Dopravná polícia na slovenskej cestnej sieti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 25. Sep 2006 20:32

Ďalší pozitívny krok k zlepšeniu dopravy. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5008

Link Update by B;
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 10. Okt 2006 21:04

V piatok a v nedeľu dopravná polícia riadi aj premávku v meste Nitra. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5240

Cez centrálnu križovatku prechádza denne takmer 50 tis. áut.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Milos » 12. Okt 2006 18:56

Rezort vnútra by mal na pokutách zarobiť 578 miliónov :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5271
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod fh » 12. Okt 2006 19:11

No tak sa môžeme rozlúčiť s tým, že policajti budú niektoré priestupky riešiť dohovorom.Bude sa plniť plán a tak žiadne cavyky. :roll:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Koksolam » 24. Okt 2006 10:37

Rozmyslal som kam zaradit prispevok, no skor myslienku, ci sa u nas neplanuje zacat monotvat nad semafory casomiera s poctom sekund do zelenej a potom s poctom sekund do cervenej? Dnes som na to nadabil na novinkach.cz, videl som to v Bulharsku, kde vo Varne to maju vsade, vraj to je aj v Kaliningrade. :shock:
Myslim si ze je to dost velky prostriedok k zvyseniu pasivnej bezpecnosti na svetelnych krizovatkach , nehrozia prejazdy last minute a naopak nehorzi ani to povestne trubenie na ospalejsich vodicov. :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Lermik » 24. Okt 2006 11:52

Koksolam napísal:Rozmyslal som kam zaradit prispevok, no skor myslienku, ci sa u nas neplanuje zacat monotvat nad semafory casomiera s poctom sekund do zelenej a potom s poctom sekund do cervenej? Dnes som na to nadabil na novinkach.cz, videl som to v Bulharsku, kde vo Varne to maju vsade, vraj to je aj v Kaliningrade. :shock:
Myslim si ze je to dost velky prostriedok k zvyseniu pasivnej bezpecnosti na svetelnych krizovatkach , nehrozia prejazdy last minute a naopak nehorzi ani to povestne trubenie na ospalejsich vodicov. :wink:


Viděno v Kodani i ve směru pro chodce ne jenom pro auta. Ale měli to jen na velmi vytížených křižovatkách a v místech, kde se velké pěší zóny křížily s rušnými silnicemi.
Lermik
diskutujúci
 
Príspevky: 172
Obrázky: 2
Založený: 23. Sep 2005 18:50
Bydlisko: Praha

Odoslaťod mapman » 24. Okt 2006 12:09

Já si veľmi pochvalujem aj rakúský systém blikajúcej zelenej ešte kým padne oranžová, to nie je tak technologicky náročné a pritom tiež učinnejšie...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod aquila » 24. Okt 2006 12:35

tie casovace su v amerike (hlavne na prechodoch pre chodcov) velmi ale velmi bezne. je to inak aj dobry napad..

taktiez rakusky system blikajucej zelenej je dobry. to je vlastne ich oranzova. na oranzovu sa uz neoplati ist.

zaviedli to kvoli mensiemu poctu zrazok na krizovatkach. aj ked v reichu jazdia soferi podstatne ale podstatne ohladlplnejsie a zodpovednejsie ako v nasich zemepisnych sirkach a dlzkach.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Pacho » 24. Okt 2006 13:17

........ aj ked v reichu jazdia soferi podstatne ale podstatne ohladlplnejsie a zodpovednejsie ako v nasich zemepisnych sirkach a dlzkach.


Suhlas co sa tyka ohladplnosti v raichu, no na druhej strane si nemozem zvyknutn a ich stil jazdy na dialnici. (Prehnane povedane, tam zasa jazdia ako z retaze utrhnuti :D ) Na hitlerovych (tym myslim stare dialnice) je uplne bezne vychydzanie na dialnicu cez stopky bez navadzacieho pruhu, zvodidla z oboch stran bez odstavneho pruhu!!! a este tie vyjazdy s pravouhlym odbocenim je tiez dost o drzku, aspon premna :evil:[/quote]
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod Milos » 24. Okt 2006 14:13

Koksolam napísal:Rozmyslal som kam zaradit prispevok, no skor myslienku, ci sa u nas neplanuje zacat monotvat nad semafory casomiera s poctom sekund do zelenej a potom s poctom sekund do cervenej? Dnes som na to nadabil na novinkach.cz, videl som to v Bulharsku, kde vo Varne to maju vsade, vraj to je aj v Kaliningrade. :shock:
Myslim si ze je to dost velky prostriedok k zvyseniu pasivnej bezpecnosti na svetelnych krizovatkach , nehrozia prejazdy last minute a naopak nehorzi ani to povestne trubenie na ospalejsich vodicov. :wink:


