurát nerozumieme tomuto americkému spôsobu, považujeme to za nátlak, ktorý má zastrašovať ľudí. Samozrejme, že všetky osoby, ktoré tam robili, ktoré sú u nás, budú k dispozícii a poskytnú všetky vyžiadané doklady,“ uviedol podnikateľ.
Dôvody zásahu nepozná, podľa jeho slov majú byť všetky dokumenty v poriadku.
„Nemám dôvod nič tajiť. Nemám vedomosť o nijakých tajných dokladoch, ktoré neboli súčasťou fakturácie a môže sa nejaký nevedomý policajt tváriť, že niečo nevie, ale všetky doklady má predsa cez Daňový úrad a Národnú diaľničnú spoločnosť štát. Nijaké iné doklady neexistujú.“

Zásah NAKA ho prekvapil
Očakáva Miroslav Remeta, že jeho spoločnosť bude mať problémy?
„Neviem, o čo ide. Dnes mám pocit, že sa tu kreuje nejaké zastrašovanie, pretože štát mal zaplatiť nejaké peniaze. Neviem si to ináč vysvetliť, ako určitý nátlak. Nechcem to ďalej komentovať, neviem o čo ide, som prekvapený,“ dodal Miroslav Remeta.

Čítajte viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/22284539 ... l?ref=njct
MVO
diskutujúci
 
Príspevky: 156
Obrázky: 12
Založený: 20. Jún 2014 13:08

Naspäť na 2019

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.