I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 09. Sep 2015 17:28

hlasim vyasfaltovany usek smerom v klesani z Fačkovskeho sedla na Zilinu...usek dlhy asi 2 km kt bol jeden z najhorsich na danej trase trochu pomože...Stale caka na opravu usek v stupani opačnym smerom na PD...kde sa uz deformuje vozovka ...o jamach ani nehovoriac...Naposledy som zaregistroval v klesani z Fackovskeho sedla pozdlznu kriznu deformaciu napriec celou sirkou cesty -ZLOM... :(
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

I/64 hranica s HU - Komárno, dopravný prieskum na moste

Odoslaťod KN.SK » 10. Sep 2015 13:02

Tento týždeň na starom dunajskom cestnom moste v Komárne začali robiť dopravný prieskum, len rátajú prechádzajúce vozidlá - 'čiarkujú', predtým to isté robili i na maďarskej strane - takisto na začiatku mosta, v Komárome. Zaujímavé, že to nerobili a ani na našej strane to nerobia celý deň, a taktiež nie každý deň. Ráno (asi okolo 6:30 h) sa to nerobilo, asi len niekedy cez deň začnú zaznamenávať do hárkov početnosť áut, vídavam ich tam až poobede.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod devil » 10. Sep 2015 13:20

scitanie sa nerobi cely den ale urcene hodiny (vacsinou spickove) urcenych dni (vacsinou tiez spickove). ze ako potom pocitaju priemernu dennu intenzitu neviem...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod ANDi » 10. Sep 2015 14:44

21. storocie a nevedia spravit scitanie nejakymi fotobunkami?
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod garip » 10. Sep 2015 16:02

ANDi: myslim, ze v ZA na vyjazde na MT (za krizovatkou TESCO) nieco take funguje, kamarat tam robil nejaky projekt....
garip
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 669
Obrázky: 210
Založený: 05. Nov 2012 10:44

I/64 hranica s HU - Komárno, dopravný prieskum na moste N° 2

Odoslaťod KN.SK » 17. Sep 2015 10:19

Včera opäť robil(i) na maďarskom začiatku Alžbetinho mosta sčítanie. Šiel som pešo tade okolo 16. h, ale po druhej strane mosta. Váhal som, či sa ho opýtam, ale ma predbehol jeden pán z Budapešti idúci po tej druhej strane, počul som hodnotu, ale pre istotu som od neho prezvedal, lebo šlo aj nešlo (kolóna zo Slovenska stála asi do tretiny mosta) dosť áut. Povedal mi, že (mu povedal) cca 600 áut za hodinu. Sčítavač bol "mechanizovaný", mal tam tak nejako podomácky urobené meracie zariadenie v nejakej debničke, ak som dobre videl, bolo tam zo troje prístrojov. Len neviem, či tá hodnota je sumou oboch smerov alebo len jedného, lebo sčítavač mal "aparatúru" namierenú smerom na Komárom.

Prosím admina, aby odstránil môj predchádzajúci nedokončený príspevok. Ďakujem.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod mikeBoss » 19. Sep 2015 12:17

Sčítanie prebieha aj v Nových Zámkoch a už dosť dlho...
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 19. Sep 2015 19:11

no a scitanie hlasim aj V Prievidzi....tiez uz par dni....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod Kanky » 30. Sep 2015 07:28

pridal som prejazd Fackovskym sedlom od N. Pravna po R. Lesnu este pre tymi mini opravami:

https://www.youtube.com/watch?v=FtIR4GPGmn0
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 20. Okt 2015 13:21

chcelo by to reko TOHTO USEKU 8 km od PD a 3 km v klesani na ZA...ale to sa tak skoro nedockame davam tomu este 5-6 rokov...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 26. Nov 2015 20:17

usek tesne pred vystupanim na vrchol Fačkovskeho sedla od ZA , asi 40-50m pred vrcholom došlo k uplnemu zlomu /asi 20 cm/ alebo pozdlžnej deformacii telesa dialnice...Cesta sa nam pomali ale isto rozpadava ....a reko v nedohladne...Všetko len take platačky...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod flakst » 29. Nov 2015 21:13

