Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod PK » 22. Aug 2018 13:13

https://bratislava.blob.core.windows.ne ... umenty/Stránky/Chcem%20vediet/sadzby%20dane%202017-2018.pdf
3000m2 plochy/100 ludi x 6E = 160E za cloveka, plus parkovacie miesto 2000m2 plochy/100 x 1,65E = 33E.
To je v mojom pripade 200E rocne ktore plati zamestnavatel za mna mestu. Pri 200.000 ludoch co robia zvonku v Bratislave je to 40 milionov Eur rocne. Asi nie kazdy plati tolko, realita moze byt tak 20 milionov. Drobne, ze?
Co za to dostavaju od mesta naspat?
Okrem toho rovnaku vysku ako dane z nehnutelnosti v prijme Bratislavy maju aj poplatky za odpad. Nemam paru kolko plati moj zamestnavatel, ale urcite tam poplatok je.
Zlozenie rozpoctu BA 17% dane z nehnutelnosti, 16% poplatky za komunalne odpady.
dane z nehnutelnosti obyvatela su 0,52E/m2 plochy, dane z nehnutelnosti na komercne ucely su 6E/m2 a 1,65E/m2 za parkovacie miesta.
Cize moj zamestnavatel plati za pracovnu plochu pre mna 12x viac ako ty platis za svoje byvanie.
Rozpocet BA:
https://bratislava.blob.core.windows.ne ... umenty/Stránky/Chcem%20vediet/Rozpočet%20hlavného%20mesta%20SR%20Bratislavy%20na%20roky%202018%20-%202020.pdf
Prijmy z dani fyzickych osob 138 mil eur
Prijmy z nehnutelnosti a poplatky za odpad 31 + 26 milionov Eur.
Na to, ze absolutne od mesta nedostavam nic sa prostrednictvom zamestnavatela podielam na rozpocte velmi slusne.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod pohodak » 22. Aug 2018 13:52

1) ukaz mi BC kde na na 3000m2 plochy pracuje 100 ludi a pozvem ta na obed ved to je 30m2 na cloveka :lol:
2) precitaj si poriadne tu tabulku, plati sa za zastavanu plochu a za kazde dalsie podlazie je ta cena zlomkova, ten vypocet mas komplet cely zle :roll:
3) takze dane FO su priblizne 2.5 nasobok sumy poplatkov za odpady (ktore platia z drvivej vacsiny obyvatelia mesta) a dane z nehnutelnosti (kde opat dajme tomu polovicu platia obyvatelia mesta)
4) podnikatelia platia za odpady podla objemu zbernej nadoby, nie rocny pausal za hlavu ako obyvatelia mesta

podtrzeno secteno to nie je ziadnych 200euro ale realne tak 50 a za to od mesta dostavas mestske cesty po ktorych jazdis a tiez mas k dispozicii dotovanu MHD, ktoru ale ty nevyuzivas lebo mas svaty gral v podobe auta, lenze to, ze mesto nema radialu rovno do tvojho satelitu, je bohuzial vyhradne tvoj problem

btw len aby sme si rozumeli, ja som tiez obyvatel mimo-BA vidieka (aj ked nie zrovna satelitu) takze som v podobnej situacii ako ty, ale v pate by ma nenapadlo tu riesit take kraviny ako ze mesto ma povinnost mne dochadzajucemu vychadzat v ustrety a stavat mi cestu az do garaze lebo rocne odo mna dostanu mozno aj 50euro na daniach a poplatkoch :roll: od VUC mam k dispozicii primestsku dopravu a v kombinacii s mestskou MHD je z toho BID a to jednoducho staci, ak chcem ist autom idem autom ale som si vedomy rizika ze skysnem v zapche...
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod PK » 22. Aug 2018 14:36

