Maximálna povolená rýchlosť v obciach SR

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Aká MPR v obciach by podľa vás bola najlepšia na Slovensku?

50 km/h
35
55%
60 km/h
23
36%
menej ako 50 km/h
4
6%
viac ako 60 km/h
2
3%
 
Celkový počet hlasov : 64

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 13:33

Andrej napísal:
Tomas PO napísal:
Andrej napísal:Tomas, viem, ze si myslis, ze vodici budu na truc jazdit este nebezpecnejsie ako teraz a k nicomu ta 50-ka nepovedie. Ale ak sa to spravi s tym, ze sa zrusia mnohe 40-ky, zavedu sa mnohe 70-80-ky, bude viac kontrol rychlosti, ludia to nezoberu az tak zle. Zvysi sa bezpecnost, bude menej nehôd, verejnost bude presvedcena o tom, ze to bol dobry krok a postupne sa zvysi aj kultura jazdenia. Len to treba naozaj dobre pripravit ;)

Naprosty suhlas. Dobodky.

Hmm, ale preco potom nechces 50-ku v obciach? Vsak prave to som obhajoval. :wink:

Lebo stale sa tu hovori len o zavedeni 50-ky. S tym by ale musela prist rada dalsich opatreni, viac-menej Tebou navrhovanych.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Koksolam » 07. Aug 2007 13:33

H16-85 napísal:Ja by som zaviedol surovo bodový systém. Na vzor USA. V ČR to pomohlo v mestách. A pomôže časom aj mimo nich.

Len niektorí rýchlojazdci dojazdia. :P


Ehm, trosku zareagujem aj na to ze rad jazdim rychlo, uz ma s tym seriete , je platna 60 ka, je, jasne , vyvsetci jazdite uz 50 . Takze to je moj nazor k tomu, to ze neznesiem iny nazor, kde si si to precital? Uz som suhlasil aj s 50kou, takze tak, cize neviem , uz ma tato diskusia dost vytaca na moje pomery, Tomas PO a ja sme pirati, utekajte.
Vazim si Tvoje pripevky na fore, su vysoko hodnotovo stylizovane. Ale obcas treba aj citat reakcie, nie len ich prebehnut.
A k tomu bodovemu systemu, jazdim po CR hlavne a vies ze som nic podstatnejsie nevsimol? Ziadne ferovejsie jazdenie a ani nic podstatne. Nemusis somnou suhlasit, ale mam len iny nazor... a neboj, znesiem aj iny, len ja hovorim za seba. Akurat je viac buzeracie tam kde netreba, ale to proti comu bol hlavne zamerany vysledok neprinieslo. Ako je to v USA je jedno, to je uuplne ina krajina, ina doprava a iny sposob vyuzivania dopravy automobilom.
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 13:37

Koksolam napísal:
H16-85 napísal:Ja by som zaviedol surovo bodový systém. Na vzor USA. V ČR to pomohlo v mestách. A pomôže časom aj mimo nich.

Len niektorí rýchlojazdci dojazdia. :P


Ehm, trosku zareagujem aj na to ze rad jazdim rychlo, uz ma s tym seriete , je platna 60 ka, je, jasne , vyvsetci jazdite uz 50 . Takze to je moj nazor k tomu, to ze neznesiem iny nazor, kde si si to precital? Uz som suhlasil aj s 50kou, takze tak, cize neviem , uz ma tato diskusia dost vytaca na moje pomery, Tomas PO a ja sme pirati, utekajte.
Vazim si Tvoje pripevky na fore, su vysoko hodnotovo stylizovane. Ale obcas treba aj citat reakcie, nie len ich prebehnut.
A k tomu bodovemu systemu, jazdim po CR hlavne a vies ze som nic podstatnejsie nevsimol? Ziadne ferovejsie jazdenie a ani nic podstatne. Nemusis somnou suhlasit, ale mam len iny nazor... a neboj, znesiem aj iny, len ja hovorim za seba. Akurat je viac buzeracie tam kde netreba, ale to proti comu bol hlavne zamerany vysledok neprinieslo. Ako je to v USA je jedno, to je uuplne ina krajina, ina doprava a iny sposob vyuzivania dopravy automobilom.