Pred pár rokmi niečo trochu iné (ale účelom podobné) fungovalo v BB na nábreží (1/66). Niekoľko sto metrov pred križovatkou to ukazovalo rýchlosť, akou by mal vodič ísť, aby prišiel na križovatku, keď bude ešte alebo naopak už želená (samozrejme len po maximálnu povolenú rýchlosť 60 km/h :wink: ). Pár rokov to fungovalo a potom to nejak zakapalo.. Mám taký pocit, ze tam tie "semafóry", aj keď už nefunkčné, ešte stále aj sú... Samozrejme, keď už vodič stál na križovatke, už mu to bolo na dve veci :D , tam sa už nedozvedel nič
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Lermik » 24. Okt 2006 14:20

Milos napísal:
Koksolam napísal:Rozmyslal som kam zaradit prispevok, no skor myslienku, ci sa u nas neplanuje zacat monotvat nad semafory casomiera s poctom sekund do zelenej a potom s poctom sekund do cervenej? Dnes som na to nadabil na novinkach.cz, videl som to v Bulharsku, kde vo Varne to maju vsade, vraj to je aj v Kaliningrade. :shock:
Myslim si ze je to dost velky prostriedok k zvyseniu pasivnej bezpecnosti na svetelnych krizovatkach , nehrozia prejazdy last minute a naopak nehorzi ani to povestne trubenie na ospalejsich vodicov. :wink:


Pred pár rokmi niečo trochu iné (ale účelom podobné) fungovalo v BB na nábreží (1/66). Niekoľko sto metrov pred križovatkou to ukazovalo rýchlosť, akou by mal vodič ísť, aby prišiel na križovatku, keď bude ešte alebo naopak už želená (samozrejme len po maximálnu povolenú rýchlosť 60 km/h :wink: ). Pár rokov to fungovalo a potom to nejak zakapalo.. Mám taký pocit, ze tam tie "semafóry", aj keď už nefunkčné, ešte stále aj sú... Samozrejme, keď už vodič stál na križovatke, už mu to bolo na dve veci :D , tam sa už nedozvedel nič


Tyto jsou stále na desítkách míst v Praze, ale většinou už nejsou funkční. Po snížení rychlosti na 50 km/h je je viděl v provozu pouze na Evropské ul. k Letišti. Další se vyskytují v ul. Úvalské, Černokostelecké, ale nejsou funkční
Lermik
diskutujúci
 
Príspevky: 172
Obrázky: 2
Založený: 23. Sep 2005 18:50
Bydlisko: Praha

Odoslaťod Koksolam » 29. Okt 2006 11:43

Mam dotaz, ako je to s vyuzivanim antiradarov u nas, v Ceskej republike je v tom trosku legislativny chaos, vid. http://auto.idnes.cz/s-antiradary-se-da ... tomoto_fdv
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod carlos » 29. Okt 2006 12:26

Koksolam napísal:Mam dotaz, ako je to s vyuzivanim antiradarov u nas, v Ceskej republike je v tom trosku legislativny chaos, vid. http://auto.idnes.cz/s-antiradary-se-da ... tomoto_fdv

pouzivanie "antiradarov" na slovensku nie je zakazane :idea:

http://www.antiradar.sk/legal.htm
“Používanie detektorov policajných radarov nie je síce v SR právnymi predpismi zakázané, ale ich používanie môže zapríčiniť vážne dopravné nehody na základe signalizácie antiradaru a vedie k vedomému porušovaniu pravidiel cestnej premávky.”

Doslovný citát z listu
Podpísaný riaditeľ oddelenia VTR
Prezídium policajného zboru
Obrázok
Obrázok používateľa
carlos
diskutujúci
 
Príspevky: 66
Obrázky: 2
Založený: 27. Aug 2005 21:35
Bydlisko: Žilina - Sillein - Zsolna - Żylina - Solna

Blikajúca zelená

Odoslaťod tomas1 » 06. Nov 2006 10:17

aquila napísal:taktiez rakusky system blikajucej zelenej je dobry.

Tento systém by sa mal na Slovensku zaviesť. Veď okrem iných dôvodov - na rozdiel od väčšiny krajín máme v mestách 60ku. :idea:

To je jeden z príkladov ako sa na Slovensku neuplatňujú dobré nápady. V Trnave takto fungujú križovatky pri stanici.
Obrázok používateľa
tomas1
diskutujúci
 
Príspevky: 152
Založený: 10. Aug 2006 10:52

Re: Blikajúca zelená

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2006 12:46

tomas1 napísal:
aquila napísal:taktiez rakusky system blikajucej zelenej je dobry.

