Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Okružná križovatka -- Dolnočermánska - Golianova

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 19:13

Čavo napísal:
Dy napísal:
Čavo napísal:Na križovatke Dolnočermánskej a Golianovej, pred Kultúrnym Domom Čermáň začali stavať okružnú križovatku. Predpokladám že počas výstavby to bude prekážka pre kamióny, ktoré taďiaľto tranzitujú z R1 na I/64 do Nových Zámkov. Neviem aká to bude prekážka po jej dostavaní.


Otázka je, či nie je už dnes táto križovatka prekážkou pre dopravu, väčšinou po dobudovaní okružnej križovatky sa dopravná situácia zlepší.

Pre tranzitujúce kamióny nie je. Idú po hlavnej a v priamom smere. Po dostavaní by to tiež nemal byť pre ne až taký problém, pretože trazitujú v z Klokočiny na Čermáň a podľa toho ako je to teraz naznačené (rozostavaním) to vyzerá, že nebudú musieť prejsť oblúkom. (Ten vyzerá byť relatívne malý a tak sa skôr obávam o autobusy, ktoré budú odbočovať z Golianovej do ľava smerom na Klokočinu, či sa vytočia.)

Na tejto križovatke už pred, tuším, dvoma rokmi premaľovali pruhy, ale ľudia si na ne nevedeli zvyknúť a tak sa v rekordne krátkom čase zodrali pomocou pneumatík. Teraz keď tadiaľ prechádzam, vždy tŕpnem, či ten čo ide oproti si pamätá staré alebo nové pruhy. ;-)

Verím tomu, že tu okružná križovatka vo vychytených časoch dá aspoň šancu tým, čo idú z Golianovej (je jedno, či zhora, alebo z dola.)


Celkovo samotná Klokočina je veľmi dobre prepojená s mestom, široké cestné ťahy, napojenie aj na kruhový pri Tescu a to je hlavné, lebo je to najväčšie nitrianske sídlisko. To si môžeš všimnúť, že problémy bývajú s najväčšími sídliskami a v Nitre to tak nie je.

Samozrejme, problémy sú na samotnom sídlisku a to s parkovaním.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 03. Okt 2006 22:55

V Nitre pribudnú tri kruhové objazdy, na dvoch zmenia organizáciu. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5131

Zmeny v doprave v Nitre (opravy ciest). :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5133
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Križovatka Žilinská - Pražská

Odoslaťod Čavo » 04. Okt 2006 07:34

Križovatka Žilinská - Pražská (mestká časť Klokočina) je od pondelka uzavretá.

Vraj sa tam niečo robí so železničným priecestím. Ak sa mi podarí byť v NR niekedy ešte za svetla, tak skúsim zistiť o čo ide.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: Spojenie sídliska Klokočina s okolím.

Odoslaťod Čavo » 04. Okt 2006 08:03

Dy napísal:Celkovo samotná Klokočina je veľmi dobre prepojená s mestom, široké cestné ťahy, napojenie aj na kruhový pri Tescu a to je hlavné, lebo je to najväčšie nitrianske sídlisko. To si môžeš všimnúť, že problémy bývajú s najväčšími sídliskami a v Nitre to tak nie je.


Sídlisko Klokočina nemá ani jedno viacpruhové spojenie s okolím. (Ak nepočítam kúsok Hviezdoslavovej triedy, ktorá presahuje v smere do centra trošku do mestkej časti Čermáň, a je ukončená okružnou križovatkou s ulicami Hanulova, Hollého a Železničiarska)

Jej hlavnou osou prechádza štvorpruhová komunikácia (Hviezdoslavova trieda). Naštastie, má spojenie s okolím väčším množstvom dvojpruhových ciest a teda sa záťaž može rozložiť na viac komunikácií. Jediná prekážka, ktorá oddeluje Klokočinu od okolia (hlavne smerom do centra) je železnica, ktorá je na jednom mieste premostená. Ostatné železničné prechody sú úrovňové. (Nepočítam premostenie za železničnou stanicou, ktoré spája Čermáň s južnou časťou mesta na Novozámockú ulicu.)

Braneckého ulica (ústiaca na kruhový objazd pri Tescu) bola dakedy hlavný prístup na sídlisko, ale pre problémy so šírkou a otrasmi (zle pôsobiacimi na okolité rodinné domy) bola predĺžená Hviezdoslavova trieda po most cez železnicu. Mám pocit, že jeden čas bol vstup pre nákladné automobily na Braneckého ulicu zakázaný. Dnes tuším nie je.

Sídlisko Chrenová (a ostatné časti v smere na východ od rieky) majú väčší problém. Cez rieku sa dostanú len pomocou dvoch mostov, Trieda Andreja Hlinku a Napervillská ulica, pričom prvý menovaný je vraj vo veľmi zlom stave (nutná veľká oprava) a druhý je len dvojpruhový.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: Spojenie sídliska Klokočina s okolím.

