Pezinok a doprava v tejto oblasti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 09. Dec 2005 20:16

Nevedko napísal:
Dy napísal:VÚC tu nie je od toho, aby zasahovala do cien lístkov na železnici a do ďalších záležitostí. Takto svet nefunguje. :lol:


Nikto netvrdi, ze VUC ma stanovit cenu listka. Ta suma tam bola uvedena ako priklad, citaj pozornejsie. Podla mna sa na koordinacii bratislavskej primestskej hromadnej dopravy ma podielat aj VUC. Ten nedorobeny pokus s BID je iba odstrasujuci priklad, ako nieco zacat a nedokoncit.


Aj príklad musí stáť na pevnom základe. Inak "padá" celý názor.

Ja si nemyslim, že by BA VÚC málo investoval do mesta BA. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod romanca » 09. Dec 2005 20:27

neviem dy, nabadas ma, aby som si precital tvoj prispevok, ale ty si tusim necital moj. ja nehovorim, ze vuc ma stanovit cenu listka, ale ze zjavne projektu bid dnes chyba koordinator, ktory by bol schopny vyjednat zo vsetkymi zainteresovanymi stranami dohodu a mne sa zda, ze najpravdepodobnejsie by tuto ulohu mohla zvladnut prave vuc.

co sa tyka lunatickeho navrhu na rychloelektricku bratislava pezinok, zase som si len dovolil vyslovit nazor, ze tebou preferovany variant cestneho obchvatu nemusi v konecnom dosledku pomoct vyriesit situaciu, ktora dnes je, ze doprava pezinok bratislava nie je, podla mna, tranzitneho ale rezidencneho charakteru (chodim tadial denne a neobieham desiatku kamionov cestou), ze ludia v tych autach rozmyslaju inak ako kamiony a ze mozme skoncit napokon po preinvestovani par miliard v situacii s prazdnym obchvatom a pokracujucou zapchou v pezinku. podla mna je v hre aj taka vec, ze ide o prejazdene kilometre a komu nevadi, ze prejde o x kilometrov denne viac (a o 20 krat x km mesacne) do prace viac moze aj dnes odbocit pred pezinkom na dialnicu. a ked toto niekomu vadi, tak mu to bude vadit aj na novovybudovanom obchvate a ten obchvat odignoruje.

len som tak hodil do placu uvahu, ze tych par miliard by sa mohlo radsej pouzit na zlepsenie kolajovej dopravy - moj lunaticky navrh elektricky ale pripustam aj lepsie vyuzitie volnych kapacit existujucej zeleznice (o ktorych som nevedel), vybudovanie severneho prietahu mestom smerom od tesca k babe, rozsireniu cesty medzi pezinkom a sencom a mozno dobudovanim useku d1 senec bratislava na 3+3.

takze je toto moje extempore povazujem za laicke diskutovanie na temu ktora ma zaujima a dost ma mrzi, ze tu na mna utocis, co povazujem za uplne neopodstatnene. nesnazim sa vobec vystupovat ako daky expert a snazim sa klast otazky.

radsej by som si precital tvoje argumenty pre obchvat, na ktorom tak nastojis alebo argumenty, preco su moje navrhy tak velmi mimo.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Dialniciar » 09. Dec 2005 20:46

Ale ja už tu skutočne nemusím byť na tomto fóre. To snáď ani nie je pravda, čo sa tu píše.

Za 1. ja na obchvate nenástojím. Za 2. obchvat nebude stáť viac ako 1,5 mld. SKK, takže pojem miliardy SKK je dosť nesprávny a ... skús aj za 2 mld. SKK zlepšiť koľajovú dopravu na úseku BA-PK. Obchvat v základnej podobe je naplánovaný zatiaľ na 1-1,2 mld. SKK podľa mojich informácií.

Ja som sa v tejto téme vyjadril o čom je obchvat PK. PK, to nie je len doprava BA-PK, trasa, po ktorej ty cestuješ do BA autom.