Pozrel som sa okolo, mame tu okolo 50m sirku x 70m dlzku. Je nas asi 90-100. Ked odratas chodby, mitingovky, lab, wc, skrine, recepciu a pod tak to to je asi polovica z toho realne na cloveka. A realne mas tak 3x3m.
Ano dan je pocitana od poschodia. Takze to bude menej.
Aj ked to na konci vyjde 70E nie je to nula ako si tvrdil.
Pre porovnanie dan z prijmu fyzickych osob predavacka s 500E hrubeho, zaplati podielovu dan 68% z dane z prijmu 185E rocne.
Za to dostane vsetky sluzby mesta ako skoly, skolky a pod.
Ja platim spotrebne dane z paliv statu okolo 100E mesacne, cize 1200E rocne, co je na slovenske pomery astronomicka suma. Za to chcem len dostojnu, funkcnu cestu.
Cesty aj v Bratislave su dotovane od statu, ked uz nic ine tak D1, D4, R7 a pod.
Nie zamerne blokovanie premavky ako sa deje teraz.

Nikdy som netvrdil, ze chcem radialu do svojej garaze, moje prispevky boli vzdy pisane v zmysle vyriesenia celkovej situaciu. To ze popisujem miesta ktore poznam na tom nic nemeni.
Nebudem sa vyjadrovat co ja viem k Sitine ak absolutne neviem aka je tam situacia.
Ak chces vediet ktora cesta by pomohla mne najviac tak je to predlzenie R1 Vahovce - Bratislava :)
Vsimol si si, ze som nepopisoval ziadnu radialu konkretne ale vsetky na vychod, juh?
Pozri hore co som napisal, priepustnost vsetkych 5 radial von a dnu z mesta na vychod a juh je 2000 aut/h co je priepustnost jedneho pruhu von z hocijakej dediny na Slovensku a nie 600.000 mesta.
Bratislava ti vzdy bude generovat premavku v objeme 30% obyvatelstva. Sucasne neoficialne cisla o pocte ludi su 600.000 - 700.000, cize treba ratat so 180.000 az 210.000 aut/24h. Na tuto kapacitu musi byt postaveny okruh. Cize treba 3+3 az 4+4.(nemusi to byt dialnica, naozaj staci 100km/h a pruhy aspon 2,5m) Od okruhu musi ist smerom do mesta dostatocny pocet neblokovanych radial kolmo do centra. Toto zabezpeci minimalny najazd km cez mesto. Potom musia existovat radialy od okruhu smerom von ktorych spolocna kapacita by mala byt viac ako tych 180 - 210.000 aut/24h.
Po dobudovani D4/R7 by mala byt situacia pomerne priazniva. Na vychod potrebujeme z tych 200.000 asi 160.000aut/24h.
Predtym D1 kapacita 100.000aut/24h, plus zablokovane radialy (Pezinska, Rovinka, Vinohradnicka, Odeska, Most pri BA, Stara Senecka) zhruba 30.000aut/24h spolu 130.000aut/24h z potrebnych 160.000
Po dostavani D4/R7 D1 100.000, radialy 30.000, R7 60.000 spolu 190.000 z potrebnych 160.000.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod fh » 22. Aug 2018 15:04

pohodak napísal:1) ukaz mi BC kde na na 3000m2 plochy pracuje 100 ludi a pozvem ta na obed ved to je 30m2 na cloveka :lol:
2) precitaj si poriadne tu tabulku, plati sa za zastavanu plochu a za kazde dalsie podlazie je ta cena zlomkova, ten vypocet mas komplet cely zle :roll:
3) takze dane FO su priblizne 2.5 nasobok sumy poplatkov za odpady (ktore platia z drvivej vacsiny obyvatelia mesta) a dane z nehnutelnosti (kde opat dajme tomu polovicu platia obyvatelia mesta)
4) podnikatelia platia za odpady podla objemu zbernej nadoby, nie rocny pausal za hlavu ako obyvatelia mesta

podtrzeno secteno to nie je ziadnych 200euro ale realne tak 50 a za to od mesta dostavas mestske cesty po ktorych jazdis a tiez mas k dispozicii dotovanu MHD, ktoru ale ty nevyuzivas lebo mas svaty gral v podobe auta, lenze to, ze mesto nema radialu rovno do tvojho satelitu, je bohuzial vyhradne tvoj problem