Odoslaťod Dialniciar » 04. Okt 2006 10:43

Čavo napísal:
Dy napísal:Celkovo samotná Klokočina je veľmi dobre prepojená s mestom, široké cestné ťahy, napojenie aj na kruhový pri Tescu a to je hlavné, lebo je to najväčšie nitrianske sídlisko. To si môžeš všimnúť, že problémy bývajú s najväčšími sídliskami a v Nitre to tak nie je.


Sídlisko Klokočina nemá ani jedno viacpruhové spojenie s okolím. (Ak nepočítam kúsok Hviezdoslavovej triedy, ktorá presahuje v smere do centra trošku do mestkej časti Čermáň, a je ukončená okružnou križovatkou s ulicami Hanulova, Hollého a Železničiarska)

Jej hlavnou osou prechádza štvorpruhová komunikácia (Hviezdoslavova trieda). Naštastie, má spojenie s okolím väčším množstvom dvojpruhových ciest a teda sa záťaž može rozložiť na viac komunikácií. Jediná prekážka, ktorá oddeluje Klokočinu od okolia (hlavne smerom do centra) je železnica, ktorá je na jednom mieste premostená. Ostatné železničné prechody sú úrovňové. (Nepočítam premostenie za železničnou stanicou, ktoré spája Čermáň s južnou časťou mesta na Novozámockú ulicu.)

Braneckého ulica (ústiaca na kruhový objazd pri Tescu) bola dakedy hlavný prístup na sídlisko, ale pre problémy so šírkou a otrasmi (zle pôsobiacimi na okolité rodinné domy) bola predĺžená Hviezdoslavova trieda po most cez železnicu. Mám pocit, že jeden čas bol vstup pre nákladné automobily na Braneckého ulicu zakázaný. Dnes tuším nie je.

Sídlisko Chrenová (a ostatné časti v smere na východ od rieky) majú väčší problém. Cez rieku sa dostanú len pomocou dvoch mostov, Trieda Andreja Hlinku a Napervillská ulica, pričom prvý menovaný je vraj vo veľmi zlom stave (nutná veľká oprava) a druhý je len dvojpruhový.


Tu sme sa zrejme len nepochopili. Mal som to napísať presnejšie. Moja chyba. :oops:

Klokočina je dobre prepojená s mestom, tým som myslel dosť veľa cestných komunikácií (netvrdím, že viacpruhovými, respektíve, že všetky sú také) a píšem, že priamo cez (okolo) Klokočinu ide široký cestný ťah, čím nie sú dopravné problémy ani priamo na sídlisku ani pri prepojení s mestom, samozrejme vynímajúc dopravné špičky, kedy ale nerobí problém Klokočina, ale centrálna zóna mesta.

A samozrejme, ďakujem čavo, za doplnenie presných informácií. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 10. Okt 2006 21:03

V meste sa tvoria kolóny, áut je viac. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5240

18. septembra prešlo križovatkou pri malom Tescu 46-tisíc vozidiel za 24 hodín.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Križovatka Žilinská - Pražská

Odoslaťod Čavo » 22. Okt 2006 09:30

Čavo napísal:Križovatka Žilinská - Pražská (mestká časť Klokočina) je od pondelka uzavretá.

Vraj sa tam niečo robí so železničným priecestím. Ak sa mi podarí byť v NR niekedy ešte za svetla, tak skúsim zistiť o čo ide.

Križovatka bola v piatok odovzdaná do prevádzky. Bola na nej zmenené značenie. Zmenila sa hlavná cesta a Žilinská ulica bola zjednosmernená.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Kruhový objazd v NR - pri hypermarkete

Odoslaťod zahradnik » 26. Okt 2006 17:06

Najnovsi poznatok z ciest...

Kruhova krizovatka na vstupe do NR pri hypermarkete je uz oznaceny ako kruhovy objazd s pravom prednosti jazdy vozidiel ktore idu po objazde (teda normalny kruhovy objazd)...

na vjazde do mesta z BA pribudol retarder, je tam aj znizena rychlost na 40km/h a vlastne aj vodicov donutia aby dal prednost tym co su na kruhaku... dopravne znacenie je OK, dostatocne upozornuje na zmenu, a aj na to, kde je hlavna cesta a kto ma dat prednost (aj ked zo zaciatku by sa snad dalo uvazovat aj na nejakom vystraznom oranzovom svetle so znackou zmeny v prednosti jazdy)... na kruhovy objazd vstupuju dva pruhy, ktore pokracuju dalej po objazde

Na vjazd na kruhovy objazd smerom od starej bratislavskej cesty, teda od SAD, nenastala ziadna zmena, tu sa prednost davala aj predtym tym co idu po objazde.. na kruhovy objazd vstupuju dva pruhy, ktore pokracuju dalej po objazde

pozor zmena.. !!!
vjazd na kruhovy objazd zo sidliska Klokocina ... na kruhovy objazd vstupuju dva pruhy, kde pravy pruh je vyhradeny pre tych, co idu do centra mesta a lavy pruh vedie na kruhak... su tam aj obmedzovace a smerovace, ktore navedu vodica kam ma ist...

vjazd na kruhovy objazd z ulice Janka Krala je ako bol aj doteraz...


