Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod i15 » 16. Okt 2007 11:45

A naco sa potom planuje tunel Nitra? (ano, nepoznam Nitru dobre... a chcem sa nieco nove dozvediet)

Na druhej strane, ked sa vybuduje D1 okolo PP a privazdac Kezmarok od centra za Matejovce (1.etapa), samotne mesto Poprad bude vyriesene - dalsie pokracovanie na KK je uz mimo mesta. A prva etapa privadzaca sa tusim teoreticky aj stavia :)

OK, ale nemusime sa vadit o tom, ze ktore kompletne riesenie je kompletnejsie ;)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Dialniciar » 16. Okt 2007 12:11

Pochopte raz, že jeden obchvat 2+2 nikdy nevyrieši mesto Nitra. Nemá na to ... ani severný ani južný. Ano, južný porieši aj tranzit aj ťah NR-NZ, ale je dlhším a raz aj toto bude primálo a bude tlak na dostavbu severného obchvatu, kam sa celý tranzit BA-BB presunie. A tento tranzit je dnes aj na nedostavanom severnom, aj v centre ... a je oveľa silnejšieho rozsahu aj rastu ako NR-NZ-KN, kde sa plánuje RC v r. 2040.

teoretik, tunel Nitra bude tvoriť severný obchvat, ktorý je rozostavaný, nie je dokončený. Je lacnejší, než južný, je kratší na dostavbu a veľmi lacný na mierne úpravy na súčasnom úseku. Len nerieši a neriešil by zase on sám nikdy ťah NR-NZ.

Nitra je cestná križovatka. Je to na slovenské pomery veľké mesto. A tým mu nikdy nebude stačiť jeden obchvat.

A stále som toho názoru, že NDS mala stavať severný obchvat a SSC o 5-10 rokov južný.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 16. Okt 2007 13:34

Vidis Teoretik pisal som ti, ze len tak neporovnavaj rozdielne situacie.
Ako pise Dialniciar jeden obchvat je malo a preto treba aj ten tunel.
Mozno sa fakt mal najprv stavat severny a potom juzny. Uz sme mohli mat sever porieseny- aspon jeden prejazd cez mesto plynuly. Takto nemame nic uz dlho :cry:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod mikeBoss » 16. Okt 2007 13:40

pablito napísal:
mikeBoss napísal:
teoretik napísal:
salute napísal:
teoretik napísal:v Poprade to nie je az take zle ako vo Svite, ale tiez sa tam v spicke vytvaraju pekne zapchy. A je to velke mesto hodne porovnania s NR. Ak by sa dokoncila prelozka I/67 v ramci mesta, je to vyriesene komplet... zatial co juzny obchvat Nitry nie je kompletne riesenie :)


Poprad porovnatelny s NR ??? a ty si bol vobec niekedy v NR mas ju celu prejdenu ze tak kecas ? :twisted:


porovnavam tieto mesta z hladiska velkosti - 53 tisic vs 84 tisic


No ved prave to sa cudujeme. Neverim, ze tam je taka situacia ako v Nitre.


Ja som povodne zo Svitu... :D
Rodicia stale byvaju priamo pri I/18 a akonahle spomeniem temu dialnice tak zacnu nadavat ze to malo byt hmmm pred 5 rokmi hotove. Cestuju kazdy den autom do PP resp SNV. Je to rano aj poobede o zivot. Smer Svit - KK je uplne pretazeny. Na kruhaci v meste (vynoveny ale tema sama o sebe) je kazdy den zapcha tak to ludia obchadzaju starym obchvatom Zapadu (chlapa Panu zan...), ale aj tak skoncia opat na tom kruhaci aj ked z "lepsej" strany. Zakruhacom to nie je o nic lepsie. Nedavne rozsirenie cesty z 1+1 na 2+2 az po zel. most pomohlo tej casti ale problem sa len presunul dalej. Dostat sa z vedl. uliciek na hlany tah je prakticky nemozne, ak vas nejaky dobrak nepusti.
Stal som niekolkokrat aj v NR. V piatky sme tam isli z letiska BA a cakali sme cca 20 min. (pred 6 mesiacmi). V kazdom pripade riziko zrazok a fakt ze auta stoja mimo mesta je v NR velkou vyhodou. Zapchy v PP (kazdy den) su priamo v centre.
Prepdokladam ze podobne problemy su aj v centre NR. Tie by mal vyriesit JO. Dokoncenie SO by tu podla mna nepomohlo. Z tohoto pohladu je NR a PP v tej istej situacii az nato ze PP (Svit) bude mat svoj obchvat o rok (ak sa zadari) a NR hmmmm snad do konca 2010...


