Prievidza a doprava v tejto oblasti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Kanky » 06. Aug 2013 14:41

https://www.youtube.com/watch?v=KpjJVDwUyXA

video: II/579 - I/50 (I/64)... PE (krizovatka s I/64) - Hradiste - PD (MUK I/50 x I/64)
do 1:43...cesta II/579
od 1:43...cesta I/50...od 4:45 peaz s I/64

medzi PE a PD nejazdim casto, ale tato trasa sa mi zda lepsejsia ako ist po I/64 :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod FANUSIK » 06. Okt 2013 14:38

Tato trasa je uplne idealna , ked sa chces dostat co najrychlejsie od PD smerom na dolniaky...NR, NZ , KOMARNO ,CAsto pouzivana trasa pre Poliakov cestujucich na dovolenku k moru - CADCA -ZA-N.PRAVNO -PD-krizovatka Hradiste -PE-TO-NR-KOMARNO ked nechcu platIt za dialnicnu znamku na SVK ... :)
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod juraj1 » 07. Okt 2013 09:59

Najrýchlejšia? Google:
1. ZA-TT-GA-Kolarovo-KN - 238 km, 2h37
2. ZA-MT-Kremnica-ZH-Tekovské Lužany-KN - 216 km, 3h1
3. ZA-N.Pravno-PD-PE-TO-NR-NZ-KN - 204 km, 3h30

Na tej trase je množstvo dedín, cesty nič moc, kilometrická úspora niečo cez 30 km a časová strata skoro hodina. Ja by som určite investoval do 10-dňovej nálepky...
juraj1
diskutujúci
 
Príspevky: 205
Obrázky: 2
Založený: 09. Sep 2005 14:44
Bydlisko: BA (TN)

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod FANUSIK » 07. Okt 2013 12:40

Inac sam som tohto roku pouzil tuto trasu z Grecka....do PD.....a presun bol velmi rychly vzhladom tomu ze som sa vratil o polnoci a uplne v obciach som nasu mpr 50 km/h nedodrziaval...Z Budapesti E 77 -Vac -Sahy -Krupina-Zvolen - E 50- ZH-PD .Opacne som cestoval PD -OSLANY-SKYCOV-ZM-VRABLE-SURANY-NZ-KOMARNO a potom dialnica M1 -M5 -HORGOS E 75 -SRBIA -MACEDONSKO-GRECKO-CHALKIDIKI -SARTI .
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Andrej » 24. Okt 2014 10:06

Vyhlaseny tender na rekonstrukciu Novaky-Prievidza a Velka Causa-Handlova, cena takmer 31 mil. e
http://www.uvo.gov.sk/evestnik/-/vestnik/270718
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod 1mmortal2 » 24. Okt 2014 15:55

To je riadne prestrelene nie?
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod yombie » 29. Jún 2015 12:34

Konečne sa bude rekonštruovať hlavný ťah medzi Hornonitrianskou a Turčianskou kotlinou. Cestu II/519 od Nitrianskeho Pravna až po hranicu s ŽSK opraví spoločnosť Alpine Slovakia (viewtopic.php?f=35&t=20652).
Keď som úsekom prechádzal počas víkendu, boli už na vozovke vyznačené všetky lokálne závady.. diery, prepady, praskliny, vyjazdené koľaje a podobne.. Bolo toho neskutočne veľa. Som zvedavý čo s tým za tých 955 tisíc eur a 6 mesiacov spravia.. každopádne každá oprava je krok vpred. Za Vyšehradským sedlom (hranica TSK / ŽSK) je to úplne iný svet a celá cesta takmer až po Príbovce pri Martine nemá žiadne vážnejšie poruchy.. Samozrejme aj tam sa nájdu nedostatky (Abramová - Ondrášová, Moškovec). Ale to sú skôr výnimky a hlavne predmet pre diskusiu v úplne inej téme..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod FANUSIK » 30. Jún 2015 20:21

Mozem potvrdit... dnes som videl uz osadenu tabulu reko cesty 2/519 v dlzke 7 km....To znamena od N PRAVNO smerom az na vrchol sedla Vysehrad..kde su hranice krajov TN...A ZA .No vyborna sprava lebo tam uz to bolo v dezolatnom stave.. :) .
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod yombie » 13. Aug 2015 16:55