Fanusik, dik za info - aby sme vedeli kde si davat pozor. Ale celkom si ma aj pobavil tou "deformaciou telesa dialnice" - super omyl :lol: :lol: :wink: Pamatam si casi nedavno minule, ked boli pokusy a uvahy o budovani cestneho tunela v tomto useku, ale vseko krasne zapadlo prachom. BTW, nemate niekto o tom nejake historicke info?
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod yombie » 29. Nov 2015 22:42

historické info? neviem.. napr. tento článok je vcelku taký aktuálny teraz www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1055
ukončenie je naplánované na november roku 2015..

tak neviem či som zase niečo zaspal :wink: :D
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod flakst » 30. Nov 2015 07:24

Díky za info. Tak predsa som si to len dobre pamätal, že sa niečo také malo riešiť. A nielen za min. režimu, ale dokonca to oprášili aj v 2005. A tuším sme to všetci zaspali a pán starosta z článku mal predsa len pravdu... Nuž táto cesta by už určite nemala byť nazývaná cestou I. triedy... Kvalita, parametre a zjazdnosť hovoria tak o úseku cesty II., resp. III. triedy. Čo tak na to asi hovoria na Žilinskej SSC? Celkom vtipne v tomto zmysle vyznieva tento úsek ako alternatíva v prípade potreby uzatvorenia cesty pod Strečnom na dlhšie obdobie.
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod Miro » 30. Nov 2015 08:19

Dnes majú posledný deň na odovzdanie ;-)
Tá vrstva prachu je už asi poriadne hrubá.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 30. Nov 2015 17:33

Chlapci tak velmi pekne dakujem za info od VAS.. :wink: ..Velmi dobre na pobavenie...Inač ja byvam v tejto obci nejaky ten rok...Ak sa bude nieco aktualne diať dam vedieť hehe...Vidite co znesie papier, noviny, a tv....atd...Realita je však velmi často vzdialena...Flakst maš pravdu s tym zlomom som to trochen prehnal...proste napisal som to ako som to citil..., kedze predo mnou isiel v tom deformovanom useku , autobus tak to snim značne zakolisalo.samozrejme že s telesom dialnice to bol moj prešlap sorry..... :)
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod tondiego » 05. Dec 2015 22:53

Usek I/64 Prievidza - Nedozery sa po 3 rokoch od rekonstrukcie zacina rozpadat! Predpokladam, ze po tejto zime bude v podobnom stave ako pred spominanou opravou. Tato cesta okrem ineho nema ani krajnice, ktore som tajne dufal, ze pri vtedajsej rekonstrukcii budu dorobene, miesto toho tam vtedy pribudla len znacka "Pozor! Usek zavaznych dopravnych nehod."
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod yombie » 06. Dec 2015 01:19

Na začiatku reko úseku v smere od Prievidze (prvých 5-10 metrov) sa začal rozpadať už po pár týždňoch.. http://www.google.sk/maps/@48.7871958,1 ... bOMX7g!2e0 ten sadnutý a popraskaný asfalt je tam už od začiatku, teraz je to ešte podstatne horšie.. žial, posledné roky je viacej takých úsekov, kde sa rekonštrukcia minula účinkom.. fušuje sa to všetko.. no viac ako 2-3 cm prepadnuté časti vozovky ma skôr hnevajú ostatné nerekonštruované úseky tejto cesty, ktoré sú už v žalostnom stave.. úsek NR - PE to ešte ujde.. s výnimkou zopár kratších úsekov je to kus peknej cesty (aj keď prevažne cez dediny).. a to najhoršie začína práve tu.. celé Partizánske je jedna veľká záplata.. hneď o kúsok ďalej Malé Bielice.. neviem kto tam realizoval práce na výstavbe kanalizácie, ale rozkopávku zalepil tak profesionálne, že ten kratučký (zhruba 300 metrový) úsek na ktorom bola rozkopávka realizovaná by sa dal nazvať testovacím polygónom na tlmiče.. odtiaľto ďalej už asi nemá zmysel to ani rozoberať.. kto si to aspoň raz prešiel, tak vie.. okrem úsekov Nováky - PD a PD - Nedožery (nekomplet) je to jedna veľká hrkálka plná dier, prepadov a nezpočetného množstva hrbolov a nerovností.. takmer už ako neslávne známy tankodrom I/50 od Trenčína..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod black1 » 15. Jan 2016 08:56

viete niekto k comu sluzi za KN za zel. nadjazdom ta odstavna plocha so svetelnymi tabulami?
Obrázok používateľa
black1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 274
Obrázky: 1
Založený: 30. Okt 2013 10:08
Bydlisko: Podhájska