btw len aby sme si rozumeli, ja som tiez obyvatel mimo-BA vidieka (aj ked nie zrovna satelitu) takze som v podobnej situacii ako ty, ale v pate by ma nenapadlo tu riesit take kraviny ako ze mesto ma povinnost mne dochadzajucemu vychadzat v ustrety a stavat mi cestu az do garaze lebo rocne odo mna dostanu mozno aj 50euro na daniach a poplatkoch :roll: od VUC mam k dispozicii primestsku dopravu a v kombinacii s mestskou MHD je z toho BID a to jednoducho staci, ak chcem ist autom idem autom ale som si vedomy rizika ze skysnem v zapche...
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod fh » 22. Aug 2018 15:06

Neodoslalo mi môj text
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod Vlados » 22. Aug 2018 17:02

PK napísal:Pre porovnanie dan z prijmu fyzickych osob predavacka s 500E hrubeho, zaplati podielovu dan 68% z dane z prijmu 185E rocne.

Neviem prečo sa porovnávaš s predavačkou, či si myslíš že si jediný kto v BA zarobí 600+€?

PK napísal:Na tuto kapacitu musi byt postaveny okruh. Cize treba 3+3 az 4+4.(nemusi to byt dialnica, naozaj staci 100km/h a pruhy aspon 2,5m)

Týmto si zabil akúkoľvek diskusiu.
Buď chlap a postav sa kdekoľvek na námestí na gemeri, zemplíne, šariši,orave či kysuciach a do ampliónu aspoň 30 minút hovor, že BA musí mať postavaný okruh 3+3 až 4+4! Ak prežiješ bez ujmy, potom ťa aj ja pozvem na obed.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod Yoggy52 » 22. Aug 2018 17:48

Inak u nas mame 14m2 na zamestnanca, to ale este ideme podla "stareho modelu", ked sa budeme stahovat, tzn ze tam bude viac oddychovej zony atd., tak budeme mat 20m2+...

Ano Bratislava to potrebuje, zatial co Bratislava ma dopravne problemy, v regionoch maju len distancne problemy a co je vlastne horsie teraz? Ked spravis dialnicu v Ba, potesi sa takmer milion ludi, ked spravis usek na R4 napr. Ladomirova - Hunkovce, potesi sa takmer 10tisic ludi a naklady su takmer rovnake. Stale to treba brat ako ROI, nie ze tam nemaju dialnicu a mali by mat, ako stavat by sa malo vsade, ale nie na ukor dalsieho rozvoja velkych miest a doprava bude kolabovat...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod IceFox » 22. Aug 2018 19:24

Yoggy52 napísal:stavat by sa malo vsade, ale nie na ukor dalsieho rozvoja velkych miest a doprava bude kolabovat...

OT: Presne toto píšem ohľadom stavby RC všeobecne - niektorí by chceli postaviť (niektoré) časti R2 ,kde je doprava maximálne v pohode (vraj pre rozvoj regiónu) ale to ,že niekde dennodenne kolabuje doprava (Kysuce) ich netrápi lebo vláda tam už pešustrovala veľa peňazí (a to ,že sa realne nič nevyriešilo ich samozrejme netrápi - dostali peniaze? dostali. Načo by sme riešili prečo sa nič nevyriešilo ,keď to môžeme zhodiť na tých hlupučkých obyvateľov)
Hold ,ideme robiť pokrok ,keď ani nevieme podržať už rozvinuté... :D
To len pomimo...
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod devil » 23. Aug 2018 08:34

kolko mas deti, skusil si niekedy ist s rocnym az 8 rocnym dietatom ktore nemoze ist same MHD do skoly a potom este ty MHD do prace? Rovnako ako ho poobede vyberat? Toto je kategoria sci fi.


akoze nemoze ???? 6 rocne deti bezne cestuju autobusom cez 2-3 obce do miesta svojej skoly. pred rokmi takmer neexistovalo vozenie deti do skoly autami.