Nie je záujem o moje konštruktívne príspevky v tejto téme ani na fóre, takže ja si dávam prestávku. Zožeňte si iného - nesúhlasiť je jedna vec, ale nesúhlasiť a urážať je druhá vec a ja už mám toho dosť od diaľnic až po Cestné stavby.

romanca, ako píše Adoas, ... OK, naplánuj si všetko čo by si chcel a potom to sem napíš a uveď zdroj financovania. A ja budem stáť stále s tým istým, problémom je cestná doprava (nielen) pre PK a dá sa to riešiť obchvatom za max. 1,5 mld. SKK. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod milan3232 » 23. Jan 2006 07:29

Zdravim, som tu novy a som pezincan, ktory denne dochadza do prace do BA. Takze kolapsna doprava v PK ma dost zaujima. Caka sa tu od 6:15 az do 8:45 a to je kolona aut od cintorina az po nestastne navrhnuty kruhovy objazd pri Tescu. Poobede dtto - kolony su cez celu Grinavu.
Vie mi niekto povedat, ci by bolo mozne spravit nasledovnu variantu, prip. ci sa s nou uvazuje? Bol by to docasny navrh, pokial sa nevybuduje obchvat. Navrh : Spravit prepojenie Limbasskej cesty a okruznej cesty (este nedobudovana) poza nakupne centrum Molo. Motoristi, ktory byvaju na Severe, Muskate, Starom Dvore, Kupeckeho ulici by odbacali na Limbach na Limbassku cestu, po novej spojnici by presili po Okruznej a vysli by niekde pri policajnej skole. to iste z opacneho smeru. Tymto by sme sa aspon na chvilu - po vybudovanie obchvatu, zbavili problemu preplnenych ciest. Samozrejme by to chcelo aj vybudovanie kruhovych krizovatiek kvoli bezpecnosti.

Podla vasho nazoru - moze mesto do financovania takejto stavby "prinutit" investora, ktory buduje nakupne centrum Molo, ako podmienku, ked chce ziskat pozemok/ stavebne povolenie...? Jednoducho ze by to bolo v zmluve.
milan3232
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 22. Jan 2006 19:03

Odoslaťod Andrej » 25. Jan 2006 13:55

milan3232 napísal:Zdravim, som tu novy a som pezincan, ktory denne dochadza do prace do BA. Takze kolapsna doprava v PK ma dost zaujima. Caka sa tu od 6:15 az do 8:45 a to je kolona aut od cintorina az po nestastne navrhnuty kruhovy objazd pri Tescu. Poobede dtto - kolony su cez celu Grinavu.
Vie mi niekto povedat, ci by bolo mozne spravit nasledovnu variantu, prip. ci sa s nou uvazuje? Bol by to docasny navrh, pokial sa nevybuduje obchvat. Navrh : Spravit prepojenie Limbasskej cesty a okruznej cesty (este nedobudovana) poza nakupne centrum Molo. Motoristi, ktory byvaju na Severe, Muskate, Starom Dvore, Kupeckeho ulici by odbacali na Limbach na Limbassku cestu, po novej spojnici by presili po Okruznej a vysli by niekde pri policajnej skole. to iste z opacneho smeru. Tymto by sme sa aspon na chvilu - po vybudovanie obchvatu, zbavili problemu preplnenych ciest. Samozrejme by to chcelo aj vybudovanie kruhovych krizovatiek kvoli bezpecnosti.

Podla vasho nazoru - moze mesto do financovania takejto stavby "prinutit" investora, ktory buduje nakupne centrum Molo, ako podmienku, ked chce ziskat pozemok/ stavebne povolenie...? Jednoducho ze by to bolo v zmluve.


Milan, tebou spominane prepojenie Limbasskej cesty a policajtov - existuje plan od Tesca k policajtom :arrow: ale vraj sa caka, kym sa nezacne stavat obchvat, vzhladom na skutocnost, ze po dobudovani tohto prepojenia by trochu klesla premavka na hlavnej ceste a potom by sa PK nedockal tak skoro pomoci pre obchvat :wink:
Inak to prepojenie sa ma budovat etapovite, najprv po ulicu SNP (to malo byt hotove uz koncom minuleho roka... ale zatial je o tom ticho) Cele prepojenie by inak vyriesilo cca 30% problemov a tiez iba docasne. Preto je obchvat nevyhnutny :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod romanca » 28. Jan 2006 23:15

