Novú diaľnicu postavili rekordne rýchlo. Kľúčové budú iné ús

Moderátor: Moderátori

Novú diaľnicu postavili rekordne rýchlo. Kľúčové budú iné ús

Odoslaťod plš » 21. Júl 2020 21:17

21.07.2020, 00:00
Novú diaľnicu postavili rekordne rýchlo. Kľúčové budú iné úseky
Tomáš Garai

Prvé pracovné ráno s prístupom na časť bratislavského obchvatu bolo pokojné. Kľúčová pomoc pre vodičov však ešte len príde.
Novú diaľnicu postavili rekordne rýchlo. Kľúčové budú iné úseky

Z Holíc do Bratislavy rýchlosťou 130 kilometrov za hodinu. Takúto skúsenosť si dnes premiérovo v rannej špičke mohli užiť šoféri prichádzajúci do hlavného mesta z južného smeru. Cestu si prešli aj Hospodárske noviny, ale v oboch verziách. Odviezli sme sa po pôvodnej „jednotke“ cez obce, kde na dennej báze ráno aj večer stoja autá v dlhých kolónach. No aj po zatiaľ vyľudnenom úseku R7, ktorý otvorili v nedeľu, a je v porovnaní s pôvodnou trasou o štyritisíc metrov dlhší. Na necelých 30 kilometroch stopky hlásili ušetrených osem minút v prospech rýchlostnej cesty. K tomu je však potrebné prirátať aj komfort z plynulej jazdy a nižšiu mieru nebezpečenstva. Prekvapením však bola nízka intenzita dopravy na novej štvorprúdovke. V pondelok ráno to zažil aj Denis Schvarcz, ktorý sa do Šamorína presťahoval práve kvôli tomu, že sa plánoval obchvat. „Na diaľnici som bol chvíľu úplne sám, aj keď bolo osem hodín ráno. Za celú cestu som stretol asi šesť áut. Nikdy som nebol rýchlejšie na Vinohradoch,“ hovorí.

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/21 ... tila-ulavu
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Naspäť na 2020

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.