Bratislava - severná tangenta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod Andrej » 18. Nov 2014 20:01

Zial. Aj novy primator chce investovat skor do pozmeneneho projektu Filialky ako do cestnej dopravy.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Cestný tunel Karpaty v Bratislave

Odoslaťod fh » 15. Jan 2019 10:02

Je potrebný cestný tunel Karpaty v Bratislave ktorý prepojí Bajkalskú, Jarošovu na Brniansku ?
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Cestný tunel Karpaty v Bratislave

Odoslaťod Yoggy52 » 15. Jan 2019 10:16

Nie je tunel Karpaty uz na d4?

//napadlo ma ze je to predsa severna tangenta :D

Cize nazov temy by sa mohol zmenit na severnu tangentu...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Cestný tunel Karpaty v Bratislave

Odoslaťod fh » 15. Jan 2019 10:30

Je to severná tangenta, v názve témy som napísal cestný tunel, teda nie diaľničný D4, ale máš pravdu severná tangenta je zrozumiteľnejšia, len to neviem zmeniť.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod aquila » 15. Jan 2019 14:25

temu tu uz mame skoro 14 rokov :) tak som to zlucil, to ze tento usek ako aj ostatne tangenty, najma vo vychodnej casti mesta, myslim, ze nie je ani dovod debatovat. tam je velka skoda, ze sa to urobilo povodne pred rokom 2010. teraz to bude len horsie a narocnejsie, kvoli postupnemu zastavaniu celeho Podhorskeho pasu.

mimochodom, este dalsi cestny tunel pod karpatami je planovany v pokracovani Bojnickej a ma vyustit v lamaci na kruhaci pri D2
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod fh » 15. Jan 2019 16:32

A hlasovanie zmizlo
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod Yoggy52 » 15. Jan 2019 17:42

Myslim, ze hlasovanie nie je potrebne, ked je to fakt potrebne. :D

Ja mam pocit, ze do roku 2006 sa este ako tak v Bratislave stavalo a nasledne nic. Ja len ci to nebude nahodou tym, ze bol a je pri moci smer :lol:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod fh » 16. Jan 2019 07:57

Hlasovanie ukazuje názorne že ho aj hlasujúci členovia fóra za potrebný považujú, lebo môže to tu niekto zavaliť príspevkami o tom že nie aj keď pozná Bratislavu z Google maps, hlasovanie ukáže niečo iné. To máš podobné ako keď drvivá väčšina si v hlasovaní nepraje jedného moderátora a admin mu drží chrbát. Hlasovanie názorne ukazuje čo si o tom myslia ostatní :)
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod pohodak » 16. Jan 2019 08:49

to hlasovanie je ozaj zbytocne, to ze severnu tangentu treba ako sol vie kazdy jeden co niekedy po tej bratislave aj jazdil...ze sa tu najde zopar ludi, ktori tvrdia ze bratislave tangenty nechybaju dokazuje jedine to, ze po tej bratislave jazdia akurat s kurzorom na google maps :)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod Maxx787 » 16. Jan 2019 09:04

Problem Bratislavy je najme v tom, ze severna tangenta akokolvek by sa stavala ci uz ako obycajna cesta alebo ako D4 musela by riesit juzny vybežok Malych Karpat. Tie cely projekt vyrazne predrazuju. BA ju potrebuje problem je vyriesit to tak aby mala co najvacsi zmysel pri prijatelnych nakladoch.
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod pohodak » 16. Jan 2019 09:51

