Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod mikeBoss » 21. Mar 2007 18:11

Dialniciar: tusim si hovoril o tom dopravnom systeme uz skor, preto som sa cudoval ze co to pises ze v Nitre fugnuje dynamicke riadenie dopravy. Este len sa ide spustit ako citam. Ked bola teraz vystava nabytku tak dopravu riadili policajti ale od septembra to bude super. Na mestskej policii budu sediet ludia a ovladat to 8)

Ale napriklad co urobili semafory pre vjazd na parkovisko obchodneho domu Centro tak tie su stale vypnute takze je to tam dost nebezpecne a hromadi sa tam dost aut. Naco to stavali ked su vypnute to neviem co je za logiku hm :evil:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 22. Mar 2007 11:40

mikeBoss napísal:Dialniciar: tusim si hovoril o tom dopravnom systeme uz skor, preto som sa cudoval ze co to pises ze v Nitre fugnuje dynamicke riadenie dopravy. Este len sa ide spustit ako citam. Ked bola teraz vystava nabytku tak dopravu riadili policajti ale od septembra to bude super. Na mestskej policii budu sediet ludia a ovladat to 8)

Ale napriklad co urobili semafory pre vjazd na parkovisko obchodneho domu Centro tak tie su stale vypnute takze je to tam dost nebezpecne a hromadi sa tam dost aut. Naco to stavali ked su vypnute to neviem co je za logiku hm :evil:


Systémov riadenia dopravy v mestách pomocou svetelnej signalizácie na križovatkách je viac ako 500 druhov. :shock: :o

Na Slovensku existuje niečo cez 20 druhov. Tie najlepšie sú v PB a v BB, no odpovedá tomu aj dopravné zaťaženie.

V NR je taký druh, ktorý je dnes v mnohých mestách od BA cez TT, TN, MA, SE, ... po NR. Ide o to, že na križovatke je nainštalovaný senzor, ktorý zmapuje počet áut v pruhoch a dynamickejšie riadi cestnú premávku, pokiaľ je tých križovatiek viac, záleží potom aj od softvéru.

Toto v NR funguje, pretože od leta 2006 sa takto zmodernizovalo viac križovatiek. Ale má to ďaleko od nejakého centrálne riadeného systému, kde je vidieť aj počet chodcov a doprava z globálneho pohľadu (MHD) atď.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 22. Mar 2007 12:24

Dialniciar napísal:
mikeBoss napísal:Dialniciar: tusim si hovoril o tom dopravnom systeme uz skor, preto som sa cudoval ze co to pises ze v Nitre fugnuje dynamicke riadenie dopravy. Este len sa ide spustit ako citam. Ked bola teraz vystava nabytku tak dopravu riadili policajti ale od septembra to bude super. Na mestskej policii budu sediet ludia a ovladat to 8)

Ale napriklad co urobili semafory pre vjazd na parkovisko obchodneho domu Centro tak tie su stale vypnute takze je to tam dost nebezpecne a hromadi sa tam dost aut. Naco to stavali ked su vypnute to neviem co je za logiku hm :evil:


Systémov riadenia dopravy v mestách pomocou svetelnej signalizácie na križovatkách je viac ako 500 druhov. :shock: :o

Na Slovensku existuje niečo cez 20 druhov. Tie najlepšie sú v PB a v BB, no odpovedá tomu aj dopravné zaťaženie.

V NR je taký druh, ktorý je dnes v mnohých mestách od BA cez TT, TN, MA, SE, ... po NR. Ide o to, že na križovatke je nainštalovaný senzor, ktorý zmapuje počet áut v pruhoch a dynamickejšie riadi cestnú premávku, pokiaľ je tých križovatiek viac, záleží potom aj od softvéru.

Toto v NR funguje, pretože od leta 2006 sa takto zmodernizovalo viac križovatiek. Ale má to ďaleko od nejakého centrálne riadeného systému, kde je vidieť aj počet chodcov a doprava z globálneho pohľadu (MHD) atď.