Ano Bratislava to potrebuje, zatial co Bratislava ma dopravne problemy, v regionoch maju len distancne problemy a co je vlastne horsie teraz? Ked spravis dialnicu v Ba, potesi sa takmer milion ludi, ked spravis usek na R4 napr. Ladomirova - Hunkovce, potesi sa takmer 10tisic ludi a naklady su takmer rovnake. Stale to treba brat ako ROI, nie ze tam nemaju dialnicu a mali by mat, ako stavat by sa malo vsade, ale nie na ukor dalsieho rozvoja velkych miest a doprava bude kolabovat...


takto to vyzera ked mame elementarne problemy so zakladnymi faktami. akurat od samorina mala byt odjakziva 2+2, nebola by treba R7. ale cez BA nemas suvisle 3+3 alebo 4+4 a dialnica ju tiez nenafukne a milion ludi utrie hubu. poliaci a madari si stavaju dialnice okolo vselijakych svojich "hunkoviec" a nevyhovaraju sa ze to nepomoze ich velkym mestam. na to su zeleznice a IDS.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod jarino » 23. Aug 2018 08:43

Dovolím si tvrdiť, že tie Hunkovce sú zlé porovnanie. Realizácia tej stavby by stála menej ako výkup pozemkov pod podobný projekt v BA.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod PK » 23. Aug 2018 08:46

So zakladnymi faktami ma problem hlavne NDS a SSC.
Hlavny problem na Sk je ten, ze 1 pruh polnej cesty vylozenej z 3m sirokych panelov za par tisic Eur/km ti prenesie rovnako 2000aut/h = 24.000aut/24h ako 1 pruh dialnice sirokej 3,75m za 15 milionov Eur/km.
Ladomirova - Hunkovce nepotrebuje dialnicu/rychlostnu so 130km/h. Tam by stacil dalsi stopkami, kruhacmi, semaformi neblokovany pruh. Rovnako ako na Kysuciach.
Takych miest su na Slovensku stovky, kde je treba skapacitnovat existujuce a postavit nove cesty za zlomky cien dialnic.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod jarino » 23. Aug 2018 08:55

To nepíš. Lebo pri tých optimalizáciách D4 a R7 bude po novom z panelov za pár tisíc :lol:
A inak o tom pochybujem. Teraz sú z panelov poskladané provizórne obchádzky pri Príbovciach a každý tam ide čo najpomalšie. Keby tých áut bolo veľa, boli by kolóny...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod PK » 23. Aug 2018 09:35

No ja som mal na mysli napriklad paralelnu panelovu cestu k ceste I/62 Senec - Sladkovicovo, tam manici obiehaju 80tnikov na rekonstruovanej hlavnej aj 120tkou po panelovke.
Je rozdiel cerstvo, presne polozena panelovka bez prasklin a 60 rocne panelovky vybehane tazkou technikou.
Moja pointa bola, ze kapacita cesty a maximalna rychlost su uplne odlisne veci.
Kapacita a cena na sebe zavisia len velmi malo narozdiel od rychlosti, kde cena stupe s navrhovou rychlostou mozno kvadraticky.
Na vyriesenie vacsiny kapacitnych problemov ciest na Sk by stacili cesty s relativne nizkou prevadzkovou rychlostou 80km/h.
Ako priklad teraz pekne vidno D1 Senec - BA, smerom do mesta 3 zuzene pruhy pricom minimalne celkom lavy ma len 2,2m sirku, rychlost obmedzena na 80km/h.
Ale funguje to na 100%. Ziadne zapchy, celych 60.000aut/24h tam prejde uplne bez zdrzania.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod IceFox » 23. Aug 2018 11:01

Už vidím ako na Kysuciach do zastavaného údolia vopcháš lacnú kapacitnú panelovku :D Rýchlo ,lacno ,lacno a hlavne lacno.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod Cybersoc » 23. Aug 2018 11:08

Vlados napísal:Pre deti 5-50 rokov je lepší/aktívnejší život v meste a výlety mimo mesta.

