Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod aquila » 30. Júl 2013 12:30

len obrovska skoda, ze to nezacali opravovat az ked bude dialnica dokoncena .. ten rok by to uz vydrzalo
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Andrej » 30. Júl 2013 12:33

V pripade DS-Turany absolutne suhlasim, ale v pripade ZA, Kralovian ci RK potrva este dlhe roky, kym bude dialnica dokoncena.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Kanky » 08. Aug 2013 06:48

https://www.youtube.com/watch?v=Zdl9oGk_j-Y

video: cesta II/519 Nitrianske Pravno (krizovatka s I/64...pri napojeni je II/519 ako hlavna cesta) - Pribovce (krizovatka s I/65) ... (v obci Pribovce 45 min. prestavka)

cesta cez Vysehrad...sympaticka spojnica TN a ZA kraja, resp. okresov PD,TR a MT...a cesta II. tr. s velmi slusnym povrchom
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Kanky » 09. Aug 2013 08:26

https://www.youtube.com/watch?v=spjIMDAxRTY

video: lesna cesta alebo off-road alternativa k useku I/18 Trusalova - Sutovo (Rieka)...

doslo aj na mna a neplanovane som sa ocitol na useku Turany - Sutovo, kde 1.8. asfaltovali pri Sutove a nasledny meander a na tomto useku bolo zdrzanie az 1 hod a to aj vecer pred 20 hod...
tak som skusil taku adventuru :)
upozornenie..len pre vyssie podvozky...feliska, ktoru som stretaval v 0:39 mala dvihnuty podvozok, zrejme stavana na tuto trasu :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Asgaard » 18. Aug 2013 21:22

http://www.youtube.com/watch?v=M7t-H7OLi8U

trasa z Martina na horský prechod Šturec alternatívou po II/519 a III/06538 za účelom vyhnutia sa panelovke. Na ceste I/14 na Šturec je zopár úsekov opravených je stále je tam hodne takých ktoré potrebujú rekonštrukciu.
Asgaard
diskutujúci
 
Príspevky: 50
Obrázky: 3
Založený: 19. Jan 2013 19:09

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod okorec » 19. Aug 2013 18:18

ale len pre osobné autá a v obciach na tejto trase zvyknú občas merávať tak pozor na rýchlosť.. a ešte taká malá nevýhoda, rampy v malom čepčíne, možné zdržanie
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Asgaard » 19. Aug 2013 21:34

cestu späť do MT som si už plnými dúškami užil po panelovke I/65 http://www.youtube.com/watch?v=BBoL4cLjBZA
Asgaard
diskutujúci
 
Príspevky: 50
Obrázky: 3
Založený: 19. Jan 2013 19:09

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod johhan » 20. Aug 2013 10:06

Asgaard napísal:cestu späť do MT som si už plnými dúškami užil po panelovke I/65 http://www.youtube.com/watch?v=BBoL4cLjBZA


Ako pozerám, aj ked to v tej rýchlosti slabo vidieť, šturec z martinskej strany bol ščasti poopravovaný.
No nejako ti na tej betonke triaslo kamerou :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod simonsson75 » 20. Aug 2013 10:42

Najvážnejšie poškodené úseky s rozpadom vozovky na HP Šturec v Žilinskom okrese sú skutočne opravené, opravy boli ukončené cca pred dvomi týždňami.
Obrázok používateľa
simonsson75
diskutujúci
 
Príspevky: 249
Obrázky: 16
Založený: 16. Máj 2012 07:17

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod jarino » 15. Sep 2013 23:18

http://turiec.sme.sk/c/6932818/hlavny-t ... bytny.html

Podľa mňa dobré riešenie. Kruhový objazd resp. semafór by bola somarina, to som rád, že vôbec také niečo neprešlo. Len rozmýšľam, či by na 1/18(samozrejme aj inde na Slovensku) v úseku ZA - RK nemohli vyriešiť viac križovatiek takýmto spôsobom(zvýšilo by to určite bezpečnosť a možno, aj keď nepoznám normy, by na niektorých úsekoch potom bolo možné zvýšiť rýchlosť z 90 na 100), keďže niekedy vyjsť na 1/18 je trochu problém(treba si niekedy hodnú chvíľu počkať).
Myslím, že vo Vrútkach bola už predtým minimálne jedna križovatka riešená týmto spôsobom.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Jano1 » 16. Sep 2013 12:21

V obci je to relativne bezpecne riesenie. Hodilo by sa to ciastocne oodelit barierami, napr. tak ako su pruhy oodelene pod Strecnom, aby to chytraci nevyuzivali na predbiehanie, ale len na zaradenie sa do priebezneho pruhu.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod ANDi » 16. Sep 2013 13:43

Vsak kusok vedla maju MUK...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod aquila » 16. Sep 2013 14:21

toto je relativne lacne a rozumne riesenie, ktore je bezne aj na zapade, a takto to urobit na par dalsich odboceniach na hlavnych tahoch a sme vysmiaty ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod okorec » 29. Jan 2014 18:58

Pridal som do galérie obrázok zo Života Turca z minulého týždňa. http://dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=16895

Je tam znázornený východný obchvat MT (nie R3). Cesta pre nikoho.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Autobusar » 29. Jan 2014 21:14

