Cestná sieť všeobecne

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Tomas PO » 07. Máj 2013 12:17

ja som daval 57, 97 a 137, ale pri mojej smole, roznavskej afere a pokutach lre chodcov teraz radsej 55, 95 a 135
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod okorec » 07. Máj 2013 17:15

vladi87 napísal:Skor by som bol za to, aby pribudlo viac 70-tok v menej obyvanych oblastiach obci..Prejazdy obci najviac znizuju priemernu rychlost, ta 110-ka tomu nepomoze, iba ak zvyseniu nehodovosti na nasich nekvalitnych cestach. 110 znamena na tachometri beztrestnych 120-125 km/h, co podla mna v poriadku nie je.


suhlasim, ze by bolo potrebne prehodnotit niektore znacky koniec a zaciatok obce a hlavne by bolo potrebne, aby policajti dostali jasny prikaz, ze nemaju merat hned za tabulou, aby co najviac vyryzovali, ale tam, kde to je potrebne (pri skole, pri obchode, pri zastavke, pri prechode pre chodcov, proste tam kde sa pohybuju ludia). ked to tak moze fungovat par metrov za SR/CR hranicou, tak to moze fungovat ja u nas.. to by ale museli byt skutocni policajti a nie len kalinakovi vypalnici.

naopak nesuhlasim s tym, ze by niektore useky nemohli mat 100 ci 110 km/h MPR. v rakusku su cesty uzsie, je tam stovka a maju nizsiu nehodovost. skor je hlupost vseobecna MPR. su useky, kde sa da ist bezpecne aj 130 a su take kde ten, kto to nepozna vyleti v zakrute aj pri 70tke. takisto je ine ked ide rovnakym usekom auto s ABS, ESP, ASR, 4x4 a kvalitnymi brzdami ako niekto kto dostal STKacku za 20 eur alebo flasu borovicky. a najvacsi faktor je vodic. sviatocny vodic, ktory sa cestou rozprava s detmi, ladi radio, kuka na GPSko, telefonuje svorke, ze za polhodinu su tam, nech nachysta rezne a vodic, ktory najazdi rocne 50000 km, pozna svoje auto, ma absolvovane tri kurzy bezpecnej jazdy a skoly smyku a venuje sa na 100% riadeniu, mozu ist obaja 90 a pritom jeden tym ohrozuje bezpecnost svoju aj ostatnych a druhy ide daleko pod limitom bezpecnej jazdy. A takisto pocasie, tam kde sa za dna na sucho da ist X, tam sa v noci za dazdosnezenia okolo nuly neda ist ani Y. Ano mate prisposobit svoju jazdu stavu vozovky a svojim schopnostiam, ale to plati len do dola, darmo budete policajtovi vysvetlovat, ze siroko daleko nikoho nebolo, ze mate brembo brzdy a ze tabula koniec obce je 400 metrov za skutocnou zastavbou a ste na smerovo oddelenej ceste s MUK ako napriklad tu https://maps.google.com/maps?saddr=Nadjazdov%C3%A1%2Fsilnici+64&daddr=silnici+50%2Fsilnici+64&hl=cs&ie=UTF8&ll=48.760588,18.624701&spn=0.008133,0.01929&sll=48.759159,18.62409&sspn=0.004067,0.009645&geocode=FRsQ6AId5i4cAQ%3BFRMA6AIdrS0cAQ&t=h&mra=mift&mrsp=1&sz=17&z=16

idealne by bolo, keby zakon o cestnej premavke mal iba jednu vetu "Jazdite bezpecne!", ale to je tazka utopia :)
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod vladi87 » 07. Máj 2013 20:20

Hmmm..mas pravdu, nie je vodic ako vodic (pripadne polovodic :)..lenze fakt je ten, ze nech je clovek akykolvek sofer, obcas svoje schopnosti preceni a este k tomu natrafi na sviatocneho vodica...alebo niekto pojde na 110-ke 80 az 85 a vsetci sa budu nanho tlacit a nadavat, ze ide pomaly, a pritom pre neho to naozaj moze byt maximalna bezpecna rychlost.

