Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod devil » 25. Aug 2018 14:23

prva vacsia stavba mimo fondov je R2 kri-tom. ked stat ma problem stavat mimo fondov tak preco sa cudujes ze v BA je to tak isto ?? eurofondy BA moze cerpat. pokial viem tak su viazane skoro alebo uplne na kolajovu dopravu. treba sa zamysliet ze preco nie na stavanie dalsich ciest v meste kde je uz teraz viac aut ako by bolo pripustne....

este sa mozeme bavit o tom ze bezne su dialnice spoplatnene ale na uzemi miest nie su. ale bez ohladu ci su spoplatnene alebo nie vyuzivaju sa ako mestske komunikacie. taka R7 bude mat kolko percent tranzitu, 5 alebo 10%??
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 25. Aug 2018 15:34

veď nech sa spoplatnia, aspoň NDS dostane zopár ďalších €... aj v NR je nespoplatnený úsek. (my čo známky máme frflať nebudeme :D )
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod vladik67 » 25. Aug 2018 18:04

Vlados, ak budeš mať deti navštevujúce stredné či vysoké školy v krajských alebo okresných mestách a regionálna doprava bude naďalej fungovať ako funguje a cez víkend je zabezpečená len do práce ráno a poobede, tak neviem ako to budeš riešiť. Nie je mi absolútne jedno či je spoplatnený alebo nespoplatnený úsek.
Nanúteny spoplatnený úsek medzi Šacou a Košicami by bol pre väčšinu z nás z vidieka zase len hĺbšie načretie do kapsy.
Mám jedno auto z dialničnou, ktorú k hustote dialničnej a rýchlostnej siete neviem bohvieako využívať ako v krajoch na západnom a z časti severnom Slovensku. A aby som priplácal na druhé nedajbože tretie auto, tak je to veľká hlúposť.
Alebo si myslíš, že je to daň za komfort? No pre podnikateľov určite nie, lebo hoci musia na to vyrobiť tak si to odpíšu z daní, ale nepodnikajúci prispôsobivý slušný občan si to platí len z platu a viackrát zdaneného tovaru a služieb.
A ak máš za brata Googla, tak si pozri ake obchádzky pripadajú do úvahy na súčasnom nespoplatnenom úseku Šaca-Košice. Je to určite viac ako v okolí miest na západe Slovenska, kde je viac nielen dialničných ale aj iných ciest, no nezabudni aj viac aut.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 587
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Yoggy52 » 25. Aug 2018 19:25

Problem je, ze tu nemame ziadnu dan z motorovych vozidiel pre obcanov, ako som uz niekedy navrhoval, tak cena za rok by bola idealna 200e s tym, ze by v tom bola aj dialnicna. :)
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 25. Aug 2018 20:21

vladik67, písal som z pohľadu situácie v BA, NR, BB... v prípade úsekov Šaca-Budimír je situácia mierna odlišná, napr. Poľov nemá iné napojenie ako po "R2". na drujú stranu ak spomínaš druhé a tretie ako tak nie je dôvod hovoriť o socke čo má hlboko do vrecka. zákonná poistka na auto stojí ročne minimálne 100€, čo je 2x diaľničná známka a o nej nikto nediskutuje. ak sa zavedú regionálne známky, povedzme za 20€ tak potom bude táto komunikácia už úplne zbytočná.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod vladik67 » 26. Aug 2018 07:44

Vlados, presne takúto odpoveď som čakal, že keď máš na auto obrazne dve aj tri, musíš mať na poistky a plať aj ďalšie výdavky, ktoré Ti dodatočne stále štát pridá a nájde zákonný spôsob (spoplatnenie ciest a o chvíľu aj vzduchu, ktorý dýchaš). Ja som socku nespomínal, ale to, že bude opäť hlbšie do vrecka.
Pri BA bude opačný efekt, lebo ten čo bude mať dve alebo tri auta a nie firemné, bude tiež platiť len jednú nálepku a ďalšie jedno alebo dve, ak bude únosná situácia na cestách si nálepku nekúpi, čo bude záťaž na regionálne cesty.
Máš pravdu, že pri rozumnej cene regionálnej nálepky asi bude zbytočne o tom diskutovať, len nemala by byť paušálna cena vo všetkých regionoch, ked niekto využíva sieť 50 až 100 km a niekto 16 km premenovaných ciest na RC zahrnutých do siete spoplatnených D a RC a nie je to platba za správu regionálnych ciest spravovaných lokálnymi subjektami SCC.
O zákonnej poistke škoda diskutovať lebo je presne určená platba zákonom, ako nálepky a máš tu aj STK, EK, povinná likvidácia auta len u štátom vybraných subjektov, hoci s olejmi a kapalinami pracujé každý živnostník, ktorý vykonáva opravu aut. Čiže tento zákon nemal na mysli ochranu prírody ale buzeráciu ľudí vlastniacich auta a pridelenie zisku presne určeným podnikateľským skupinam resp. osobám.
A ešte na margo zákonnej poistky, tá by mala byť presne na meno a skúsenosti vodiča a nie na ŠPZ, tak ako je to v Anglicku. Ale poisťovne by to zase zneužili na svoj zisk, lebo by prispôsobili svoje výpočty vzhľadom k terajšiemu zisku najmä vekovým kategóriam platným v súčasnosti (pričom by zobrali do úvahy demograficku krivku, že mladých je málo a počet prestarlych sa zvyšuje), a to nehovorím o zvyšovaní počtu poisťovni. Nikdy to nebude vzhľadom k nekonečným ziskom poisťovni spravodlivé.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 587
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod PK » 27. Aug 2018 08:32