ja si tiez myslim, ze takto urobene prepojenie (poza molo) je v sucasnosti najlepsim riesenim pre okamzitu pomoc kolabujucej doprave cez pezinok. akukolvek obchvat je hudbou vzdialenej buducnosti. a myslim si, ze tento by mal vznikat ako dosledok premysleneho budovanie dopravnej infrastruktury v regione a nie ako riesenie nejakeho akutneho problemu, ked su motoristi drzani ako rukojemnici vo vyjednavacskej drame. navyse sa domnievam, ze urobit tuto odbocku poza molo by mohlo mesto dokazat aj z vlastnych zdrojov a teda okamzite a necakat na zazracne peniaze zhora. pre mna za mna nech by tadial vyberali aj myto. som ochotni priplatit si 100 za mesiac ak sa vyhnem tym blbym radam, v ktorych cakanim tu 100 aj ta miniem za benzin. ja viem ze to mozno nevyzera ako obrovska suma ale ak by vybudovanie toho prepojenia stalo povedzme 20 milionov, 1000 platiacich vodicov by znamenalo navratnost za 15 rokov. ale to som len tak strelil asi by to stalo viac :(.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Dialniciar » 01. Feb 2006 07:57

Akékoľvek dočasné riešenie nad 10 mil. SKK oddiali samotnú výstavbu obchvatu. Realita SR. Ale treba si stanoviť kedy sa má obchvat stavať, ak sa má stavať po r. 2010, tak je čas aby BA VÚC a mesto PK investovali po 20 mil. SKK do riešenia cestnej premávky v PK. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 02. Feb 2006 19:25

Romanca, ako napisal Dy, len co by sa nieco taketo postavilo, obchvatu by sme sa naozaj tak skoro nedockali.
A ver tomu, ze dopravu by to az tak velmi nezlepsilo, obyvatelia sidlisk by sice mali rychlejsiu dopravu, tranzit vsak nie. A cez PK smeruje vela tranzitu - ved za PK sa cesta deli na smer Baba,Modra a SC a vsetko su to preplnene cestne tahy :(
Vsak si mozme vybrat. Bud este chvilu vyckame a zacne sa stavat obchvat, s ktorym sa rovno moze budovat aj prepojenie Limbasskej cesty s Kasarnami. Alebo - mesto si vybuduje ihned toto spojenie, ale stat,VUC alebo iny investor obchvatu uz nebude mat taky vazny dovod obchvat stavat. :wink:
Ja si myslim, ze je treba pockat na stanovisko noveho zupana, ako je k obchvatu nakloneny. Ak ano(:D), nesmie sa zanedbat ziadna podpora a treba cim skor zacat stavat :P . Ak nie (:cry:), potom aj ja som primarne za vybudovanie prepojenia sidlisk s Grinavou.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 02. Feb 2006 20:36

Andrej napísal:Ja si myslim, ze je treba pockat na stanovisko noveho zupana, ako je k obchvatu nakloneny. Ak ano(:D), nesmie sa zanedbat ziadna podpora a treba cim skor zacat stavat :P . Ak nie (:cry:), potom aj ja som primarne za vybudovanie prepojenia sidlisk s Grinavou.


Ano, ja by som tiež počkal na plány a zámery nového vedenia BA VÚC a podľa toho potom sa dá "skorigovať" aj SSC, ktorá bude mať väčší rozpočet na cestné obchvaty a cesty I. triedy. Aj keď tu zrovna práve ten obchvat na ceste I. triedy neleží a to zo žiadnej strany. Je to podobný problém ako napríklad Banská Štiavnica - ciest na každú stranu dosť, ale kvalita v podobe cesty I. triedy chýba a cesty nevyhovujú - buď sú v zlom stave vozovky alebo sú cesty preplnené. A štát nikde a VÚC tiež nie.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod romanca » 05. Feb 2006 21:36

Ja som nikdy nevidel ziadne scitanie aut ale rozpraval som sa pocas vuc volieb s chlapikom co mal vo vuc na starosti dopravu a ten mi prave povedal, ze problem pezinka nespociva v TRANZITNEJ doprave ale v doprave v pezinku terminovanej. mne sa to zda celkom pravdive tvrdenie, lebo

1. byvam v pezinku uplne na konci a mam dobry vyhlad na cestu od modry. iba malokedy sa tu aj pocas najvacsej spicky vytvori od modry po kruhovy obchvat vyraznejsie zdrzanie. a to dost vela z tychto aut este pred prejazdom mesta odboci na vinicne a dialnicu. zapcha zacina prudmi aut, ktore na hlavnu cestu vychadzaju dalej v pezinku.

