Slovenská správa ciest si dala vypracovať štúdie realizovate

Moderátor: Moderátori

Slovenská správa ciest si dala vypracovať štúdie realizovate

Odoslaťod EmBe » 30. Dec 2020 22:39

Slovenská správa ciest si dala vypracovať štúdie realizovateľnosti nových ciest v Žiline

Slovenská správa ciest (SSC) si dala vypracovať štúdiu uskutočniteľnosti (ŠU) pre modernizáciu 105 kilometrov ciest prvej triedy I/64 medzi Topoľčanmi a Žilinou a ciest I/18 a I/60 (mestský okruh) v meste Žilina. Štúdia hodnotí minimálne varianty s nákladmi 188 miliónov eur a preložky s nákladmi najviac 505 miliónov eur.

„Účelom a cieľom štúdie realizovateľnosti je na základe všetkých dostupných údajov, výsledkov smerového dopravného prieskumu zhodnotenie súčasného stavu jestvujúcej cestnej siete, zadefinovanie súčasných problémov na dopravnej sieti a variantné návrhy čo najefektívnejšieho spôsobu riešenia súčasných dopravných problémov v záujmovom území. Štúdia má posúdiť technicko-ekonomické parametre a environmentálnu priechodnosť navrhnutých variantov a určiť postupnosť výstavby, modernizácie a rekonštrukcie úsekov ciest,“ uvádza SSC.

Projekt je rozdelený na 9 samostatných úsekov v rôznych štádiách prípravy. Na niektorých je navrhnutých viac stavieb, ktoré je možné realizovať a pripravovať samostatne.

Na území okresu Žilina hodnotí táto štúdia celkom päť dôležitých úsekov. Z nich je podľa zverejneného stanoviska najbližšie k realizácii práve obchvat Porúbky a Lietavskej Lúčky (privádzač k D1), ktorý má vypracovanú dokumentáciu na realizáciu stavby.

Prehľad úsekov a navrhovaných variantov v okrese Žilina


Ďalšími kľúčovými úsekmi sú prepojenie novovybudovaného diaľničného privádzača s cestou prvej triedy I/18 na Šibeniciach a následné prepojenie až na cestu II/583 pri závode KIA Motors Slovakia pri Strečne. Štúdia hovorí aj o úprave frekventovanej križovatky Košická na mimoúrovňovú.

Na základe výsledkov kapacitného posúdenia jednotlivých úsekov cesty I/64 v rámci štúdie realizovateľnosti je navrhnutá nasledovná časová etapizácia jednotlivých stavieb:


https://www.zilinak.sk/fotoalbumy/3755/ ... t-v-ziline
Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1424
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV/ZM

Naspäť na 2020

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.