Nehovoriac o spotrebe paliva, ktora sa pri vyssej rychlosti zvysuje. Malo by sa dbat viac o postavenie kvalitnych ciest, aby sme po tych nasich R-kach a D-ckach naozaj mohli jazdit bezpecne a plynule 130 alebo aj 200 ak sa to niekomu zda bezpecne.. Ale na cestach s obojsmernou premavkou je podla mna vsetko nad 90 velmi otazne..cesty sluzia pre vsetkych

Koniec koncov, policajti by sa mali ovela viac zameriavat na bezohladnost a aroganciu nez na to, ci niekto ide namiesto 90 ky 110..ale to uz sa tazsie dokazuje
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Tomas PO » 07. Máj 2013 23:36

tendencia policajtov je v sucasnosti jasne ficoidna. vsetko zle.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod mb1000 » 08. Máj 2013 10:24

okorec napísal:naopak nesuhlasim s tym, ze by niektore useky nemohli mat 100 ci 110 km/h MPR.

a najvacsi faktor je vodic. sviatocny vodic


Prave preto, ze na takomto smerovo nerozdelenom useku s 110 km/h MPR pojde takyto sviatocny vodic, nesuhlasim aby kdekolvek mimo smerovo rozdelene useky bola viac ako 90tka.
mb1000
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 406
Obrázky: 283
Založený: 23. Feb 2010 11:59

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod i15 » 08. Máj 2013 10:50

preco, aspon sa bude dat predbehnut bez financne nebezpecneho prekrocenia rychlosti. Poloprofily RC so smerovymi oblukmi na 130tku, obmedzenym pristupom a mininalnou 80tkou su podla mna uplne v pohode vhodne na 110
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod okorec » 08. Máj 2013 13:05

mb1000 napísal:
okorec napísal:naopak nesuhlasim s tym, ze by niektore useky nemohli mat 100 ci 110 km/h MPR.

a najvacsi faktor je vodic. sviatocny vodic


Prave preto, ze na takomto smerovo nerozdelenom useku s 110 km/h MPR pojde takyto sviatocny vodic, nesuhlasim aby kdekolvek mimo smerovo rozdelene useky bola viac ako 90tka.


ako pise i15, v zaujme bezpecnosti treba takeho vodica co najskor predbehnut a vzdialit sa. ak sa ma okolo dvoch troch sviatocnych vodicov zhustovat premavka lebo ludia sa boja predbiehat, tak sa riziko nehody vyrazne zvacsuje. avsak pri predbiehani neplati MPR cize toto nie je spravnym dovodom na zavedenie 110tky. pre mna je hlavnym dovodom to, ze preco by sa nemalo jazdit 110, ked sa da? to ze pre niekoho je na danom useku 110 vela? pre niekoho je vela aj 90 na beznej ceste. Mame preto znizit rychlost na cestach na 70? mame tu predsa zakonnu povinnost prisposobit jazdu podmienkam. co sa tyka rychlosti, tak ju mame prisposobovat smerom dole. kedze mame MAXIMALNU povolenu rychlost (nie odporucanu rychlost), tak by sme k tomu tak mali aj pristupovat.

majme cestu na ktorej je za dobreho pocasia, na aute s kvalitnymi jadznymi a brzdnymi vlastnostami, v takmer nulovej premavke, mozne pre skuseneho vodica, aby siel bezpecne 120 km/h. v tom pripade by mala maximalna povolena rychlost na tejto ceste byt 120 km/h.

co sa tyka faktoru vodica, tak ak ma niekto strach alebo problem sa pohybovat v cestnej premavke vlastnym vozidlom, lebo nema na to schopnosti, tak nech vyuziva hromadnu dopravu. skutocne nechapem tych ludi co natlacia svoju pat clennu rodinu do fabie a vydaju sa na hroby cez pol republiky. analogia: predstavte si ze mate cln s malym motorom, na ktorom chodite na liptovsku maru par krat za sezonu. vzali by ste na ten cln svoje deti a vydali by ste sa so svojimi schopnostami na plavbu stredomorim?