Pablito predpokladas spravne. Centrum je plne kazdy den. Par sto metrov od pesej zony premavaju osobne auta, autobusy, kamiony, kombajny proste vsetko lebo ina cesta neni. Bohuzial byvam priamo v centre takze to musim znasat. Ked je vystava je lepsie chodit pesi. Navyse stavaju Mlyny takze budu musiet buduci rok uzavriet jednu z ulic lebo sa bude robit komplet novy koberec a vybuduju sa okruzne krizovatky.

Verim, ze aj v PP je zla situacia, ale neverim, ze tolko aut sa tam premelie ako v centre Nitry.

Dnes som cital, ze kruhovy objazd po Zoborom idu prebudovat, takze hadam to pomoze tym zapcham v piatok hlavne ale uz aj v stredu a stvrtok. Kruhac bude bez semaforov...
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Andrej » 16. Okt 2007 14:29

mikeBoss napísal:Verim, ze aj v PP je zla situacia, ale neverim, ze tolko aut sa tam premelie ako v centre Nitry.


Intenzity nie su az take rozdielne. Ale NR ma 2 paralelne cesty 2+2, kym PP ma v podstate len 1 cestu na 1+1, tym padom nepomerne mensiu kapacitu.

mikeBoss napísal:Dnes som cital, ze kruhovy objazd po Zoborom idu prebudovat, takze hadam to pomoze tym zapcham v piatok hlavne ale uz aj v stredu a stvrtok. Kruhac bude bez semaforov...

Ako ho prebuduju? Budu na nom aspon 3 pruhy?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod mikeBoss » 16. Okt 2007 22:12

To neviem nepisali nic take. Len ze bude klasicky kruhovy ako pri McDonalde smer BA... a svetla zrusia, teda vypnu. Zatial to urobia len tak prenosne. V buducnosti ju prebuduju uz normalne pekne.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 16. Okt 2007 23:39

mikeBoss napísal:Mozno sa fakt mal najprv stavat severny a potom juzny. Uz sme mohli mat sever porieseny- aspon jeden prejazd cez mesto plynuly. Takto nemame nic uz dlho :cry:


Svätá pravda. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 21. Okt 2007 22:37

Dnes bola uzavreta Napervillska ulica v centre mesta pri Mostnej ulici.
Dovodom bol vyrub stromovej aleji. Stromy boli krasne mohutne ale stare a hrozil ich kolaps. Ulica by uz mala byt otvorena.

Fotky su na stranke tuto: http://www.nitralive.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=88&Itemid=1
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Nitra a kruhový objazd pod Zoborom

Odoslaťod Nick » 27. Okt 2007 18:32

Toto sa mi vôbec nepáči:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=54537#54537

Mestská, regionálna a štátna cesta na jednej úrovni, či to zvýši priepustnosť pochybujem, ale odhadujem, že ešte viac sa zvýši nehodovosť. :shock: Chcelo by to mimoúrovňové križovanie. Som zvedavý, dokedy toto riešenie vydrží.
Obrázok používateľa
Nick
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 312
Obrázky: 16
Založený: 29. Sep 2006 06:18
Bydlisko: mám

Odoslaťod Jurislav » 27. Okt 2007 18:47

Súhlasím, MÚK, to presne potrebujú väčšie mestá.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod aquila » 27. Okt 2007 19:23

podla toho ako ten kruhac urobia.. lebo to je castokrat problem.. ze ich urobia tak divne ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 28. Okt 2007 16:24

Nitra chce posúriť výstavbu obchvatu :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8215
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 28. Okt 2007 20:07

Dialniciar napísal:Nitra chce posúriť výstavbu obchvatu :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8215


Bol som na tej diskusii a prezentovali tam pekne video ako by mal ist obchvat Nitry. Namietky obcanov boli tieto: Levicka cesta a jej napojenie na obchvat, ohrozenie domov na Selenci, stredisko spravy ciest Selenec ze kde bude lezat to niekomu vadilo a potom par obcanov nechapalo napojenie obchvatu na Zobor tou spojkou. Inac v pohode prezentacia...
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: Nitra a kruhový objazd pod Zoborom

Odoslaťod Dialniciar » 28. Okt 2007 23:20

Nick napísal:Toto sa mi vôbec nepáči:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=54537#54537

Mestská, regionálna a štátna cesta na jednej úrovni, či to zvýši priepustnosť pochybujem, ale odhadujem, že ešte viac sa zvýši nehodovosť. :shock: Chcelo by to mimoúrovňové križovanie. Som zvedavý, dokedy toto riešenie vydrží.


