Dopravná polícia na slovenskej cestnej sieti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Dopravná polícia na slovenskej cestnej sieti

Odoslaťod Dialniciar » 09. Júl 2006 20:18

Táto téma sa bude venovať našim zeleným žabkám, ktoré často "spríjemňujú" cestovanie po SR tým, že dohliadajú na dodržiavanie max. povolenej rýchlosti a pomerne často to robia podľa mňa zákerným spôsobom, že Vás "dostanú" tam, kde to je nečakané ako napr. tak, že idete po ceste 60 km/h, zrazu je rýchlosť znížená na 40 km/h a kým Vy zabrzdíte, radar Vás má ešte pri rýchlosti nad 50 km/h a o 500-1000 metrov Vás zastaví naša zelená žabka a poteší Vás odľahčením Vašej peňaženky. :twisted:

Myslím si, že je jasné, čomu bude venovaná téma. Miesta, kde sa pravidelne vyskytujú naše zelené žabky a čo tam robia. Lebo niekde strážia aj to, či naozaj spravíte na križovatke STOP atď.

Vy čo cestujete často, kľudne napíšte aj viac miest, kde sa naše zelené žabky vyskytujú. A odporúčam dobrý popis, aby to nebolo systémom "dávaj si pozor 10 km". Určite to oceníme všetci. :lol:
Naposledy upravil Dialniciar dňa 20. Jan 2008 23:49, celkovo upravené 2 krát.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Doplňujúce pravidlá pre posielanie príspevkov do tejto témy

Odoslaťod Dialniciar » 09. Júl 2006 21:38

Ešte doplním hlavný zámer tejto témy. :arrow:

1. Téma nie je venovaná ako obhajoba/podpora cestného pirátstva a neslúži k obchádzaniu kontrolných mechanizmov pri dodržiavaní cestných predpisov. :!:

2. Téma nemá za úlohu obhajovať takých vodičov, ktorí nepoužívajú bezpečnostné pásy alebo telefonujú počas jazdy alebo prekračujú pravidelne max. povolenú rýchlosť o viac ako 30 km/h mimo obývaných zón a o viac ako 10 km/h v obývaných zónach. :o

3. Téma sa naozaj má venovať tomu, aby sa predchádzalo podľa môjho názoru možného zneužívania daných kontrolných mechanizmov pri dodržiavaní cestných predpisov napr. tak, že sa kontroluje max. povolená rýchlosť na miestach, kde to je nečakateľné a naozaj to "je zdieranie ľudí". Je veľa miest v SR, kde keď vojdete do obce, tak platí 60 km/h, no dá sa ísť bez problémov, bez väčšieho brzdenia 80-70 km/h, ... potom je zrazu max. povolená rýchlosť 40 km/h a keď nespomalíte presne pri prejazde okolo tejto tabule, už Vás môže odmerať radar a môžu Vám dať pokutu, čo je na zamyslenie, lebo naozaj to je často zbytočné a často túto dopravnú značku ukončí nasledujúca bezvýznamná križovatka a ďalšia zákruta je ešte ostrejšia, ale tu už značka max. povolená rýchlosť 40 km/h nie je ... :roll: ... a mohol by som pokračovať ďalej a určite aj Vy.

4. Naozaj uvádzajte len také miesta, kde sa naše zelené žabky nachádzajú pravidelne a kde naozaj len kontrolujú dodržiavanie max. povolenej rýchlosti. :!:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod jano.z » 09. Júl 2006 22:51

Taký zaujímavý (tu myslím už spomínaný) výskyt žabiek (obzvlášť jedna je tam obzvlášť sympatická - pozdravujem :) ) je "komandirovka" svetelnej križovatky v PB, kedy tie staré (prerábané v 1998 ?!?) semafory ručne posúvajú tak aby zväčšili priepustnosť križovatky.

