Dopravná polícia na slovenskej cestnej sieti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Pacho » 03. Sep 2006 11:55

Pozorovatel napísal:
Pacho napísal:
Pozorovatel napísal:Za plnenie kasy, ale nie za príspevok k bezpečnosti na cestách sa dajú považovať miesta, kde sa vyberá za prekročenie rýchlosti, ktorá je tam príliš znížená. Napr. výjazd z D1 za Sverepcom. Na tej 40-ke sa dá krásne zaryžovať.

Nechcem sa zastavat policajtov a znacenia ciest mam na to svoj nazor, ale treba si uvedomit, ze aj medzi vodicmi jazdia rozni de...i, o com by kazdy urcite vedel rozpravat, no musim konstatovat ,ze na konci sverepca je ta 40-ka dost opodstatnena. Samozrejme ten co tam chodi denne a pozna ten usek bude nadavat, ale pre cezpolnych a uz spominanaych de...v je tam fakt na mieste. (skus si predstavit ist cez tie sikany s 20t kamionom rychlejsie ako 40 ??)


Dobre, tak obmedzím rýchlosť pre kamióny na 40 a pre osobné autá na 60. Ale to nikto nespraví. My Slováci sami seba radi buzerujeme :roll: .

no neviem neviem ci by to bolo najstastnejsie riesenie?? :D
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod fh » 03. Sep 2006 12:04

Nevidím v tom problém. Ja sa snažím tú 40-ku dodržiavať, ale ide sa tam dole kopcom, treba tam dobrzďovať. Za mnou sa tlačia ďaľší a sú nervózni, že idem pomaly...
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Dialniciar » 03. Sep 2006 15:51

Pozorovatel napísal:Nevidím v tom problém. Ja sa snažím tú 40-ku dodržiavať, ale ide sa tam dole kopcom, treba tam dobrzďovať. Za mnou sa tlačia ďaľší a sú nervózni, že idem pomaly...


Ich problém. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 03. Sep 2006 15:52

Zase ja som si všimol, že na Slovensku sa už prakticky na cestách I. triedy jazdí úplne štandardne 100 km/h, niektorí chcú ísť 120 km/h a tak pri predbiehaní dosahujú rýchlosť aj 140 km/h, ... ja sa držím toho prvého čísla.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mcmillan » 03. Sep 2006 18:34

Dy napísal:Zase ja som si všimol, že na Slovensku sa už prakticky na cestách I. triedy jazdí úplne štandardne 100 km/h, niektorí chcú ísť 120 km/h a tak pri predbiehaní dosahujú rýchlosť aj 140 km/h, ... ja sa držím toho prvého čísla.


Mne tiež 100 km/hod pripadá optimálna z hladiska psychoreakcií na ceste mimo mesto. Možno preto to majú v Rakúsku i Nemecku. Problém je v tom, že keby napr. ČR/SR zdvihli 90 km/hod na 100 km/hod tak, poznáte to, vela vodičov nasadí minimálne 110 km/hod.

Uvidíme čo urobí v ČR represia bodového a pokutového systému; písali, že mnohým vodičom už otrnulo a jazdia ako predtým (zaujimavé info: cez prázdniny zahynulo na cestách o 74 ludí menej ako vlani).

Mám pocit, že v SR sa jazdí o niečo agresívnejšie než v ČR. Ked bola v SR v obci 50ka a dlabal som na to a šiel 60kou, v niektorých obciach ma pravidelne mnohý predbiehali. Dnes je 60ka, dodržujem a stále ma predbiehajú...
A Whiter Shade of Pale: ... but the crowd called out for more...
Obrázok používateľa
mcmillan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 638
Obrázky: 150
Založený: 29. Aug 2006 13:37
Bydlisko: CR

Odoslaťod Dialniciar » 03. Sep 2006 18:38

mcmillan napísal:Mám pocit, že v SR sa jazdí o niečo agresívnejšie než v ČR. Ked bola v SR v obci 50ka a dlabal som na to a šiel 60kou, v niektorých obciach ma pravidelne mnohý predbiehali. Dnes je 60ka, dodržujem a stále ma predbiehajú...