severna tangenta je predlzenie bajkalskej/jarosovej na prazsku a D4 je D4, nespletajme tu zas piate cez deviate...rozdiel je, ze tunel karpaty na D4 bude mat cez 9km a na severnej tangente je cestny tunel co ma okolo 1200m a hlavne tunel karpaty bude mat tak tretinovu intenzitu oproti ST, kedze po dostavbe D4 to bude iba skratka pre tranzit a ludi co prichadzaju k BA od severu a idu smer CZ po D2 resp. do oblasti zapadnej periferie BA...cize tunel karpaty ma cas tak 15 rokov, kdezto ST mala uz 10 rokov stat (samozrejme sa bavime iba o casti jarosova-prazska, ta planovana prelozka II/502 k zeleznici mi pride ako riadne zbytocna somarina) lenze tu sa uz ozaj nic nefinancuje bez EU :roll:

aquila napísal: tam je velka skoda, ze sa to urobilo povodne pred rokom 2010. teraz to bude len horsie a narocnejsie, kvoli postupnemu zastavaniu celeho Podhorskeho pasu.


jestli se nepletu tak I a II etapa je stale v pohode postavitelna, problem dost pravdepodobne bude s III etapou ale ako pisem hore, ta ak sa nepostavi vobec, nic sa nestane
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod Vlados » 16. Jan 2019 10:34

pohodak napísal:planovana prelozka II/502 k zeleznici mi pride ako riadne zbytocna somarina

preložka je potrebná. po postavení R7 bude na tom Račianska radiála suverénne najhoršie.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod aquila » 16. Jan 2019 11:05

minimalne ako rezerva na MUK pri pionierskej by malal byt rovno postavena, aj kvoli dost velkemu rozsahu podhorskeho pasu.

inak cim neskor sa bude stavat, tym horsie riesenie vyjde aj na jarosovej. napriklad tento navrh uz kvoli Fenix projektu od kmotrika nebude podla mna realizovatelny

3156
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod Vlados » 16. Jan 2019 11:12

tak (na výkresoch) pôjdeme pod zem :)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod fh » 16. Jan 2019 11:53

Hlavné mesto vydalo záväzné stanovisko k Fenix Parku ešte v júli 2017. Magistrát v rozhodnutí konštatoval, že zámer nie je v rozpore s územným plánom.
Fenix Park už má súhlas mesta aj úradov, mestská časť projekt odmieta.

https://reality.etrend.sk/byvanie/fenix ... mieta.html

Takže asi toľko k rozhodovacím procesom na území mesta. Zase sa vyšlo v ústrety developerovi, ešte že Nerovnal odtiaľ mazal preč, dal to ale nie v prospech mesta.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod pohodak » 16. Jan 2019 12:18

Vlados napísal:
pohodak napísal:planovana prelozka II/502 k zeleznici mi pride ako riadne zbytocna somarina

preložka je potrebná. po postavení R7 bude na tom Račianska radiála suverénne najhoršie.


vysvetli mi ako R7 (na juhovychode BA) ovplyvni raciansku radialu na severe BA? na bajkalskej, kde R7 vyusti, az po krizovatku s racianskou su 2 zasadne stuple (krizovatka s vajnorskou a krizovatka jarosova/kukucinova) cize ozaj nevidim dovod preco by sa malo nieco na racianskej zhorsit...racianska sa da vyriesit miesto extremne drahej prelozky II/502 (pozemky) prave vystavbou MUK so severnou tangentou pri zvaracaku + vyriesenim dvoch dalsich stuplov (pekna cesta a ZST vinohrady), nebodaj aj s poriesenim tych hlupych elektrickovych ostrovcekov, co mi stale pride vyrazne lacnejsie ako tato prelozka a s rovnakym efektom

pokial ide o ten fenix - skoda toho, tato verzia MUK vyzera byt najlepsie riesenie co sa tam da este narvat, otazne je ci je tato verzia v uzemnom plane alebo nie...
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod devil » 16. Jan 2019 12:27

bajkalska a racianska sa nedaju ani porovnat bajkalska +/- plna cely den a racianska mimo spicky poloprazdna.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod Vlados » 16. Jan 2019 12:33

pohodak napísal:
Vlados napísal:
pohodak napísal:planovana prelozka II/502 k zeleznici mi pride ako riadne zbytocna somarina

preložka je potrebná. po postavení R7 bude na tom Račianska radiála suverénne najhoršie.