A príležitostne pri tom pokutujú aj myšičky z pravého pruhu (Púchov) do ľavého (BA) ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

postrehy z Nitry

Odoslaťod zahradnik » 10. Júl 2006 07:36

Dost pravidelne sa vyskytuju zelene zabky na vypadovke z NR smerom na BA, na stvorprudovke.. jednoducho sa postavia na okraj vypadovky a meraju, a pri konci mesta, uz zastavuju a inkasuju...

dalej v NR je to podobne na vstpue do NR, teda opacnym smerom ako vyssie napisane.. bud stoja hned za zakrutou za predajnou nemenovanej francuzskej-rumunskej automobilky alebo sa postavia na parkovisko pri budovu colneho uradu (prva budova vpravo v meste, taka modra) a kusok dalej uz inkasuju... :-)

(ak nahodou nestoja na tychto usekoch, tak pozerajte aj mobilny radar, tiez som si myslel, ze ked nestoja, tak tam nie su :-) )

aaaa, velmi pravidelne stoja v meste, pri vyjazde z Baumaxu. je tam STOP a dalej na zastavke autobusu stoja a odtial kontroluju, kto tam zastane a kto nie :)


pekny den vsetkym a vlea kilometrorv bez nehody
Obrázok používateľa
zahradnik
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 15
Založený: 11. Feb 2006 22:28
Bydlisko: okres Nitra

Odoslaťod B; » 10. Júl 2006 11:22

Ja pridam link, dufam, ze je to este aktualny cennik

http://www.vodicak.sk/vodicak/legislativa/pokuty.doc
pripadne ciste html
http://www.acc.sk/policia_pk/sadzpoku.htm

existovala stranka
http://www.bezpokut.sk, ale ta je momentalne nefunkcna, neviem ci je to trvaly stav.
Tam bol prehlad celeho Slovenska.
Skusim ju este neskor skontrolovat
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 16. Júl 2006 12:49

Ze silnic mají zmizet zbytečné značky. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4343

A podobne by mali by zmiznúť aj zo SR často zbytočné dopravné značky, ktoré potom spôsobujú, že vodiči nedodržiavajú naozaj dôležité dopravné značenie. Úseky, kde platí max. pov. rýchlosť 40km/h aj viac ako 5 km a to len preto, že sú to lazy/kopanice/... je častokrát zbytočná. Úseky diaľnic a viacprúdových komunikácií v mestách, kde platí max. pov. rýchlosť 60 km/h je zbytočná ... potom naozaj v mestských zónach, kde je max. pov. rýchlosť 30 km/h musí byť doriešená spomaľovacími prahmi (retardérmi), ... alebo sú aj značky max. pov. rýchlosť 30 km/h a pozor šmyk v platnosti viac ako 3 km, ale chýba tu značka že len pri daždi atď.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 22. Júl 2006 16:41

Užívateľ Tiesto mi poslal IS, odmietol však uviesť svoj príspevok priamo na fórum, avšak s jeho súhlasom uvádzam komplexné zhrnutie výskytu zelených žiab na Záhorí:

Hlavný cestný ťah Holíč-Senica-Trnava:

