Oblasť Michaloviec, Trebišova a Sobraniec

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 29. Okt 2007 23:37

Jurislav napísal:nie je normálne, že by jeden kruháč stavali päť mesiacov :shock:


Záleží od toho, aké všetky prekládky inžinierských sietí sa robili a aký je KO veľký. Možno to je. Okrem toho, musí byť zaplatený, aby sa práce úplne ukončili. To sú pravidlá EÚ. Už by sa nemalo dlhovať za služby, lebo potom vždy hrozilo, že cena mohla byť aj nižšia. Netýka sa to splátkového systému cez PPP pre samosprávu.

Kruhový objazd sa stavia v priemere 2-3 mesiace, kým sa úplne otvorí a ďalší mesiac sa môže dokončovať niečo na ňom: vodorovné dopravné značenie, prípadne nejaké dopravné značky naviac, svetelné odrazky, prípadne osvetlenie s tým, že základy tu na to boli a robí to iná firma. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Majesty » 01. Nov 2007 21:22

Pridal som do fotogalerie fotografie na porovnanie stavu vystavby kruhovych objazdov. Na KO na krizovatke A.Sladkovica x Holleho makaju ako divy, a vyzera to tak ze bude dokonce skor ako koncom decembra. Tu je zrejme motivacia k skoremu dokonceniu Zemplin Market, ktory sa ma otvorit v novembri, a pristup k menu ma byt prave z tohto kruhaca. Na druhom je tempo uplne opacne, bolo tam sice niekolko robotnikov, ale co som sledoval, tak vacsinou len oddychovali :?
Majesty
nováčik
 
Príspevky: 2
Obrázky: 3
Založený: 21. Jan 2007 19:52
Bydlisko: Michalovce/Praha

Odoslaťod Dialniciar » 01. Nov 2007 21:51

Majesty napísal:Pridal som do fotogalerie fotografie na porovnanie stavu vystavby kruhovych objazdov. Na KO na krizovatke A.Sladkovica x Holleho makaju ako divy, a vyzera to tak ze bude dokonce skor ako koncom decembra. Tu je zrejme motivacia k skoremu dokonceniu Zemplin Market, ktory sa ma otvorit v novembri, a pristup k menu ma byt prave z tohto kruhaca. Na druhom je tempo uplne opacne, bolo tam sice niekolko robotnikov, ale co som sledoval, tak vacsinou len oddychovali :?


Tu sú pridané fotky:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=3161
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=3162
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=3163

Autorovi ďakujem. 8) :P
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 02. Nov 2007 21:01

Presne ako píšeš Majesty. Makajú ako diví.
Keď budem doma, pridám aj ja nejaké fotky.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 05. Nov 2007 13:45

KSK investoval v tomto roku do rekonštrukcie ciest takmer 580 mil. Sk :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8375

V okresoch Michalovce a Sobrance sa opravy týkali úsekov ciest II/554 od križovatky po Malčice, cesty medzi Kačanovom a Falkušovcami, cesty medzi Michalovcami a Lastomírom, Lastomírom a Budkovcami a ďalšie. V okrese Trebišov sa opravoval napríklad 1,3 kilometrový prieťah obcou Zemplínska Teplica, prieťah obcou Byšta a cesta od Vojčíc po hranicu s okresom Michalovce.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 09. Nov 2007 19:22

Dialniciar napísal:
Jurislav napísal:nie je normálne, že by jeden kruháč stavali päť mesiacov :shock:


Záleží od toho, aké všetky prekládky inžinierských sietí sa robili a aký je KO veľký. Možno to je. Okrem toho, musí byť zaplatený, aby sa práce úplne ukončili. To sú pravidlá EÚ. Už by sa nemalo dlhovať za služby, lebo potom vždy hrozilo, že cena mohla byť aj nižšia. Netýka sa to splátkového systému cez PPP pre samosprávu.

