Mesto Senica (+plánovaný obchvat)

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod aquila » 18. Júl 2005 18:59

heh, tak aspon okres SE bude mat o mesto viac :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor

Obrázky: 493
Založený: 03. Feb 2005 18:08

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 19:04

aquila napísal:heh, tak aspon okres SE bude mat o mesto viac :lol:

Lenže je tam tlak:

Vyjadrím domnienku:

Istý politik ON, má na MY už časť rodiny cez jeho dcéru, a preto aj na MY vyhráva jedna strana, ktorá tu bola viackrát pri moci, a preto zrejme sú tu tlaky, aby MY mala aj 2. mesto a to Brezovú, okrem iného ide aj o prestíž na Slovensku, pretože práve tu je Bradlo+M.R.Štefánik (teraz v nejakej ankete "naj Slovák") a okrem iného v Brezovej aj opravili námestie a Brezová sa rozvíja, ale len preto, aby chcela v prípadnom budúcom referende či inom hlasovaní zostať pri MY. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 18. Júl 2005 19:54

viem o kom hovoris neboj ;) tiez to tam trocha poznam. ale o tej iniciative som fakt nevedel. btw. hento im moc nevyslo :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 22:02

aquila napísal:viem o kom hovoris neboj ;) tiez to tam trocha poznam. ale o tej iniciative som fakt nevedel. btw. hento im moc nevyslo :lol:

Teraz neviem, o akej iniciatíve hovoríš? Čo komu nevyšlo? :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 12:06

Ešte sa ani nezačal obchvat stavať a už sa začína uvažovať nad tým, že by bolo dobré stavať aj východne, v smere na Kunov/Myjavu.
Dialniciar
veterán fóra

Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 20. Júl 2005 12:34

ono na kunov/myjavu je vlastne obchvat hotovy. len potom ked sa skonci kusok za znackou mesta smerom na myjavu je hrozne klukata a uzka cesta, aj ked je to tah na myjavu. a ten je fakt v katastrofalnom stave a hodila by sa oprava.

a mesto planuje predlzenie cyklistickeho chodnicka z priehrady az po sidlisko sotina.

2 AV: o tej brezovej som hovoril ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 12:40

aquila napísal:ono na kunov/myjavu je vlastne obchvat hotovy. len potom ked sa skonci kusok za znackou mesta smerom na myjavu je hrozne klukata a uzka cesta, aj ked je to tah na myjavu. a ten je fakt v katastrofalnom stave a hodila by sa oprava.

Lenže ja myslím obchvat kompletný, podľa mapy:

Od hlavného ťahu z TT v smere na Agrostav a ďalej nejako okolo sídliska Sotina a tam by sa to malo napojiť na ten úsek cesty, ktorý spomínaš, že je v zlom stave, ... ale ten je v katastrofálnom stave. :roll:
Dialniciar
veterán fóra

Odoslaťod aquila » 20. Júl 2005 13:58

aha, uz viem co myslis. inak tadial mal povodne viest obchat co viem, len kvoli priemyselnemu parku sa presadil sucasny navrh .. co je aj logicke :) inak ak by bol dostavany planovany obchvat, skor by bolo lepsie opravit tu cestu smer kunov a dokoncit cestu pre cyklistov a popripade ten "terajsi" obchvat riesit napojenie poza Cacov, co vyusi na ceste smerom na kuty ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 14:40

aquila napísal:aha, uz viem co myslis. inak tadial mal povodne viest obchat co viem, len kvoli priemyselnemu parku sa presadil sucasny navrh .. co je aj logicke :) inak ak by bol dostavany planovany obchvat, skor by bolo lepsie opravit tu cestu smer kunov a dokoncit cestu pre cyklistov a popripade ten "terajsi" obchvat riesit napojenie poza Cacov, co vyusi na ceste smerom na kuty ...

aquila,

ja si totižto myslím svoje.

Ak mesto "X" nevie riešiť aktívnym spôsobom takmer nič 10-20 rokov, tak je úplne nanič ak má aj plány za 10 mld. SKK, ...