1. Najčastejšie meranie rýchlosti je v obci Radošovce v smere na Senicu, kde je znížená max. povolená rýchlosť na 50 km/h pre nehodovú križovatku, hlavne "cudzinci" tu však často jazdia rýchlejšie.
2. Nasleduje meranie rýchlosti pri vstupe do mesta Senica od Holíča, kde vás odmerajú žabky stojace kolmo k ceste na ČSPH a zastavia vás o niekoľko 100 metrov ďalej na parkovisku pri SSC.
3. Priamo v meste Senica od Trnavy sa nachádza krátky úsek, kde je zvýraznená max. povolená rýchlosť 40 km/h v časových obdobiach (dôvodom je škola a úrady), odmeria vás tu žabka stojaca na parkovisku a zastavia vás neskôr na námestí-parkovisku.
4. Ďalšie miesto, kde sa meria rýchlosť dokonca obojsmerne sa nachádza cca. 1 km od obce Jablonica, kde je pre dvojitú zákrutu "vľavo-vpravo" znížená postupne max. povolená rýchlosť na 70 a 50 km/h a zastavia vás buď v obci Jablonica alebo v druhom smere neskôr pri ceste. Radar nemáte šancu vidieť, zbadáte ho, až keď už je neskoro brzdiť.
5. Priamo v obci Jablonica takisto dosť často merajú max. povolenú rýchlosť a to zo smeru od Trnavy, keď prejdete cca. 1 km v obci a je tu znížená max. povolená rýchlosť na 40 km/h, ktorá nie je dodržiavaná, je to pre zákrutu a za ňou je priechod pre chodcov, vodiči tu však často idú 60 km/h, zastavia vás ďalej na parkovisku za ďalšou zákrutou. V tomto prípade stojí auto žabky zaparkované nenápadne pri dome a radar je namierený priamo na križovatku, je tu potrebné naozaj okamžite spomaliť na 40 km/h.
6. Ďalším miestom na meranie rýchlosti je vstup do obce Trstín, kde je rovná cesta po náročnom úseku horský priechod Biela Hora, meria sa max. povolená rýchlosť 60 km/h, často sa tu jazdí 80 km/h, znovu si auto žabky nevšimnete, stojí kolmo ku ceste za stromom pri dome, zastavia vás o niekoľko 100 metrov ďalej "na kopci".
7. Veľmi často sú obojsmerné merania rýchlosti v obci Boleráz-Klčovany, pretože je to dlhá obec a kontroluje sa tu dodržiavanie max. povolenej rýchlosti 60 km/h.

Všeobecne pre celý cestný ťah, hlavne na úseku Holíč-Senica a úsek Trnava-Biňovce platia aj tzv. mobilné radary, ktoré kontrolujú dodržiavanie max. povolenej rýchlosti 90 km/h. Údajne je tolerancia do 100 km/h, často sa tu však jazdí nad 120 km/h.

Dopravné hliadky stojace v mestách a obciach na tejto trase kontrolujú najčastejšie povinné vybavenie motorového vozidla, zameriavajú sa však hlavne na dodávky a kamióny a nie sú časté.

Doplňujúce údaje k oblasti Senica, Skalica:

1. Medzi mestami Holíč a Skalica často jazdí mobilný radar, odporúča sa dodržiavanie max. povolenej rýchlosti hlavne pre vysokú dopravnú nehodovosť.
2. V obci Kunov sa odporúča dodržiavanie všetkých max. povolených rýchlostí, veľmi často tu žabky stoja tak, že ich ani nevidíte. Je tu zvýšený pohyb chodcov a úzka cesta.
3. Pri vjazde do mesta Senica od obce Kunov sa kontroluje dodržiavanie max. povolenej rýchlosti 60 km/h, je tu široká, prehľadná cesta nasledujúca po úzkej ceste, často sa tu predbieha.
4. Mobilný radar sa vyskytuje aj na ceste Holíč-Kúty.

Týmto ďakujem užívateľovi Tiestovi a takto nejako si to tu predstavujem. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod bystrik » 09. Aug 2006 17:43

mna zastavili v Brezovej pod Bradlom smerom na Vrbove, lebo som nezastavil na stopke na namesti :(
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 581
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Tah I/18 Presov -VT

Odoslaťod Koksolam » 09. Aug 2006 18:52

Pri vyjazde z Presova treba davat pozor na maximalku 90 km/hod na stvroprudovke okolo letiska a zvysit opatrnost v obci Kapusany pri Presove kde kontroluju maximalku a zvyknu vyberat na odstavnom pruhu pre autobus alebo na konci obce pri zuzeni na dvojpruhovu komunikaciu . Ihned za tymnasleduje obec Lada, kde je 40 km/hod kde sice casto nekontroluju ale tych 40 by som dodziaval, videl som zopar nechutnych nehod, je tam uzka komunikacia a zhustena premavka. Rychlost dalej kontroluju v mestecku Hanusovce nad Toplou kde je 40km/hod a zvyknu vyberat na viacerych miestach , po ich "bonznuti" sa presuvaju po celom mestecku.
Dalsie oblubene miseto je obec Hlinne s rychlostou 40 km/hod. Pozor si obcas treba davat aj na vstupe do vranova nad Toplou, repsektive nenovo v obci Cemerne, kde vyberaju na zaciatku nielen za rychlost na vstupe ale aj za rychlost na predchadzajucom useku Caklov Vranov ktory laka k rychlej jazde.