Kruhový objazd sa stavia v priemere 2-3 mesiace, kým sa úplne otvorí a ďalší mesiac sa môže dokončovať niečo na ňom: vodorovné dopravné značenie, prípadne nejaké dopravné značky naviac, svetelné odrazky, prípadne osvetlenie s tým, že základy tu na to boli a robí to iná firma. :idea:

A ja už viem prečo to tak dlho trvá :)
totiž oni naplánovali ten KO tak, že nejak popod neho vedie potrubie z lastomírskej čističky vody. A keď to celé rozrýpali, zistili, že žiadne potrubie tam nie je :lol: tak ho museli nájsť a urobiť prekládku tam, kam chceli, aby doňho niekedy v budúcnosti nezarýpli pri ďlaších prácach na ceste :roll:
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod haluska » 18. Nov 2007 16:31

kedze sem neboli pridane ziadne informacie dost dlho nato, ake zmeny sa v michalovciach deju, pridam sem nieco ja.
ohladom kruh. objazdov: ten na okruznej ma byt otvoreny zajtra. auta po nom jazdia uz dnes, co som pozoroval vodicov a kruhac par minut, sa tam dialo asi tolko ze na okruznej sice bbola tabula "slepa cesta", ale zabrany ziadne, takze sa daco ist na kruhovy v pohode. skupina 4 aut vsak isla z okruznej na 3. vyjazd, tj. na holleho ulicu. avsak po 20m zabrany takze sa vsetky museli otacat a ist z protismeru zase na kruhovy. :shock: :shjock:
Obrázok používateľa
haluska
diskutujúci
 
Príspevky: 82
Založený: 17. Apr 2007 15:03
Bydlisko: vychodne a stredne slovensko

Odoslaťod haluska » 18. Nov 2007 16:55

druhy kruhovy objazd pri tom stavanom zmplin markete ci jak sa tomu nadava je asi v takom stadiu ze otvorit sa ma 6.dec. ale veselo po nom auta jazdia ale nieje vsetko hotove lebo riesene je to tak ze ked bude vodic chceit ist rovno do prvej odbocky vpravo tak nemusi ist na kruhovy ale po 1 pruhu zo starej cesty ist tam-tieto pruhy ostali a sa opravuju teraz preto to neni hotove.
inac tam je kruhovy objazd len z troch ciest
\ /
O
|
tak nejak nie 4 cesty. a odbocka na ten zemplinmarket je hned vedla a su tam nejake semafory neviem jak sa to tam bude riesit.
Obrázok používateľa
haluska
diskutujúci
 
Príspevky: 82
Založený: 17. Apr 2007 15:03
Bydlisko: vychodne a stredne slovensko

Odoslaťod Jurislav » 25. Nov 2007 13:59

Momentálne Eurovia asfaltuje celú II/582 až po ten nový kruháč. Postupujú mimoriadne rýchlo :shock:
už je to v podstate celé hotové...
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod konstrukt » 25. Nov 2007 14:28

Jurislav napísal:Momentálne Eurovia asfaltuje celú II/582 až po ten nový kruháč. Postupujú mimoriadne rýchlo :shock:
už je to v podstate celé hotové...
Euroviaci boli vždy veľmi rýchly v asfaltovaní
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 25. Nov 2007 22:34

doprastavak napísal:
Jurislav napísal:Momentálne Eurovia asfaltuje celú II/582 až po ten nový kruháč. Postupujú mimoriadne rýchlo :shock:
už je to v podstate celé hotové...
Euroviaci boli vždy veľmi rýchly v asfaltovaní


Len doplním, že Eurovia je najväčšia stavebná firma na svete čisto so špecializáciou na výstavbu cestnej infraštruktúry s asi 30.000 zamestnancami. Zároveň je súčasťou najväčšej stavebnej skupiny na svete VINCI so 140.000 zamestnancami. Francúzsko vôbec je krajina, kde je najviac najväčších stavebných firiem na svete/EÚ. :wink:

Tajomstvo úspechu, prečo rýchlo a kvalitne stavajú: VINCI dnes stavia aj cez PPP a to priamo ako všetko: zainvestuje, postaví aj prevádzkuje. Stavia Eurovia. VINCI zároveň má spoločné financie, ktoré prerozdeľuje a odborníci vyrátali, že keďže je 60 rokov po II. WW, bude potrebné nielen viac stavať, ale aj viac opravovať na cestách a treba nové stroje. Takže Eurovia ich má skutočne dostatok. A aj keď nemá 1/3 podiely na VINCI, čo sa týka zamestnancov, finančne tento rok dosiahne na obrate len táto firma skoro 1/3.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 28. Nov 2007 21:41