Ahaa tak to som nevedel dakujem za objasnenie. To vidno ze to ma daleko od centralne riadeneho systemu. Ale tesi ma ze od septembra budeme po BA 2. mestom co ma takuto dopravu :lol:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 23. Mar 2007 12:26

mikeBoss napísal:Ale tesi ma ze od septembra budeme po BA 2. mestom co ma takuto dopravu :lol:


Prečo po BA :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 23. Mar 2007 18:15

Dialniciar napísal:
mikeBoss napísal:Ale tesi ma ze od septembra budeme po BA 2. mestom co ma takuto dopravu :lol:


Prečo po BA :?:


Tak pisali v tlaci ze Nitra bude 2. v SR po BA co to bude mat...
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 31. Mar 2007 22:48

Niekde na fóre prebiehala diskusia k vlastníckym vzťahom Agrokomplexu. Tak je to majetok štátu, ministerstva pôdohospodárstva. To tento rok odpredalo/odpredá niektoré budovy, ktoré nepotrebuje v rozsahu 17 mil. SKK a tieto financie investuje naspäť do výstaviska a tiež do múzea starej techniky v NR.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Apr 2007 06:29

Fico hovoril v Nitre o infraštruktúre, investíciách a športe :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6751
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 07. Apr 2007 13:31

Príprava realizácie JV obchvatu Nitry je pozastavená :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6795

Nová štvorpruhová cesta I. triedy medzi Nitrou a Komjaticami :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6794
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod salute » 24. Máj 2007 22:28

to je uz sila aby skoro vsetky vjazdy a vyjazdy boli zapchate kedy sa stym uz zacne volaco robit? predpokladam ze to ale neni problem len NR totiz vozovy park SR rastie a je to aj vidiet a citit...
salute
návštevník
 
Príspevky: 25
Založený: 27. Jan 2007 14:55
Bydlisko: Nitricka

Odoslaťod mikeBoss » 29. Máj 2007 19:24

Najlepsie na tom je ze taketo zapchy budeme musiet trpiet este par rokov pokial sa nepostavy obchvat a som zvedavy ked doprava skolabuje lebo o 5 rokov bude situacia ovela horsia aj ked uz teraz je zufala...
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod mikeBoss » 12. Jún 2007 12:29

Na Mostnej ulici sa prestavuje krizovatka na okruznu. Po nej bude nasledovat krizovatka na Napervillskej v suvislosti s vystavbou nakupneho centra City Park.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Milos » 22. Jún 2007 09:34

V nitrianskej mestskej časti Dolné Krškany - Medzi vodami postavili vojaci dočasný most. Riadny most by mal byť hotový do konca augusta :arrow: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7319
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod mikeBoss » 18. Júl 2007 23:28

Čiastočná uzávierka miestnych komunikácií – križovatky Wilsonovo nábrežie – Napervilská – Parkové nabrezie


Povolenie na uzávierku miestnych komunikácií


Mesto Nitra ako príslušný cestný správny orgán podľa ustanovenia § 3, ods. 2 zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (Cestný zákon) v znení neskorších zmien a doplnkov po prerokovaní s Okresným dopravným inšpektorátom PZ v Nitre rozhodlo takto :
V zmysle § 7 zákona č. 135/1961 Zb.

povoľuje

čiastočnú uzávierku miestnych komunikácií – križovatky Wilsonovo nábrežie – Napervilská – Parkové nábrežie – Mostná s vylúčením vjazdu všetkých vozidiel do križovatky v smere od ulice Mostná, Parkové nábrežie a Napervilská. Prejazd cez stavenisko križovatky počas zhotovenia stavebných prác bude usmernený prenosným dopravným značením v smere Wilsonovo nábrežie – Napervilská.


Ž I A D A T E Ľ : Cesty Nitra a.s.
Murgašova 4
94978 Nitra
v zastúpení Mesto Nitra, Mestský úrad, oddelenie výstavby a rozvoja

Názov zhotoviteľa, stavebných prác, meno pracovníka zodpovedného za organizáciu:
Cesty Nitra a.s. Murgašova 4, 94978 Nitra, stredisko Nitra
Ing. Ľubomír Hečko, vedúci strediska

T E R M Í N U Z Á V I E R K Y : začiatok dňa 18.7.2007 o 1800
ukončenie dňa 20.7.2007 o 2400

O B C H Á D Z K O V Á T R A S A :
V súvislosti s čiastočnou uzávierkou križovatky bude úplne uzavretá:
- časť ul. Mostná v úseku ul. Podzámska – Wilsonovo nábrežie, cestná premávka bude odklonená v smere Kmeťkova ul. Wilsonovo nábrežie
- časť ul. Parkové nábrežie v úseku ul. Na Predmostí – Wilsonovo nábrežie, cestná premávka bude odklonená v smere Jesenského ul.
- Časť ul. Wilsonovo nábrežie v úseku ul. Mostná – Kmeťkova, úsek bude prejazdný len v smere ul. Wilsonovo nábrežie – Napervilská. Cestná premávka bude odklonená na Kmeťkovu ul. V križovatke Wilsonovo nábrežie – Štúrova – ČSLA – Tr. A. Hlinku bude odklonená na Tr. A. Hlinku.
- Časť Napervilská v úseku ul. Nábrežie mládeže – Wilsonovo nábrežie, úsek bude
prejazdný len v smere Wilsonovo nábrežie – Napervilská. Cestná premávka bude
odklonená na ul. Nábrežie mládeže resp. z okružnej križovatky pod Zoborom na
Chrenovskú ul. a Tr. A. Hlinku
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod mikeBoss » 18. Júl 2007 23:28

