Na trati Komárno – Bratislava bude premávať nový dopravca

Moderátor: Moderátori

Na trati Komárno – Bratislava bude premávať nový dopravca

Odoslaťod KN.SK » 26. Nov 2020 10:35

Na trati Komárno – Bratislava bude premávať nový dopravca
Na železničnej trati Komárno – Bratislava bude od 13. decembra premávať nový poskytovateľ dopravných služieb, ktorý vystrieda doterajšieho – RegioJet. Spoločnosť ZSSK, ktorá spolupracuje s rakúskou ÖBB ponúka pre svojich zákazníkov tzv. SUPERGARANCIU. ( :roll:, KN.SK)
Na linke Bratislava – Dunajská Streda – Komárno jazdiť 59 vlakov ZSSK v spolupráci s rakúskymi ÖBB, najrýchlejší trasu zvládne za 1 hodinu a 42 minút. Okrem iného predstavil nový prepravca aj tzv. supergaranciu t. j. ak ich vlak bude meškať viac ako 60 minút, vráti im polovicu z celkovej ceny cestovného lístka, ak viac ako 120 minút, vráti celú sumu.
„SUPERGARANCIU ZSSK sme sa rozhodli zaviesť medzi Bratislavou a Komárnom z toho dôvodu, že ide v podstate o uzatvorenú trať, kde je grafikon, ak nám niekto nevbehne do cesty, dobre nastavený a predvídateľný. Zároveň chceme motivovať cestujúcich, aby vymenili auto za vlak, čo má nespočetné výhody, ako sú ekologickosť alebo efektívne trávenie času odpočinkom, zábavou či prácou. No a ZSSK na tejto trati navyše ponúkne garanciu vrátenia peňazí za veľké meškanie, kdežto financie za benzín a čas strávený v zápche vám nik nevráti,” dopĺňa Hlubocký.
Nárok na SUPERGARANCIU ZSSK má každý zaregistrovaný cestujúci, ktorý si zakúpi vnútroštátny jednorazový cestovný lístok v e-shope ZSSK (na http://www.zssk.sk alebo v mobilnej aplikácii Ideme vlakom) a v procese nákupu pri zadávaní mena a priezviska lístok priradí k svojmu zákazníckemu kontu zadaním čísla registrácie (platba kreditom nie je podmienkou). Minimálna suma cestovného prislúchajúceho na daný vlak a úsek na uplatnenie SUPERGARANCIE ZSSK na linke Bratislava – Komárno je 1 €.
RegioJet (RJ) ukončí predaj všetkých cestovných lístkov s tarifou RJ dňom 12.12.2020 a ZSSK zavedie predaj cestovných lístkov s tarifou ZSSK od 13.12.2020. Všetky cestovné lístky predané RJ s platnosťou po 13.12.2020 ZSSK cestujúcim vo vlaku uzná. Na trati budú uznávané všetky železničné preukazy štandardne ako na celej sieti.
Zdroj: zssk.sk 1461
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3586
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Naspäť na 2020

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.