I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod okorec » 21. Apr 2015 20:10

ja teda neviem co je celkom v pohode na 20 km ceste skoro komplet obcami
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 23. Apr 2015 19:08

myslel som sirku a parametre cesty 1 triedy a kvalitu povrchu.. :wink: ..
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod okorec » 24. Apr 2015 21:55

OK, tak to ja radsej pojdem pod horou po tej horsej ceste co nejde cez dediny :)
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod Qwert » 25. Apr 2015 22:30

tondiego napísal:Dovod je jednoduchy, tie postranne ciary by totiz museli na mnohych usekoch namalovat na trave mimo vozovky. Nakolko taku "zbytocnost" ako krajnice na cestach I. triedy (nielen v TN kraji) asi netreba.


Minimálne od hranice TN/NR krajov po Prievidzu je I/64 prakticky všade tak široká, že krajnicu reálne má, resp. by mala, keby tam boli čiary. Najviac sa vždy smejem na tomto: https://www.google.sk/maps/@48.617145,1 ... U7yNgQ!2e0 Tam vidieť že s postrannými čiarami sa nikto neobťažuje a stredové sú tiež o dosť vyblednutejšie. Tuším ešte aj tráve je zelenšia v Nitrianskom kraji. :D Mimochodom, hoci je táto fotka zo Street View stará takmer presne tri roky, je stále aktuálna. Asi jedine tie stredové čiary medzičasom stihli aspoň raz premaľovať.
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 03. Máj 2015 11:34

Ten kontrast krajov je priam do oči bijuci....Ak človek trochu viac cestuje po SLOVENSKU , vidi to na kazdej hranici krajov....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod yombie » 05. Máj 2015 14:27

Možno sa po rokoch aj dočkáme.. krajnica je na väčšine miest síce rozbitá, zaplátaná a v obciach ešte stále plná posypového štrku zo zimnej údržby.. no pri dnešnom prejazde PE - PD bolo vidieť namaľované nové stredové VDZ, ale taktiež aj to tenké vymedzovacie čiarkovanie pre nové VDZ na krajniciach v oboch smeroch.. až do Novák.. tak uvidíme či to dotiahnú dokonca a dočkáme sa na I/64 v tomto úseku aj vyznačených krajníc ;-)
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod Qwert » 08. Máj 2015 21:46

Tie tenké čiary v Trenčianskom kraji ešte neznamenajú, že budú nasledovať aj plnohodnotné čiary, ale rád sa nechám prekvapiť.
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 13. Máj 2015 21:00

je zaujimave ze reko 1/50 PD -NOVAKY-HA sa realizuje aj nielen cela krizovatka Novaky ale aj na cestu 1/64 smerom do centra Novak v dlzke asi 300 m... :)
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod yombie » 13. Máj 2015 23:15

je to MUK patriaca k I/50, takže aj odbočovacie a pripájacie vetvy by mali patriť pod I/50.. rovnaká situácia je v PD, kde sa okrem cca. 500 m súbehu ciest I/50 a I/64 od odbočky na Handlovú až po MUK opraví (ak dobre počítam) cca. ešte 200 m cesty I/64
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod Qwert » 17. Máj 2015 12:09

Qwert napísal:Tie tenké čiary v Trenčianskom kraji ešte neznamenajú, že budú nasledovať aj plnohodnotné čiary, ale rád sa nechám prekvapiť.


Tak som sa nechal prekvapiť. V okrese Partizánske boli na I/64 po asi 4 rokoch namaľované postranné čiary. Neviem, či mám otvárať šampus. :D
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod ANDi » 17. Máj 2015 18:39

Este sa netes, ak je to taka kvalita ako u nas, tak do polroka ich bude sotva vidiet...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 17. Máj 2015 20:18

stale je to lepsie ako tam nebolo dlhe roky nic ....Videl som ich aj ja, ked som isel do TO...a spolu s vymenou asfal povrchu na useku M.Bielice-PE...to vyzera celkom v pohode... :wink:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod Qwert » 17. Máj 2015 22:01

Nie je to nič špeciálne, ale aspoň to tam konečne je. Ja osobne to vnímam ako zvýšenie komfortu jazdy a aj bezpečnostné zlepšenie. Škoda, že to nie je moderné akustické dopravné značenie, ale čo chceme, pred týždňom tam ešte nebolo vôbec nič.
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod yombie » 24. Máj 2015 13:31

Včera som si po dvoch týždňoch opäť prešiel trasu medzi TO / PE okresom v nočných hodinách a navyše v daždi a musím podotknúť, že po tme je to po namaľovaní postranných čiar vyznačujúcich krajnice skutočne markantný rozdiel. Cesta pôsobí úplne odlišným dojmom, prehľadnosť zákrut sa aj napriek tme a upršanému počasiu mnohonásobne zlepšila a tento úsek konečne nepôsobí ako nejaká zabudnutá nevýznamná cesta II. alebo III. triedy. Palec hore.
A stačilo tak málo.
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 24. Máj 2015 21:06

čo je v TT BB ZA kraji samozrejmosť je u nas v TN kraji LUXUS .....To som si uz davno vsimol....Od ZA strany smerom na PD sa meni asfalt aj dvakrat castejsie , ale ako sa 1/64 bliži k okresu PD ...je čim dalej biednejsi povrch ...V stupani na Fačkovske sedlo od ZA strany je stary asfalt hadam aj 20-25 rokov a tych zaplat ako maku....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod Qwert » 25. Máj 2015 16:45