Na spiatocnej ceste chcem upozornit , aby sa vodici nelakali v Kapusanoch pri Presove obcanym prudkym pohybom niecoho neidentifikovatelneho v korune stromov na miestnom parku pri semafore, to si len horlivy policajt zvykne obcas plnit svoje sluzobne povinnosti.
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 29. Aug 2006 13:46

Ďakujem Bystríkovi a Koksolamovi a ďalším za príspevky. Táto téma nemá zatiaľ akosi úspech, lebo zrejme ma predbehli "v kvalite" rádiá, ktoré človek môže počúvať priamo pri jazde, kým čítať internet asi nie je také jednoduché zároveň pri šoférovaní.

Tak snáď by tu mohli byť naozaj len také perličky, ktoré "vás dostali alebo vašich známych či priateľov". Napríklad aj taká značka STOP. Ak to policajt zachytí na kameru, tak je to hold "smola". Ja tiež koľkokrát úplne nezastavím, ak sa kolesá čo i len trochu hýbu, je to nedodržanie danej značky. Pokuta je myslím 2 tis. SKK, ja som takú ešte nedostal. Vôbec, ja som dostal len 1x pokutu za svoj život, v obci na konečnej rovinke (domy len z jednej strany, aj to ďalej od cesty) a predo mnou ale 5 kombajnov, tak som si povedal, že ich "líznem" a "zlízol" som si to za 2 km. Išiel som 90 km/h na mieste, kde bola 60 km/h. :o Jazdil som veľa v Kanade, tam som pokuty dostával častejšie, ale tiež len 2-3, inak som mal celkovo 4-5x nehodu. Toľko ja. Takže ja moc z mojich skúseností čerpať nemôžem, max. tak z rádií. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod fh » 31. Aug 2006 18:41

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=26133#26133

Zdá sa, že aj tu budú zmeny. Mne sa to celkom pozdáva.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Dialniciar » 01. Sep 2006 14:14

Pozorovatel napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=26133#26133

Zdá sa, že aj tu budú zmeny. Mne sa to celkom pozdáva.


Aj mne. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

... prenesené z inej témy ...

Odoslaťod Dialniciar » 01. Sep 2006 21:54

Koksolam napísal:Aj Passat moze zabludit.... :lol: A nase niekedy paranoidne cesty sposobuju paranoje 8)


VW PASSAT čiernej farby, myslím 6 alebo 8ks, sú extra určené na diaľnice.

Jeden jazdí na D2 Malacky-Kúty, ďalší okolo mesta Trenčín na D1, ďalší okolo Dechtárov na D1, ďalší medzi mestami Prešov-Košice na D1, ďalší medzi Trnavou a Nitrou na R1 a posledný na R1 ZH-ZV-BB a ak je ich 8, tak viem, že po BA jazdia a na úseku D1 BA-TT.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 01. Sep 2006 22:10

Dy napísal:Ďakujem Bystríkovi a Koksolamovi a ďalším za príspevky. Táto téma nemá zatiaľ akosi úspech, lebo zrejme ma predbehli "v kvalite" rádiá, ktoré človek môže počúvať priamo pri jazde, kým čítať internet asi nie je také jednoduché zároveň pri šoférovaní.