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod KN.SK » 15. Mar 2016 20:38

black1 napísal:viete niekto k comu sluzi za KN za zel. nadjazdom ta odstavna plocha so svetelnymi tabulami?
Je to "stanica na meranie hmotnosti vozidiel". (Ospravedlňujem sa, neviem ako sa to presne odborne volá.) Je pri mestskej časti Komárna - Ďulov Dvor.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 07. Apr 2016 13:56

no tak dnes zacala platacka opraveneho useku 1/64 PD-NEDOZERY...po troch rokoch uz chlapci flakuju stredove spojenia.. to bude zase vyzerat 1000 odtienov sivej to je hnus...A lutujem vodicov novycg aut co tadial isli ako borec frkal asfalt ,to bude zase cistenia zaserkane cele auto...Ja som to obisiel radsej spat domov cez BOJNICE a Kanianku...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod yombie » 08. Apr 2016 13:09

Mám aj dobrú správu FANUSIK, toto miesto určite poznávaš ;-)
gallery/image_page.php?album_id=132&image_id=32913&sk=t&sd=d&st=0
gallery/image_page.php?album_id=132&image_id=32914&sk=t&sd=d&st=0
Tento týždeň začali s výmenou mostných záverov na Prievidzskom nadjazde.. teda aspoň dúfajme že to spravia komplet, majú na to 2 mesiace..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod FANUSIK » 09. Apr 2016 09:53

ano ano vsimol som si ze chlapci na tom uz nejaky den makaju no aspon nieco na tom nadjazde...dobre foto yombie :wink:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod flakst » 11. Apr 2016 07:39

Za tú opravu dilatácií palec hore. Každopádne som zvedavý akú použijú technológiu, lebo ak si spomínam dobre, tak dilatácie opravovali naposledy pred dvomi rokmi a musia opäť, lebo kvalita opravy ala Slovensko.
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: I/64 hranica s HU - Komárno - Nitra - Prievidza - Žilina

Odoslaťod yombie » 11. Apr 2016 10:56

Stručný opis zákazky:
"Z dôvodu zlepšenia prevádzkových vlastností mostného objektu a zabráneniu negatívnych vplyvov dopravy a poveternostných podmienok na spodnú časť mostného objektu cez nefunkčné asfaltové mostné závery (MZ) je potrebné tieto vymeniť za nové modulové gumokovové MZ s protihlukovou úpravou osadeným do spodnej oceľovej konštrukcie (oceľové lôžko). Výmena MZ predstavuje v zmysle Technickej správy „I/64, MO 64-066, Prievidza, výmena mostných záverov“ odstránenie súčasného typu asfaltových MZ v rozsahu potrebnom pre osadenie nového typu MZ, výrobu a osadenie spodnej oceľovej konštrukcie, zhotovenie sekundárneho tesnenia MZ, dodávku a montáž gumokovových modulov MZ, zhotovenie hydroizolácie a nového asfaltového krytu v šírke 1m pred a za MZ. Mostný objekt MO 64-066 premosťuje miestne komunikácie a železničnú trať. Presný typ nového modulového gumokovového MZ navrhne uchádzač vo „Výkaze výmer“. Vzhľadom na dopravnú dôležitosť daného úseku cesty musí byť nový typ MZ navrhnutý tak, aby bola možná realizácia osadenie MZ pri čiastočnom obmedzení premávky pri zachovaní prejazdnosti jedného jazdného pruhu. Návrh nového typu MZ vyžadujúci pri realizácii úplnú uzávierku nie je možný. Takisto je podmienkou realizácia búracích prác nepretržite 24 hodín denne a realizácia ostatných prác pri plnom využití denného svetla.."
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.