Treba zintenzívniť cestovanie po ČR a uvidíš, že to tak nie je. V SR sú najhorší tzv. sviatoční šoféri, ďalej mladí ľudia bez potrebných skúseností s istou dávkou arogantnosti. S týmto sa nerobí nič. To ostatné majú aj v iných krajinách sveta.

V ČR počet dopravných nehôd klesol už o 1/3, mnohí dojazdili.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 03. Sep 2006 18:50

Dy napísal:
mcmillan napísal:Mám pocit, že v SR sa jazdí o niečo agresívnejšie než v ČR. Ked bola v SR v obci 50ka a dlabal som na to a šiel 60kou, v niektorých obciach ma pravidelne mnohý predbiehali. Dnes je 60ka, dodržujem a stále ma predbiehajú...


Treba zintenzívniť cestovanie po ČR a uvidíš, že to tak nie je. V SR sú najhorší tzv. sviatoční šoféri, ďalej mladí ľudia bez potrebných skúseností s istou dávkou arogantnosti. S týmto sa nerobí nič. To ostatné majú aj v iných krajinách sveta.

V ČR počet dopravných nehôd klesol už o 1/3, mnohí dojazdili.


No mozem Vas ubezpecit, ze jazdenie v CR a SR je rovnake, vsade su rovnake "prasata". Ten bodovy system uz vela vodicov extra netankuje, to evidetne spomalenie uz vodicov po prvej "euforii" preslo z dovodu, ze dopravaci su nejako podobne ako u nas "neviditelny". Cerpam z osobnych skusnosti Brno Praha a Brno smer Olomouc, plus okolie tychto miest
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 03. Sep 2006 18:55

Koksolam napísal:No mozem Vas ubezpecit, ze jazdenie v CR a SR je rovnake, vsade su rovnake "prasata". Ten bodovy system uz vela vodicov extra netankuje, to evidetne spomalenie uz vodicov po prvej "euforii" preslo z dovodu, ze dopravaci su nejako podobne ako u nas "neviditelny". Cerpam z osobnych skusnosti Brno Praha a Brno smer Olomouc, plus okolie tychto miest


Tých, čo to "netankuje", tí dojazdili, čítal som štatistické údaje.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mcmillan » 03. Sep 2006 18:58

Koksolam napísal:
Dy napísal:
mcmillan napísal:Mám pocit, že v SR sa jazdí o niečo agresívnejšie než v ČR. Ked bola v SR v obci 50ka a dlabal som na to a šiel 60kou, v niektorých obciach ma pravidelne mnohý predbiehali. Dnes je 60ka, dodržujem a stále ma predbiehajú...


Treba zintenzívniť cestovanie po ČR a uvidíš, že to tak nie je. V SR sú najhorší tzv. sviatoční šoféri, ďalej mladí ľudia bez potrebných skúseností s istou dávkou arogantnosti. S týmto sa nerobí nič. To ostatné majú aj v iných krajinách sveta.

V ČR počet dopravných nehôd klesol už o 1/3, mnohí dojazdili.


No mozem Vas ubezpecit, ze jazdenie v CR a SR je rovnake, vsade su rovnake "prasata". Ten bodovy system uz vela vodicov extra netankuje, to evidetne spomalenie uz vodicov po prvej "euforii" preslo z dovodu, ze dopravaci su nejako podobne ako u nas "neviditelny". Cerpam z osobnych skusnosti Brno Praha a Brno smer Olomouc, plus okolie tychto miest


ok, asi som mal len taky pocit; dobre že ste mi to vyvrátili aby som nezavádzal verejnosť. Je fakt že tolko toho nenajazdím aby som to mohol "štatisticky doložiť" :)
A Whiter Shade of Pale: ... but the crowd called out for more...
Obrázok používateľa
mcmillan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 638
Obrázky: 150
Založený: 29. Aug 2006 13:37
Bydlisko: CR

Odoslaťod Koksolam » 03. Sep 2006 19:01

Dy napísal:
Koksolam napísal:No mozem Vas ubezpecit, ze jazdenie v CR a SR je rovnake, vsade su rovnake "prasata". Ten bodovy system uz vela vodicov extra netankuje, to evidetne spomalenie uz vodicov po prvej "euforii" preslo z dovodu, ze dopravaci su nejako podobne ako u nas "neviditelny". Cerpam z osobnych skusnosti Brno Praha a Brno smer Olomouc, plus okolie tychto miest


Tých, čo to "netankuje", tí dojazdili, čítal som štatistické údaje.