Dost arogantny pristup k veci. Ja chcem aby moje deti kazdy den behali po vonku. Nepotrebujem pre nich trapne kruzky, chcem aby sa sli zamzat na pole a potrhat gate na stromy do lesa. Kto si ty ze chces rozhodovat ako maju ludia zit?
Ked chcem zit na vidieku tak budem zit na vidieku. Stat je tu na to, aby mi to umoznil a nie zakazoval. Nie je mojim problemom ze setky firmy sa napchali do Bratislavy. ja tam nepotrebujem chodit. Ja tam musim chodit.

Preco mame ten debilny pristup, ze firmy si mozu robit co chcu a im sa budeme pchat do riti a ludia sa maju prisposobovat a stahovat? To uz aj komunisti robili lepsie.
Cybersoc
diskutujúci
 
Príspevky: 60
Založený: 17. Júl 2018 14:28

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod Cybersoc » 23. Aug 2018 11:13

fh napísal:PK žiadny nadčlovek, len obyvateľ mesta kde žijem a prispievam. Slobodne sa každý rozhodne kde žije a nesie za to zodpovednosť len on a nikto iný. No taxation without participation. To plati aj obrátene.

Fakt?
a firmy ktore su v Blave dane neplatia? Z coho ich asi tak platia? zo ziskov ktore generuju ich zamestnanci, teda my. Ja potrebujem do BA cestovat len kvoli praci, z mojej prace ma mesto dane, tak cakam ze mi na to vybuduje infrastrukturu.
Nebudte taki egocentricki a bude lepsie.
Cybersoc
diskutujúci
 
Príspevky: 60
Založený: 17. Júl 2018 14:28

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod fh » 23. Aug 2018 12:02

Píšeš ako by v tých firmách robili len ľudia čo nie sú z Bratislavy, toto je egocentrizmus a samozrejme blbosť. Ak si v nejakom BC, SSC tak si v budove ktorá patrí developerovi a tí si optimalizujú dane cez daňové raje, tvoj prínos pre mesto je mínusový,, akurát tak firma využíva tvoju lacnú pracovnú silu oproti Zapadu. Využívate infrastrukturu za ktorú nedostane od vás mesto ani cent. A len za to že pracujete v Bratislave chcete rozhodovať čo kde má byť. Pekná drzosť nekulturnej luzy :D
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod PK » 23. Aug 2018 13:32

fh:
par prispevkov vyssie som ti vyratal kolko dostava mesto za zamestnanca. A znova tu dookola tvrdis o nulovych a minusovych ziskoch.
Fakt je, ze mesto ma prijem za kazdu firmu a biznis ktory pride a za kazdeho zamestnanca.
Fakt je, ze ako obcan SR odvadzam svoje dane a hlavne spotrebne dane z paliv a za nich chcem infrastrukturu tam kde ju pouzivam a je mi fuk ci je to BA, Donovaly, alebo cesta k prechodu v Ubli.
Ty ak zijes v meste ziadaj si od neho ihriska, skoly, kulturu a samozrejme aj dopravnu infrastrukturu.
Ja za tie peniaze ktore za mna ma mesto a stat ziadam len tu infrastrukturu.
Nic tu nikto z nas nedostava zadarmo, zijeme v state so 70% zdanenim. Obabravaju nas vsetkych.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod fh » 23. Aug 2018 13:36

OK ale stále mi tu podľa tvojich ale uz aj z ďalších tvrdení vychádza akoby v Bratislave pracovali len ľudia bez trvalého pobytu v Bratislave, alebo len marginalna časť Bratislavčanov. Tomu aj veríš ??? A aký je potom prínos ľudí bez trvalého pobytu oproti tým čo ho tu majú, kto prispieva mestu viac, kto má potom právo hovoriť do jeho rozvoja viac, ten čo tu býva, platí dane a volí, elementárna logika. Ja nespochybňujem tvoj prínos pre firmu, ale pracujú v takýchto firmách aj ľudia z Bratislavy, moja vlastná skúsenosť, poznám tie pomery veľmi dobre. 8)
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod fh » 23. Aug 2018 13:43