O d ô v o d n e n i e

Dňa 13.7.2007 podal zhotoviteľ stavebných prác Cesty Nitra a.s., Murgašova 4, 94978 Nitra, v zastúpení Mesto Nitra, Mestský úrad, oddelenie rozvoja a výstavby, žiadosť na čiastočnú uzávierku miestnych komunikácií v termíne, kedy sa uskutoční pokládka vrchných vrstiev asfaltobetónu a zriadenie trvalého dopravného značenia na novobudovanej okružnej križovatke Wilsonovo nábrežie – Parkové nábrežie – Mostná – Napervilská. Vzhľadom k tomu, že pre zabezpečenie kvality dokončovacích prác rekonštrukcie je nevyhnutné vykonať túto čiastočnú uzávierku, žiadateľovi sa v plnej miere vyhovuje.
Vzhľadom k tomu, že sa jedná o investičnú akciu Mesta Nitra, výstavbu novej okružnej križovatky, v zmysle zákona 145/1995 Z.z. O správnych poplatkov v znení neskorších zmien a doplnkov, položka 83, písmeno e, sa správny poplatok nevyberá.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 30. Aug 2007 19:17

Mesto Nitra potrebuje ako soľ RC R1 s min. 3 exitmi. To je alfa-omega riešenia katastrofálnej priepustnosti mesta. Upchalo sa široké centrum, nezvláda nápor ani modernizovaná sieť križovatiek so svetelnou signalizáciou, značne sa poškodzujú mosty a začína mať problém MHD s výrazným meškaním.

Problémy mesta sú obrovské pri opravách miestnych kominukácií (MK). MK sú dnes v katastrofálnom stave. Viac ako 64% ich je v zlom stave. Sú na nich neopravené výtlky, prepadávajúca sa kanalizácia v správe mesta, zrovnaná výšková hladina obrubníkov medzi chodníkom a cestami, veľmi zlý povrch do kvality bezpečia pri daždi a snehu (povrch je hlavne na Klokočine a pod ňou v oblasti rod. domov starý a vystupujú na povrch len kamene, čo už nie je vhodný povrch a potrebuje výmenu), cesty pod Zoborom sú v dezolátnom stave: úzke, staré, mnohorkát rozkopané, stále na mnohých úsekoch zasypané jemným štrkom, slabé značenie atď. A v závere je mesto NR aj značené problémy s parkovaním na sídliskách a stále viac aj v centre mesta. Takže logicky má potom problém aj výstavisko Agrokomplex, ktoré už je donútené postaviť do r. 2011 parkovisko pre 2.100 osobných áut a 70 autobusov. Chybou je, že nebude využiteľné pre mesto vzhľadom na jeho polohu. A dohoda medzi štátom (majiteľ výstaviska) a mestom NR v zmysle výstavby podzmených garáží sa nenašla, pričom to by bolo ideálne, lebo využitie by bolo celý rok a výnosy 50/50 by boli spravodlivé.

Šát upustil od varianty tunelovej, uprednostňuje mestskú variantu, chybou však je, že samospráva mesta Nitry, aj keď túto variantu dlhodobo presadzovala ako jednoduchšiu a výhodnejšiu, že mesto samotné nespolupracovalo viac s obcami, pretože tie dnes voči tejto variante protestujú - právom, neboli informované a čo je chyba, narúša sa tým časktokrát ich nový územný plán.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 30. Aug 2007 22:03

Pekne si to vystihol gratulujem ako keby v Nitre byvas :wink:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 30. Aug 2007 22:47

mikeBoss napísal:Pekne si to vystihol gratulujem ako keby v Nitre byvas :wink:


Ďakujem. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 31. Aug 2007 08:32

Len by som ta doplnil o to, ze aj ked sa konecne v meste nieco opravi tak je to odflaknute. V suvislosti s vystavbou obchodneho centra Centro Nitra investor zrekonstruoval celu krizovatku aj s chodnikmi. Cesta sa este ani nestihla zabehat a uz su tam jamy a vlny. Svetelna signalizacia na odbocke na parkovisko je vzdy vypnuta, navyse kanal je presne tam kde je lave koleso takze ako sa po nom jazdi tak sa prepadava. Proste priklad odflaknutej prace. To radsej nech neopravuju nic ach jaj...