Tak snáď by tu mohli byť naozaj len také perličky, ktoré "vás dostali alebo vašich známych či priateľov". Napríklad aj taká značka STOP. Ak to policajt zachytí na kameru, tak je to hold "smola". Ja tiež koľkokrát úplne nezastavím, ak sa kolesá čo i len trochu hýbu, je to nedodržanie danej značky. Pokuta je myslím 2 tis. SKK, ja som takú ešte nedostal. Vôbec, ja som dostal len 1x pokutu za svoj život, v obci na konečnej rovinke (domy len z jednej strany, aj to ďalej od cesty) a predo mnou ale 5 kombajnov, tak som si povedal, že ich "líznem" a "zlízol" som si to za 2 km. Išiel som 90 km/h na mieste, kde bola 60 km/h. :o Jazdil som veľa v Kanade, tam som pokuty dostával častejšie, ale tiež len 2-3, inak som mal celkovo 4-5x nehodu. Toľko ja. Takže ja moc z mojich skúseností čerpať nemôžem, max. tak z rádií. :lol:


Se značkou STOP se mi to stalo cca před půl rokem, že mě zastavili policisté s tím, že jsem na tuto značku projel bez zastavení. Ale neměli to na kameře, tak jsem to nechal na správní řízení, kde úředník městského úřadu uznal, že policista ze vzdálenosti cca 100 m a navíc pohledem do zpětného zrcátka není schopen přesně rozeznat, zda se mi točí kola nebo ne, proto řízení zastavil.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Koksolam » 01. Sep 2006 22:12

Jaroslav Štemberk napísal:
Dy napísal:Ďakujem Bystríkovi a Koksolamovi a ďalším za príspevky. Táto téma nemá zatiaľ akosi úspech, lebo zrejme ma predbehli "v kvalite" rádiá, ktoré človek môže počúvať priamo pri jazde, kým čítať internet asi nie je také jednoduché zároveň pri šoférovaní.

Tak snáď by tu mohli byť naozaj len také perličky, ktoré "vás dostali alebo vašich známych či priateľov". Napríklad aj taká značka STOP. Ak to policajt zachytí na kameru, tak je to hold "smola". Ja tiež koľkokrát úplne nezastavím, ak sa kolesá čo i len trochu hýbu, je to nedodržanie danej značky. Pokuta je myslím 2 tis. SKK, ja som takú ešte nedostal. Vôbec, ja som dostal len 1x pokutu za svoj život, v obci na konečnej rovinke (domy len z jednej strany, aj to ďalej od cesty) a predo mnou ale 5 kombajnov, tak som si povedal, že ich "líznem" a "zlízol" som si to za 2 km. Išiel som 90 km/h na mieste, kde bola 60 km/h. :o Jazdil som veľa v Kanade, tam som pokuty dostával častejšie, ale tiež len 2-3, inak som mal celkovo 4-5x nehodu. Toľko ja. Takže ja moc z mojich skúseností čerpať nemôžem, max. tak z rádií. :lol:


Se značkou STOP se mi to stalo cca před půl rokem, že mě zastavili policisté s tím, že jsem na tuto značku projel bez zastavení. Ale neměli to na kameře, tak jsem to nechal na správní řízení, kde úředník městského úřadu uznal, že policista ze vzdálenosti cca 100 m a navíc pohledem do zpětného zrcátka není schopen přesně rozeznat, zda se mi točí kola nebo ne, proto řízení zastavil.


Vidno ze ste pravnik 8) No my obycajny smretelnici... :cry:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 01. Sep 2006 22:16

Jaroslav Štemberk napísal:
Dy napísal:Ďakujem Bystríkovi a Koksolamovi a ďalším za príspevky. Táto téma nemá zatiaľ akosi úspech, lebo zrejme ma predbehli "v kvalite" rádiá, ktoré človek môže počúvať priamo pri jazde, kým čítať internet asi nie je také jednoduché zároveň pri šoférovaní.