- buzerácia ako to ty hovoríš je v Rakúsku, Nemecku, USA, ... len u nás nie. To ale nie je o buzerovaní, ale o kultúre jazdenia.
- ja osobne jazdím v obciach od 50 do 60 km/h, zastavím na prechode, pustím ľudí, mimo miest idem rýchlejšie, než 90 km/h
- v tejto téme nesúhlasíš s 50 km/h, až po silnom nátlaku, aj to skôr len pre to, aby si mal "pokoj"
- v ČR už má 30 tis. šoférov menej vodičák, ale chcelo by to vziať 60 tis., ja som zase všimol, že desiatky Čechov jazdia v Slovensku cez mestá 50 km/h, niektorí aj menej, mimo miest do 100 km/h - desiatky sú ich, čo sledujem na hlavných dobrých cestných ťahoch, idúci na alebo z dovolenky
- nie je to len v USA, to je omyl
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Koksolam » 07. Aug 2007 13:45

Nikde som nepovedal ze nebrzdim na prechodoch, ked je moznost, sam vies ze ked mas niekoho za zadkom tak nedupnes ani ty na brzdu aby si nenabral nielen chodca ale aj dalsie auto nenabralo teba. Takze aj ty rad jazdis rychlo, sam pises ze jazdis mimo obec viac ako 90. :wink:
Zasadny problem pri bodovom systeme je ten, ze policajti nie su tma kde treba a nedostatok policajtov c CR je znamy, ich funkciam fusuju aj mestky policajti, a to je uz ina kava. Zbytocne miesta hlavne, fakt buzeracia za kraviny, mam kopec znamych co ma 9 bodov a akosi nie su ani pirati a ani nic, len proste mali smolu na inteligentnych vyberacov na "strasne" dolezitych miestach :wink:
50 ka nech je, ale mne nevadi ani 60ka, byvam pri I/18 , neboj, chodcovia su uz zvyknuty, ze je tam auto, bohzuial beriem ze to nie je prijemne ale to nie je stav od minuleho tyzdna ale rokov.
Na zaver snad len ze nie som ani proti bodovemu systemu, ale najprv trosku urbit poriadky v radoch policie ( myslim dopravnej) a ak oni tvrdo na nas, aj im tvrdu kontrolu, inspekcie a tak.
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 13:48

Koksolam napísal:...sam vies ze ked mas niekoho za zadkom tak nedupnes ani ty na brzdu aby si nenabral nielen chodca ale aj dalsie auto nenabralo teba....

A toto je dalsia dolezita vec. Ze ja 50-ku dodrziavam budem, este neznamena, ze aj vacsina vodicov...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Koksolam » 07. Aug 2007 13:54

Tomas PO napísal:
Koksolam napísal:...sam vies ze ked mas niekoho za zadkom tak nedupnes ani ty na brzdu aby si nenabral nielen chodca ale aj dalsie auto nenabralo teba....

A toto je dalsia dolezita vec. Ze ja 50-ku dodrziavam budem, este neznamena, ze aj vacsina vodicov...


Ok, dajme tomu ze bude 50ka a bodovy system, dobre, suhlasim, ale ziadne "zazraky" by som od toho fakt necakal. Ale budiz, moze byt :wink:
Tomas PO , navrhujem aby sme tu v tejto sekcii spachali sepukku 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 13:55

