I/62 - úsek Senec-Sereď

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod Čavo » 09. Dec 2015 09:57

Dnes ráno som šiel od Serede a ešte nie je urobený úsek pred Sládkovičovom. Stále sa prechádza cez protismer (bola to jednosmerka) do Sládkovičova a cez kruháč sa prejde už na obnovenú cestu. To sa ešte stihne? Či ani nie?
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod roman22 » 10. Dec 2015 19:53

Kukko napísal:Druhá časť je ale po Galantu, takže smer na SC sa realizovať nebude..



To ale nemyslíš vážne. Kde čerpáš takéto info.? Toto je potom riadna banánová republika. Toto som videl, nedokončené cesty v polovičke, ale len treťotriednych krajinách!
roman22
nováčik
 
Príspevky: 7
Založený: 08. Sep 2015 11:35

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod vladi87 » 20. Dec 2015 10:46

Nove kruhove objazdy su sice priemerom mensie, ale vobec nespomaluju premavku, netvoria sa kolony a su omnoho bezpecnejsie ako niekdajsie krizovatky.

Avsak POZOR! Niektori vodici asi jazdia(lietaju) popamati a kruhovy objazd pri Velkych Ulanoch je toho dokazom - brzdove stopy, rozbite obrubniky a rozryty travnik cez cely stred kruhaca hovoria za vsetko - najma v smere Sered - Senec (od otvorenia 3 alebo 4 nehody). Rychlost od mosta ponad zeleznicu trat urcite presahuje 90 km/h, v opacnom pripade by si niekolko novych DZ a navestidiel urcite vsimli.

Jazdite preto prosim obozretne, aby ste sa nestali obetou takehoto vodica, ktory vas moze zostrelit pocas vasej jazdy po obvode kruhaca.
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod Qwert » 20. Dec 2015 19:06

Už som mal tú česť absolvovať tento zrekonštruovaný úsek. Potvrdzujem, že úsek medzi križovatkou s I/75 ešte nie je otvorený, aj keď vyzerá už dokončený.

Potvrdzujem aj stopy po nehodách na veľkoúľanskom kruháči. Dotyčných mali na mieste utratiť, lebo takí idioti len zbytočne míňajú kyslík na tejto planéte. Lepšie označený kruháč na Slovensku asi ani nie je. Toto nemohlo byť o jazdení po pamäti, tí vodiči museli byť buď nadrogovaní alebo totálni idioti.

Tie kruháče sú samozrejme katastrofa s pohľadu komfortu. Ich vplyv na plynulosť premávky som nemohol posúdiť, lebo som tadiaľ nešiel v špičke. Ten veľkoúľanský je ešte relatívne veľký, ale tie ostatné sú veľmi malé na cestu I. triedy v extraviláne. Nie sú ani dvojpruhové. Na blízkom galantskom obchvate sú tie kruháče násobne väčšie dvojpuhové.

Križovatky, ktoré nie sú riešené kruhovými objazdmi, majú zase obmedzenú rýchlosť na 70 alebo dokonca 60.

Kvalita povrchu je na slovenské pomery výborná, ale ešte sa uvidí po prvej zime.

Značenie je všetko v Terne. Celá cesta v noci svieti ako Las Vegas Boulevard, na ceste sú retroflexné nálepky, vedľa cesty majú odrazky zvodidlá alebo stĺpiky. Takisto sú pekne označené aj ostrovčeky na kruháčoch.

Celkovo môžem povedať, že aj napriek niektorým mojim vyššie uvedeným výhradám, by som bol rád, keby cesty I. triedy vyzerali aspoň takto.

Zrekonštruovaný je aj krátky úsek I/75 od I/62 po kruhový objazd v Sládkovičove. Zvyšok I/75 od kruhového objazdu po železničné priecestie v Galante by sa mal začať vo februári.

Zostáva mi len dodať, že je obrovská škoda, že štát nenašiel nejaké prostriedky na rekonštrukciu zvyšku úseku od hranice BA kraja po Senec. Mohli sme mať kus kvalitnej cesty. Druhá vec je, že aj úsek Sládkovičovo - Sereď by si zaslúžil aspoň poriadnu výmenu povrchu, lebo sú tam nenormálne hlboké koľaje, kde stojí voda a tvorí sa ľad. Obchvat Senca má už tiež najlepšie za sebou.
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod Andy » 13. Jan 2016 17:55

Minule som po tej ceste išiel a je naozaj výborná, som príjemne prekvapený, že aj na Slovensku sa cesta 1. triedy dá spravi takto luxusne, no a na tie kruháče sa zvyknúť dá. Keď niekedy opravia aj úsek od Senca, tak pri cestách BA-SA asi prestanem využívať D1 a R1 a budem jazdiť tadiaľto.
Obrázok používateľa
Andy
návštevník
 
Príspevky: 23
Založený: 18. Sep 2005 15:20
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod vladi87 » 16. Jan 2016 19:34

Vyborne prispevky od panov nado mnou, palec hore! Hned 21.12. rano bola dalsia nehoda na velkoulanskom kruhaci.
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod Qwert » 18. Jan 2016 19:19

Počul som neoverenú informáciu, že ten krátky (inak kompletne dokončený) úsek pri Sládkovičove nebol doteraz otvorený preto, lebo most nad Dudváhom, ktorý sa na ňom nachádza, má problémy so statikou. Snáď ostatné mosty na tomto úseku sú postavené lepšie. Ak si dobre pamätám, tak s výnimkou nadjazdu na železničnou traťou boli všetky mosty stavané nanovo.