Tento systém by sa mal na Slovensku zaviesť. Veď okrem iných dôvodov - na rozdiel od väčšiny krajín máme v mestách 60ku. :idea:

To je jeden z príkladov ako sa na Slovensku neuplatňujú dobré nápady. V Trnave takto fungujú križovatky pri stanici.


Nie väčšina krajín, ale sme posledná krajina EÚ, kde je povolená max. 60 km/h v obci. :o
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 15. Nov 2006 13:33

neviem aky je aktualny stav, ale Litva a Polsko mali tiez dlho 60.
Ako je to dnes?
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2006 13:36

B; napísal:neviem aky je aktualny stav, ale Litva a Polsko mali tiez dlho 60.
Ako je to dnes?


Tak toto bolo v správach a už dosť dlho sa to hovorí v médiách. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 15. Nov 2006 13:46

Taky bych si dal to medium. :P
Ja som to nezachytil :oops:

Ale vzdy je moznost upravit to lokalne znackami z 60 na 50 alebo aj naopak :idea:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2006 13:47

B; napísal:Taky bych si dal to medium. :P
Ja som to nezachytil :oops:

Ale vzdy je moznost upravit to lokalne znackami z 60 na 50 alebo aj naopak :idea:


V mnohých obciach v SR je 80 km/h. :shock: A v mnohých aj 40 km/h. :o
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Blikajúca zelená

Odoslaťod Koksolam » 15. Nov 2006 14:05

Dy napísal:Nie väčšina krajín, ale sme posledná krajina EÚ, kde je povolená max. 60 km/h v obci. :o


No vzhladom na absenciu suvislej dialnicnej infrastruktury, rychlostnych ciest a solidnych vlakovych spojeni v realnom case je ta 60 km/hod pozehnanim, viem, ze nebudes suhlasit s tym , ze je to nebezpecne pre ludi, uznavam, ale dat 50 km/hod...nech sa pocka aspon na kompelt BA KE a potom nebudem proti.
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Re: Blikajúca zelená

Odoslaťod Dialniciar » 16. Nov 2006 10:25

Koksolam napísal:
Dy napísal:Nie väčšina krajín, ale sme posledná krajina EÚ, kde je povolená max. 60 km/h v obci. :o


No vzhladom na absenciu suvislej dialnicnej infrastruktury, rychlostnych ciest a solidnych vlakovych spojeni v realnom case je ta 60 km/hod pozehnanim, viem, ze nebudes suhlasit s tym , ze je to nebezpecne pre ludi, uznavam, ale dat 50 km/hod...nech sa pocka aspon na kompelt BA KE a potom nebudem proti.


Naopak, ja nič proti 60 km/h v obci nemám a lokálne to treba upraviť. Vyhovuje mi to tak ako to je. Bezpečnosť cestnej premávky je aj o inom ako rozdiel v 10 km/h hore či dole. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Dec 2006 12:27

Videli ste reálne v poslednej dobe na ceste radar :?:

Lebo ja už dosť dlho nie, ani som v rádii nepočul okrem BA a niektorých diaľničných úsekov.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 04. Dec 2006 12:43

Dialniciar napísal:Videli ste reálne v poslednej dobe na ceste radar :?:

Lebo ja už dosť dlho nie, ani som v rádii nepočul okrem BA a niektorých diaľničných úsekov.


No ja som neplatil este niekdy pokutu za rychlost a to jazdim podla kamosov citujem "ako prasa". Asi Packa posunul dopravakov tam kde naozaj treba 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 04. Dec 2006 13:28

Koksolam napísal:
Dialniciar napísal:Videli ste reálne v poslednej dobe na ceste radar :?:

Lebo ja už dosť dlho nie, ani som v rádii nepočul okrem BA a niektorých diaľničných úsekov.


No ja som neplatil este niekdy pokutu za rychlost a to jazdim podla kamosov citujem "ako prasa". Asi Packa posunul dopravakov tam kde naozaj treba 8)


Súhlasím s tým, že dopravná polícia naozaj aktívne riadi dopravu na kritických miestach, akými sú najvyťaženejšie križovatky v rámci celého Slovenska, aj keď v mnohých regiónoch sú to len niektoré dni a sviatky.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Dec 2006 13:34

Na diaľničných pirátov budú striehnuť nové autá Audi s radarmi. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5584
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.