Koksolam napísal:Nikde som nepovedal ze nebrzdim na prechodoch, ked je moznost, sam vies ze ked mas niekoho za zadkom tak nedupnes ani ty na brzdu aby si nenabral nielen chodca ale aj dalsie auto nenabralo teba. Takze aj ty rad jazdis rychlo, sam pises ze jazdis mimo obec viac ako 90. :wink:
Zasadny problem pri bodovom systeme je ten, ze policajti nie su tma kde treba a nedostatok policajtov c CR je znamy, ich funkciam fusuju aj mestky policajti, a to je uz ina kava. Zbytocne miesta hlavne, fakt buzeracia za kraviny, mam kopec znamych co ma 9 bodov a akosi nie su ani pirati a ani nic, len proste mali smolu na inteligentnych vyberacov na "strasne" dolezitych miestach :wink:
50 ka nech je, ale mne nevadi ani 60ka, byvam pri I/18 , neboj, chodcovia su uz zvyknuty, ze je tam auto, bohzuial beriem ze to nie je prijemne ale to nie je stav od minuleho tyzdna ale rokov.
Na zaver snad len ze nie som ani proti bodovemu systemu, ale najprv trosku urbit poriadky v radoch policie ( myslim dopravnej) a ak oni tvrdo na nas, aj im tvrdu kontrolu, inspekcie a tak.


- nesúhlasím, pretože ja nemám nikoho za zadkom, ja idem tak, že cez obce a mestá idem do 60 km/h, nebojím sa aj pomaly zastaviť a takých, čo sú na mne nalepení, je málo a keď aj sú, tak ich kráľovsky pustím 8)
- mimo obce jazdím rýchlejšie, ale je tu iná téma a ja na rozdiel od vás s Tomášom to nemám problém priznať :wink: a tým že hovoríš, že "aj ja", znamená, že aj ty - priznal si sa, ani nevieš ako
- samozrejme, treba aj doplniť stav dopr. polície, dnes chýba dopravákov na Slovensku cez 400

Takže suma sumárum:

TomasPO - 50 km/h až po dostavbe D/R/obchvatov
Koksolam - až po poriadkoch v radoch Dopr. pol.

Zaujímavé.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 14:00

H16-85 napísal:
Koksolam napísal:Nikde som nepovedal ze nebrzdim na prechodoch, ked je moznost, sam vies ze ked mas niekoho za zadkom tak nedupnes ani ty na brzdu aby si nenabral nielen chodca ale aj dalsie auto nenabralo teba. Takze aj ty rad jazdis rychlo, sam pises ze jazdis mimo obec viac ako 90. :wink:
Zasadny problem pri bodovom systeme je ten, ze policajti nie su tma kde treba a nedostatok policajtov c CR je znamy, ich funkciam fusuju aj mestky policajti, a to je uz ina kava. Zbytocne miesta hlavne, fakt buzeracia za kraviny, mam kopec znamych co ma 9 bodov a akosi nie su ani pirati a ani nic, len proste mali smolu na inteligentnych vyberacov na "strasne" dolezitych miestach :wink:
50 ka nech je, ale mne nevadi ani 60ka, byvam pri I/18 , neboj, chodcovia su uz zvyknuty, ze je tam auto, bohzuial beriem ze to nie je prijemne ale to nie je stav od minuleho tyzdna ale rokov.
Na zaver snad len ze nie som ani proti bodovemu systemu, ale najprv trosku urbit poriadky v radoch policie ( myslim dopravnej) a ak oni tvrdo na nas, aj im tvrdu kontrolu, inspekcie a tak.


- nesúhlasím, pretože ja nemám nikoho za zadkom, ja idem tak, že cez obce a mestá idem do 60 km/h, nebojím sa aj pomaly zastaviť a takých, čo sú na mne nalepení, je málo a keď aj sú, tak ich kráľovsky pustím 8)
- mimo obce jazdím rýchlejšie, ale je tu iná téma a ja na rozdiel od vás s Tomášom to nemám problém priznať :wink: a tým že hovoríš, že "aj ja", znamená, že aj ty - priznal si sa, ani nevieš ako
- samozrejme, treba aj doplniť stav dopr. polície, dnes chýba dopravákov na Slovensku cez 400

Takže suma sumárum:

TomasPO - 50 km/h až po dostavbe D/R/obchvatov
Koksolam - až po poriadkoch v radoch Dopr. pol.

Zaujímavé.