2. v pezinku zije cca. 30000 ludi, tie vegeneruju urcite aspon 5000 aut (konzeravativny odhad) iducich v spicke do a z bratislavy. v modre zije tretina obyvatelov pezinka a z nich podstatne mensia cast ide do bratislavy rano autom. od modry po trnavu zije mozno este menej ludi ako v modre.

ten pan z vuc mi vtedy vravel, ze obchvat pred rokom 2010 povazuje za nerealny. ked to vsetko nascitam, vychadza mi rychle prepojenie limbasskej s kasarnami ako najlepsie, cenovo najdostupnejsie riesenie zrealizovatelne do roka 2007.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Andrej » 06. Feb 2006 15:17

romanca napísal:Ja som nikdy nevidel ziadne scitanie aut ale rozpraval som sa pocas vuc volieb s chlapikom co mal vo vuc na starosti dopravu a ten mi prave povedal, ze problem pezinka nespociva v TRANZITNEJ doprave ale v doprave v pezinku terminovanej. mne sa to zda celkom pravdive tvrdenie, lebo

1. byvam v pezinku uplne na konci a mam dobry vyhlad na cestu od modry. iba malokedy sa tu aj pocas najvacsej spicky vytvori od modry po kruhovy obchvat vyraznejsie zdrzanie. a to dost vela z tychto aut este pred prejazdom mesta odboci na vinicne a dialnicu. zapcha zacina prudmi aut, ktore na hlavnu cestu vychadzaju dalej v pezinku.

2. v pezinku zije cca. 30000 ludi, tie vegeneruju urcite aspon 5000 aut (konzeravativny odhad) iducich v spicke do a z bratislavy. v modre zije tretina obyvatelov pezinka a z nich podstatne mensia cast ide do bratislavy rano autom. od modry po trnavu zije mozno este menej ludi ako v modre.

ten pan z vuc mi vtedy vravel, ze obchvat pred rokom 2010 povazuje za nerealny. ked to vsetko nascitam, vychadza mi rychle prepojenie limbasskej s kasarnami ako najlepsie, cenovo najdostupnejsie riesenie zrealizovatelne do roka 2007.


Tak ja som pocul o scitani dopravy jedine od Solgu (primator), ktory hovoril na ceste II/502 v PK o cisle presahujucom 20000 vozidiel za 1 den. Tvojich spominanych 5000 aut za den PK-BA by aj sedelo + tipujem este cca 2-3000 aut v ramci samotneho mesta. Vecsinu zdrzania spravi kruhovy objazd pri Tescu a semafory v meste. Skoda, ze spolu s kruhacom sa nespravil aj stvorpruh od Tesca ku Grinave. :cry:
Ja by som inak bol vsetkymi 10-timi za prepojenie limbasskej s kasarnami, ak by tato investicia neoddialila (tak cca o 5-10 rokov) realizaciu plnohodnotneho obchvatu :P Chcelo by to poriadny lobing u kompetentnych :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Adaios » 07. Feb 2006 20:23

Pezinku nepomoze ziadne ciastocne riesenie. To je mylna predstava. Ale OK - moze sa kazdy presvedcit sam ale potom NEZABUDNITE na to ze cestny obchvat v hodnote 0,8-1,2 mld. SKK (tato hodnota vyjadruje rozsah a kvalitu) nebude stat dalsich 5-10 rokov. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 07. Feb 2006 20:23

Adoas napísal:Pezinku nepomoze ziadne ciastocne riesenie. To je mylna predstava. Ale OK - moze sa kazdy presvedcit sam ale potom NEZABUDNITE na to ze cestny obchvat v hodnote 0,8-1,2 mld. SKK (tato hodnota vyjadruje rozsah a kvalitu) nebude stat dalsich 5-10 rokov. :wink:


Vynimku moze tvorit pripad ze by tato spojnica bola moznou sucastou cestneho obchvatu. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 07. Feb 2006 20:25

Pezinok ale skor skonci ako napriklad mesto Prievidza. Stavba za takmer 500 mil. SKK ale dopravne problemy sa vobec neskoncili a budu len rast a potrebny je aj obchvat - ale kto ho teraz bude stavat :?:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Andrej » 07. Feb 2006 20:53