Tie nehody na tom veľkoúľanskom kruháči fakt nechápem. Predtým tam bola totálne neprehľadná a nebezpečná križovatka, kde z niektorých smerov nebolo skoro nič vidieť a o toľkých nehodách som tam nepočul.

Andy napísal:Minule som po tej ceste išiel a je naozaj výborná, som príjemne prekvapený, že aj na Slovensku sa cesta 1. triedy dá spravi takto luxusne, no a na tie kruháče sa zvyknúť dá. Keď niekedy opravia aj úsek od Senca, tak pri cestách BA-SA asi prestanem využívať D1 a R1 a budem jazdiť tadiaľto.


Teoreticky je už aj dnes hlavne vďaka obchvatu GA zaujímavou možnosťou ísť BA - SA po I/62, ale význam by to malo jedine mimo špičky, keď nie je kolóna na výjazde z D1 do Senca, v špičke by sa to kvôli tomu mohlo časovo dosť pretiahnuť.

Ak by sa vyriešil ten nešťastný kruháč v SC a okolie (čo by sa malo konkrétne riešiť dostavbou križovatky Blatné, dostavbou križovatky Senec a v neposlednom rade nahradením toho kruháča MÚK), tak by bolo zrejme definitívne výhodnejšie jazdiť BA - SA, ale aj BA - GA po I/62. To je ale veľa "ak".
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod Čavo » 05. Mar 2016 19:59

Takže ešte stále nie je otvorený úsek medzi Sládkovičovom a Veľkou Mačou.

Po novom je už uzatvorený aj úsek od kruháku v Sládkovičove na Galantu (I/75). Neviem v akej dĺžke, šiel som na Sereď.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod shmirgel » 06. Mar 2016 21:00

shmirgel
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 20. Dec 2014 21:02

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod Laco » 14. Mar 2016 10:01

cesta je uzavreta hned za odbockou na DS, do Sladkovicova sa ide cez Kosuty
Laco
diskutujúci
 
Príspevky: 203
Obrázky: 9
Založený: 10. Feb 2016 07:06
Bydlisko: NZ

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod Čavo » 18. Mar 2016 09:36

Úsek zo Sládkovičova do Veľkej Mače, ktorý nebol dokončený, je už otvorený.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod aquila » 18. Mar 2016 09:46

inak ked sa vlastne otvara aj ten velky park pri sered juh, tak urobili mega kruhac .. zase raz na jednicke v extravilane a s rozdielnym zatazanim jednotlivych vetiev ..

pricom keby fakt I/62 trosku pimpli so zopar MUK, odbocovacimi pruhmi, tak je to realna alternativa, takto to paradoxne aj po tejto oprave s tymi kruhacmi len spomaluju ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod devil » 18. Mar 2016 10:27

no vcera som si vyskusal novu cestu, som spokojny. mohli byt 1-2 MUK najma pri sladkovicove. inac kruhace hodnotim pozitivne, nutia ubrat rychlost na ceste ktorej paramatre navadzaju k nebezpecnej jazde.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod Andy » 03. Júl 2016 22:33

Už otvorili aj vynovený úsek I/75 medzi I/62 a Galantou, je super :)
Obrázok používateľa
Andy
návštevník
 
Príspevky: 23
Založený: 18. Sep 2005 15:20
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod pichalsi » 18. Apr 2017 10:01

otestoval som cez vikend obchadzku kvoli Blatnemu, kedze aj v piatok aj v pondelok google maps hovoril ze je na nej podobny/lepsi cas ako po D1. Povodne som bol velmi skepticky, ale cesta je vynikajuca, premavka bola vzdy mojim smerom husta kedze to vela ludi obchadzalo, ale islo sa rychlo, az na to Sladkovicovo tam to trochu viazlo...
Cestu ktora mi inokedy v idealnom pripade (nedela doobeda) trva po D1/R1 hodinu, som presiel za 1:12. Urcite lepsie ako stat v kolone pri Blatnom. Bodaj by takych ciest bolo viac
pichalsi
diskutujúci
 
Príspevky: 70
Založený: 03. Máj 2013 15:30

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod aquila » 18. Apr 2017 10:24

a to si neviem predstavit ako by to pomohlo, keby tento usek bola jednicka aspon na styl cesty 502 do jura .. teda smerovo oddelena stvorprudovka kde by bola nebodaj este povolena 110 ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: I/62 - úsek Senec-Sereď

Odoslaťod korfo27 » 18. Sep 2021 09:13

korfo27
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 321
Obrázky: 478
Založený: 14. Dec 2009 18:10
Bydlisko: PD

Rekonštrukcia betónových vozoviek v Bratislavskom regióne (I

Odoslaťod jarino » 31. Júl 2022 00:33

DSP dodaná.
Príprava podkladov na vyhlásenie VO.
Odhadované náklady: 14 mil. eur.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Predchádzajúca

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.