Na spomínanom úseku cesty II/519 od Nitrianskeho Pravna (od križovatky s cestou I/64) až po hranisu TSK / ŽSK (Vyšehradské sedlo) je už potiahnutý nový asfaltový koberec po celej dĺžke úseku. Prejazd ako vínko.. :) V podstate s výnimkou niekoľkých lokálnych nerovností na Turčianskej strane je táto cesta v mnohých ohľadoch lepšia ako väčšina ciest prvej triedy na Slovensku. Na celú rekonštrukciu bol vyhradený čas až 6 mesiacov, takže som veľmi zvedavý, aké bezpečnostné prvky tam do konca tohto roka ešte pribudnú. Akustické značenie, retroreflexné gombíky a pod. by som iba privítal.. ;-)
Pri poslednom prejazde bolo na úseku plno robotníkov, opravovali a vymieňali sa zvodidlá, pod vrcholom sedla sa spevňovali krajnice a navážal štrk..
Čo sa týka II/519, tak na Turčianskej strane bol taktiež čerstvo vymenený asfaltový povrch medzi Moškovcom a Turčianskym Ďurom v dĺžke cca. 1 km..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Kanky » 15. Aug 2015 06:55

video smer hranica krajov - N. Pravno II/519...ozaj velmi dobre vykonana praca, tiez som si hovoril, ze konecne kusisko dvojky bude vyzerat kulturne, radost jazdit :)

https://www.youtube.com/watch?v=GISP5Bhhd78
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod garip » 29. Sep 2015 15:35

potvrdzujem Kankyho slova, fakt dobre vykonana praca, isiel som cez Vysehradne cez vikend - namalovane VDZ - nielen stredova ciara ale aj bocne vodiace ciary, smerove stlpiky boli na obidvoch krajniciach a mal som pocit, ze niekedy boli od seba len na 10 - 15 metrov, dopravne znacky boli na retroreflexnom podklade, proste v noci tadial jazdit bude ovela bezpecnejsie, ako to bolo doteraz...
garip
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 669
Obrázky: 210
Založený: 05. Nov 2012 10:44

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Sentilj » 29. Sep 2015 18:59

Prechádzal som tadiaľ pred mesiacom keď to nebolo ešte hotové ale už bol kompletne nový asfalt, a s kvalitou a "rovnosťou" som bol dosť sklamaný na to že je to nový koberec. Stačia 2-3 sezóny a budú tam rovnaké koľaje a prepady od TIRákov. Náhodou som išiel zo Šútova a mohol som porovnať aj s legendárne "zubatou" D1 pri Martine, a tam síce občas bolo cítiť rozdiely na pásoch ktoré boli asfaltované v rôznych časoch, ale nebolo to nič hrozné a ak by som sa na ne nesúsestredil tak ich asi nepostrehnem, na rozdiel od II/519 Vyšehradné...
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod yombie » 29. Sep 2015 20:47

Ale v noci sa tam teraz jazdí perfektne, jedna báseň.. smerové stĺpiky sú dokonca masívne plastové, žiadne také tenučké placky ako sa začali používať v posledných rokoch.. to že polovička z nich neprežije Vyšehradskú zimnú údržbu je už ale vec druhá.. :D
Keď už sme v téme Prievidza, tak ešte kratučký report.. koncom minulého týždňa sa frézoval dosť zdevastovaný úsek cesty III. triedy v centre Prievidze na uliciach Andreja Hlinku a Hviezdoslavovej (dokopy cca. 0,5 km) :wink:
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod FANUSIK » 05. Okt 2015 16:24

dnes uz je tento usek od kostola smerom ku kruhaku vyasfaltovany este namalovat VDZ...ale hrubka asi iba 3 cm taka mala plasticka operacia naoko heh... :)
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Sentilj » 05. Okt 2015 16:28

yombie napísal:Ale v noci sa tam teraz jazdí perfektne, jedna báseň.. smerové stĺpiky sú dokonca masívne plastové, žiadne také tenučké placky ako sa začali používať v posledných rokoch.. to že polovička z nich neprežije Vyšehradskú zimnú údržbu je už ale vec druhá.. :D


Tie tenké stĺpiky sú krok vpred, v Nebanánistane sú lacnejšie a ľahšie sa udržujú. Ak sa ti podarí "strentúť" sa s ním, tak auto poškodia len minimálne, kdežto ak zoberieš so sebou ten plastový masívny, tak je to minimálne na prasknutý nárazník/masku.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod ANDi » 17. Okt 2015 18:35

Preco je tato cesta zavreta?
https://goo.gl/maps/qVbMYNabz652
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Sentilj » 17. Okt 2015 18:47

Poddolovaná cesta baňou Nováky a baňou Cígeľ
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod ANDi » 17. Okt 2015 18:57

Aha, dik.
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod yombie » 18. Okt 2015 11:39