Nuz, o tej logike by sa s Tebou dalo... :P Ale nevadi, nebudeme predsa male deti. Ak by som to mal zhrnut, tak si myslim, ze obmedzenie na 50 km/h je len jedno partikularne riesenie, ktore problem nevyriesi. Podobne ako povedal Andrej, v sucinnosti s dalsimi navazujucimi opatreniami, by to ale pomohlo.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Koksolam » 07. Aug 2007 14:00

H16-85 napísal:Takže suma sumárum:

TomasPO - 50 km/h až po dostavbe D/R/obchvatov
Koksolam - až po poriadkoch v radoch Dopr. pol.

Zaujímavé.


to s D a R navrhujem aj ja ;-) (obchvaty su nerealne, keby vsetky peniaze sli do nich aj tak by to nestacilo )
A ano, mimo obce jazdi snad kazdy viac ako 90 , aj ja :D A vobciach dodrzujem 60, neboj. Takze neprosim ma odsudzovat za to ze som obhajca 60 a tym padom som pirat, to s tym nema nic spolocne a pirat rozhodne nie som 8)
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Čumil » 07. Aug 2007 14:15

Cital som, ze nasledky nehod pri 50km/h pre chodcov su vyrazne mensie, ako pri 60km/h. To mi uplne staci, nepotrebujem o tom viacej filozofovat.
Podla mna je znizenie rychlosti na 50 spravne. Rovnako tak je podla mna spravne zvysit rychlost na urcitych usekoch na 100 km/h, ale urcite by som to nezvysoval pausalne, lebo je prilis vela ciest v SR, ktore na to nemaju predpoklady. Napr. po starej ceste TT-Senec v pohode 110 mimo obce (mnohi tam jazdia ovela, ovela rychlejsie), siroka cesta, rozhlad dodaleka. Ale takych je malo u nas.
Podmienovat suhlas so znizenim rychlosti vybudovanim obchvatov - to je nieco, comu neviem porozumiet.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Koksolam » 07. Aug 2007 14:19

Čumil napísal:Cital som, ze nasledky nehod pri 50km/h pre chodcov su vyrazne mensie, ako pri 60km/h. To mi uplne staci, nepotrebujem o tom viacej filozofovat.
Podla mna je znizenie rychlosti na 50 spravne. Rovnako tak je podla mna spravne zvysit rychlost na urcitych usekoch na 100 km/h, ale urcite by som to nezvysoval pausalne, lebo je prilis vela ciest v SR, ktore na to nemaju predpoklady. Napr. po starej ceste TT-Senec v pohode 110 mimo obce (mnohi tam jazdia ovela, ovela rychlejsie), siroka cesta, rozhlad dodaleka. Ale takych je malo u nas.
Podmienovat suhlas so znizenim rychlosti vybudovanim obchvatov - to je nieco, comu neviem porozumiet.


A pri 40 km/hod je este nizsie a ked clovek nejazdi tak vobec . Ale neslo mi o to. Ide skor o to ze podmienovat znizenie rychlosti dobudovanim zakladnej cestnej infrastruktury nie je az tak nelogicke. Ak budes na vyber viac ako jednu paralelnu cestu ( myslim viac ako jednu cestu) tak suhlasit budes aj zo 40kou. A to je uz tiez dalsi posun v bezpecnosti. A tu ide, nie?
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 14:21

Koksolam napísal:A pri 40 km/hod je este nizsie a ked clovek nejazdi tak vobec .

Presne toto som chcel napisat. Treba pozerat dopredu dva kroky, nielen jeden.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 14:24

Čumil napísal:Cital som, ze nasledky nehod pri 50km/h pre chodcov su vyrazne mensie, ako pri 60km/h. To mi uplne staci, nepotrebujem o tom viacej filozofovat.
Podla mna je znizenie rychlosti na 50 spravne. Podmienovat suhlas so znizenim rychlosti vybudovanim obchvatov - to je nieco, comu neviem porozumiet.


Presne tak. Súhlas na 100%.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 14:24

Tomas PO napísal:
Koksolam napísal:A pri 40 km/hod je este nizsie a ked clovek nejazdi tak vobec .