Na MÚK nie je dosť peňazí. Nemôže mať Nitra všetko. Vybrala si obchvat na juhu, sever bude riešený provizórne.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

... stav základnej pozemnej infraštruktúry mesta ...

Odoslaťod Dialniciar » 01. Nov 2007 19:10

Tak som čítal zaujímavý materiál k cestnej sieti mesta Nitra. Ak by chcelo mesto opraviť všetky dnes rozbité cesty (rozumej cesty plné výtlkov, trhlín, x-krát opravených výtlkov, nerovností, ...) muselo by mesto nájsť v priebehu 4 rokov každý rok sumu 200 mil. SKK. Celková potreba na opravy miestnych komunikácií totiž dosiahla sumu 800 mil. SKK. Len na porovnanie: mesto Bratislava by potrebovala cca. 2,5 mld. SKK, mesto Trnava cca. 600 mil. SKK, mesto Žilina cca. 600 mil. SKK.

Nitru okrem toho trápi nedostatok parkovacích miest a to celoplošne. V centre, na sídliskách, aj pri výstavisku. Je zaujímavé, že už keď sa výstavisko plánovalo, tak sa na vtedajšie pomery nepostavilo dosť parkovacích miest. Už vtedy sa totiž pamätalo na to, že Nitra má široké cestné ťahy a priestor bol vtedy zase naopak na jednotlivých sídliskách. Dnes, keď motorizácia spoločnosti stúpa, tak je problém s parkovaním úplne všade. Keby chcelo mesto Nitra túto sitáciu riešiť na 100%, tak by muselo vedenie mesta nájsť 2 mld. SKK. Teda ročne 500 mil. SKK. Presne 1 mld. SKK by totiž stáli 3 parkovacie domy s kapacitou 1.800 áut, jeden v centre mesta a jeden pred hlavným vchodom na výstavisko a jeden na najväčšom sídlisku Klokočina. Ďalšia 1 mld. SKK by smerovala do úprav súčasných parkovísk a do výstavby nových (úprava plôch vo výstavisku, pred ním a v okolí neho) parkovísk po celom meste. Suma ráta už aj s výkupom pozemkov.

Okrem toho by mesto malo investovať do malých kruhových obchvatov a do nových križovatiek so svetelnou signalizáciou. Tieto investície by dosiahli sumu celkovo 170 mil. SKK, teda ročne by bolo treba dať 42,5 mil. SKK 4 roky po sebe.

Do dopravnej sekcie mesta patrí aj MHD. Ja vynechám celú časť autobusov a autobusovej stanice ako aj jednotlivých liniek a budem sa venovať len jednej časti: obnova autobusových zastáviek. Tým sa myslí nová dlažba, nový asfalt a tieto náklady dosahujú v rámci celého mesta sumu 25 mil. SKK a tiež ide o úpravu obrubníkov medzi cestou a chodníkom pri autobusových zastávkach ako aj ďalšia suma 17 mil. SKK, ktorá predpokladá predĺženie viacerých zastáviek. Teda spolu len z hľadiska vplyvu na cestnú sieť sa dosahuje suma 42 mil. SKK, teda 10,5 mil. SKK 4 roky po sebe.

Ďalej sú tu deficity v technických službách, konkrétne v častiacheje málo techniky na údržbu miestnych komunikácií v zimnom období a zároveň sú značné deficity v údržbe a správe chodníkov. Ak by mesto chcelo dobehnúť kapacity vozového parku (dostatok sypačov, malých bagríkov, traktorov) muselo by investovať sumu min. 65 mil. SKK. Oprava chodníkov v celom meste (aby mohol korčuliar bezpečne prejsť - to je test chodníkov v Európe :wink: ) a zároveň bezbariérové vstupy na chodníkoch by dosiahli sumu prekračujúcu 400 mil. SKK, pričom zmapovaných je asi 60% plochy mesta a odhad je, že oprava chodníkov by stála min. 650 mil. SKK. Okrem toho dostavba chodníkov (kde treba, obojstranne a niekde aj jednostranne) ako aj ich bariérová ochrana medzi chodníkom a cestou by stála min. 150 mil. SKK.