Podľa mňa by bolo vybudovanie východného obchvatu v MT úplne zbytočné. Martin patrí podľa mňa medzi mestá s najplynulejšou premávkou.
Autobusar
návštevník
 
Príspevky: 17
Obrázky: 2
Založený: 29. Okt 2011 09:42
Bydlisko: Martin

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod okorec » 29. Jan 2014 23:02

s prvou veto súhlasím. s druhou nie. 5 svetelných križovatiek bez zelenej vlny na obchvate je presný opak toho čo si predstavujem pod plynulou premávkou. väčšinu času na semaforoch v pravom pruhu kamión(y) a v ľavom 5 áut z toho minimálne jeden z nich, čo sa nikam neponáhľa lebo ide len na nákup do tesca. ak sa zbavíme tých kamiónov a tranzitu, tak potom to bude výrazne plynulejšie (nakoľko martinský obchvat je skôr prieťah). ale to je úlohou R3 a nie tohto východného obchvatu.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Sentilj » 30. Jan 2014 13:56

Pekne si vystihol lokálku medzi "Tescom a sídliskom", takáto doprava vie radikálne znížiť priepustnosť na obchvate MT, pri každom prejazde sledujem menší a menší počet áut, ktoré tú zelenú stíhajú, "veď do tesca sa nemusím ponáhľať"... :)
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 493
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Tomas PO » 02. Feb 2014 21:06

tych 5 semaforov je otras. nadherny priklad ako velkokapacitna komunikacia vie byt nacisto dodrbana
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod robertko » 03. Feb 2014 09:47

ved ale tych 5 semaforov je tam presne pre to aby neboli zápchy v meste to ze si tranzit postoji zopar minut mesto netrápi skôr je problém keď sa do mesta naraz vyrúti XYZ aút tak vznikajú zápchy obmedzujú sa chodci atď ... ide o to že sa to postupne rozpustí nie nárazovo . v každom meste je signalizácia tak nastavená že v čase špičky neprejdete od jedného k druhému bez zastavenia ... a vec druhá tým že autá znižujú svoju rýchlosť tak aby došli na zelenú vlnu znižuje aj hlučnosť aj prašnosť
robertko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 330
Obrázky: 30
Založený: 06. Okt 2013 19:16

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod okorec » 03. Feb 2014 10:03

na martinskom obchvate nie je zelená vlna, keďže semafor pri slimáku, je riadený podľa premávky.

inak ale typický malomeštiacky pohľad, netrápi ma, že nejaký tranzit musí stáť na semafóroch a vliecť sa po obchvate, dôležité je, že okolo môjho domu je plynulá premávka. to je ako s trasovaním diaľnice, nechcem diaľnicu okolo domu, ale privádzač najlepšie rovno do garáže a ideálne dva, Moja garáž - sever a Moja garáž - juh.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod yombie » 03. Feb 2014 10:47

Ten blábol, že so znižovaním rýchlosti úmerne klesá aj hlučnosť a prašnosť máš odkiaľ prosím ťa?
Plynulosť premávky vo väčšine prípadoch hlučnosť práve naopak znižuje, ruka v ruke s nižšími emisiami a tým aj nižšiou prašnosťou.
A čo sa týka plynulosti premávky počas špičky v mestách, tak si očividne ešte neopustil hranice Martina. Úplne nádherným príkladom je priaťah cez intravilán Uherského Hradišťa, kde je možné prejsť za predpokladu dodržania rýchlostných limitov úplne celým mestom (asi 10 semafórov) na zelenú vlnu. A tie intenzity dopravy tam sú mnohonásobne vyššie ako na obchvate v Martine..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod robertko » 03. Feb 2014 12:06

pardon som z BB ...
poprve je to obchvat mesta pre obyvateľov nie pre tranzit pre ten sa stavajú diaľnice a RK ! proste pokiaľ nevyhovieš obyvateľom budeš mať h.vno a nie tranzit . cesta je v správe mesta .
podruhe dam ešte jednu proti otázku kde sa stavajú PHS ? kde sú potrebné ? keď auto preletí cez napríklad most cez mostný záver je to dostatočná šajba . a prašnosť to hádam nemusíme preberať že rýchlosť zvyšuje rozptyl po okolí .
a zelená vlna je nastavená vždy tak ako som písal všade ! počas špičky je niečo iné ako cez deň ... kto si vie naplánovať cestu ušetrí tým viac času ako tým že letí .
robertko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 330
Obrázky: 30
Založený: 06. Okt 2013 19:16

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod okorec » 19. Feb 2014 21:55

V Martine na obchvate pred par mesiacmi pribudli (akoby na skusku) na dva semafory displeje s odpocitavanim casu (Obrázok). jeden na semofor pri Tescu a druhy na semafor pri OC Tulip, ale na semafore pre chodcov.

pred par dnami pribudli dalsie dva (ak sa nemylim)

zatial som nespozoroval nejaky vyznamny prinos v tom, ze by sa vodici na semaforoch skor rozbiehali (bohuzial). ale to je len moj subjektivny dojem.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Tomas PO » 21. Feb 2014 00:10

heh, parada. a to je v sulade so zakonom?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Miro » 21. Feb 2014 10:44

Myslím, že nie je. Ak zákon takéto odpočítavadlo nepozná, tak to odporuje ustanoveniu, že sa na dopravné zariadenia nesmie umiestňovať nič okrem dopravného značenia.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 49 hostí.