Adoas napísal:Pezinok ale skor skonci ako napriklad mesto Prievidza. Stavba za takmer 500 mil. SKK ale dopravne problemy sa vobec neskoncili a budu len rast a potrebny je aj obchvat - ale kto ho teraz bude stavat :?:


Len to nie :cry: To ciastocne riesenie by sa dalo napojit iba na cestu PK-Baba-MA, ale najplnsiemu tahu (PK-Modra),takisto aj tahu SC-PK by to vobec nepomohlo :( Obchvat by pritom vsetko vyriesil, vsetky cestne tahy aj s dopravou ludi do PK, pretoze hlavna cesta by bola podstatne prazdnejsia :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 08. Feb 2006 20:11

Andrej napísal:
Adoas napísal:Pezinok ale skor skonci ako napriklad mesto Prievidza. Stavba za takmer 500 mil. SKK ale dopravne problemy sa vobec neskoncili a budu len rast a potrebny je aj obchvat - ale kto ho teraz bude stavat :?:


Len to nie :cry: To ciastocne riesenie by sa dalo napojit iba na cestu PK-Baba-MA, ale najplnsiemu tahu (PK-Modra),takisto aj tahu SC-PK by to vobec nepomohlo :( Obchvat by pritom vsetko vyriesil, vsetky cestne tahy aj s dopravou ludi do PK, pretoze hlavna cesta by bola podstatne prazdnejsia :P


Najlepšie riešenie by bolo postaviť nejakú tú spojnicu za 20-30 mil. SKK, možno sa to potom zvýši aj na 60-80 mil. SKK, ale bude existovať prepojenie, ktoré si tu niektorí želajú.

A obchvat treba nechať potom pre iné mestá/obce, ktoré ho viac potrebujú a ktoré čakajú. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 16. Feb 2006 12:21

Dy, mohol by si uviest, kde sa v okrese PK chystaju investicie do cestnej siete v podobe oprav?
Ak by bolo na mne, ktore useky by mali byt prioritou pri opravach, zaradil by som tam tieto useky: (viac-menej som to zoradil podla potrebnosti oprav)

1.PK-Sv.Jur-BA :P
2.PK-Vinicne :P
3.PK-Vinosady-Modra-Kralova :P
4.Dubova-Casta
5.PK-Senkvice-Blatne :P
6.Cierna Voda-Chorvatsky Grob-Bernolakovo :P
7.PK-Baba-Pernek
8.Dubova-Budmerice
9.Pila-Cerveny Kamen-Casta
10.Cierna Voda-Ivanka pri Dunaji :P

(niektore casti usekov patria do okresu Senec)

V poslednych rokoch prebehli investicie do oprav povrchu iba v useku PK-Slovensky Grob a v obci Vinicne (v oboch pripadov uplne novy asfaltovy koberec aj s vybrusenim vozovky)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Adaios » 17. Feb 2006 10:42

Teoreticka otazka: Keby mal region PK + okolie k dispozici rocne sumu cca. 200 mil. SKK po dobu 4 rokov co by mala byt priorita v cestnej doprave :?:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Andrej » 17. Feb 2006 11:52

Adoas napísal:Teoreticka otazka: Keby mal region PK + okolie k dispozici rocne sumu cca. 200 mil. SKK po dobu 4 rokov co by mala byt priorita v cestnej doprave :?:


Ja by som preferoval jednoznacne obchvat PK, sice mozno by na jeho kompletne dokoncenie este niekolko mil. Sk chybalo, ale mozno aj mesto by bolo ochotne nieco doplatit (aspon 30-50 mil. rocne), a myslim,ze s terajsim primatorom by to nemal byt problem vyjednat :P
Ak by nastala situacia, ze napr. bolo by schvalenych 200 mil Sk na dobu 4 rokov a obchvat PK by z nejakeho velmi vazneho dovodu nebolo mozne realizovat (co je velmi nepreavdepodobne), potom by som peniaze nasmeroval na obchvat Vinosad a Modry.
A ak by ani to nevyslo, investoval by som do lepsieho napojenia miest a obci v okrese PK na BA - zlepsenie parametrov ciest, kruhove objazdy, lepsie napojenie sidlisk v PK a Modre.