Ja mestu SE prajem veľa šťastia a jeho obyvateľom tiež, ale komunikatívna schopnosť, keď chce byť človek nápomocný je o ničom a konkrétna odpoveď bola, že sa bude stavať tento "východný obchvat", ... tak potom asi neviem ja už nič. A takto sa jedná aj so SSC aj s inými ľuďmi.

Nebudem sa opakovať, pretože AV a Caesar majú pravdu. Keby bolo mesto aspoň trochu iniciatívne, tak už je vyriešená hlavná križovatka.

Ale už sa nestarám do ničoho. Obchvat, ak bude, tak bude okolo priemyselného parku a to je "západný". :wink:
Dialniciar
veterán fóra

Odoslaťod aquila » 20. Júl 2005 14:52

jasne v tomto plne suhlasim, tiez mam zmiesany pocity od tych ludi co tam su :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor

Odoslaťod Dialniciar » 16. Sep 2005 16:15

Už len doplním, že v septembri (už je polovica mesiaca) by sa mala opraviť hlavná, centrálna, jediná svetelná križovatka v meste Senica, ... všetko je pripravené - všetky náležitosti, dokumenty aj peniaze sú, našli sa 3 mil. SKK a mesto tvrdí, že samospráva bola proti kruhovému objazdu za 5 mil. SKK, inak práve tam sa dal objazd postaviť, neboli by ani priestorové problémy, ... a že kraj nevie komunikovať. No hlavne, že mesto komunikovať so štátom ohľadne obchvatu vie.

Mimochodom, rekonštrukcia svetelnej signalizácie "stojí a padá" na neschopnosti mesta zabezpečiť prenosnú svetelnú signalizáciu a teda najnovšie sa "háda" aj s Dopr. políciou.

Len hlavne, že mesto SE je v ročnom prebytku niekoľko mil. SKK. Takže o čom to teda je? :roll:
Dialniciar
veterán fóra

Odoslaťod aquila » 29. Sep 2005 19:58

tak uvidime, ako to bude s tou novou aktivitou mesta ohladne obchvatu, inak ak sa nemylim tento tyzden malo mesto robit nejaky workshop o doprave v meste ..

inak nieco o pristupe svedci aj zrusenie verejneho fora na oficialnych strankach mesta senica www.senica.sk po velkej kritike zo strany obcanov ohladne absencie riesenia dopravnej situacie ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor

Odoslaťod Caesar » 01. Okt 2005 17:23

Vývoj okolo obchvatu okolo tohto mesta už dostatočne nesledujem.

Hovorí sa niečo o začatí jedného úseku v smere od TT. Takisto sa ale hovorí o výstavbe 2. mosta (resp. 3. mosta) cez rieku (kt. mestom prechádza) na ťahu Holíč-SE-TT. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra

Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Odoslaťod Dialniciar » 01. Okt 2005 18:36

aquila napísal:tak uvidime, ako to bude s tou novou aktivitou mesta ohladne obchvatu, inak ak sa nemylim tento tyzden malo mesto robit nejaky workshop o doprave v meste ..

inak nieco o pristupe svedci aj zrusenie verejneho fora na oficialnych strankach mesta senica www.senica.sk po velkej kritike zo strany obcanov ohladne absencie riesenia dopravnej situacie ..

Ja som informovaný, že tá kronika-diskusia sa modernizuje, ... tiež to môže byť krycí manéver, neviem. :lol:
Dialniciar
veterán fóra

Odoslaťod Dialniciar » 20. Apr 2006 16:26

Obchvat mesta Senica sa plánuje, stále sa plánuje a chystá, ale do r. 2010 existovať nebude. V tomto období by ale mala byť rozostavaná 1. etapa od strany od mesta Trnava, pretože mesto Senica získalo niekoľko 10 až 100 mil. SKK na výstavbu priemyselného parku (PP) a má tak šikovný projekt, že sa táto suma použije aj na cestné komunikácie v blízkosti PP, takže sa minimálne zlepší doprava v južnej časti mesta. Nemám dostatočné množstvo informácií, takže viac neviem, že čo sa bude presne stavať a kde.

