ODBOCOVANIE CEZ PLNU CIARU ?

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

ODBOCOVANIE CEZ PLNU CIARU ?

Odoslaťod janovie » 02. Júl 2009 07:09

Ahoj,
riesim problem odbocovania cez plnu ciaru na ceste I.triedy pri vjazde do dvora rodinneho domu a opacne pri vyjazde z dvora ....

Na prvy pohlad nieje co riesit, odbocenie cez plnu ciaru ma v paragrafovom zneni vynimku z pravidla, a to teda ze na miesto mimo cestu to ide ....

Schema riesenia dopravneho znacenia:
http://img374.imageshack.us/img374/9386/spomalovac.jpg


Ano, ale teraz sa to uz komplikuje, v novom zakone vsak nieje nikde definovane, ze co je "miesto mimo cestu". Teda je dvor rodinneho domu "miesto mimo cestu" z pravneho hladiska ? ( vsak z akeho ineho, ked zijeme v pravnom state.....)

Moje tvrdenie dokladam WWW linkou:
http://www.znalci.sk/index.php?page=aktuality

Konkretne linka:
http://www.znalci.sk/Nejasnosti.pdf

Kde znalec z odboru dopravy to konstatuje.


Teda zaujimava situacia.
Slovenska sprava ciest nam pred rodinnym domom vybudovala novy spomalovac aj s novym dopravnym znacenim, kde nam 3 rodinnym domom pred spomalovacom dali na cestu plnu ciaru a znacku zakaz predbiehat.

Ak chceme s autom vychadzat do obce a prichadzat do dvora normalne, tak to je za sucasneho pravneho stavu viac ako diskutabilne.....
Za to to riesenie sa mozme podakovat SSC, stacilo dat pred dvor uzko prerusovanu ciaru - a je po probleme.


Ked zvazim, ze sa jedna o cestu I.triedy z velkym tranzitom kamionov z tahu POLSKO-MADARSKO a trvale systematicky sa opakujuce riesenie vychadzania a vchadzania na cestu do dvora cez plnu ciaru - tak ma az mrazi za sucasneho pravneho stavu ze v pripade moznej nehody ako sa to bude povazovat .....

Pritom nejde o nahodne odbocenie niekde do lesa raz za cas ale ako som uz pisal o SYSTEMOVE riesenie dopravy v obci.
janovie
diskutujúci
 
Príspevky: 87
Založený: 02. Júl 2009 06:52

Odoslaťod janovie » 02. Júl 2009 07:20

A teda este co s dvormi D2 a D3 ?
Tam pri vyjazde/vjazde je "vodiaca ciara" .....
Ako to je s vodiacimi ciarami pri ostrovceku spomalovaca ?
Je toto systemove riesenie dopravy v obci ?
janovie
diskutujúci
 
Príspevky: 87
Založený: 02. Júl 2009 06:52

Odoslaťod janovie » 02. Júl 2009 07:46

-----Original Message-----
From: Jozef Drahovsky [mailto:blogsme@jozef.drahovsky.sk]
Sent: Wednesday, July 01, 2009 8:09 PM
Subject: Re: Bezpecnost dopravy - spomalovac

Ano, pravne je to nedotiahnute.
Bohuzial je tam viacero takych chyb.

S pozdravom
Jozef Drahovsky

>
> Dobry den,
>
> mam este jednu pripomienku ohladne odbocovania cez plnu ciaru, a teda
> posielam prispevok znalca ohladne noveho cestneho zakona, a teda
> problem definovania pojmu „miesto mimo cestu“, cim sa odbacanie cez
> plnu ciaru stava nie az takou jasnou zalezitostou ako to na prvy
> pohlad snad moze vyzerat ....
>
> http://www.znalci.sk/index.php?page=aktuality
>
> Konkretne linka: http://www.znalci.sk/Nejasnosti.pdf
>
> Ako hodnotite teda tuto skutocnost ?
>
> Je teda "kazdodenna cesta do prace a spat" v danom technickom rieseni
> a pravnom stave "bezpecna" ?
>
> Alebo bude zalezat v pripade nehody na sikovnosti toho ktoreho pravnika ?
>
>
>
> -----Original Message-----
> From: Jozef Drahovsky [mailto:blogsme@jozef.drahovsky.sk]
> Sent: Sunday, June 28, 2009 11:10 PM
> To: "Ing.Ján Vitkovič"
> Subject: Re: Bezpecnost dopravy - spomalovac
>
> Dobry vecer,
>
> vjazd do dvora nie je krizovatka ale uzemie mimo cesty.
>
> Pri vchadzani a vychadzani z uzemia mimo cesty mozete prejst plnu ciaru
>
> a aj dvojitu.
>
>
>
> S pozdravom
>
> Jozef Drahovsky
>
janovie
diskutujúci
 
Príspevky: 87
Založený: 02. Júl 2009 06:52

Odoslaťod janovie » 02. Júl 2009 07:56

Este stanovisko SSC k dopravnemu a technickemu rieseniu pre uplnost:
http://img210.imageshack.us/img210/4725 ... ovisko.jpg
janovie
diskutujúci
 
Príspevky: 87
Založený: 02. Júl 2009 06:52

Odoslaťod Dialniciar » 02. Júl 2009 10:50

No dobre ... a problém je kde ? Alebo otázka ?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod janovie » 02. Júl 2009 12:59

Dialniciar napísal:No dobre ... a problém je kde ? Alebo otázka ?