Prioritou by vsak mal byt obchvat PK :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Adaios » 17. Feb 2006 13:33

Ma sa menit cesta II. triedy na cestu I. triedy a je to PK-MA alebo PK-SC :?:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 23. Feb 2006 20:54

Adoas napísal:Ma sa menit cesta II. triedy na cestu I. triedy a je to PK-MA alebo PK-SC :?:


Neviem. Mohla by sa, ale skôr nie, ale zase záleží podľa toho, či sa bude realizovať D4 a tunel M.K., cesta PK-SC by ale mala byť cestou I. triedy aj vzhľadom na nejaké veľké logistické centrum v SC. Ale to by si vyžiadalo nemalé investície a oddialilo by to realizáciu iných dopravných stavieb v tejto oblasti.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 17. Apr 2006 15:37

Tak podľa mňa už sa do konca r. 2010 nestihne postaviť ani len 1. etapa obchvatu okolo mesta PK. Dôvodom je fakt, že výstavba by trvala min. 2 roky, keby bolo dostatok peňazí a v PK nie sú ešte ani ukončené prípravné práce, čo je napríklad výkup pozemkov, to trvá nejaké obdobie, podobne nie je podľa mňa ani stanovená presná trasa, nie je zatiaľ ani politická vôľa, nie je ani tender, ... nie je nič, sú len "reči politikov", že dopravná situácia v PK nie je dobrá ...

Doprava v PK sa bude len zhoršovať a keď už bude "na nevydržanie", tak sa začne stavať obchvat, drahý, cez obývané-zastavané oblasti, ...

Teraz sa smeruje pozornosť aj na rozšírenie cesty PK-SC, tak ani to nebude tak skoro realizované, ... zámery sú max. na pravidelné opravy rôznych nerovností.

Veľkým problémom je, že je tu málo ciest I. triedy, aj keď je tu taká premávka, že to je na cesty II. triedy "až nešlušné" ...

A nemyslím si ani to, že je reálne do r. 2020 realizovať nejakú rýchloelektričku BA-PK, ... bude PK rád, keď sa zlepší súčasná osobná doprava na tomto úseku a keď sa zlepší doprava v PK so stanicou.

Ako som počul, tak sa to komentuje takto: "Pezinčania (a spol.), musíte si začať zvykať na dopravnú situáciu v BA, pretože už ste súčasťou BA od platov až po dopravu", ... :lol:

Samospráva nenájde 1 mld. SKK na obchvat PK, ani 200 mil. SKK na rozšírenie cesty PK-SC, ani 250 mil. SKK na obchvat Modry a Sv. Jura. Samospráva snáď nájde peniaze na investície do opráv križovatiek v PK a do opráv niekoľko km povrchu ciest II. a III. triedy v tejto oblasti a pomoc štátu sa bude skôr zameriavať na dopravu v BA.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 29. Apr 2006 22:33

Dy napísal:Tak podľa mňa už sa do konca r. 2010 nestihne postaviť ani len 1. etapa obchvatu okolo mesta PK. Dôvodom je fakt, že výstavba by trvala min. 2 roky, keby bolo dostatok peňazí a v PK nie sú ešte ani ukončené prípravné práce, čo je napríklad výkup pozemkov, to trvá nejaké obdobie, podobne nie je podľa mňa ani stanovená presná trasa, nie je zatiaľ ani politická vôľa, nie je ani tender, ... nie je nič, sú len "reči politikov", že dopravná situácia v PK nie je dobrá ...


Dy, a kde nastalo zlyhanie? Preco to nakoniec takto dopadlo?

Dy napísal:Doprava v PK sa bude len zhoršovať a keď už bude "na nevydržanie", tak sa začne stavať obchvat, drahý, cez obývané-zastavané oblasti, ...

A toto uz preco? vsak keby chceli viest 4-prudovku stredom mesta PK, ako to bolo povodne v plane, vyslo by to dokonca drahsie, ako obchvat.

Dy napísal:Teraz sa smeruje pozornosť aj na rozšírenie cesty PK-SC, tak ani to nebude tak skoro realizované, ... zámery sú max. na pravidelné opravy rôznych nerovností.