Presne toto som chcel napisat. Treba pozerat dopredu dva kroky, nielen jeden.


Akurát, že my sme dnes 10 pozadu. :twisted:
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 14:26

H16-85 napísal:
Tomas PO napísal:
Koksolam napísal:A pri 40 km/hod je este nizsie a ked clovek nejazdi tak vobec .

Presne toto som chcel napisat. Treba pozerat dopredu dva kroky, nielen jeden.


Akurát, že my sme dnes 10 pozadu. :twisted:

Ak sa dobre pamatam, 50-ka tu uz raz bola. Ale nepamatam, si, ze by sa vtedy jazdilo velmi bezpecnejsie a - najma - ohladupnejsie. A sme este vsetci chodili na embeckach...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Čumil » 07. Aug 2007 14:29

Tomas PO napísal:
Koksolam napísal:A pri 40 km/hod je este nizsie a ked clovek nejazdi tak vobec .

Presne toto som chcel napisat. Treba pozerat dopredu dva kroky, nielen jeden.

Nerozumiete, lebo rozumiet nechcete. Ide o to, ze rozdiely v nasledkoch medzi 50 a 40 nie su tie iste ako 60 a 50.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Koksolam » 07. Aug 2007 14:31

Čumil napísal:
Tomas PO napísal:
Koksolam napísal:A pri 40 km/hod je este nizsie a ked clovek nejazdi tak vobec .

Presne toto som chcel napisat. Treba pozerat dopredu dva kroky, nielen jeden.

Nerozumiete, lebo rozumiet nechcete. Ide o to, ze rozdiely v nasledkoch medzi 50 a 40 nie su tie iste ako 60 a 50.


Ale uznas sam za 40 je este bezpecnejsia :wink: odstupujem zo sekcie :evil:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Čumil » 07. Aug 2007 14:32

Tomas PO napísal:Ak sa dobre pamatam, 50-ka tu uz raz bola. Ale nepamatam, si, ze by sa vtedy jazdilo velmi bezpecnejsie a - najma - ohladupnejsie. A sme este vsetci chodili na embeckach...

Samozrejme, ze to bude bez efektu, ked sa ta 50 nebude dodrziavat. Od toho je tu ale policia, pokuty medzicasom stupli, sanca je vyssia.
Kto dnes jazdi cez obec 90, bude tak jazdit aj nadalej. Ale velka vacsina jazdi cca 60 a z nich predpokladam ze velka vacsina bude jazdit 50.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 14:33

Koksolam napísal:
Čumil napísal:
Tomas PO napísal:
Koksolam napísal:A pri 40 km/hod je este nizsie a ked clovek nejazdi tak vobec .

Presne toto som chcel napisat. Treba pozerat dopredu dva kroky, nielen jeden.

Nerozumiete, lebo rozumiet nechcete. Ide o to, ze rozdiely v nasledkoch medzi 50 a 40 nie su tie iste ako 60 a 50.


Ale uznas sam za 40 je este bezpecnejsia :wink: odstupujem zo sekcie :evil:


Zo sekcie alebo z témy :?:

50 km/h tu bolo a jazdilo sa bezpečne a preto sa zaviedlo 60 km/h, aby sa akože zrýchlila premávka, TomasPO, bol som pri tom, keď sa menila rýchlosť, tak tu nezavádzaj.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 14:34

Čumil napísal:
Tomas PO napísal:Ak sa dobre pamatam, 50-ka tu uz raz bola. Ale nepamatam, si, ze by sa vtedy jazdilo velmi bezpecnejsie a - najma - ohladupnejsie. A sme este vsetci chodili na embeckach...

Samozrejme, ze to bude bez efektu, ked sa ta 50 nebude dodrziavat. Od toho je tu ale policia, pokuty medzicasom stupli, sanca je vyssia.
Kto dnes jazdi cez obec 90, bude tak jazdit aj nadalej. Ale velka vacsina jazdi cca 60 a z nich predpokladam ze velka vacsina bude jazdit 50.