Davajte vsetci pozor, kruhak je platny od vcerajska, ale vznikaju tam dost zaujimave situacie.. vodici jazdia zo zvyku.. a chvilu to potrva, kym si zvyknu...
Obrázok používateľa
zahradnik
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 15
Založený: 11. Feb 2006 22:28
Bydlisko: okres Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2006 12:35

V Nitre vybudujú miesto severného juhovýchodný obchvat. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5392
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Kruhový objazd Dolnočermánska - Golianova

Odoslaťod Čavo » 19. Nov 2006 15:21

Predpokladám, že z dôvodu stavby kruhového objazdu, je uzavrtetá Dolnočermánska ulica. Termín sprejazdnenia nepoznám.

Dolnočermánska ulica je využivaná tranzitujúcimi kamiónmi z TT na NZ(KN). Vyznačená obchádzková trasa, je pre kamióny s návesom absolútne nevhodná. Možno som prehliadol značku, ktorá ich má naviesť na inú obchádzkovú trasu.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 24. Nov 2006 10:47

V rámci agrokomplexu sa plánuje postaviť priamo v areáli a čiastočne blízko neho parkovisko pre 700 áut. Okrem toho majú prejsť rekonštrukciou parkoviská v blízkosti tak, aby sa počet parkovacích miest zväčšil ešte o 200 miest. Realizácia bude riešená postupne od r. 2007-09. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Dolnočermánska

Odoslaťod Čavo » 26. Nov 2006 11:52

Okružná križovatka Dolnočermánska - Golianova, je už sprístupnená. Kedže zároveň sa na Dolnočermánskej od spomínanej okružnej križovatky až po (predpokladám) Cabajskú vymieňa súvisle povrch, tak Dolnočermánska, ešte nie je v plnej dĺžke sprístupnená.

Bude mi ľúto (;-)) za týmto úsekom. Viac ako desaťročie som si na tomto úseku trénoval postreh a odhad situácie na ceste. Bol (a ešte stále je) známy tým, že kanalové poklopy boli podstane nižšie ako uroveň vozovky a každý v inej vzdialenosti od osi cesty. Ich umiestnenie sa nezmenilo, len (aspoň na sprístupnenom úseku) sú zarovnané a ich prejazd nie je citiť.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: Dolnočermánska

Odoslaťod Čavo » 04. Dec 2006 08:46

Čavo napísal:Okružná križovatka Dolnočermánska - Golianova, je už sprístupnená. Kedže zároveň sa na Dolnočermánskej od spomínanej okružnej križovatky až po (predpokladám) Cabajskú vymieňa súvisle povrch, tak Dolnočermánska, ešte nie je v plnej dĺžke sprístupnená.


Táto komunikácia je už celá sprístupnená. Nebol vymenený povrch na celom úseku od okružnej križovatky až po Cabajskú ulicu. Ale možno sa počíta s nejakým prácami na križovatke Cabajská - Dolnočermánska a vtedy sa to dokončí.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

... moje informácie ...

Odoslaťod Dialniciar » 05. Dec 2006 11:50

Najväčšie plánované investície v meste:

- južný obchvat mesta NR na RC R1, ktorý sa priamo dotkne aj napojením na miestnu cestnú sieť
- výstavba 740 parkovacích miest pri Agrokomplexe a ďalších 280 parkovacích miest v rámci mesta
- rýchlejšia modernizácia MHD v meste - nové autobusy, opravy autobusových zastáviek
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 10. Feb 2007 01:17

Hovori sa ze uz v tomto roku by sa mohlo zacat s vystavbou Autobusovej stanice- teda s jej komplet prestavbou lebo ta stara je dost hanba pre mesto. Tak dufam ze sa to podari! :roll:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Honda » 10. Feb 2007 15:14

mikeBoss napísal:Hovori sa ze uz v tomto roku by sa mohlo zacat s vystavbou Autobusovej stanice- teda s jej komplet prestavbou lebo ta stara je dost hanba pre mesto. Tak dufam ze sa to podari! :roll:


V Nitre som bol a nie raz a tam podla mňa je hodne pozadu aj železničná stanica.
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod mikeBoss » 11. Feb 2007 01:12