Čím žije pohraničie s Ukrajinou ? Brzdou je stav ciest ... :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8656
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 03. Dec 2007 20:05

Plán prípravy a výstavby ciest II. a III. triedy na území KSK

http://kosice.regionet.sk/NR/rdonlyres/ ... mapyMI.rtf - SC KSK SaÚ Michalovce a Sobrance
http://kosice.regionet.sk/NR/rdonlyres/ ... mapyTV.rtf - SC KSK SaÚ Trebišov
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Lacko007 » 14. Dec 2007 13:02

V MI sa na buduci rok priblizne v marci zacnu stavat dve nove kruhove objazdy.
Prvy na krizovatke ciest Sobranecka(I50) - Lastomirska, financovat by ho mal stat, stavat sa bude rok az dva podla toho ci stat schvali dost penazi, stavat by sa mal za plnej prevadzky!!!
Druhy na krizovatke ulic Partizanska - Vinianska cesta a financovat ho bude Kosicky kraj.
Lacko007
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 3
Založený: 16. Okt 2005 22:23
Bydlisko: Michalovce

Odoslaťod Jurislav » 14. Dec 2007 14:58

Lacko007 napísal:stavat sa bude rok az dva
čo? :D :shock:

Lacko007 napísal:stavat by sa mal za plnej prevadzky!!!
Zaujímavé, ja som počul že bude obchádzka...
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 14. Dec 2007 16:38

Jurislav napísal:
Lacko007 napísal:stavat by sa mal za plnej prevadzky!!!
Zaujímavé, ja som počul že bude obchádzka...


Nie je problém postaviť KO za plnej prevádzky. Respektíve v čase asfaltovania 1/4-1/2 KO je nutné spraviť obchádzku na daný smer, ale v princípe sa vždy časť priestoru používa. Ja som to mal možnosť počúvať a sám sledovať na I/51 v Senici, kde sa stretávajú strategické cestné ťahy v rámci Záhoria a tiež sa to robilo za plnej prevádzky tak, že I/51 bolo STÁLE v prevádzke a obmedzovaná bola "len" cesta II. triedy (s takými parametrami, že to ani mnohé cesty I. triedy na SVK nemajú).

A podobne sa kruhové objazdy stavali za normálnej premávky (s dopr. obmedzeniami) v DS. Kde sa to nestavalo sa plnej premávky, tak to napr. v Galante, Trnave, ... ťažko povedať. Ale možno je oboje. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Lacko007 » 14. Dec 2007 17:25

Jurislav napísal:
Lacko007 napísal:stavat sa bude rok az dva
čo? :D :shock:

No ak schvalia dost penazi na rok 2008 tak to postavia za rok, ak neschvalia tak to rozlozia na dve roky!!!

Jurislav napísal:
Lacko007 napísal:stavat by sa mal za plnej prevadzky!!!
Zaujímavé, ja som počul že bude obchádzka...

pravda bude asi niekde uprostred, takze asi sem tam obchadzka, sem tam popri stavbe!!! Asi to zalezi aj od toho ci to budu robit rok alebo dve!!!
Lacko007
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 3
Založený: 16. Okt 2005 22:23
Bydlisko: Michalovce

Odoslaťod Dialniciar » 14. Dec 2007 17:34

Tam vôbec nejde o financie alebo o to, ako dlho sa to bude robiť, ale len o to, v akom rozsahu a či vôbec sa budú robiť prekládky inžinierskych sietí. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 14. Dec 2007 19:06

Lacko007 napísal:
Jurislav napísal:
Lacko007 napísal:stavat sa bude rok az dva
čo? :D :shock:

No ak schvalia dost penazi na rok 2008 tak to postavia za rok, ak neschvalia tak to rozlozia na dve roky!!!