V tejto teme nastal bludny kruh. Skusme sa posunut dalej a pozriet sa ne vec z ineho uhla pohladu. Co je podla Vas hlavnou pricinou nehod v obciach? Vysoka rychlost alebo neohladuplnost?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 14:35

H16-85 napísal:
Koksolam napísal:
Čumil napísal:
Tomas PO napísal:
Koksolam napísal:A pri 40 km/hod je este nizsie a ked clovek nejazdi tak vobec .

Presne toto som chcel napisat. Treba pozerat dopredu dva kroky, nielen jeden.

Nerozumiete, lebo rozumiet nechcete. Ide o to, ze rozdiely v nasledkoch medzi 50 a 40 nie su tie iste ako 60 a 50.


Ale uznas sam za 40 je este bezpecnejsia :wink: odstupujem zo sekcie :evil:


Zo sekcie alebo z témy :?:

50 km/h tu bolo a jazdilo sa bezpečne a preto sa zaviedlo 60 km/h, aby sa akože zrýchlila premávka, TomasPO, bol som pri tom, keď sa menila rýchlosť, tak tu nezavádzaj.

Cim zavadzam? Ja som tu tiez bol, ked sa rychlost menila. Nezavadzaj ze zavadzam! :D:D
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 14:38

Tomas PO napísal:Cim zavadzam? Ja som tu tiez bol, ked sa rychlost menila. Nezavadzaj ze zavadzam! :D:D


Zavádzaš vyjadrením, že ani vtedy sa tu nejazdilo bezpečne, čo nie je pravda. Nebolo toľko nehôd a bola disciplína.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Tomas PO » 07. Aug 2007 14:39

H16-85 napísal:
Tomas PO napísal:Cim zavadzam? Ja som tu tiez bol, ked sa rychlost menila. Nezavadzaj ze zavadzam! :D:D


Zavádzaš vyjadrením, že ani vtedy sa tu nejazdilo bezpečne, čo nie je pravda. Nebolo toľko nehôd a bola disciplína.

Lebo neboli rychle auta a taka premavka.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod H16-85 » 07. Aug 2007 14:39

Tomas PO napísal:
Čumil napísal:
Tomas PO napísal:Ak sa dobre pamatam, 50-ka tu uz raz bola. Ale nepamatam, si, ze by sa vtedy jazdilo velmi bezpecnejsie a - najma - ohladupnejsie. A sme este vsetci chodili na embeckach...

Samozrejme, ze to bude bez efektu, ked sa ta 50 nebude dodrziavat. Od toho je tu ale policia, pokuty medzicasom stupli, sanca je vyssia.
Kto dnes jazdi cez obec 90, bude tak jazdit aj nadalej. Ale velka vacsina jazdi cca 60 a z nich predpokladam ze velka vacsina bude jazdit 50.

V tejto teme nastal bludny kruh. Skusme sa posunut dalej a pozriet sa ne vec z ineho uhla pohladu. Co je podla Vas hlavnou pricinou nehod v obciach? Vysoka rychlost alebo neohladuplnost?


Neohľaduplnosť a nepozornosť, neskoré reakcie, spôsobené vyššou rýchlosťou. :idea:
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Čumil » 07. Aug 2007 14:40

Koksolam napísal:
Čumil napísal:
Tomas PO napísal:
Koksolam napísal:A pri 40 km/hod je este nizsie a ked clovek nejazdi tak vobec .

Presne toto som chcel napisat. Treba pozerat dopredu dva kroky, nielen jeden.

Nerozumiete, lebo rozumiet nechcete. Ide o to, ze rozdiely v nasledkoch medzi 50 a 40 nie su tie iste ako 60 a 50.


Ale uznas sam za 40 je este bezpecnejsia :wink: odstupujem zo sekcie :evil:


Samozrejme, uznam. Rovnako, ako uznavam, ze najlepsia antikoncepcia je Neondyt.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 29 hostí.