Takže, keď to zrátame:

Oprava ciest: 800 mil. SKK
Parkovanie: 2 mld. SKK
Úprava križovatiek: 170 mil. SKK
Autobusové zastávky: 42 mil. SKK
Vozový park potrebný k údržbe ciest v zime: 65 mil. SKK
Bezpečnosť chodníkov: 800 mil. SKK

Spolu: 3,877 mld. SKK

Mesto by sa skutočne malo zameriavať viac na opravu ciest a chodníkov. A malo by stavať ročne aspoň jeden parkovací dom pre min. 500 áut.

Časť ciest sa zrejme opraví po dostavbe južného obchvatu R1, lebo budú viac používané k jeho výstavbe.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 02. Nov 2007 00:01

Presne ako pises v poslednej vete toho sa teraz chytim- podla mna sa caka na obchvat a to urcite v pripade mostu cez rieku Nitra pri univerzite SPU, ten je mimochodom v dezolatnom stave tie vytlky sa uz neplatia opravovat. Spravili suvislu opravu cesty pri byvalom pivovare a po roku ta cesta vyzera ako 5 rocna. Vznikaju tam vlny vdaka kamionom ktore tadialto predhadzaju kazdy den a noc. V noci casto pocut buchot kamionov ako sa vo velkej rychlosti rutia po ceste a zvacsuju jamy.

Tato tema to je nadlho ale tak v kratkosti budem reagovat na iste useky.

Porovnanie s ostatnymi mestami: Trnava je mensie mesto a tym padom ma mensi pocet km chodnikov a ciest preto aj ta suma je nizsia. Zilina je rozlohou tiez mensia tak mozno aj tam to plati.
Pocita sa do tej sumy 800 milionov aj oprava vozovky na moste? lebo v pripade hore uvedeneho mostu je treba cele podlozie vymenit a to ide dost do penazi. Takisto sa planuje par novych mostov.

Parkovanie: Agrokomplex je totalne odflaknuty bez parkovania- tie male parkoviska co su tam stacia tak na vystavu psov a maciek. Ked su vacsie vystavy tak ludia parkuju na sidlisku takmer vsade dokonca aj v starom meste pod Kalvariou co je dost daleko da sa povedat. Klokocina to je iny pripad to bol uzasny napad stavat sidlisko na kopci. Nerozumiem preco sa nespravili pravidelne rady ulic, ale sa urobilo bludisko. Hore vedie 4-prudovka ale z nej sa odbocuje do zlozitej siete ulic a uliciek. Dalej ta cesta sa napaja na mesto iba 2-prudovkami cize v pripade vacsej premavky sa to tam upchava. Cesta z Klokociny na Sturovu ulicu a takisto k Autobusovej stanici prechadza cez zeleznicu a prechody su strazne v zlom stave. Cesta neni zarovno s kolajami a aj samostna cesta je zvlnena ako pole. Hroza strach tadial chodit kazdy den autom- naprava moze ist do srotu za 2 roky. Zabudol som dodat, ze na sidliskach su vobec neni urobene parkoviska! Chodiky sa zmenili na parkovacie miesta a zvysok su vsetky volne plochy.

Co sa tyka MHD nova stanica sa planuje stavat v roku 2009 alebo koncom buduceho roka. Zastavky boli po celom meste vystavane nove a tiez vybociska sa zlepsili. Novych autobusov pribudlo niekolko a nove su na ceste takze MHD sa v mojich ociach o dost zlepsila.

Najhorsie su na tom podla mojho nazoru chodniky! Na vela miestach po nich zostali len akesi naznaky, niekde su zarastene, inde zasa totalne rozbite. Tie co su dobre tak na nich stoja auta hlavne v centre mesta.
Bohuzial zatial neni na to zakon takze im policajti nic nemozu. V zahranici som take nic nevidel tam si ludia nedovolia stat len tak na chodniku.
Mestskych policajtov je malo nestihaju po celom meste robit poriadky.