Urcite ich to netankuje, ale ja som myslel tych "radovejsich" vodicov. Naozaj mam pocit, ze sa jazdi ako predtym, to je len moj nestatisticky subjektivny nazor. 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod fh » 03. Sep 2006 19:05

Koksolam napísal:
Dy napísal:
mcmillan napísal:Mám pocit, že v SR sa jazdí o niečo agresívnejšie než v ČR. Ked bola v SR v obci 50ka a dlabal som na to a šiel 60kou, v niektorých obciach ma pravidelne mnohý predbiehali. Dnes je 60ka, dodržujem a stále ma predbiehajú...


Treba zintenzívniť cestovanie po ČR a uvidíš, že to tak nie je. V SR sú najhorší tzv. sviatoční šoféri, ďalej mladí ľudia bez potrebných skúseností s istou dávkou arogantnosti. S týmto sa nerobí nič. To ostatné majú aj v iných krajinách sveta.

V ČR počet dopravných nehôd klesol už o 1/3, mnohí dojazdili.


No mozem Vas ubezpecit, ze jazdenie v CR a SR je rovnake, vsade su rovnake "prasata". Ten bodovy system uz vela vodicov extra netankuje, to evidetne spomalenie uz vodicov po prvej "euforii" preslo z dovodu, ze dopravaci su nejako podobne ako u nas "neviditelny". Cerpam z osobnych skusnosti Brno Praha a Brno smer Olomouc, plus okolie tychto miest


No ja mám dlhoročnú skúsenosť, že na Slovensku sa jazdí agresívnejšie. Vyplýva aj z väčšieho temperamentu Slovákov.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Koksolam » 03. Sep 2006 19:08

Pozorovatel napísal:
Koksolam napísal:
Dy napísal:
mcmillan napísal:Mám pocit, že v SR sa jazdí o niečo agresívnejšie než v ČR. Ked bola v SR v obci 50ka a dlabal som na to a šiel 60kou, v niektorých obciach ma pravidelne mnohý predbiehali. Dnes je 60ka, dodržujem a stále ma predbiehajú...


Treba zintenzívniť cestovanie po ČR a uvidíš, že to tak nie je. V SR sú najhorší tzv. sviatoční šoféri, ďalej mladí ľudia bez potrebných skúseností s istou dávkou arogantnosti. S týmto sa nerobí nič. To ostatné majú aj v iných krajinách sveta.

V ČR počet dopravných nehôd klesol už o 1/3, mnohí dojazdili.


No mozem Vas ubezpecit, ze jazdenie v CR a SR je rovnake, vsade su rovnake "prasata". Ten bodovy system uz vela vodicov extra netankuje, to evidetne spomalenie uz vodicov po prvej "euforii" preslo z dovodu, ze dopravaci su nejako podobne ako u nas "neviditelny". Cerpam z osobnych skusnosti Brno Praha a Brno smer Olomouc, plus okolie tychto miest


No ja mám dlhoročnú skúsenosť, že na Slovensku sa jazdí agresívnejšie. Vyplýva aj z väčšieho temperamentu Slovákov.


No ja jazdim vacsinou dialnicou, ak by bola aj na SK tak ako v CR, uvideli by sme totalnu paralelu... som totalne OT, davam si stop 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod mcmillan » 03. Sep 2006 19:10

Pozorovatel napísal:

No ja mám dlhoročnú skúsenosť, že na Slovensku sa jazdí agresívnejšie. Vyplýva aj z väčšieho temperamentu Slovákov.