potom su po forach tie reakcie na slovensku dopravu, ze to je divocina alebo neviem co. ano pre ludi co chodia do roboty a naspat to je potom dobrodruzstvo plne nastrah. pre tych co najazdia za tyzden pracovne 1000 km je to bezna bezpecna premavka. inak ten mytus o tom, ze slovenske cesty su divocina, podla mna vznikol kvoli ludom zijucim v zahranici. ked su v zahranici tak jazdia do prace a domov a ked pridu domov tak chcu obehat celu rodinu /typicki sviatocni vodici/ a maju potom pocit ze cesty v zahranici su bezpecne a u nas nie.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod vladi87 » 08. Máj 2013 13:57

Nuz ale ked ti vybehne bazant, pes, jelen alebo diviak do cesty, tak je lepsie ist pomalsie..na cestach je nastrah viac a nie su to len sviatocny vodici..myslim si, ze by to malo velmi zly dopad na statistiku nehodovosti..
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod mb1000 » 08. Máj 2013 15:04

okorec napísal:majme cestu na ktorej je za dobreho pocasia, na aute s kvalitnymi jadznymi a brzdnymi vlastnostami, v takmer nulovej premavke, mozne pre skuseneho vodica, aby siel bezpecne 120 km/h. v tom pripade by mala maximalna povolena rychlost na tejto ceste byt 120 km/h.


Ak pojdeme ja a ty 120 km/h a bude to pre nas v pohode rychlost vzhladom na stav vozovky, vozidlo a prax, neznamena to, ze sa tam nebudu smatlat sviatocny vodici, dymiace zigulaky a lochneske prisery. A kedze oni sa budu smatlat stale rovnako pomaly ako teraz ale my pojdeme o 30 km/h rychlejsie, je vacsia pravdepodobnost ze nastanu kolizne situacie ako keby sme sli "len" 90 km/h.

Nakolko sa zvacsi rozdiel medzi najpomalsimi a najrychlejsimi, bude sa zakonite viac predbiehat a cim viac sa predbieha, tym vacsia sanca na koliziu.
mb1000
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 406
Obrázky: 283
Založený: 23. Feb 2010 11:59

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod okorec » 08. Máj 2013 15:23

ano, moze sa stat vselico, moze pred tebou spadnu balvan pod strecnom, moze ta trafit meteorit aj ked ides 20... ale napriklad na rovnej ceste medzi zozatymi poliami ti nehrozi, ze by ti nieco skocilo do cesty... a niekto je mozno ochotny podstupit aj to riziko, ze mu skoci do cesty zver. je to jeho rozhodnutie. chces mu zobrat moznost podstupovat riziko podla jeho uvazenia? ja tu nechcem mat nanny state, chcem sa rozhodovat slobodne.

skocila mi zver do cesty uz nespocetne krat a vzdy som stihol zareagovat. ale raz, siel som v noci z Prahy do Martina, prepol som radio a presne v tom zlomku sekundy som dostal naraz zboku od srny. nie spredu, zboku mi do kolesa skocila. jazdim tuto trasu casto a preto mam v radiu presne ulozene stanice, ktore prepinam podla toho, kedy sa strati signal jednej a mozem prepnut na dalsiu. cize ziadne dlhe ladenie, ale stlacenie jedneho konkretneho gombiku. chcem tym povedat, ze mozes riziko minimalizovat, ale vzdy tam bude. dolezitejsie v tomto pripade bolo, ze som stale pevne drzal volant, nezlakol som sa a preto auto ani trochu nevybocilo so svojho smeru, cize jedina skoda bola na aute. to ze pojdes pomalsie ta nemusi zachranit.