Tak snáď by tu mohli byť naozaj len také perličky, ktoré "vás dostali alebo vašich známych či priateľov". Napríklad aj taká značka STOP. Ak to policajt zachytí na kameru, tak je to hold "smola". Ja tiež koľkokrát úplne nezastavím, ak sa kolesá čo i len trochu hýbu, je to nedodržanie danej značky. Pokuta je myslím 2 tis. SKK, ja som takú ešte nedostal. Vôbec, ja som dostal len 1x pokutu za svoj život, v obci na konečnej rovinke (domy len z jednej strany, aj to ďalej od cesty) a predo mnou ale 5 kombajnov, tak som si povedal, že ich "líznem" a "zlízol" som si to za 2 km. Išiel som 90 km/h na mieste, kde bola 60 km/h. :o Jazdil som veľa v Kanade, tam som pokuty dostával častejšie, ale tiež len 2-3, inak som mal celkovo 4-5x nehodu. Toľko ja. Takže ja moc z mojich skúseností čerpať nemôžem, max. tak z rádií. :lol:


Se značkou STOP se mi to stalo cca před půl rokem, že mě zastavili policisté s tím, že jsem na tuto značku projel bez zastavení. Ale neměli to na kameře, tak jsem to nechal na správní řízení, kde úředník městského úřadu uznal, že policista ze vzdálenosti cca 100 m a navíc pohledem do zpětného zrcátka není schopen přesně rozeznat, zda se mi točí kola nebo ne, proto řízení zastavil.


Veľmi správne, keď nie je dôkaz na kamere, tak to policajt prehrá dopredu a kľudne platí: "neplatiť namieste".
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Otazka na pana doktora Stemberka

Odoslaťod Koksolam » 01. Sep 2006 22:18

Mozem sa Vas prosim Vas spytat verejne, ci neuvazujete o sekcii nejakych pravnickych rad pre toto forum co sa tyka jazdy a porusenia dopravnych predpisov??? Myslim ze s vynimkov bodov a vysky pokut by nemal byt zasadny rozdiel v pravnych systemoch nasich republik :arrow:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Jarda » 01. Sep 2006 22:27

Dopravní právo příliš nedělám, ale pokud budete mít nějaké dotazy, pokusím se je zodpovědět.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Koksolam » 01. Sep 2006 22:29

Jaroslav Štemberk napísal:Dopravní právo příliš nedělám, ale pokud budete mít nějaké dotazy, pokusím se je zodpovědět.


Dakujem ze odpoved
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod fh » 02. Sep 2006 19:12

Medzi Trnavou a Piešťanmi jazdí biela Fabia a už sa mi stalo, že keď som ju dobehol, šiel som 130 a Fabia asi 120, keď som ju išiel predbiehať, zrazu zrýchlila. Stratil som záujem,tak spomalila a potom sa to opakovalo. Nedal som sa vyprovokovať, na rádiu ju hlásili, ale viem si predstaviť, že o bezpečnosť cestnej premávky sa dá starať aj ináč.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod mcmillan » 02. Sep 2006 22:58

Pozorovatel napísal:Medzi Trnavou a Piešťanmi jazdí biela Fabia a už sa mi stalo, že keď som ju dobehol, šiel som 130 a Fabia asi 120, keď som ju išiel predbiehať, zrazu zrýchlila. Stratil som záujem,tak spomalila a potom sa to opakovalo. Nedal som sa vyprovokovať, na rádiu ju hlásili, ale viem si predstaviť, že o bezpečnosť cestnej premávky sa dá starať aj ináč.


Teraz sa mi otvoril nožík vo vačku. Ten poliš by si zaslúžil degradáciu pred nastúpenou jednotkou, alebo rovno vyhadzov od polície. Kedysi som počul o metóde v okolí Blanska -policajti sa autom "tlačili" na zadok a kto to v spatnom zrkadle sledoval a nevydržal, tak samozrejme zrýchlil. Myslel som, že tieto metódy už patria minulosti.
A Whiter Shade of Pale: ... but the crowd called out for more...
Obrázok používateľa
mcmillan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 638
Obrázky: 150
Založený: 29. Aug 2006 13:37
Bydlisko: CR