Presne to som si myslel keď som si ešte pred chvílou myslel, že v SR sa jazdí agresívnějšie než v ČR. Ako v hokeji: výborný útok a niekedy sa zabúda na obranu :)
A Whiter Shade of Pale: ... but the crowd called out for more...
Obrázok používateľa
mcmillan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 638
Obrázky: 150
Založený: 29. Aug 2006 13:37
Bydlisko: CR

Odoslaťod mcmillan » 03. Sep 2006 20:10

Koksolam napísal: No mozem Vas ubezpecit, ze jazdenie v CR a SR je rovnake... Cerpam z osobnych skusnosti Brno Praha a Brno smer Olomouc, plus okolie tychto miest


Brno - Praha je kapitola sama o sebe, tam má človek niekedy pocit, teraz nadsadím, že z Brna do Prahy by sa mala postaviť dialnica.
A Whiter Shade of Pale: ... but the crowd called out for more...
Obrázok používateľa
mcmillan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 638
Obrázky: 150
Založený: 29. Aug 2006 13:37
Bydlisko: CR

Odoslaťod Dialniciar » 03. Sep 2006 21:28

Treba si začať zvykať na to, že cesty nie sú prázdne. Naopak budú čím ďalej tým plnšie, aj policajtov, aj sa sprísnia zákony, aby bolo napriek rastu motorizácie menej nehôd - kde zomierajú ľudia alebo sa z nich stávajú mrzáci. :cry:

Praha-Brno, to je spojenie 2 najväčších metropol ČR, 20% obyvateľov SR, tá diaľnica sa pomaly rozširuje a pomaly sa tiež stavia severná vetva pre spojenie Praha-Ostrava a bude tam napojenie aj na Brno.

Dnes, napríklad v USA sa postaví diaľnica 6+6 pruhov, spojí priamo obrovské metropoly, niekde sa aj rozšíri počet pruhov na 12+12 vo viacerých paralelných diaľniciach, ale tu sú aj intenzity od 200 do 250 tis. áut za 24 hodín - tiež sú to plné diaľnice, "nedajbože", keď sa stane nehoda, ... a stávajú sa a to je tam polícia naozaj razantná, ale je tam disciplína na cestách. To v SR nie je.

Tu je niečo k "poriadku": http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=997 a tu niečo k intenzitám: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=509 , http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=646 , http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=365 , http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=369 a to je krajina plná diaľnic a rýchlych áut. :lol:

Alebo skúste Kanadu, Toronto (počet obyvateľov väčší ako celá SR):

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=627
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=527
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=1056 - aj hrdzavé zvodidlá
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=628
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=996 - toto milujem, krásny pohľad z auta
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Miro » 03. Sep 2006 22:34

Aj u nás sa takýto pohľad nájde, niekde pod Tatrami 8)
ale je to tá správna cesta pre nás? Zabetónovať krajinu diaľnicami a zabudnúť, čo je to hromadná doprava?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod Dialniciar » 03. Sep 2006 23:01

Miro napísal:Aj u nás sa takýto pohľad nájde, niekde pod Tatrami 8)
ale je to tá správna cesta pre nás? Zabetónovať krajinu diaľnicami a zabudnúť, čo je to hromadná doprava?


Nemyslím si, že práve Kanada by bola celá zabetónovaná a čo sa týka USA, tak túto krajinu "moc nemusím". :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod wazari » 03. Sep 2006 23:33

Dy napísal:
Nemyslím si, že práve Kanada by bola celá zabetónovaná a čo sa týka USA, tak túto krajinu "moc nemusím". :lol:


tusim Kanada je rozlohovo druhy najvacsi stat na svete, moc obyvatelov nepobrala a asi ani velky tranzit nema (iba ak na aljasku) - cize zabetonovanie je nehrozi

aj USA maju vcelku malo obyvatelov na tu rozlohu - aj ked ludia tam asi najazdia najviac na svete
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Dialniciar » 03. Sep 2006 23:39

Upozornenie moderátora:

Dosť nám to tu odbieha od pôvodného zámeru, od informovania toho, kde zákerne číhajú naše zelené žabky na motoristov v SR, držme sa toho prosím všetci a informácie že ako sa jazdí, ako sa jazdí v ČR/USA/Kanade ... to sem naozaj nepatrí.