nikomu nezakazujem ist pomalsie, ak zbytocne nezavadzia (jazda v strednom ci lavom pruhu). preco by mne mal niekto zakazovat ist rychlejsie, ked tym nikoho neohrozujem (resp. neohrozujem ho o nic viac ako niekto druhy, kto sice ide 70 ale svojim spravanim vytvara potencial pre krizove situacie)? toto je take typicke pre nas, ja nechcem ist rychlejsie, ja chcem aby TY si isiel pomalsie. ja nechcem byt podnikatel, mat viac zodpovednosti ale aj viac majetku. ja chcem, aby si TY mal len tolko majetku ako ja. ja nechcem chovat kravu, ja chcem aby TVOJA zdochla.

@mb1000: ak pojde zigulak 70 a ja 90, tak kym sa k nemu priblizim, predbehnem ho a vzdialim sa mu, ubehne dlhsi cas, kedy budeme v koliznej blizkosti ako ked pojdem 120. ja nechcem jazdit v kolone, ani za ujcom z lazov, lebo automaticky davam pozor na vsetky auta vo svojej blizkosti a ked je tych aut viac tak je to viac unavne a narocne. ja sa potrebujem o ostatnych aut vzdialit a davat pozor na cestu a okolie cesty. nase cesty vacsinou nie su take plne, ze jedneho predbehnes a za minutu je pred tebou dalsi. a aj ked nastane taky stav (napr. piatok poobede alebo cez sviatky), tak sa snazim co najskor prist do ciela, lebo je pre mna rozdiel, ci budem v takej premavke a budem sa vystavovat riziku 4 hodiny alebo 5 hodin.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod vladi87 » 08. Máj 2013 15:45

Ja nechcem chovat kravu, ale ani nechcem, aby tvoja zdochla..no neprajem si, aby sa niekto premaval beztrestne po obojsmernej komunikacii mimo obce 110 ci 120 a ublizil mojej rodine..na cestach treba mysliet na vsetkych, aj neskusenych vodicov a to aj pri tvorbe pravnych zakonov..zakony sice obides, ale tie fyzikalne nie....nie je kazdy taky dobry sofer ako ty
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod i15 » 08. Máj 2013 16:18

Ked sa vhodne vytipuju useky, kde by bolo zvysenie bezpecne, tak sa nehodovost nezvysi a bude sa aj menej predbiehat
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod okorec » 08. Máj 2013 17:01

vladi87 napísal:Ja nechcem chovat kravu, ale ani nechcem, aby tvoja zdochla..no neprajem si, aby sa niekto premaval beztrestne po obojsmernej komunikacii mimo obce 110 ci 120 a ublizil mojej rodine..na cestach treba mysliet na vsetkych, aj neskusenych vodicov a to aj pri tvorbe pravnych zakonov..zakony sice obides, ale tie fyzikalne nie....nie je kazdy taky dobry sofer ako ty


myslim, ze tvojej rodine skor ublizi ten komu je jedno ci je povolena 90tka alebo 120tka a precenuje svoje schopnosti. je to len falosny pocit bezpecia.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod simonsson75 » 20. Máj 2013 10:29

Včera podvečer (nedeľa 19.05.2013, cca 19:30) som asi po mesiaci znova vyskúšal stav II/512 Žarnovica - Oslany. Nič nové, vo väčšine obcí za Žarnovicou, od Horných Hámrov až po Pílu je stav povrchu zlý a po zime neopravený. Na niektorých úsekoch medzi obcami je povrch pomerne dobrý, no veľmi zlé je to v mieste odbočky na Novú Baňu. V oblasti horského priechodu Veľké Pole je stav vozovky kritický až nevyhovujúci, povrch sa rozpadá na celom úseku cca 10km. Od hranice TN kraja, až po križovatku s I/64 je cesta v lepšom stave, súvisle horší povrch je na niektorých lesných úsekoch bližšie k hranici krajov, diery sú ale aj medzi Hornou Vsou a križovatkou s I/64, najmä v klesaní za obcou. Kamión som stretol jeden v protismere, celkovo asi 10 áut v protismere a cca 5 som predbiehal.
Obrázok používateľa
simonsson75
diskutujúci
 