A ešte jedno. Bratislava plní funkcie hlavného mesta a má menej od štátu ako Brno.Hoc je ČR bohatšia, je to aj tak podfinancovanie mesta. A potenciál vo VHD tu je, časom sa obmedzí doprava v meste a šup do hromadnej dopravy. Komu sa nepáči, ten si priplatí.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod PK » 23. Aug 2018 14:02

fh:
trvaly pobyt, co ako vravim je prezitok a len statna byrokracia, je to miesto tvojho zivota, kde spis, byvas, vychovavas deti, travis volny cas.
Zamestnanie, podnikanie je biznis co je od toho uplne oddelena vec. Biznis nie je ohraniceny mestami a este ako tak ma slobodny pohyb dokonca po EU.
Nie je rozdiel medzi zamestnancom dochadzajucim 1km ci 100km a napriklad obchodnym cestujucim co jazdi po celej Europe.
Preto aj v ramci firiem je vsetkym uplne jedno odkial kto je a kde byva.
Z biznisu zijeme uplne vsetci. Dokonca aj Bratislava. Preto ma kazda solidna firma vyznam pre mesto.
Biznis vzdy generuje premavku, rozumny clovek sa pozrie na mapu premavky a da polovicu statnych penazi na pretazene useky, potom da polovicu na useky kde chce zrychlit rozvoj....
Vsetko ostatne su zabomysie vojny, rozdeluj a panuj.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod Vlados » 23. Aug 2018 14:50

Cybersoc napísal:
Vlados napísal:Pre deti 5-50 rokov je lepší/aktívnejší život v meste a výlety mimo mesta.

Dost arogantny pristup k veci. Ja chcem aby moje deti kazdy den behali po vonku. Nepotrebujem pre nich trapne kruzky, chcem aby sa sli zamzat na pole a potrhat gate na stromy do lesa. Kto si ty ze chces rozhodovat ako maju ludia zit?
Ked chcem zit na vidieku tak budem zit na vidieku. Stat je tu na to, aby mi to umoznil a nie zakazoval. Nie je mojim problemom ze setky firmy sa napchali do Bratislavy. ja tam nepotrebujem chodit. Ja tam musim chodit.

Preco mame ten debilny pristup, ze firmy si mozu robit co chcu a im sa budeme pchat do riti a ludia sa maju prisposobovat a stahovat? To uz aj komunisti robili lepsie.

Moje behajú aj denne 2 hodiny vonku, v lese so psom. Povedal som by som, že sú na trom lepšie ako tie v satelitoch, tam majú len vlastný dvor o veľkosti "A4" a potom cesty pomedzi domy.
Kľudne si ži na vidieku. Požaduj od obce čo by ste radi, tak ako my v meste požadujeme od mesta.
Ak by tie firmy nemali zamestnancov v BA tak by sa presunuli niekde inde. Všetko je to len v rovine ponuka-dopyt. Ešte pochvaľuj komunistov, čo spôsobili mizériu v akej sme dnes! Tie zlaté roky nedobehneme nikdy.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod Vlados » 23. Aug 2018 14:54

PK, daj návrh aby mestá nemali podane naviazené len na obyvateľov s trvalým pobytom, ale aby to bola kombinácia trvalého a prechodného pobytu + miesta výkonu práce. Potom by si ako pracujúci mohol aj niečo požadovať od mesta kde pracuješ.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod PK » 23. Aug 2018 15:55

To by bolo spravodlive z hladiska vsetkych vydavkov mesta, skoly, kultura, sport a pod.
Co sa tyka dopravnej infrastruktury, tam je jedine spravodlive kriterium zatazenost ciest. Na to nepotrebujes platit hordy uradnikov na sledovanie prechodneho pobytu.
Polovicu statneho balika na cesty rozdelis podla zataze a pretazeni, druhu das na rozvoj najslabsich miest.
Inac kto plati D4 za zhruba 0,9 miliardy ktora je iba kvoli Bratislave? Skladaju sa na to vsetci.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod Vlados » 23. Aug 2018 16:11

presaď návrh...
skladajú... čo nie je úplne spravodlivé a ty si tu písal že by bola potrebná 4+4. tak vlastne môžu byť všetci radi že je len 2+2?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 51 hostí.