Yoggy52 napísal:Problem je, ze tu nemame ziadnu dan z motorovych vozidiel pre obcanov, ako som uz niekedy navrhoval, tak cena za rok by bola idealna 200e s tym, ze by v tom bola aj dialnicna. :)


Priemerny vodic na Sk s 15.000km najazdom rocne, zaplati v spotrebnych daniach za paliva 680E. Cesty uz spoplatnene su a to astronomicky.
Zmysel dialnicnej znamky v hodnote 50E nie je absolutne ziaden.
Ak by sa zvysili spotrebne dane o takych 40E na auto, tak by to pokrylo prijmy z dialnicnych znamok a usetrilo by sa za reziu dialnicnych znamok.

https://www.bratislava.sk/sk/sprava/hla ... vo-vrakuni
Toto je Kazanska ulica. Este za komunistov pripravena na 2+2 na vysoke intenzity premavky. Pripravene nadchody pre ludi...
Na tej fotke vidno presne sucasny stav, cesta duchov, napriek tomu, ze je postavena je nevyuzita, nadchody sa idu burat.
Toto je presne vyvoj od 10 ku 5...

Pre ostatnych ktori rozpravali o tom, ze BA nevie absorbovat auta. Tak momentalne najvacsie problemy vznikaju poobede, ked auta Bratislavu opustaju. Kvoli obmedzeniam na periferiach ktore podla niektorych maju zabranit aby sa BA nepreplnila, sa vytvaraju kolony smerom do mesta a cele mesto je zapchate.
Na to nie je absolutne ziaden dovod. Smerom von sa cesty rozsiruju a premavka deli a zmensuje. Blokovat cesty smerom von ako sa to deje teraz nie je v zaujme absolutne nikoho, ani Bratislavacanov a ani ostatnych.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 27. Aug 2018 09:31

na Slovensku, a aj inde v Európe, sú cez spotrebné dana dotované iné funkcie štátu. prosím vráť sa do US.

opäť nevieš o čom píšeš. tie nadchody neboli nikdy dobudované. v Petržalke si kedysi dávno (po revolúcii) dovolili niektoré 2+2 zúžiť na 1+1 aby sa tam skľudnila doprava. nie je žiadúce, aby cez sídlisko prechádzali tranzitujúce vozidlá.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Yoggy52 » 28. Aug 2018 16:35

Lenze mimo spotrebnych dani, co zaplati obcan? Hmm nic?
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Yoggy52 » 28. Aug 2018 16:37

Vlados napísal:na Slovensku, a aj inde v Európe, sú cez spotrebné dana dotované iné funkcie štátu. prosím vráť sa do US.

opäť nevieš o čom píšeš. tie nadchody neboli nikdy dobudované. v Petržalke si kedysi dávno (po revolúcii) dovolili niektoré 2+2 zúžiť na 1+1 aby sa tam skľudnila doprava. nie je žiadúce, aby cez sídlisko prechádzali tranzitujúce vozidlá.