JAK KDE JE ?

NO AKO MAM VYJST VOJST DO DVORA ABY SOM NEPORUSIL PLATNE PREDPISY - snad nie ?

Moze byt ina otazka z toho prispevku ?
Mam lietat na lietadle pri ceste do prace ?
janovie
diskutujúci
 
Príspevky: 87
Založený: 02. Júl 2009 06:52

Odoslaťod janovie » 02. Júl 2009 13:02

Dialniciar napísal:No dobre ... a problém je kde ? Alebo otázka ?


JE V TOM PRISPEVKU MALO OTAZOK ?
janovie
diskutujúci
 
Príspevky: 87
Založený: 02. Júl 2009 06:52

Odoslaťod Dialniciar » 02. Júl 2009 13:19

janovie napísal:
Dialniciar napísal:No dobre ... a problém je kde ? Alebo otázka ?


JE V TOM PRISPEVKU MALO OTAZOK ?


Obrázok

:!: ... používanie caps locku sa považuje za krajne neslušné a na mnohých fórach je za to rovno vylúčenie, dávaj si na to pozor :wink:

K veci: v príspevku je veľa otázok, ale za to aj neskutočné množstvo odpovedí. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod wizard112 » 02. Júl 2009 14:00

Podľa mňa je tam len jedna dôležitá otázka. Či pozemok/dvor/garáž môže byť chápané ako "miesto mimo cesty" podľa zákona 8/2009. V zákone 315/1996 to tak bolo, dnes to nie je definované, takže názory môžu byť rôzne, ale podľa zdravého rozumu by to tak malo byť. Na druhej strane, v našom "právnom" štáte je niekedy problém argumentovať aj tým, čo je čierne na bielom (teda jasne definované). Jednoducho sa na to zabudlo a určite nie si jediný, kto má taký problém.

Možno by som skúsil požiadať o stanovisko na dopravnom inšpektoráte alebo na krajskom úrade pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie. Tiež by ti napísali asi len ich názor, ale mal by si to aspoň na hlavičkovom papieri. Ale či by ti to nakoniec bolo v prípade nejakej nepríjemnosti platné, to neviem. Čo nie je definované, tam je priestor na špekulácie.

Toľko môj názor vec... :wink:
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod vladi87 » 02. Júl 2009 14:07

wizard112 napísal:Podľa mňa je tam len jedna dôležitá otázka. Či pozemok/dvor/garáž môže byť chápané ako "miesto mimo cesty" podľa zákona 8/2009. V zákone 315/1996 to tak bolo, dnes to nie je definované, takže názory môžu byť rôzne, ale podľa zdravého rozumu by to tak malo byť. Na druhej strane, v našom "právnom" štáte je niekedy problém argumentovať aj tým, čo je čierne na bielom (teda jasne definované). Jednoducho sa na to zabudlo a určite nie si jediný, kto má taký problém.

Možno by som skúsil požiadať o stanovisko na dopravnom inšpektoráte alebo na krajskom úrade pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie. Tiež by ti napísali asi len ich názor, ale mal by si to aspoň na hlavičkovom papieri. Ale či by ti to nakoniec bolo v prípade nejakej nepríjemnosti platné, to neviem. Čo nie je definované, tam je priestor na špekulácie.

Toľko môj názor vec... :wink:


Ide o podobne nejasnú, resp. chýbajúcu formulácia v zákone, ako v prípade minimálnej rýchlosti na diaľnici..

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=90244#90244
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Odoslaťod i15 » 02. Júl 2009 15:35

ja si myslim ze niet co riesit, zahrada je "miesto mimo cesty", takze tam mozno odbocit aj cez dvojitu plnu
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod janovie » 02. Júl 2009 22:02

Bingo !

Poslal som to na ministerstvo vnutra, a prislo mi zatial, ze to preposielaju na prezidium policajneho zboru v Presive, pretoze nemaju odpoved.

Stanovisko potm tu hodim, jasne ....


wizard112 napísal:Podľa mňa je tam len jedna dôležitá otázka. Či pozemok/dvor/garáž môže byť chápané ako "miesto mimo cesty" podľa zákona 8/2009. V zákone 315/1996 to tak bolo, dnes to nie je definované, takže názory môžu byť rôzne, ale podľa zdravého rozumu by to tak malo byť. Na druhej strane, v našom "právnom" štáte je niekedy problém argumentovať aj tým, čo je čierne na bielom (teda jasne definované). Jednoducho sa na to zabudlo a určite nie si jediný, kto má taký problém.

Možno by som skúsil požiadať o stanovisko na dopravnom inšpektoráte alebo na krajskom úrade pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie. Tiež by ti napísali asi len ich názor, ale mal by si to aspoň na hlavičkovom papieri. Ale či by ti to nakoniec bolo v prípade nejakej nepríjemnosti platné, to neviem. Čo nie je definované, tam je priestor na špekulácie.

Toľko môj názor vec... :wink:
janovie
diskutujúci
 
Príspevky: 87
Založený: 02. Júl 2009 06:52


Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.