Chystam sa robit fotky z celeho mesta co sa tyka chodnikov kto by mal zaujem potom nech sa prihlasi rad poslem.

Vseobecne ak niekoho zaujima Nitra nech mi napise podelim sa o skusenosti a zazitky :wink:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 02. Nov 2007 14:04

mikeBoss, času nemám, ale predsa čosi doplním:

mikeboss napísal:podla mna sa caka na obchvat a to urcite v pripade mostu cez rieku Nitra pri univerzite SPU, ten je mimochodom v dezolatnom stave tie vytlky sa uz neplatia opravovat


Výtlky sa musia opraviť. Ak sa neopravujú pravidelne, otrasy spôsobujú vážne poškodenie cesty, v tomto prípade mostovky a tá bude negatívne vplývať na už tak nevyhovujúci technický stav mostu. Vibrácie budú spôsobovať nadmerné otrasy mostu, ... o následkoch pomlčím.

mikeboss napísal:Spravili suvislu opravu cesty pri byvalom pivovare a po roku ta cesta vyzera ako 5 rocna. Vznikaju tam vlny vdaka kamionom ktore tadialto predhadzaju kazdy den a noc. V noci casto pocut buchot kamionov ako sa vo velkej rychlosti rutia po ceste a zvacsuju jamy.


Poznám túto cestu veľmi dobre (2+2, blízko autobusová stanica, smer mestský úrad :wink: ). Táto cesta je síce široká, ale má slabé podložie, čo znamená, že neunesie váhu kamiónov. Unesie 10 rokov pár kamiónov, ale nie túto záťaž. Preto sa tvoria vyjazdené koľaje, tie samozrejme sa časom ešte viac prehlbujú a následne sa spôsobujú otrasy v domoch blízko cesty.

Chýba protihluková stena. V zahraničí by sa postavila PHS. Asi takto: potom nech si kamióny cestu ničia. :? Ale obyvatelia majú kľud. :wink: Keď už nie je na obchvat. :? A extra téma by bola o preťažených kamiónoch. :?

mikeboss napísal:Porovnanie s ostatnymi mestami: Trnava je mensie mesto a tym padom ma mensi pocet km chodnikov a ciest preto aj ta suma je nizsia. Zilina je rozlohou tiez mensia tak mozno aj tam to plati.


Trnava je menšia, je na rovine, ale dlhé roky mala cesty zanedbané a leží na hlavných ťahoch. Tiež tým, že je menšia by mohlo platiť aj to, že má nižšie príjmy. :wink: Ale nie, ... pravdou je, že TT aj ZA uprednostňovali dlhé roky investície do súvislých opráv svojich ciest a tak je tomu aj tieto roky. Žilina je v horách, má oveľa vyššie náklady na udržanie kvality ciest. :idea: Nitra jednoducho zanedbala cesty. Nič viac.

mikeboss napísal:Pocita sa do tej sumy 800 milionov aj oprava vozovky na moste? lebo v pripade hore uvedeneho mostu je treba cele podlozie vymenit a to ide dost do penazi. Takisto sa planuje par novych mostov.


Most v správe SSC ani cesty v správe SSC a kraja sa do sumy nerátajú.

mikeboss napísal:Co sa tyka MHD nova stanica sa planuje stavat v roku 2009 alebo koncom buduceho roka.


Tak to by bola dobrá správa. Je aj nejaká podoba stanice známa :?:

mikeboss napísal:Najhorsie su na tom podla mojho nazoru chodniky! Na vela miestach po nich zostali len akesi naznaky, niekde su zarastene, inde zasa totalne rozbite. Tie co su dobre tak na nich stoja auta hlavne v centre mesta.


Tak fakt, že na miestne komunikácie treba 800 mil. SKK a na opravu chodníkov, ktoré sú oveľa užšie treba dať 650 mil. SKK, tak je jasné, že rozsah poškodenia chodníkov musí byť obrovský. Ja som v NR bol dlhý čas v minulosti, aj teraz pár krát pracovne a viem, že ísť pešo znamenalo obavu z peruáncov v centre mesta na Štúrovej, ale stav chodníkov bol naozaj zlý, mimo pešej zóny teda nič moc.

mikeboss napísal:V zahranici som take nic nevidel tam si ludia nedovolia stat len tak na chodniku.