Nikto ziadne cesty nezuzil, akurat jeden pruh bol pouzity na parking... :roll: a to su cesty, ktore nemaju zmysel byt na 2+2, tak preco to nevyuzit?
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 28. Aug 2018 16:51

ak by, nezúžil tak by sa tam nemohlo parkovať. napr. Romanova mala kedysi inak riešené zúženie/parkovanie, ale nebolo tak efektívne ako parkovanie pri krajnici. ak si myslíš, že môžeš kdekoľvek parkovať pri krajnici tak to skús...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Yoggy52 » 28. Aug 2018 16:58

No ved jeden pruh na kazdej strane padol kvoli parkovaniu pri krajnici, vnutorne sa teda realne zvacsili, pretoze na parking nepotrebujes mat celu sirku jedneho pruhu.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 28. Aug 2018 17:07

v Petržalke mal zvyšok pruhu slúžiť ako cyklopruh. na DD boli "odvážnejší" a na jednej strane sa parkuje šikmo.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 28. Aug 2018 18:04

Tak priestorové pomery sú na Dlháčoch oveľa horsie ako v Petržalke.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 28. Aug 2018 18:14

sú, BUSy chodia za čiarou.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Yoggy52 » 28. Aug 2018 18:44

Tak pokial cyklocesta nie je oddelena od cesty, tak to nie je cyklocesta, to si len niekto falosne dohovara...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 28. Aug 2018 20:36

posunuté zastávky do cesty aby vznikol pruh pre cyklistov... to sa dialo kedy si bol ešte na východe ;)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Yoggy52 » 28. Aug 2018 20:55

Kamo take dristy si nechaj pre kolegov vo Volkswagene :wink:

Inak vobec nerozumiem co si chcel napisat, je vidiet, ze slovencina nie je tvoj nativny jazyk. :wink:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 28. Aug 2018 21:07

možno sú to tvoji kolegovia...

každý bratislavčan by pochopil...
krajnica, pruh pre cyklistov, ostrovček, zastávka, jazdný pruh... takže žiadne nahováranie ale skutočnosť.
(pred '89: krajnica, zastávka, 2x jazdný pruh...)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bratislava, Viedenská cesta - Prístavný most

Odoslaťod tr3mp » 31. Aug 2018 11:23

PK napísal:devil:
kolko mas deti, skusil si niekedy ist s rocnym az 8 rocnym dietatom ktore nemoze ist same MHD do skoly a potom este ty MHD do prace? Rovnako ako ho poobede vyberat? Toto je kategoria sci fi.


Ja som s osemročným dieťaťom chodil s MHD v Bratislave bežne do školy a potom do roboty. Ale je pravdou, že som aj fanúšikom sci-fi :D Jednoducho povedané, vždy sa nájde človek, ktorý nevie, že to nejde a urobí to :lol:
tr3mp
diskutujúci
 
Príspevky: 170
Obrázky: 4
Založený: 08. Feb 2005 18:27

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod tr3mp » 31. Aug 2018 11:45

Na Romanovej bola cyklotrasa síce vo vozovke, ale bezpečne riešená. Konfigurácia bola: obojsmerná cyklotrasa, parkovací pruh, dva jazdné pruhy. Cyklisti boli teda oddelení od idúcich áut stojacimi. NIečo podobné je na Pribinovej pri Moste Apollo. Kvôli zvýšeniu počtu parkovacích miest sa bezpečná a dobrá cyklotrasa zrušila a spravilo sa obojstranné parkovanie.

K "astronomickému" spoplatneniu ciest na Slovensku. Bol som tento mesiac autom v Španielsku a len mýto ma stálo viac ako jedna slovenská ročná známka. A to nehovorím o vyšších cenách benzínu v Taliansku či Španielsku či poplatkoch za parkovanie (týždeň v Barcelone 90€). Minulý rok som mal nejaký čas dve autá a kým som sa starého zbavil, tak stálo pár mesiacov na verejnej ulici, zadarmo. Okrem poistky (ide súkromnej firme) žiadne platby za zabratie verejného priestoru. Náklady na cestovanie autom sú u nás smiešne malé.
tr3mp
diskutujúci
 
Príspevky: 170
Obrázky: 4
Založený: 08. Feb 2005 18:27

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 31. Aug 2018 12:35

tr3mp, na Romanovej to bolo tak, posledne som opísal situáciu Mamateyovej... pre cezpolných nepochopiteľné ;)

kopec ľudí netuší s akou cenou mýta pre OA sa počítalo pred 10 rokmi. aj dnes by sa im zdala tá cena vysoká a zrazu by vytriezvieli s diaľníc a požadovali by len úpravy/rozšírenia/preložky nespoplatnených ciest.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Yoggy52 » 31. Aug 2018 16:53

Co je pre cezpolnych nepochopitelne? :lol: Ty mas asi nejake komplexy :wink:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 31. Aug 2018 16:55

Nemyslel cp bývajúcich v Bratislave ale dochádzajúcich z okolia.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Yoggy52 » 31. Aug 2018 17:38

Ja ale nechapem co je nepochopitelne. :oops:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.