Ja pravdupovediac nerozumiem tomuto deleniu na kraje. Cesty I. triedy majú celoštátny alebo medzinárodný význam a my ich tu máme podelené do štyroch IVSC, z ktorých každé je úplne iné rozsahom svojej pôsobnosti. Potom vznikajú také absurdné situácie, že hranicou kraja sa menia parametre či kvalita cesty, pritom jej význam je rovnaký. To je na širšiu debatu, ale SSC by sa mala v prvom rade zlúčiť s NDS a investície resp. údržba by sa nemali deliť podľa krajov. Ani diaľnice sa nespravujú podľa toho, v ktorom kraji sú.
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod KN.SK » 25. Máj 2015 18:00

Qwert napísal:••• To je na širšiu debatu, ale SSC by sa mala v prvom rade zlúčiť s NDS a investície, resp. údržba by sa nemali deliť podľa krajov.
ÁNO.
Qwert napísal:••• Ani diaľnice sa nespravujú podľa toho, v ktorom kraji sú.
NAŠŤASTIE!
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod okorec » 25. Máj 2015 19:02

ja by som bol opatrný s tým celoštátnym významom našich jednotiek.. krásny prípad je táto I/64 zo Žiliny do Komárna. keď niekto ide zo Žiliny do Komárna, tak po I/64 neprejde ani meter. Trochu mám niekedy pocit, že sa tu hráme na niečo čo nie sme. Diaľnice ideme prečíslovať pomaly od čísla 1 po 100. Paralelne ku nim chceme mať nie že cesty prvej triedy, ale rovno RC. Diaľnice alebo aspoň jednotky v parametroch polprofilu RC z každej Hornej Dolnej na všetky svetové strany.

Súhlasím, že SSC a NDS treba zlúčiť, ale nie preto aby sa z BA kancelárie riešila doprava medzi Nitrou a Komárnom, ale aby sa tomu dala hlava a päta celému ako systému hlavnej cestnej infraštruktúry (a naozaj nemám na mysli vymieňanie tabúľ za iný font alebo číslovanie, ktoré je už dnes každému ukradnuté).
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 26. Máj 2015 18:55

je zaujimave ze opačnym smerom od Komarna smerom na NR je 1/64 vo velmi dobrych parametroch a celkom dobrej kvalite povrchu...až po NZ... :wink:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod tondiego » 27. Máj 2015 12:01

http://nasaprievidza.sme.sk/c/20057554/ ... vlani.html

Takze do opravy mal ist aj "slavny" nadjazd v PD, len to akosi nevyslo. Som zvedavy, ci to niekedy vobec vyjde.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 28. Máj 2015 20:46

Dnes som isiel trasu...PD -NOVAKY a mozem potvrdit asfalt koberec vymeneny v polrofile v celej 8 km dlzke ,,,Nove pekne ocelovo-zinkove zvodila asi natiahnute do polovice...ale male mosty za PD....stale opravuju ...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod yombie » 28. Máj 2015 22:34

tondiego napísal:http://nasaprievidza.sme.sk/c/20057554/vodici-cakaju-marne-poskodena-cesta-mala-byt-opravena-uz-vlani.html
Takze do opravy mal ist aj "slavny" nadjazd v PD, len to akosi nevyslo. Som zvedavy, ci to niekedy vobec vyjde.

Škoda že SSC len zruší zmluvný vzťah a ďalej sa ničoho nedomáha.. nie je to prvý ani posledný prípad.. teda aspoň neevidujem, že by sa niekde o nejakých súdnych sporoch alebo finančných vyrovnaniach písalo.. evidujem len prípady ako znovu a znovu začína SSC nové a nové verejné obstarávania..

FANUSIK napísal:Dnes som isiel trasu...PD -NOVAKY a mozem potvrdit asfalt koberec vymeneny v polrofile v celej 8 km dlzke ,,,Nove pekne ocelovo-zinkove zvodila asi natiahnute do polovice...ale male mosty za PD....stale opravuju ...

Len doplním, že na poslednom moste (MUK Prievidza - križovatka I/50 a 1/64) sa už čosi betónovalo a tie nové pekné zvodidlá sú dokonca dvojité, čiže s pomocnou zvodnicou v spodnej časti.. čo je ďalší pozitívny signál pre zvýšenie rýchlosti po skončení reko :wink:
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod yombie » 30. Máj 2015 12:15

Tu sú odfotené tie pekné nové dvojité zvodidlá na reko Prievidza - Nováky: gallery/image_page.php?album_id=132&image_id=27840
V priebehu tohto týždňa začali mimo iného aj s osádzaním nového ZDZ. Na foto je vidieť značka IP 3b - jednosmerná premávka (zatiaľ zakrytá). Okrem začiatku úseku sú tieto značky aj za každou MUK.. ;-)
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 30. Máj 2015 12:53

veru tie dvojite zabradlie posobi velmi komfortne, videl som to uz pred rokmi v SLOVINSKU a vtedy sa mi to uz velmi pačilo.... :)
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod flakst » 30. Máj 2015 21:16

Trochu som ale neporozumel, prečo už rovno nedávajú medzi jazdné pruhy betónové zvodidlá, tak ako sa to deje a má diať na rekonštruovaných úsekoch D1 a Rkách. Alebo tomu mám rozumieť, že o pár rokov sa to predsa len spraví a zase niekto zaplatí :-)
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.

cron