Nedovolia si, lebo je tam jasná značka a známe vysoké pokuty, ale hlavne existuje aj možnosť ísť zaparkovať niekde inde, buď blízko alebo sa pohodlne doviesť MHD. Ono v zahraničí je to jednoducho tak, že je všade čisto, systém rozvoja dopravy, ktorá je u nás v prepočte pre niekoho až drahá, ale kontroluje to prísna polícia.

mikeboss napísal:Mestskych policajtov je malo nestihaju po celom meste robit poriadky.


Do tejto problematiky vidím detailne.

Na Slovensku, konkrétne v Nitre je problém:

1. Slabé právomoci mestského policajta v praxi.
2. Slabý kamerový systém. Malo by byť pokryté celé centrum, celé širšie centrum, najväčší pohyb na sídliskách.
3. Tam, kde sú tzv. nebezbečné, krimanálne živly by malo byť zlepšené osvetlenie, osadená kamera.
4. Polícia by mala mať rajonizáciu, t.j. bude mať vybraný rajón, kde konkrétne bude k dispozícii ľuďom.
5. Polícia by sa mala prechádzať aj pešo (centrum) po dvoch. V autách vždy dvaja. Polícia by mala mať v jednu hlavnú stanicu s centrálnym kamerovým pultom a podľa rozsahu 1-2 malé služobne.
6. Dostatok áut. Ak v Skalici sú reálne 2 autá, v Senici 2 autá, v Nitre by ich malo byť aspoň 10. A malo by byť stále 5-6 v prevádzke po 2 policajtoch. Riešiť parkovanie, dohliadať na bezpečnosť v centre a patrolovať tam, kde to treba.

Treba len pochopiť, že mestský policajt, to nie je niekto kto sa premáva na autíčku a nič nerobí ... a teda mimochodom: na 1.000 obyvateľov treba min. 1 policajta. V zahraničí je tento počet dokonca na 500-800 obyvateľov. A o kamerách ani nehovorím ... tie totiž veľmi pomáhajú. Neviem, aký je stav polície v Nitre, ale viem, že v Skalici je 18 policajtov na 15.000 obyvateľov v stálej službe (kamerový systém sledujú nejak postihnutí obyvatelia), kamier je 12. V Senici je policajtov myslím 25 na 21.000 obyvateľov a nejakých 14-16 kamier. Inak jedna kamera plne pohyblivá, so zameraním v noci a s rozlíšením do farby stojí ak sa kúpia 4 naraz, 250.000 Sk. A je to dobrá investícia.

No ale stačilo. :D
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 02. Nov 2007 21:29

Dialniciar:

Most pri SPU sa opravuje pravidelne ale vydrzi to vzdy mesiac maximalne. Proste to podlozie je zufale a most je tusim v poslednom stupni ohrozenia.
Zarazilo ma ale to, ze vyhladovo do buducnosti sa s opravou rata po roku 2010!!!

Co sa tyka 2+2 pri stanici je mi najviac luto to, ze ten novy povrch co tam natiahli bude do postavenia obchvatu uz zniceny a necakam ze na tom istom mieste spravia rozsiahlu vymenu vozovky. Dobrou spravou pre tento usek je to, ze tu pribudnu semafory. Jeden konecne na krizovatke s cestou ktora vedie k zeleznicnej stanici. Konecne preto, ze tadial chodi dost autobusov a maju problem dostat sa na hlavnu cestu lebo premavka tu je dost tuha. Juzny obchvat to poriesi aspon co sa tyka tranzitu na juh.
Druhe semafory pribudnu na krizovatke so Spitalskou ulicou. A este jedna dobra sprava- vdaka projektu Nova Nitra namieste byvaleho pivovaru vznikne obytna zona s cca 400 bytmi a promenada. Ulica dostane novu tvar a zivot.

Nitra sice neni v horach ako Zilina, ale povrch mesta je dost zvlneny. Klokocina je dost velky kopec a takisto Zobor. Cesty na Zobore su dlhodobo zufale a uzke. Na niektorych miestach proste neni miesto pre chodnik. Zobor je pritom bydlisko aj bohatych ludi, ktori tu maju velke domy a pozemky.