Mesto Senica sa snaží zapojiť viac SSC do riešenia dopravných problémov v meste a to sa zatiaľ stále nedarí, pretože SSC síce vie o dopravných problémoch, ale rieši na Záhorí už mestá Skalica a Holíč a v rámci TT VÚC aj mesto Galanta a samotnú Trnavu - tu všade cestné obchvaty. Problematickými v TT VÚC zostanú mesto Senica a obec Jablonica.

Obchvat ako taký nedokážem odhadnúť, kedy by sa mal začať stavať, ale nie sú ešte ukončené ani všetky prípravné práce, mesto má ale na južnej strane v zámere PP ako som už písal a v severnej časti sa má stavať Hypermarket Hypernova, ktorý má postaviť aj 150 metrov novej cesty, takže mestu zostane riešiť minimálne 2. premostenie rieky Teplica cez mesto, ale ani to nie je lacná záležitost a pomôcť by mala podľa mňa SSC a treba tiež doplniť, že výsledkom by nebol obchvat, ale len 2 varianta prejazdu cez mesto, pretože mesto sa rozrastá na všetky strany.

Viac informácií z oblasti nájdete aj tu: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=813

Na záver doplním, že sú odhady na začatie výstavby cestného obchvatu v r. 2011 a jeho plnohodnotné dokončenie bolo naplánované na r. 2014-2015 a odhadovaná cena bola min. cca. 800 mil. SKK.
Dialniciar
veterán fóra

Odoslaťod aquila » 20. Apr 2006 18:32

do galerie som pridal ortofotomapu daneho priemyselneho parku, kde je aj vidno ako to bude v tejto casti vyzerat s novou dopravnou infrastrukturou

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=1125

inak druhe premostenie riecky teplica existuje, je vsak v arealy slovenskeho hodvabu / slovkordu.

v ramci pripravy tohto druheho priemyselneho parku by sa stacilo tento most uvolnit aspon doprave do 3,5t a mestu by to velmi pomohlo.

taktiez krizovanie dlhej a zeleznicnej ulice pri sidle SPP mohlo byt riesene kruhovym objazdom z ktoreho by sa vchadzalo do priemyselneho parku. je to zhruba v zlomovej oblasti silne fialoveho v pravom hornom rohu PP.

momentalne je to riesene vjazdom z dlhej ulice, ktory by bol OK, ale vjazd zo zeleznicnej ulice (smerujuci k mini kruhacu) bude zbytocne komplikovat dopravu lebo hned vedla seba budu dve krizovatky, takto by sa velmi elegantne vyriesil tento problem.

hlavne nie je tu ani problem s miestom ani s pozemkami, kedze tie patria mestu.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor

Odoslaťod Dialniciar » 21. Apr 2006 16:44

aquila napísal:do galerie som pridal ortofotomapu daneho priemyselneho parku, kde je aj vidno ako to bude v tejto casti vyzerat s novou dopravnou infrastrukturou

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=1125

inak druhe premostenie riecky teplica existuje, je vsak v arealy slovenskeho hodvabu / slovkordu.

v ramci pripravy tohto druheho priemyselneho parku by sa stacilo tento most uvolnit aspon doprave do 3,5t a mestu by to velmi pomohlo.

taktiez krizovanie dlhej a zeleznicnej ulice pri sidle SPP mohlo byt riesene kruhovym objazdom z ktoreho by sa vchadzalo do priemyselneho parku. je to zhruba v zlomovej oblasti silne fialoveho v pravom hornom rohu PP.

momentalne je to riesene vjazdom z dlhej ulice, ktory by bol OK, ale vjazd zo zeleznicnej ulice (smerujuci k mini kruhacu) bude zbytocne komplikovat dopravu lebo hned vedla seba budu dve krizovatky, takto by sa velmi elegantne vyriesil tento problem.

hlavne nie je tu ani problem s miestom ani s pozemkami, kedze tie patria mestu.

aquila,

vidím, že máš prehľad. Ohľadom toho premostenia, to som nevedel, respektíve viem, že premostenie existuje, ale už za pozemkom danej firmy, tá je naviac súkromná, takže by to chcelo uvoľnenie pozemkov v súkromnej spoločnosti a to musíš uznať, že nie je správne riešenie ani len niečo takéto chcieť.

