Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Mesto Nitra - JLR

Odoslaťod KN.SK » 01. Máj 2018 14:21

Pre cezpoľných, cezhraničných asi netreba cyklocestičky...
Ináč ten dlhočizný "čínsky múr" :roll: .
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Obrázok používateľa
KN.SK
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 735
Založený: 08. Máj 2014 12:56

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vlados » 01. Máj 2018 22:41

priemyselný park rieši smer-sd a cyklotrasy sns :D
moderátor devil mi zmazal príspevok: "zlý vtip je tunel pod Donovaly... to ale bystričan NIKDY nepochopí."
Vlados
veterán fóra

Obrázky: 126
Založený: 20. Okt 2008 10:06

Odoslaťod Peterman » 02. Máj 2018 08:44

Za cenu tej nekonečne dlhej PHS tam mohla byť uplne dokonalá sieť cyklociest/cyklochodníkov ... to naozaj nikto z projektantov, investorov, ministerstva, predstaviteľov mesta, okolitych obci s týmto nerátal, ani nežiadal?
Tomu fakt nerozumiem.. zas klasicky slovenský nekoncepčný prístup ... a pritom by to pri tých nákladoch bola zanedbateľná finančná položka.

Alebo to budu riešiť o 10 rokov z eurofondov? Ak este budu?
Peterman
pokročilý diskutujúci

Obrázky: 0
Založený: 02. Okt 2013 21:38

Odoslaťod mikeBoss » 04. Máj 2018 10:01

Peterman napísal:Prebehol som tieto informácie o nových prístupových cestách k priemyselnému parku JLR a obchvatoch, ale nejako som sa nedopatral ku komunikáciám pre nemotorovu dopravu o.i cyklistom. Pre takýto velky priemyselný park, ktorý je situovaný poblíž veľkého mesta a aj blízko dalších obcí som očakával vybudovanie samostatných cyklistických ciest, pre zamestnancov, su to primerane vzdialenosti na dochádzanie do prace na biku.. a sucasne pri tak velkej investícii aspoň trochu rozšíriť možnosti bezpečného presúvania sa nemotorovou dopravou a popepajat aj okolite obce s PP a Nitrou.

Ak myslia pre cyklistov len tu krajnicu (myslím ze cesty su kategórie 11,5m).. tak to je dost malo a nekoncepčne, v miestach križovatiek a odbočovacich pruhov krajnica uz nie je, takze vzniká množstvo kolíznych bodov, usekov; na cestách bude hlavne nákladná doprava - to je to nebezpečnejšie.

Mal som možnosť vidieť niekolko nových priemyselných parkov vo Francúzsku, Nemecku, Španielsku ... vsade riešili, resp. mali vyriešenú cyklistickú dopravu s napojením na najbližšie sídla a v prvom ohľade na bezpečnosť cyklistov.

Ak toto v projekte JLR nie je vyriešené, tak to je "ťažká chyba"

Ak vie niekto viac, nech dá info..... vďaka

V pláne je cyklotrasa Nitra - Dražovce z parku na Sihoti popri I/64, reálne očakávam výstavbu budúci rok: http://www.nitralive.sk/vystavba/infras ... a-ii-etapa
Tiež som zachytil záujem Čakajoviec o vybudovanie cyklotrasy Čakajovce - Nitra, tam sa to ale nehýbe.

Tu je ešte detailnejšie zakreslené napojenie cyklotrasy na JLR: http://www.nitralive.sk/vystavba/infras ... land-rover
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 22:33

Odoslaťod Peterman » 04. Máj 2018 10:31

mikBoss - vďaka za info
Ale myslím, ze tento návrh cyklotrasy bol e z obdobia prvej casti priemyselného parku, ked tam JLR este nebol plánovaný.
Teraz sa tam mohlo urobiť krásne prepojenie samostatnými cyklotrasami na okolite obce a NR.

A to nehovorím o zrušenej železnici od Zlatých Moraviec, ktorá takisto mohla slúžiť ako ekologickejšia doprava z tejto strany.
Proste koncepcia dopravy uplna katastrofa - jedine cesty pre OA a NA
Peterman
pokročilý diskutujúci

Obrázky: 0
Založený: 02. Okt 2013 21:38

Odoslaťod Vlados » 04. Máj 2018 10:56

katastrofa je aj koncepcia ciest... v tomto priemyselnom parku ako kedy nemohla ani hlavná cesta viesť rovno.
moderátor devil mi zmazal príspevok: "zlý vtip je tunel pod Donovaly... to ale bystričan NIKDY nepochopí."
Vlados
veterán fóra

Obrázky: 126
Založený: 20. Okt 2008 10:06

Odoslaťod mikeBoss » 17. Júl 2018 14:43

Peterman napísal:mikBoss - vďaka za info
Ale myslím, ze tento návrh cyklotrasy bol e z obdobia prvej casti priemyselného parku, ked tam JLR este nebol plánovaný.
Teraz sa tam mohlo urobiť krásne prepojenie samostatnými cyklotrasami na okolite obce a NR.

A to nehovorím o zrušenej železnici od Zlatých Moraviec, ktorá takisto mohla slúžiť ako ekologickejšia doprava z tejto strany.
Proste koncepcia dopravy uplna katastrofa - jedine cesty pre OA a NA

Nie to je aktuálne - čakalo sa na JLR a na dotácie. Očakávaný začiatok výstavby je budúci rok asi, tento rok nestihnú.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 22:33

Odoslaťod aquila » 08. Nov 2018 21:54

nahodou som narazil na video otvorenie severneho obchvatu v nitre :)

co mna este na tom aj docela pobavilo, ze to v 1988 komentovala bubilkova. niektori si ju mozno pomatate ked vystupovala v niektorych politicko satirickych relaciach a najma v cechach.

[video_youtube]VJxgzp2RspA[/video_youtube]
Obrázok používateľa
aquila
administrátor

Obrázky: 464
Založený: 03. Feb 2005 19:08

Predchádzajúca

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.