Honda: zeleznicna stanica je taka preto lebo sme uplne mimo hlavny uzol zevraj kvoli nevhodnemu terenu. Ale pisal som ze autobusova je hanba. Nemas ist kde poriadne na wc. Nemas si kde sadnut. Ked prsi nemas sa kde schovat- proste hanba!
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod zahradnik » 11. Feb 2007 09:41

mikeBoss napísal:Honda: zeleznicna stanica je taka preto lebo sme uplne mimo hlavny uzol zevraj kvoli nevhodnemu terenu. Ale pisal som ze autobusova je hanba. Nemas ist kde poriadne na wc. Nemas si kde sadnut. Ked prsi nemas sa kde schovat- proste hanba!


zeleznicna stanica je mimo hlavny uzol, ten je v leopoldove, asi 30km dalej... ale aj tak, zeleznicna stanica v NR je dost velka, ale ma uroven obycajnej dedinskej zastavky... preto vlakom necestujem :-)

autobusova stanica je v NR dost velka, ale ma zle riesenie, je uplne otvorena, nie su tam iadne kryte priestory, myslim, ze aj cakaren zrusili )ale aj tak to boli iba unimobunky... priestor na vybavovanie dokladov presunuli do blizkeho obchodneho centra na polygon (nieco ako druha trznica v meste)... na stanici su nejake stanky s obcerstvenim, je tam aj jeden klasicky bufet (asi tretia cenova skupina).. v okoli stanice su aj nejake bary, je tam aj samoobslzna predajna potravin a vlastne je to spojene s tym obchodnym centrom polygon (to sa ale o 19hod zatvara)...

celkovo je z centra mesta autobusova stanica vzdialena cca do 10minut pesej chodze, vlakova stanica je kusok za autobusovou
Obrázok používateľa
zahradnik
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 15
Založený: 11. Feb 2006 22:28
Bydlisko: okres Nitra

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 11:24

zahradnik napísal:celkovo je z centra mesta autobusova stanica vzdialena cca do 10minut pesej chodze, vlakova stanica je kusok za autobusovou


Sú vedľa seba na dosť velkom priestore a je to blízko centra. Do takéhoto priestoru je vhodné dať developera a nech tam postaví nejaký administratívno-obchodný polyfunkčný dom. Trochu sa dorieši doprava hned my to bolo krajšie aj pre cestujúcich. :P
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod mikeBoss » 11. Feb 2007 13:42

Myslim ze plany uz existuju a s trochou stastia zacnu stavat tento rok takze developeri su mimo hru asi uz. Ale zevraj to ma byt cele zastavane a vybudovane tak som zvedavy. Cakam kedy sa objavi nejaka vizualizacia lebo informovanost obcanov je slaba.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 14:24

mikeBoss napísal:Myslim ze plany uz existuju a s trochou stastia zacnu stavat tento rok takze developeri su mimo hru asi uz. Ale zevraj to ma byt cele zastavane a vybudovane tak som zvedavy. Cakam kedy sa objavi nejaka vizualizacia lebo informovanost obcanov je slaba.


Informovanosť občanov je len taká jako chcú byť občania informovaný. Viem o čom hovorím. Ja som zatial vždy len dobre pochodil, ked som išiešl na úrad že potrebujem "to alebo to" a som študent. :P
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod mikeBoss » 11. Feb 2007 15:52

Takze podla teba ked sa chcem nieco dozvediet tak mam ist na urad zakazdym? Myslim si ze ludi zaujima aka je buducnost stanice ale nemaju na to cas aby chodili na urad sa pytat. Zilina ide stavat autobusovu stanicu a uz su aj vizualizacie aj cely projekt predstaveny. Takze netrep :lol:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod fh » 11. Feb 2007 16:00

mikeBoss napísal:Takze podla teba ked sa chcem nieco dozvediet tak mam ist na urad zakazdym? Myslim si ze ludi zaujima aka je buducnost stanice ale nemaju na to cas aby chodili na urad sa pytat. Zilina ide stavat autobusovu stanicu a uz su aj vizualizacie aj cely projekt predstaveny. Takze netrep :lol:


Proste tá podľa teba "pažravá Žilina" je šikovnejšia. Rozčuluj sa na predstaviteľov Nitry a nie na Hondu. :roll:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod devil » 11. Feb 2007 16:16

mat stamilionove dlhy - to je sikovnost ?
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 16:40

mikeBoss napísal:Takze podla teba ked sa chcem nieco dozvediet tak mam ist na urad zakazdym? Myslim si ze ludi zaujima aka je buducnost stanice ale nemaju na to cas aby chodili na urad sa pytat. Zilina ide stavat autobusovu stanicu a uz su aj vizualizacie aj cely projekt predstaveny. Takze netrep :lol:


Ja trepem ? Fúha, tak to si prehnal. Keď ja trepem, tak ty tu nepíš o tom, jako je všetko pripravené, keď ty nič o tom podrobnejšie nevieš. :!:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.