Oblasť Spišskej Novej Vsi a Gelnice

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Oblasť Spišskej Novej Vsi a Gelnice

Odoslaťod i15 » 04. Mar 2014 23:09

je to viac menej lotéria, rýchlosť závisí od toho, aké auto ide vpredu, lebo možností na predbiehanie je veľmi málo
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra

Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49

Odoslaťod i15 » 10. Mar 2014 00:38

garip napísal:
i15 napísal:A tu máme cestu 547, kedysi hlavná spojnica SN-KE, jej funkciu postupne preberá D1. Prvá polovica od I/18 pri gotickom moste po odbočku na Margecany:

http://www.youtube.com/watch?v=AKjU1GSH-EU

Pozor treba dávať hlavne medzi Sp.Podhradím a Sp.Vlachmi, kde sa po ceste pohybuje veľa chodcov

vela chodcov = vela ciganov

naozaj na tomto useku je to nebezpecne, a hlavne vecer a v noci, no nechcel by som tu dostat defekt alebo mat nejaku poruchu na aute... asi by som hned volal policiu a potom rovno odtahovku :D

Dá sa ísť aj po 536 cez SNV, ale tam je zase problém s "chodcami" v Bystranoch. Raz ma tam obkľúčili a od vtedy jazdím po 547-čke. Pozrel som si video z opačného smeru KE-PP, pred S.Vlachmi ma predbehlo jedno auto, ktoré pokračovalo smerom na SN a stretli sme sa na začiatku D1 pri Jánovciach, takže časovo je to narovnako..
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra

Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49

Odoslaťod andel011 » 12. Máj 2021 07:21

svojho času som tu zachytil suťaž KSK na vyhotovenie dokumentácie opravy cesty od Gemerskej Polomy po Spišskú Novú Ves. Neviete niekto či sa to nejako pohlo alebo v akom štádiu je zámer opravy tejto cesty? úsek od Novoveskej Huty po Dedinky je v dezolátnom stave. Zosuv v smere od Grajnára po Mlynky je už 3 rok riadený semaforom a monitorovaný fotopascami. Od jesene je dalši zosuv na začiatku Grajnára v smere do Mlynkov. Teraz sú tam značky na označenie prekážky na ceste až do polovice šírky cesty a je to tam tiež veľmi nebezpečné lebo je to v zákrute.
andel011
diskutujúci

Založený: 24. Feb 2017 11:26

Odoslaťod ondrejko_t » 12. Máj 2021 08:24

neverim, ze s tym niekto v najblizsich 10rokoch nieco spravi (teda inak ako len zas zaplatu na zaplatu). co sa tyka zosuvov smer Dedinky, ta cast cesty je asi najnovsia a vidiet ako to spravili. a jedine co tam za par rokov dokazali opravit je, ze najskor odklonili tranzit a teraz tam je znizena rychlost a semafor.
usek od gemerskej polomy tade nejde, ide cez Sulovu a hnilec. samozrejme, najhorsia cast je zas len cely grajnar az po novovesku hutu.
cez sulovu som siel asi pred dvoma rokmi a sa mi zda ze tam je bud novy, alebo dost obstojny koberec (opravte ma kto tade chodi castejsie).
ondrejko_t
pokročilý diskutujúci

Založený: 29. Jún 2016 07:29

Predchádzajúca

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: shmirgel a 4 hostí.