Ako už bolo povedané, cesta je uzavretá (resp. už zrušená) z dôvodu banskej činnosti. Je to v podstate stará cesta I/50, ktorá bola nahradená vtedy novovybudovanou štvorprúdovkou I/50 Nováky - Prievidza (1987) mimo poddolovaného územia.. (aj keď mám taký dojem, že už aj tam sa miestami posledné roky prejavuje pokles územia).. V súčastnosti to na starej ceste vyzerá nejak takto gallery/image_page.php?album_id=132&image_id=30897
Cesta bola kedysi (čo sa týka výškového profilu) takmer úplne rovná.. dnes je to ako horská dráha (z foto to nie je úplne patrné, ale tie jazierka tam kedysi vôbec neboli.. postupným klesaním sa viac a viac plnili vodou až cestu zatopili úplne). Na fotke je letecký pohľad smerom od Prievidze na Nováky (prejazd provizórnou hrádzou a vjazd to vysťahovanej a takmer zaniknutej spodnej časti obce Koš.. ostala tu len malá hŕstka domčekov a železničná stanica.. úplne vzadu sú čiastočne vidieť Nováky). Pre zaujímavosť, v roku 2000 transportovali zo spodnej časti obce Koš celú časť kostola do jeho hornej časti obce.. tu som našiel nejaké video k tomu.. https://youtu.be/fzPjbnYdIHI?t=6m29s V roku 2008 sa v tomto území vybudovala preložka korýt riek Handlovka a Nitra a železničnej trate v dĺžke takmer 3km.. to je taktiež zaujímavé čítanie http://www.asb.sk/inzinierske-stavby/ze ... rnej-nitre :wink:
Posledná perlička čo som našiel.. ak by možno niekoho zaujímalo porovnanie dobových fotografii Koš kedysi a Koš dnes.. https://youtu.be/cvdO5CJoFw0
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod yombie » 11. Dec 2015 18:16

Aspoň čiastočne dobrá správa pre dezolátny stav Prievidzského nadjazdu na I/64.. aj keď zatiaľ len v rovine príprav (ale už aj to je nejaký pokrok po dekáde rokov ničnerobenia..) Komplexná reko rozfláknutého a rozpadávajúceho nadjazdu sa zatiaľ realizovať nebude, ale SSC už aspoň začala hľadať zhotoviteľa na výmenu mostných záverov.. (keď neprší, aspoň kvapká.. tie závery sú v havarijnom stave najmenej 2 roky) súťažné podklady, etc. tu: http://www2.uvo.gov.sk/profily/-/profil ... 5/156764/2
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod FANUSIK » 12. Dec 2015 14:55

tie mostne uzavery ...to si vzdy zanadavam ked tade idem dole na NOVAKY...INac po svk dost cestujem, ale takyto rzdr...ny prijazd do vacsieho mesta na svk nepoznam. :( ..Pritom sa jedna o 300m usek .... :!:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod flakst » 14. Dec 2015 08:41

Ak si dobre spomínam, tak s týmto nadjazdom bol problém od začiatku - v podstate sa vyskytovali problémy aj pri jeho stavbe. Ale to už je historicky dosť dávno. Každopádne to ako to tam vyzerá je katastrofa a aj keď poteší info, že sa budú meniť mostné závery, tak je to skôr záplata.... koľko je to rokov naspäť, keď sa menili naposledy - 3 roky? Lebo vtedy som mal možnosť vidieť, že si tam jeden človek odtrhol kúsok pred mojím autom na jame nápravu (alebo koleso) a skončil s autom na zemi. Ešte dobre, že som si ho všimol a jamu som obišiel. Ak spravia poriadnu úpravu, tak fajn, ale ak to bude kozmetická úprava, tak je to skôr na zaplakanie.
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod FANUSIK » 20. Dec 2015 15:58

tie mostne uzavery plataju pravidelne kazde 2-3 roky ale cista katastrofa,,,,viem ze pred par rokmi tam zahynul aj jeden robotnik- cestar pocas oprav cez den ho sundalo auto...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod FANUSIK » 20. Dec 2015 15:58

tie mostne uzavery plataju pravidelne kazde 2-3 roky ale cista katastrofa,,,,viem ze pred par rokmi tam zahynul aj jeden robotnik- cestar pocas oprav cez den ho sundalo auto...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Prievidza a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod yombie » 20. Dec 2015 18:55

ak som správne vyčítal z tých súťažných podkladov, tak tentokrát by nemalo ísť len o nejaké plátanie.. súčasné asfaltové mostné závery by sa mali vymeniť za mechanické, čiže gumokovové s protihlukovou úpravou..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.

cron