To iste pri Asku- cesta ma pol roka a uz je zla. Navyse co vybudovali novu zastavku tak 3 krat robili rozkopavku prave na mieste kde autobus zastavuje. Nastastie je tam dlazba takze nic nepokazili...

To aj v zahranici sa takto pracuje? urcite nie uz som nieco precestoval...
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod mikeBoss » 31. Aug 2007 18:06

Ako vzdy piatok a obchvat severny smer Nitra je zapchaty a policia ani nikto kto by to tam riadil neni. Takze pekne semaforiky zapnute a ludia cakajuu a cakajuuu a pritom z inych smerov je minimum aut takze to mala riadit policia... :arrow:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod H16-85 » 01. Sep 2007 04:23

mikeBoss napísal:Ako vzdy piatok a obchvat severny smer Nitra je zapchaty a policia ani nikto kto by to tam riadil neni. Takze pekne semaforiky zapnute a ludia cakajuu a cakajuuu a pritom z inych smerov je minimum aut takze to mala riadit policia... :arrow:


Polícia na celom SVK má málo ľudí, celkovo na dopravnej chýba cez 500 ľudí a to spôsobuje, že nemajú kedy riadiť dopravu. Jednoducho, práve preto, že je piatok - sú nehody a sú pri nich.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod mikeBoss » 01. Sep 2007 12:22

Ale no hadam mi nexes povedat ze tolko policajtov a aut co ma NR policia a nemoze poslat nikoho aby riadil dopravu pod Zoborom? ved to su 2 minuty pesi od stanice. Isli policajti okolo, len sa pozreli a isli dalej. A mestsky sa len vyvazaju po meste a su na smiech mohli tam poslat ich hadat vedia riadit dopravu.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 01. Sep 2007 17:28

mikeBoss napísal:Ale no hadam mi nexes povedat ze tolko policajtov a aut co ma NR policia a nemoze poslat nikoho aby riadil dopravu pod Zoborom? ved to su 2 minuty pesi od stanice. Isli policajti okolo, len sa pozreli a isli dalej. A mestsky sa len vyvazaju po meste a su na smiech mohli tam poslat ich hadat vedia riadit dopravu.


Poďme pekne po poriadku:

Nie každý policajt je dopravný policajt. Teda nemá oprávnenie riadiť premávku. A často to ani nevie.

Autá sú prideľované. To znamená, že nie každé, ktoré vidíme na stanici či pred ňou je na tom tak, že môže byť kedykoľvek kamkoľvek poslané. V pohotovisti sú kukláči, ďalšie jednotky, vyšetrovatelia.

Ako príklad aj uvediem realitu: na celý policajný okres Senica pripadajú 4 policajti denne vysielaní k dopr. nehodám. Tí ďalší úradujú, čo sú presne ďalší 2, pre Skalicu je to 2+2. Čiže ísť riadiť dopravu musí byť riešené už doplnením stavu z iných okresov. Aj v Bratislave sa neriadili všetky križovatky, ale len niektoré.

Mestská polícia nemá právo dlhodobo riadiť dopravu. Má právo po dohode so štátnou dopr. políciou dočasne pod jej dohľadom premávku riadiť, kým štátna polícia zisťuje pričiny dopr. nehody.

To sú zákony tohto štátu. To nemá nič spoločné s tým, že vidíme množstvo policajných áut atď. - to má H16 pravdu.

A aj fakt, že polícia ide okolo - hliadka. Nie dopraváci. Tých je ako maku.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 01. Sep 2007 17:29

Nie maku, ale šafránu. :D
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 01. Sep 2007 17:45

Tak to mi je jasne ze kazde auto je pridelene a neoponujem Vam.
Len sa mi to zda dost cudne ze to policia neriesi nijak ved vedia ze takato situacia je kazdy piatok. A vela krat tam aj stoja, ale preco vcera nie to neviem. Lebo toto je asi prvy krat co vidim ze je takato premavka a policia nikde. Stacilo len predlzit interval zelenej v tom jednom smere a bol by pokoj. Inokedy tam stavaju aj ked neni velka premavka.

A k tym mestskym policajtom len dodam ze su zbytocni ked si odmyslim to ze hliadkuju a obcas vyriesia staznost obcanov na sidliskach. Najvacsie problemy ale neriesia. Tym je hlavne parkovanie na chodnikoch, premavka a podobne. Bohuzial neni na to zakon aby riesil parkovanie na chodnikoch. Teraz to bolo v novinach nitrianskych lebo je to uz neunosne.

Oki som ja vyjadril :D
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 19. Sep 2007 15:29

Mesto Nitra odkúpi pozemky na výstavbu infraštruktúry pre Sony :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7968
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.