Tak po tejto zime ma cesta PK-SC v useku od PK po Vinicne sirku max. 5 m, kedze na krajoch vozovky su aj 30 cm hlboke jamy a vsetci uz jazdia stredom cesty :? Ked uz nie rozsirenie, tak aspon komplet vymena povrchu a situacia by bola o 100% lepsia.


Dy napísal:Veľkým problémom je, že je tu málo ciest I. triedy, aj keď je tu taká premávka, že to je na cesty II. triedy "až nešlušné" ...

V okrese PK nie je ani 1 km cesty I. triedy. S tou premavkou mas pravdu, v PK bola na II/502 pred 2 rokmi namerana intenzina okolo 26000 vozidiel, z toho 70% bol tranzit v smere na MA, Modru a SC. Ved take intenzity nie su ani na D1 za TT :!:

Dy napísal:A nemyslím si ani to, že je reálne do r. 2020 realizovať nejakú rýchloelektričku BA-PK, ... bude PK rád, keď sa zlepší súčasná osobná doprava na tomto úseku a keď sa zlepší doprava v PK so stanicou.

Rychloelektricka je uuuplne zbytocna. Mame do BA zmodernizovany zel. koridor a zel. stanica je uz takmer hotova. Keby este chodilo viac vlakov, bol by to hlavny sposob dopravy z PK do BA.
Dy napísal:Ako som počul, tak sa to komentuje takto: "Pezinčania (a spol.), musíte si začať zvykať na dopravnú situáciu v BA, pretože už ste súčasťou BA od platov až po dopravu", ... :lol:

To mas uplnu pravdu, myslim, ze by sa uz oplatilo rozsirit BA MHD az po PK ako 3. pasmo. Pocul som, ze ZSSK aj SAD maju v plane spojit sa v tejto oblasti s DPB, aby platil jednotny listok, ktory by platil na vsetky druhy spojov a v celom BA kraji.

Dy napísal:Samospráva nenájde 1 mld. SKK na obchvat PK, ani 200 mil. SKK na rozšírenie cesty PK-SC, ani 250 mil. SKK na obchvat Modry a Sv. Jura. Samospráva snáď nájde peniaze na investície do opráv križovatiek v PK a do opráv niekoľko km povrchu ciest II. a III. triedy v tejto oblasti a pomoc štátu sa bude skôr zameriavať na dopravu v BA.

Nejake cesty sa uz opravili, dokonca aj suvislejsie useky (konecne :P). Obchvat PK a ostatnych miest vsak zostava nevyrieseny a pritom je absolutne nevyhnutny :cry:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 30. Apr 2006 12:17

Andrej napísal:
Dy napísal:Tak podľa mňa už sa do konca r. 2010 nestihne postaviť ani len 1. etapa obchvatu okolo mesta PK. Dôvodom je fakt, že výstavba by trvala min. 2 roky, keby bolo dostatok peňazí a v PK nie sú ešte ani ukončené prípravné práce, čo je napríklad výkup pozemkov, to trvá nejaké obdobie, podobne nie je podľa mňa ani stanovená presná trasa, nie je zatiaľ ani politická vôľa, nie je ani tender, ... nie je nič, sú len "reči politikov", že dopravná situácia v PK nie je dobrá ...


Dy, a kde nastalo zlyhanie? Preco to nakoniec takto dopadlo?

Dy napísal:Doprava v PK sa bude len zhoršovať a keď už bude "na nevydržanie", tak sa začne stavať obchvat, drahý, cez obývané-zastavané oblasti, ...

A toto uz preco? vsak keby chceli viest 4-prudovku stredom mesta PK, ako to bolo povodne v plane, vyslo by to dokonca drahsie, ako obchvat.

Dy napísal:Teraz sa smeruje pozornosť aj na rozšírenie cesty PK-SC, tak ani to nebude tak skoro realizované, ... zámery sú max. na pravidelné opravy rôznych nerovností.

Tak po tejto zime ma cesta PK-SC v useku od PK po Vinicne sirku max. 5 m, kedze na krajoch vozovky su aj 30 cm hlboke jamy a vsetci uz jazdia stredom cesty :? Ked uz nie rozsirenie, tak aspon komplet vymena povrchu a situacia by bola o 100% lepsia.