vysvetli mi ako R7 (na juhovychode BA) ovplyvni raciansku radialu na severe BA? na bajkalskej, kde R7 vyusti, az po krizovatku s racianskou su 2 zasadne stuple (krizovatka s vajnorskou a krizovatka jarosova/kukucinova) cize ozaj nevidim dovod preco by sa malo nieco na racianskej zhorsit...racianska sa da vyriesit miesto extremne drahej prelozky II/502 (pozemky) prave vystavbou MUK so severnou tangentou pri zvaracaku + vyriesenim dvoch dalsich stuplov (pekna cesta a ZST vinohrady), nebodaj aj s poriesenim tych hlupych elektrickovych ostrovcekov, co mi stale pride vyrazne lacnejsie ako tato prelozka a s rovnakym efektom

nepochopil si. aktuálne je na tom najhoršie Gagarinova-Popradská-Svornosti. druhá najhoršia je Račianska.
električkové ostrovčeky zrušíme a nahradíme ich zastávkou viedenského typu? :lol:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod pohodak » 16. Jan 2019 12:47

ok takto to dava zmysel, ale to stale neznamena ze treba riesit raciansku prave prelozkou II/502...ostrovceky nemusime burat, tie ktore zostali medzi vinohradmi a zvaracakom sa daju v pohode poriesit tak aby okolo nich isla cesta 2+2, co sa poriesit neda je ten dalej smerom k racianskemu mytu oproti policajtom, tam to vdaka po prdeli povolenej vystavbe zarubali uz navzdy, ale ak sa poriesi severna tangenta je to v principe aj jedno
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod aquila » 16. Jan 2019 14:10

ten ostrovcek pri policajtoch sa da praveze velmi lahko a lacno poriesit, presunutim priamo pred policajtov
pravze teraz je nezmyselne posunuty do uzkeho priestoru. je to v podstate posledny problematicky bod na racianskej.

II/502 a jej prelozku by bolo dobre mat, ale to az tak nehori. daleko viac ju nutne urobit aspon jednu velku tangentu vo vychdonej strane, alebo aspon malu na nobelovej.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod pohodak » 16. Jan 2019 14:16

posledny problematicky bod to teda nie je, ovela vacsi problem su ostrovceky pri palme a pri figare (odbocka na riazansku), ale tie sa daju poriesit ako som hore pisal takisto a doslova za 5 korun

hej ten 200-metrovy kusok cesty na nobelovej by pomohol dost, ale keby sa spojil s predlzenim tomasikovej tak je to luxus, v podstate iba tieto 3 nie velmi komplikovane a nakladne stavby (uprava racianskej, predlzenie tomasikovej a severna tangenta) by pomohli doprave v bratislave viac ako cela D4 :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod Vlados » 16. Jan 2019 14:30

to áno, len by sa na tom nenabalilo toľko ľudí ako na D4R7

k tej Nobelovej myslíte Odborársku?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod pohodak » 16. Jan 2019 14:46

ano, v planoch je predlzenie odborarskej na raciansku, v galerii su k tomu detaily
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod Vlados » 16. Jan 2019 14:54

len mi nesedeli názvy ulíc...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Bratislava - severná tangenta

Odoslaťod mb1000 » 16. Jan 2019 15:13

Doteraz sa vedenie mesta/mestskej casti balo nieco s tym spravit, som zvedavy ci nove vedenie bude mat gule vyriest spominane veci, predlzenie Tomasikovej alebo Odborarskej, Palma hrdlo, vychodnejsia tangenta alebo aj napr. semafor Vajnorska x Odborarska, ved ten sa slubuje uz od 90tych rokov.
mb1000
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 406
Obrázky: 283
Založený: 23. Feb 2010 11:59

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.