Príspevky: 249
Obrázky: 16
Založený: 16. Máj 2012 07:17

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Čumil » 25. Máj 2013 20:33

okorec napísal: avsak pri predbiehani neplati MPR
Odvážne tvrdenie.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Dejvid » 25. Máj 2013 21:56

okorec napísal: avsak pri predbiehani neplati MPR

A na to si prisiel ako prosimta? :D Akoze ked obieham tak kludne mozem ist aj 300 hej? :D Nastuduj si cestny zakon a potom sa ukazu na cestach. A uz sa mi stalo ze si idem kludne 100km/h a pri obehovani 4 aut z ktorych prve brzdilo premavku rychlostou nieco medzi 60-70kmh ma namerali.
Dejvid
diskutujúci
 
Príspevky: 53
Založený: 26. Feb 2013 19:13

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod i15 » 25. Máj 2013 22:29

ale takych 115km/h (120 tacho) celkom staci na bezpecne predbehnutie kamiona iduceho 80-90. Takze keby bola na ceste povolena 110, mozno v pohode predbiehat bez financneho rizika
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod okorec » 26. Máj 2013 00:00

Dejvid napísal:
okorec napísal: avsak pri predbiehani neplati MPR

A na to si prisiel ako prosimta? :D Akoze ked obieham tak kludne mozem ist aj 300 hej? :D Nastuduj si cestny zakon a potom sa ukazu na cestach. A uz sa mi stalo ze si idem kludne 100km/h a pri obehovani 4 aut z ktorych prve brzdilo premavku rychlostou nieco medzi 60-70kmh ma namerali.


takto ma to ucili v autoskole cca 10 rokov dozadu a takto to ucili v autoskole aj moju partnerku asi 10 tyzdnov dozadu (ina autoskola, ine mesto, iny stat)... chcel by som vidiet toho cloveka, co dokaze vzdy na 100% presne odhadnut ci relativna rychlost predbiehaneho auta, vlastnej teoretickej rychlosti pri predbiehani a rychlosti a vzdialenosti auta iduceho v protismere je alebo nie je dostatocna na predbehnutie. a hlavne v noci. raz sa mi napriklad v noci stalo, ze v protismere islo auto a ja som odbocoval dolava. na zaklade toho ako rychlo sa priblizovalo, som mal pocit, ze je este daleko a nepriblizuje sa rychlo. bol to vsak len opticky klam, kedze sa jednalo o dve motorky, ktore sa v skutocnosti priblizovali dost rychlo a vznikla krizova situacia.
ludia by nemali zabudat ze elementarna logika je dolezitejsia ako tie zdrapy papiera co si vytvarame. premavka ma byt hlavne bezpecna a plynula. ak sa budem vliect v protismere za kazdu cenu 90 km/h a oproti ide auto, tak to bezpecne nie je.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod devil » 26. Máj 2013 08:05

ale takych 115km/h (120 tacho) celkom staci na bezpecne predbehnutie kamiona iduceho 80-90.


naco chces predbiehat kamion iduci 80-90 ????
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod i15 » 26. Máj 2013 09:08

Jazdim okolo 95, takze pre mna je to pomalsie vozidlo. Samozrejme nepredbieham za kazdu cenu a nemam problem sa vozit za takym kamionom. Minule som napriklad siel celu cestu Soroska-Kosice za Madarom, ktory siel zrejme na hrane obmedzovaca
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Dejvid » 26. Máj 2013 11:48