Dva roky sa hovorí (východniar :D)
Ale že to budú stavať rok, sa mi vôbec nezdá. Ten vedľa toho stavali 5 mesiacov a koľko tam bolo zdržaní a komplikácií...
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Lacko007 » 17. Dec 2007 10:08

Takze, dal som si tu namahu a nasiel som zdroj z ktoreho som cerpal!!!
Je to Korzar z 1.12.2007 nazov clanku: "Výstavba objazdu môže trvať až dva roky".
Tam je to upresnene, bude to stat 57 milionov, polomer 28m, a stavat to budu od marca do oktobra ak im vlada schvali plnu ciastku na nasledujuci rok!!!
Jo a malo by sa stat za plnej premavky s obmedzeniami!!!
A sucastou vystavby je aj prelozka a rekonstrukcia inzinierskych sieti!!!
Lacko007
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 3
Založený: 16. Okt 2005 22:23
Bydlisko: Michalovce

Odoslaťod Jurislav » 17. Dec 2007 20:36

Wow to bude aký veľký :shock: ... 28 m polomer? Keď som bol pozerať ten predošlý, na zemi bolo d=24m 8-)
Mohli spraviť nejakú dočasnú cestu okolo Zempmilku a hentú križovatku celú uzavrieť :roll:
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Lacko007 » 03. Jan 2008 16:32

Mesto chce postavit svetelnu signalizaciu na krizovatke ulic Mocarianska(I/50) a Priemyselna.
Na Priemyselnej su podniky a rano a poobede je problem dostat sa z Priemyselnej na I/50.
I/50 je sice statna cesta, ale stat v najblizsich rokoch to nebude riesit tak mesto postavi tie semafory za svoje!!!
Lacko007
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 3
Založený: 16. Okt 2005 22:23
Bydlisko: Michalovce

Odoslaťod Dialniciar » 04. Jan 2008 21:08

Michalovce v r. 2008 vyčlenili z rozpočtu 1 mil. SKK na vypracovanie dopravného generelu.

Lacko007 napísal:Mesto chce postavit svetelnu signalizaciu na krizovatke ulic Mocarianska(I/50) a Priemyselna.
Na Priemyselnej su podniky a rano a poobede je problem dostat sa z Priemyselnej na I/50.
I/50 je sice statna cesta, ale stat v najblizsich rokoch to nebude riesit tak mesto postavi tie semafory za svoje!!!


Náklady na tento projekt sú 1,6 mil. SKK.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod sven » 08. Jan 2008 12:56

Nehody v Zemplíne bez vážnych zranení

http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.ph ... 2008/3347Z

ZEMPLÍN. Husté sneženie v regióne Zemplína skomplikovalo život vodičom a obyvateľom viac na mestských cestách ako na hlavných ťahoch. Kým cesty I., II. a III. triedy boli na všetkých hlavných ťahoch po chemickom a zmiešanom posype prevažne mokré, na niektorých úsekoch mestských komunikácií v Michalovciach sa včera dopoludnia vytvorila až desaťcentimetrová vrstva kašovitého snehu.

Na autobusy čakali priamo na ceste

Na niektorých cestách bola zasa zľadovatená vrstva utlačeného snehu. Sneženie skomplikovalo život aj chodcom. Viaceré chodníky v okrajových mestských častiach neboli odhrnuté. Ľudia čakali ráno na autobus priamo na ceste. Zástavky mestskej autobusovej dopravy boli odhrnuté krátko pred ôsmou. V nedeľu došlo v Michalovskom okrese k štyrom dopravným nehodám, ktoré si našťastie vyžiadali len ľahké zranenia. V Humenskom okrese sa stala jedna nehoda, pri ktorej sa ľahko zranili tri osoby. Niekoľko áut skončilo mimo cesty aj včera. Nehody sa obišli bez vážnych zranení. Všetky cesty boli napriek hustému dvojdňovému sneženiu prejazdné. (mpo)

edit: Dialniciar, doplnený text k linke
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod sven » 09. Jan 2008 09:10

V Zemplíne plánujú investície za miliardy

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=60301#60301

Firmy by mali v nasledujúcich rokoch vytvoriť tisícku pracovných miest. V závere roka dosiahla miera nezamestnanosti v Michalovskom okrese vyše 18 percent. Ku koncu októbra evidovali na úrade práce vyše 8 800 uchádzačov o zamestnanie.
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.