Odoslaťod Koksolam » 03. Sep 2006 11:15

mcmillan napísal:
Pozorovatel napísal:Medzi Trnavou a Piešťanmi jazdí biela Fabia a už sa mi stalo, že keď som ju dobehol, šiel som 130 a Fabia asi 120, keď som ju išiel predbiehať, zrazu zrýchlila. Stratil som záujem,tak spomalila a potom sa to opakovalo. Nedal som sa vyprovokovať, na rádiu ju hlásili, ale viem si predstaviť, že o bezpečnosť cestnej premávky sa dá starať aj ináč.


Teraz sa mi otvoril nožík vo vačku. Ten poliš by si zaslúžil degradáciu pred nastúpenou jednotkou, alebo rovno vyhadzov od polície. Kedysi som počul o metóde v okolí Blanska -policajti sa autom "tlačili" na zadok a kto to v spatnom zrkadle sledoval a nevydržal, tak samozrejme zrýchlil. Myslel som, že tieto metódy už patria minulosti.


To robia len kvazi policajti, ktorym o nejaku tu bezpecnost nejde ani omylom, ide len o vyberanie pokut za kazdu cenu, neboj, ich nadriadeny im daju naopak pochvalu, ze kolko "bezohladnych" vodicov vybrali. Potom to aj tak vyzera na nasich cestach, policajti saskuju Jastrabamy a Krystofamy a medzi tym nic, len takychto saskov pustaju do terenu. :evil:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod fh » 03. Sep 2006 11:22

Za plnenie kasy, ale nie za príspevok k bezpečnosti na cestách sa dajú považovať miesta, kde sa vyberá za prekročenie rýchlosti, ktorá je tam príliš znížená. Napr. výjazd z D1 za Sverepcom. Na tej 40-ke sa dá krásne zaryžovať.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Pacho » 03. Sep 2006 11:32

Pozorovatel napísal:Za plnenie kasy, ale nie za príspevok k bezpečnosti na cestách sa dajú považovať miesta, kde sa vyberá za prekročenie rýchlosti, ktorá je tam príliš znížená. Napr. výjazd z D1 za Sverepcom. Na tej 40-ke sa dá krásne zaryžovať.

Nechcem sa zastavat policajtov a znacenia ciest mam na to svoj nazor, ale treba si uvedomit, ze aj medzi vodicmi jazdia rozni de...i, o com by kazdy urcite vedel rozpravat, no musim konstatovat ,ze na konci sverepca je ta 40-ka dost opodstatnena. Samozrejme ten co tam chodi denne a pozna ten usek bude nadavat, ale pre cezpolnych a uz spominanaych de...v je tam fakt na mieste. (skus si predstavit ist cez tie sikany s 20t kamionom rychlejsie ako 40 ??)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod fh » 03. Sep 2006 11:46

Pacho napísal:
Pozorovatel napísal:Za plnenie kasy, ale nie za príspevok k bezpečnosti na cestách sa dajú považovať miesta, kde sa vyberá za prekročenie rýchlosti, ktorá je tam príliš znížená. Napr. výjazd z D1 za Sverepcom. Na tej 40-ke sa dá krásne zaryžovať.

Nechcem sa zastavat policajtov a znacenia ciest mam na to svoj nazor, ale treba si uvedomit, ze aj medzi vodicmi jazdia rozni de...i, o com by kazdy urcite vedel rozpravat, no musim konstatovat ,ze na konci sverepca je ta 40-ka dost opodstatnena. Samozrejme ten co tam chodi denne a pozna ten usek bude nadavat, ale pre cezpolnych a uz spominanaych de...v je tam fakt na mieste. (skus si predstavit ist cez tie sikany s 20t kamionom rychlejsie ako 40 ??)


Dobre, tak obmedzím rýchlosť pre kamióny na 40 a pre osobné autá na 60. Ale to nikto nespraví. My Slováci sami seba radi buzerujeme :roll: .
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Ďalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.