Stanica- ano podoba je znama a vizualizaciu najdes tu: http://www.nitralive.sk/forum/viewtopic.php?p=1969#1969

Chodniky- mas pravdu mimo pesej zony a vynimek po celom meste je to vazne katastrofalne. Nove chodniky su akurat tak pozdlz Hviezdoslavovej ulice na Klokocine- jedna strana cela a druha len pozdlz obchodakov. Na tej jednej strane je polovica vyhradena pre cyklistov.
Pokrok vidim v kompletnej vymene chodniku popri rieke od mostu pri SPU az po most na Mostnej ulici. Je to vlastne cyklotrasa. Dalej bude pokracovat z Mostnej smerom pod Zobor k lavke pri futbalovom stadione a to z dovodu vystavby nakupneho centra City Park, kde investor vybuduje promenadu a takisto nastupistia pre lodky. Opacnym smerom na juh bude viest cyklotrasa po opacnej strane rieky pod Kalvariu. Projekt uz je na svete hladaju sa financie na jeho vystavbu. Dalsia velka oprava chodnikov prebehla pri vystavbe nakupneho centra Centro Nitra kde zrekonstruovali celu krizovatku na Triede Andreja Hlinku a prilahle chodniky. Vyzera to tam naozaj na urovni!
Hanbou su chodniky na velkej krizovatke pri malom Tescu ktora je kusok od pesej zony a obrubniky sa tam bezne valaju po ceste a vsade su jamy na chodnikoch. Na jednom mieste sa tvori uz par rokov velka mlaka a ludia ju musia obchadzat po ceste... haluz.

Mestska policia: policajtov neviem presne cislo povedat ale je to medzi 60 a 70 co je dost malo. Potrebnych by bolo okolo 90-100 minimalne. Stoji to ale vela penazi. Nechcem hovorit nic zle na mestskych policajtov lebo nesledujem ich pracu detailne ale zo skusenosti mojej ich vidim sa len premavat na aute a pokutovat na presne tych miestach, kde maju iste pokuty- ako napriklad pri poliklinike Chrenova kde je zalostne malo parkovacich miest a ludia fakt nemaju kam parkovat. Auta stoja na travniku ktory je na okraju uz ale bez travy. Tak za to pokutovali ludi, ktori sa ponahlali do nemocnice. Alebo na Spitalskej ulici pri nemocnici pokutuju na mieste kde len pred tyzdnom dali znacku zakaz parkovania a ludia zo zvyku myslia ze tam mozu stat. Je to ubohe hlavne ked vsade okato po meste stoja BMWcka a podobne auta priamo na chodnikoch.

O autach premavajucich sa na pesej zone sa nebudem rozpisovat skoda klavesnice :lol:

Kamerovy system: v Nitre je ak sa nemylim 13 kamier ale neni som si isty uplne ale vzdialene cislo to nebude. Su v centre mesta a na sidliskach. Planuje sa dalsie zvysovanie ich poctu. Na mestskej policii je kontrolne stredisko kde kamery zleduju ludi na to urceni a neni su to mestski policajti ale ak si dobre pamatam ludia na vozicku napriklad.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 05. Nov 2007 13:16

V budúcom roku bude dopravu v Nitre riadiť centrálny dispečing :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8372
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 05. Nov 2007 17:47

Na hlavnom tahu cez mesto na Sturovej pribudli nove stlpy na svetelnu signalizaciu. Su lomene cize nie zahnute pravidelne ako doteraz a tiez dost dlhe...
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 06. Nov 2007 15:06

V Nitre postavia dva nové mosty :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8388
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 21. Nov 2007 00:05

Centrum Nitry pri byvalych Mlynoch utorok poobede kusok od pesej zony- tak takto to tam vyzera kazdy den. Kamiony, autobusy plus auta a zapchate mesto a chaos

http://img136.imageshack.us/img136/7114/cimg6758so0.jpg
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 03. Dec 2007 19:12

Jazda na červenú pod dohľadom kamery? :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8702
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 12. Dec 2007 20:21

V Nitre vyznacili vnutorny okruh :arrow:

http://www.nitralive.sk/forum/viewtopic.php?t=405
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 13. Dec 2007 21:16

Nitra bude hospodáriť s vyše miliardovým rozpočtom :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8808

Rozpočet na cestnú dopravu neplánuje zvýšenie financií a stav ciest, chodníkoch a údržba v zime zostane nezmenená, respektíva dopravná situácia v meste sa v r. 2008 ešte viac zhorší. Našťastie štát chce v r. 2008 začať výstavbu obchvatu Nitry v rámci výstavby RC R1.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 42 hostí.