Dy napísal:Veľkým problémom je, že je tu málo ciest I. triedy, aj keď je tu taká premávka, že to je na cesty II. triedy "až nešlušné" ...

V okrese PK nie je ani 1 km cesty I. triedy. S tou premavkou mas pravdu, v PK bola na II/502 pred 2 rokmi namerana intenzina okolo 26000 vozidiel, z toho 70% bol tranzit v smere na MA, Modru a SC. Ved take intenzity nie su ani na D1 za TT :!:

Dy napísal:Samospráva nenájde 1 mld. SKK na obchvat PK, ani 200 mil. SKK na rozšírenie cesty PK-SC, ani 250 mil. SKK na obchvat Modry a Sv. Jura. Samospráva snáď nájde peniaze na investície do opráv križovatiek v PK a do opráv niekoľko km povrchu ciest II. a III. triedy v tejto oblasti a pomoc štátu sa bude skôr zameriavať na dopravu v BA.

Nejake cesty sa uz opravili, dokonca aj suvislejsie useky (konecne :P). Obchvat PK a ostatnych miest vsak zostava nevyrieseny a pritom je absolutne nevyhnutny :cry:


Andrej,

myslím si, že to je preto, že sa viac hovorilo ako konalo a dopravná situácia v tejto oblasti sa výrazne každým rokom zhoršuje. Ďalej je to aj zmenou vedenia samosprávy a faktom, že tu nie je ani 1 km cesty I. triedy a tým tu chýbajú hlavne peniaze, a preto sa len viac hovorilo ako konalo. Nemyslím si, že ide o zlyhanie, ide o realitu na Slovensku. Priorita v cestnej infraštruktúre je stále len výstavba nových diaľnic a rýchlejšia oprava nevyhovujúcich ciest I. triedy. Samospráva potom problematicky opravuje cesty II. a III. triedy a cestné obchvaty sa problematicky stavajú hlavne tam, kde sú cesty I. triedy alebo tam, kam smeruje viac investorov.

Potom ďalej si ma zle pochopil. Ja tým keď hovorím, že sa obchvat bude stavať neskôr cez zastavané a obývané oblasti - tým myslím, že mesto Pezinok sa rozrastie do r. 2010 a keď sa potom začne stavať, tak sa bude stavať horšie. Nemalo by sa stavať priamo cez mesto, to ani nie je zámerom. Aby si to ešte lepšie pochopil - čím dlhšie sa odkladá výstavba obchvatu, tým viac sa dané mesto/obec rozrastá a tým horšie sa potom stavia obchvat podľa plánu starého napríklad 10 rokov, pretože ten plán už nezodpovedá realite.

Oprava cesty v celej dĺžke sa realizovať nebude, aj keď by bola potrebná. To, čo si ty však napísal, to je symbol chudobnej krajiny:

Je potrebné cestu rozšíriť ... realita je taká, že cesta sa ani neopravuje ... za 5-10 rokov je potrebné cestu opraviť ... výsledkom je, že potrebné je cestu opraviť - a to je chyba, pretože potrebné je cestu rozšíriť a pri tej chvíli aj opraviť. Keď sa cesta opraví, tak stále bude potrebné ju rozšíriť. A tá cesta nebude spolu ďalších 50 rokov spĺňať parameter. To radšej nech sa celá neopravuje a nech sa rozšíri o 5 rokov.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 30. Apr 2006 13:34

Pokial viem, tak vystavba v PK by za zeleznicou a za priemyselnou zonou (cize tam, kde ma byt v buducnosti obchvat) nemala byt ziadna, aj ked je to relativne blizko centra, je tam vsak dosledkom starych firiem hrozne zivotne prostredie (lom, smetisko, opustene tovarne). Takze v tom by som problem nevidel, a kedze sa uz vykupuju potichu pozemky, tak dufam, ze pevna trasa obchvatu je uz stanovena.

K tej oprave cesty: Cesta II/502 bola opravena v dlzke aj cez 1 km - najhorsie useky sa vyfrezovali a je tam kompletny asfalt. II/503 neviem, ako je na tom, ale ked uz na 502 boli vyasfaltovane useky, na 503 sa este nic nerobilo, ale predpokladam, ze aj tu budu robit nieco podobne. Ale uz aj teraz, ked opravili 502 je situacia podstatne lepsia, ako predtym :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.