okorec napísal:takto ma to ucili v autoskole cca 10 rokov dozadu a takto to ucili v autoskole aj moju partnerku asi 10 tyzdnov dozadu (ina autoskola, ine mesto, iny stat)... chcel by som vidiet toho cloveka, co dokaze vzdy na 100% presne odhadnut ci relativna rychlost predbiehaneho auta, vlastnej teoretickej rychlosti pri predbiehani a rychlosti a vzdialenosti auta iduceho v protismere je alebo nie je dostatocna na predbehnutie. a hlavne v noci. raz sa mi napriklad v noci stalo, ze v protismere islo auto a ja som odbocoval dolava. na zaklade toho ako rychlo sa priblizovalo, som mal pocit, ze je este daleko a nepriblizuje sa rychlo. bol to vsak len opticky klam, kedze sa jednalo o dve motorky, ktore sa v skutocnosti priblizovali dost rychlo a vznikla krizova situacia.
ludia by nemali zabudat ze elementarna logika je dolezitejsia ako tie zdrapy papiera co si vytvarame. premavka ma byt hlavne bezpecna a plynula. ak sa budem vliect v protismere za kazdu cenu 90 km/h a oproti ide auto, tak to bezpecne nie je.


Tak si od jednej aj druhej autoskoly pytaj peniaze naspat.

Predbiehanie neznamená možnosť prekročiť rýchlosť
Len dopravné značenie môže dovoliť jazdiť v obci rýchlejšie, ako stanovuje zákon. Ak sa chystáte predbiehať pomalšie vozidlo, vyhovárať sa na dôležitosť bezpečného predbiehania nepomôže.
Bezpečnosť sa pri vyšších rýchlosť znižuje, pretože následky havárií sa so zvyšujúcou sa rýchlosťou zhoršujú.
Predpisy nedovoľujú porušiť jedno dopravné pravidlo na úkor subjektívnej potreby využiť iné pravidlo. Ak by sa bez prekročenia najvhej povolenej rýchlosti nedalo bezpečne predbiehať, vodič predbiehať podľa zákona nesmie.
"Vodič nesmie predchádzať, ak by sa nemohol bezpečne zaradiť pred vozidlo alebo pred vozidlá, ktoré chce predísť," píše sa v zákone o cestnej premávke. Takisto nesmiete predbiehať, ak by ste kohokoľvek ohrozili.

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/6660674/ani-pre-be ... z2UOVsbCH3

Z hladiska bezpecnosti mas pravdu, myslim ze 95 percent ludi vratane mna pri predbiehani MPR prekracuje, ale z hladiska zakona pravdu nemas a ziadne prekrocenie MPR pri predbiehani NIEJE povolene.
Dejvid
diskutujúci
 
Príspevky: 53
Založený: 26. Feb 2013 19:13

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod vladi87 » 26. Máj 2013 11:51

Pravidla o obmedzeni rychlosti su na to, aby sa dodrziavali. Ked chce ist niekto na 90-ke 110 ci 120, aj ked len pri predbiehani, nech si za to nesie nasledky. Samozrejme, stava sa to aj mne, ale viem, ze urcite je to "nad zakon". MPR plati vzdy, aj pri predbiehani. No a potom je tu este samozrejme stav "krajnej nudze", to je vsak uz na dlhe diskusie.
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod devil » 26. Máj 2013 16:22

pokial sa 90 km povazujeme za vlecenie sa tak mame odpoved preco je tolko nehod kolko je. to su proste geroji, vychadza im to 1x, 10x, 100x a na 103x sa zabiju. presne ako alkoholici za volantom.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod i15 » 26. Máj 2013 17:26

Ani 80 nie je vlecenie, ale ked je priestor a vykon, tak preco nie? Sam velmi dobre viem, ze kombinacia osobne auto + nakladne sa predbieha ovela komplikovanejsie ako jednotlive vozidlo, preto nezavadziam autam za sebou
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod granite01 » 12. Júl 2013 07:38

Veľmi zaujímavý názor nového ministra dopravy vo vláde ČR. Má moje sympatie :)

"Kruhových objezdú je moc"


http://ekonomika.idnes.cz/rozhovor-mini ... nomika_brd
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.