A potom čo ďalej? To je mestská časť Kolónia a tá má aké dopravné spojenie s centrom mesta?
Dialniciar
veterán fóra

Odoslaťod aquila » 21. Apr 2006 17:46

mestska cast kolonia ma spojenie mestom ale dostane sa clovek na hurbanovu, ktora je pretazena.

inak cez leto, ked je sucho tak vela ludi tak ci tak chodi cez koloniu lebo potom vyjde v mestskej casti cacov. ma to len nevyhodu ze musia ist asi 500m polnou cestu a nemozu ist cez ten spominany most.

inak toto sa zrejme casom vyriesi dostavanim obchvatu.

ale co ma mrzi, ze pri planovani priemyselneho parku, sa pristup do neho zbytocne komplikuje, ked sa to moho velmi ale velmi elegantne vyriesit.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor

Odoslaťod Dialniciar » 21. Apr 2006 21:25

aquila napísal:mestska cast kolonia ma spojenie mestom ale dostane sa clovek na hurbanovu, ktora je pretazena.

inak cez leto, ked je sucho tak vela ludi tak ci tak chodi cez koloniu lebo potom vyjde v mestskej casti cacov. ma to len nevyhodu ze musia ist asi 500m polnou cestu a nemozu ist cez ten spominany most.

inak toto sa zrejme casom vyriesi dostavanim obchvatu.

ale co ma mrzi, ze pri planovani priemyselneho parku, sa pristup do neho zbytocne komplikuje, ked sa to moho velmi ale velmi elegantne vyriesit.

aquila,

tak vidíš, že si aj kritický. Ako vidíš, nestačí len "nemať problémy s pozemkami".

Mesto Senica podľa mňa absolútne zlyhalo v organizácii dopravy, nemá žiadne dopravné plány a všetko, čo by chcelo mať, stále len presúva na kraj, VÚC a SSC. To je samozrejme pravda, že tam sú kompetencie, ale ja poznám aj mestá, ktoré sa snažia a výsledky sú vidieť.

Mesto Senica sa stále len spolieha na druhých v oblasti cestnej dopravy a nerieši nič, stále len "pláta" zlý systém, ... a čaká na obchvat.

Ako je vidieť, tak ani 2. premostenie nie je reálne tak skoro riešiť ako plnohodntý obchvat, pretože je tu aj poľná cesta, aj zlé napojenie Kolónie, aj súkromná firma, ktorej ten most patrí. A hlavne, to premostenie nie je stavané na záťaž a doprava do 3,5 tony - len to nestačí riešiť v tomto meste.

Obchvat v Senici nebude do r. 2010 a celý bude hotový podľa mňa najskôr až v r. 2015. A to ešte Seničania uvidia, čo je to zhoršujúca sa dopravná situácia v meste, nielen semafóry, ale celé mesto a nebude sa to dať už nijako riešiť, pretože centrum mesta sa tak ľahko odľahčiť nebude dať.

A ešte s tým premostením, on potom ešte existuje aj ďalší most a to v smere na mestskú časť Čáčov, alebo to je už iná rieka? Ale podstatné je, že to je zlý smer, je potrebné riešiť obchvat a to konkrétne znamená:

Postaviť novú cestu od TT a od Holíča a prepojiť cestami a križovatkami cesty cez mesto a toto spojiť. Mesto začína riešiť to prepájanie, pretože na iné nemá peniaze a už vúbec nie prípravu za sebou.