Sám som tieto diskusie čiastočne podporil, ale je čas skončiť. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 05. Sep 2006 10:16

Ján Packa: Sociálne pokuty sú férové. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4685

Bude sa platiť podľa príjmov/majetku.

Prezident na patrónke "sfúkol" policajtov. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4687

Nový policajný šéf Ján Packa sa poriadne nazlostil! Rovno na križovatke, na bratislavskej Patrónke, totiž zistil, že jeho príkaz na zlepšenie plynulosti a bezpečnosti jedného z najkritickejších dopravných miest podriadení neplnia! Po tom, ako Packa na križovatke narobil "vietor", prejazd kamiónov kritickým miestom okamžite zrýchlila dvojica regulovčíkov.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 08. Sep 2006 18:56

Packa odvolal šéfa dopravnej polície pre neschopnosť. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4724

A toto ja považujem za veľmi správny krok, nielen pokuty vyberať, ale aj dopravu riadiť. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 14. Sep 2006 13:44

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4826

No toto je úžasné, super, super. :P :P :P

Super článok.
Super komentár.
Super policajt.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 15. Sep 2006 18:35

Jastraba vystrieda Anjel, pokuty budú len za vážne priestupky. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4827

Policajti tiež plánujú kúpiť šesť vozidiel so špičkovými parametrami, pred ktorými sa budú báť vodiči na diaľniciach utekať. Passaty, ktoré v súčasnosti polícia na diaľniciach používa, už totiž majú najazdených 300-tis. kilometrov a najrýchlejším pirátom ciest už nestačia.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 18. Sep 2006 09:32

Za vcerajsok maju dve male pochvaly:
Krizovatka v Ladomerskej Vieske a v Nitre - prejazdna prakticky bez zdrzania (max 2 min)

Kazdych par km bola motorizovana hliadka.
Otazne je preco neodstavili dva kombajny medzi ZnH a Zarnovicou, ktore sposobili
asi 20 minut zdrzanie ( v mojom priapade).
Cas cca 17 hodina, husta premavka v oboch smeroch.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 19. Sep 2006 20:24

B; napísal:Za vcerajsok maju dve male pochvaly:
Krizovatka v Ladomerskej Vieske a v Nitre - prejazdna prakticky bez zdrzania (max 2 min)

Kazdych par km bola motorizovana hliadka.
Otazne je preco neodstavili dva kombajny medzi ZnH a Zarnovicou, ktore sposobili
asi 20 minut zdrzanie ( v mojom priapade).
Cas cca 17 hodina, husta premavka v oboch smeroch.


No je to oveľa lepšie ako nič neriešiace bezpečnostné akcie Jastrab, ktoré tak nanajvýš pomáhali napĺňať rozpočet.

Takto je ten policajt priamo v akcii, riadi dopravu pružnejšie ako križovatka alebo ju dopĺňa a zároveň je aj autoritou, ktorú poslúchne naozaj každý. Zaujímavé, že to predtým nefungovalo. :idea:

A tie kombajny - ja čo poznám z vyspelého sveta, tak sa presúvajú len po menej významných cestách a ak chcú ísť po hlavných trasách, tak iba na korbe nejakého špeciálneho dlhého nákladného auta. Jasné, nie je to lacné, takýto prevoz - ale ako sa to vezme, je to rýchlejšie, šetrí to samotný kombajn a vo vyspelých krajinách sa prihliada hlavne na tieto fakty a jednoducho ten farmár na to financie nájde, respektíve nepotrebuje cudzie kombajny alebo je partia súkromných kombajnistov, ktorí za celú sezónu stihnú zožať 2-3 veľké farmy s pomocou cca. 5-6 kombajnov. A títo majú svoje nákladné autá, takže no problem. Naposledy som kombajn na nákladnom aute videl na hlavnej (a poriadne rozbitej na niektorých úsekoch :x ) ceste v Maďarsku (SR-H-HR). A to nákladné auto išlo v noci 90 km/h a bez problémov sa dalo predbehnúť na rozdiel od kombajna samotného.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.