Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 24. Jún 2020 15:47

Zmena usporiadania cestnej siete v Presove: gallery/image_page.php?album_id=67&image_id=45064
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Dendik » 10. Nov 2020 17:46

neviete či je niečo nove s prestupnym terminalom na Levocskej, kedze tam opravuju ostrovceky? Budu opäť žiadať? Naposledy to nechceli zafinancovat z fondov, presla len stanica na Masarykovej...
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod rexino » 10. Nov 2020 22:12

Zatiaľ to plánujú postupne a po malých kúskoch modernizovať z vlastného, ale tuším stále je plán žiadať aj o fondy.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Dendik » 11. Nov 2020 15:41

Vraj je ukoncena sutaz na zhotovitela futbaloveho stadiona... vypustili podzemne parkovisko takze problemy s dopravou by na
Bjornsonke a Čapajevke nemali byť... Ake halo bolo okolo Forumu, robili protiposudky k doprave, a aha nič sa v okoli Novumu nedeje,prave naopak :D
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 18. Nov 2020 01:19

zatial je tam minimum otvorenych prevadzok. plus korona robi svoje.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod svaco » 18. Nov 2020 14:50

Forum, je zatial len Dom duchov, každa 3. prezádzka je otvorená. I keď kľudne sa môže stať, že problémy nebudú, no radšej nepredbiehajme, uvidíme, až pominie KORONA
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Dendik » 19. Nov 2020 10:12

Ano je pravda ze asi polovica plochy nie je otvorena,ale ked chodim okolo, parkovacich miest vidim stale viac ako polovicu volnych (vonkajsi displej. hlásič.)
Parkovisko na -3p. stale nespristupnili, a aj ked boli peakove dni a obsadenost parkingu sa blizila k 1/2 nezdalo sa mi ze by sa "potencialne tvorili kolony" a
hrozila dopravna katastrofa :-) A prinos? Staci otvorit profesiu kde uz od polky leta ma Presov viac volnych ponuk ako BB, ktora bola pred nami vzdy o 100 ponuk.
A to este polka prevadzky novumu a II. etapa eperie nie su v prevadzke...
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod rexino » 30. Mar 2021 20:10

Okolo projektu rozšírenia Solivarskej na 2+2 je už dlho ticho. Nemá tu niekto nové info?
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Dendik » 02. Apr 2021 08:51

co viem naposledy sa hovorilo ze najprv z fondov pojde most cez sekcov..ale v tomtorocnom plane investicii som ho nevidel.
este vraj nemaju vyporiadane pozemky okolo cesty...kraj ma tiez participovat niekde bolo video kde šef SUCPSK vysvetloval stav
cca 2 roky dozadu. Treba sa spýtať Malagu (poslanca na solivare), on tam navrhoval aj PHSky kedze hluk presahuje limity (kedze
tam ide cely VIA CARPAHTIA tranzit NAD, a tiež navrhoval riešiť výjazd z ul. Okrajovej. Process asi zastavila korona..
Nasiel som ho na u2be: https://www.youtube.com/watch?v=JVY0ucA ... v%C3%ADzia
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 06. Máj 2021 16:17

rexino napísal:Okolo projektu rozšírenia Solivarskej na 2+2 je už dlho ticho. Nemá tu niekto nové info?

je ticho, nie je velni co mediam ponuknut. v prvej faze sa bude robit len rozsirenie mosta a az potom cele rozsirenie. tipujem ze najskor 2023. otazne bude aj to, ako sa podari skoordinovat prace s mestom presov, ktore ma riesit chodniky a cyklocestu a cast krizovatky s AGS/Svabskou. a ako pise dendik vyssie, problemy s pozemkami, plus sa do toho pridali havarijne stavy lavok a mostov v celom presove. aj viacerych klucovych. jednym z nich je aj most ponad zeleznicu v krizovatke rusinska/kuzmanyho/lesik delostrelcov, ktory spravuje PSK. poslanci tiez velmi lobuju za moznost laveho odbocenia cez buducu 4 prudovku na rozsirenej solivarskej.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod svaco » 11. Máj 2021 10:37

Už som to písal do fora na facebooku ( https://www.facebook.com/groups/dopravnenavrhypo ), ale hodím to ešte aj tu a síce jedná sa o probléme na križovatke pri Kauflande. Ak ide auto z mesta a odbočuje doprava na sidl.3, tak je tam veľmi krátky časový interval (pred rekonštrukciou križovatky bol stav bezproblémový, ale menili sa intervaly aj prechody cez križovatku a tento smer si to odniesol). Problém je v tom, že červená svieti aj vtedy, keď akože prechádzajú chodci od Kauflandu na druhú stranu do parku oproti. Mám to od zimy odpozorované, že cca raz za 20 krát tam prechádza nejaký chodec a keďže tam nie je tlačidlo, tak tam stále svieti zelená a pre autá naopak červená a autá sa kopia na hlavnom ťahu a nezriedka v špičke čakajú aj na 3 interval.
Nerozumiem tomu, že s tým za cca pol roka ešte nikto nič nespravil. Najjednoduchšie je tam pridať jedno tlačidlo a púšťať zelenú len keď ho niekto zriedka kedy stlačí.

Písal som o tomto probléme aj na FB, ale zatiaľ sa toho nikto nechytil. Tu je záber zo streetview, ale ešte pred rekonštrukciou, kedy všetko fungovalo perfektne
https://www.google.sk/maps/@48.9998119, ... 6656?hl=sk
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod pa3ck » 11. Máj 2021 10:56

Najlepšie riešenie by asi bola trvalá zelená šípka
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod rexino » 21. Feb 2022 15:31

1. etapa rozširovania Solivarskej má už vyhodnotené ponuky.

Identifikácia úspešného uchádzača:
COLAS Slovakia, a.s., Orešianska 7, 917 01 Trnava
Poradie uchádzačov po vyhodnotení ponúk:
1. COLAS Slovakia, a.s., Orešianska 7, 917 01 Trnava
2. SMS, a.s., Partizánska cesta 91, 974 01 Banská Bystrica
3. Swietelsky-Slovakia, s.r.o., Mokráň záhon 4, 821 04 Bratislava

Jedná sa o rekonštrukciu existujúceho mosta a postavenie nového vedľa neho.
Druhá etapa pokiaľ viem stále nemá uzavretý projekt. Občania stále vznášajú pripomienky a už sa asi na viac krát otvárala projektová dokumentácia. Z tohto programového obdobia sa už takmer určite ani nebude financovať a je dosť otázne, čo sa podarí zafinancovať z nového programového obdobia a hlavne kedy. Ministerstvo stále vedie rokovania o novom programovom období a už nie je tajomstvom, že tie rokovania idu dosť zle.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod zvR7 » 21. Feb 2022 20:07

na tento úsek som už aj zabudol...ale vidím, že projekt žije...a čo vadí občanom ?
zvR7
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 321
Obrázky: 0
Založený: 05. Máj 2013 15:13

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod rexino » 21. Feb 2022 22:26

Už si presne nepamätám všetky, ale utkvela mi v hlave jedna pripomienka ohľadom zákazu ľavého odbočenia tuším z Okrajovej. Vo svete je všade trend rušiť čo najviac ľavých odbočení, len v Prešove sa vždy za ne píšu petície. Zvlášť v tomto prípade, kde otočka na Sekčov sa dá riešiť elegantne buď otočkou na kruháči, alebo proste odbočiť doprava na Východnú a potom cez Rusínsku.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Predchádzajúca

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.