A to nehovorím o zlom stave MHD v meste a katastrofálnom stave železničnej stanice. Mesto SE je dopravnou križovatkou v regióne, medzi D1 a D2 a medzi ČR a Maďarskom a Rakúskom a medzi BA, TT a TN, ale to sú fakty z mapy, nič iné sa nerobí.
Dialniciar
veterán fóra

Odoslaťod Dialniciar » 10. Máj 2006 11:54

Obchvat Senice v nedohľadne. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3738

Snáď v roku 2013 ... :roll:
Dialniciar
veterán fóra

Odoslaťod aquila » 22. Máj 2006 15:35

750 vyrocie senice a poklepanie kamena na rozsirenie/dobudovanie priemyselneho parku, ktory by mal plus minus vyzerat ako na ortofotomape vyssie

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=3925
Obrázok používateľa
aquila
administrátor

Odoslaťod Dialniciar » 22. Máj 2006 22:23

aquila napísal:750 vyrocie senice a poklepanie kamena na rozsirenie/dobudovanie priemyselneho parku, ktory by mal plus minus vyzerat ako na ortofotomape vyssie

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=3925

Tak ma zaujíma, že prečo sa to volá Senica ???

Je jasné z mapy, že to bola a je dopravná križovatka, ale že by sa obchodovalo so senom ? Alebo je to od slova "sen" ? Vie to niekto ? Napíšte sem alebo mne IS. :lol:
Dialniciar
veterán fóra

Odoslaťod aquila » 22. Máj 2006 22:48

ano je to od toho, ze sa tam robilo/obchodovalo so senom ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor

Odoslaťod Dialniciar » 04. Jún 2006 12:50

Tak dostávam sa priamo k dopravnej situácii v tomto meste. Je štvrtok, 15.35, kedy vchádzam do meste od severnej strany, ... brzdím zo 100 km/h na 60 km/h a následne prakticky o 500 metrov stojím v kolóne, ktorej konca nie je vidieť, nachádzam sa niekde medzi ČSPH OMV a prvou križovatkou zrejme na sídlisko a TESCO, od ktorej stojí na hlavný ťah cca. 20 áut, ... križovatka nie je riadená svetelnou signalizáciou, ... cca. 15 minút idem do 20 km/h a stojím, prejdem cca. 500 metrov, kolóna je zrejme po prvý semafór, naozaj ale aj to je len pre chodcov (autobusová stanica), je to tu neprehľadné pre vstupy a výstupy viacerých ciest, k asi BILLE, k LIDLU, všade stoja autá, tu by som si dovolil povedať, že je chaos, vodorovné dopravné značenie sa snaží udržať odbáčacie pruhy, ale je to naozaj chaos, na ceste pre 2 jazdné (+ vždy jeden odbáčací dlhý cca. 25 metrov pre 2-3 autá) smery sú reálne 3-4 paralelne umiestnené autá, všetko sa dá odsledovať vzhľadom na státie, posunutie o 10-15 metrov a znovu státie, ... takže cca. 20 minút trvalo dostať sa k centrálnej mestskej križovatke, odtiaľ sa dalo ísť 40 km/h a postupne na 60 km/h a ďalej v smere na TT znovu bez problémov 100 km/h.

Prejazd mestom (tranzit) trval mne cca. 20-25 minút, ale aj to som púšťal z vedľajších ciest 1-2 autá. Aj na tomto je vidieť, že vodiči sú málo skúsení (nezvyknutí na dopravnú situáciu), pretože vo väčších mestách sa "dá natlačiť", ... čo je ale podopreté toleranciou a očakávaním vodičmi na hlavnom ťahu.

Na úseku niekoľko kilometrov, na hlavnom ťahu, výrazné zdržanie, takže vnútorná doprava mesta potom musí kolabovať. Bola dopravná špička, ktorá zrejme vrcholila, ale nebol piatok.

Obchvat potrebný je, ale musí byť postavený celý, nielen od severnej strany, to bude riešiť priem. park, nie však tú dopravnú situáciu, ktorá dnes je problémom, potrebný je druhý cestný most, druhý cestný ťah vhodný aj pre kamióny. Mesto Senica je zaradené do plánovaného programu Cestné obchvaty 280 v rámci územia SR z cestnej federácie.
Dialniciar
veterán fóra

Odoslaťod 000 » 23. Jún 2006 10:56

Nove semafory v Senici sa neosvedčili,križovatku treba prerobit na kruhovu,alebo vratit stary semafor. So starym semaforom bola priepustnost križovatky asi o 38 percent vyššia.
000
nováčik

Založený: 11. Nov 2005 14:57

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.