Šiesty most robí stavebníkom vrásky na čele. Odovzdajú ho v

Moderátor: Moderátori

Šiesty most robí stavebníkom vrásky na čele. Odovzdajú ho v

Odoslaťod EmBe » 28. Dec 2019 22:20

Šiesty most robí stavebníkom vrásky na čele. Odovzdajú ho v budúcom roku?Začiatkom budúceho roka plánuje spoločnosť D4R7 odovzdať vodičom do užívania prvých 24 kilometrov ciest z obchvatu Bratislavy. Kedy však bude dokončený cely nultý obchvat?

VIDEO: Pozrite si zábery z posledného kontrolného dňa na stavbe obchvatu Bratislavy, v ktorom sa dozviete termíny odovzdania jednotlivých úsekov.

Viac videí a relácií si pozrite v TV Pravda.

Stavebná spoločnosť D4R7 Construction je hlavný zhotoviteľ troch úsekov R7 (32 km) a dvoch úsekov diaľnice D4 (27 km) v okolí hlavného mesta v celkovej dĺžke 59 km. Celá výstavba cestnej komunikácie je realizovaná verejno súkromné partnerstvo, takzvaný PPP projekt. O tom, že úseky budú spustené skôr, už predtým informoval denník Pravda. Úsek rýchlostnej cesty R7 má odľahčiť dopravu a uľahčiť život viac ako 100-tisíc obyvateľom priľahlých miest a obcí. Úsek má dĺžku viac ako 32 kilometrov a začína sa v oblasti Bratislava-Prievoz a končí sa v obci Holice.

Cieľom projektu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 je vybudovanie južnej časti nultého obchvatu Bratislavy a časti južnej siete rýchlostných ciest spájajúcich západ s východom Slovenska. Diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 s celkovou dĺžkou viac ako 59 kilometrov budú slúžiť ako vonkajší obchvat hlavného mesta.

Celková schéma zahŕňa výstavbu 14 križovatiek, 122 mostných konštrukcií vrátane nového mosta nad riekou Dunaj a viaduktu na úrovni bratislavskej rafinérie. Výstavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 je v súčasnosti najväčším infraštruktúrnym projektom nielen na Slovensku, ale v celej Európe.

Koncesionárom projektu je spoločnosť Zero Bypass, ktorá zabezpečuje financovanie, výstavbu a 30-ročnú prevádzku budúceho obchvatu Bratislavy. Spoločnosť D4R7 Construction je hlavným zhotoviteľom projektu.

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clan ... 9L7HxKiCmE
Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1424
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV/ZM

Naspäť na 2019

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.