Oblasť Záhoria TT VÚC - Senica a Skalica

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Oblasť Záhoria TT VÚC - Senica a Skalica

Odoslaťod Dialniciar » 24. Jún 2005 22:08

Takže uvediem niektoré investície, ktoré sa už aj začali realizovať a ktoré sa zrealizujú do r. 2010-2014.

Ohľadom cestnej infraštruktúry:

Do r. 2006 sa majú opraviť tieto úseky (nie úplne celé samozrejme a poradie je len približné):

1. Radošovce-Skalica
2. Radošovce-Holíč
3. Holíč-Skalica
4. Kúty-Holíč (?)
5. Senica-Radošovce (cca. 2,5 km, takmer súvisle)
6. Senica-Kúty (cca. 4 km, nie súvisle, dôraz bude kladený v úseku medzi križovatkou v smere na Štefanov a ďalej v smere na obec Šaštín-Stráže, kde sú dlhodobé problémy so spodnými vodami a je tu aj znížená max. povolená rýchlosť, úsek bol už viackrát opravovaný na tom istom mieste, ale nerovnosť už je nevyhovujúca a nie je odporúčané znovu znižovať max. povolenú rýchlosť)
7. Jablonica-Plavecký Peter
8. Senica-Jablonica (cca. 2,5 km súvisle, tu bude položený 3 mm vrstva)
9. Jablonica-Brezová pod Bradlom
10. Sobotište-Turá Lúka
11. Sobotište-Vrbovce

Toto sú hlavné úseky jednotlivých ciest, na ktoré sa má do r. 2006 vynaložiť cca. 110 mil. SKK zo štátneho rozpočtu ako aj z TT kraja či VÚC ako finančné prostriedky na základnú opravu ciest v regióne Záhorie. Okrem toho sa presné km budú stanovovať, až sa posúdi ich celková kvalita. V takomto prípade je aj možnosť, že sa niektoré úseky opravovať nebudú a niektoré sa budú opravovať viac.

Dôraz teda bude kladený najmä na výmenu povrchu vozovky, mal by sa nahradiť AB krytom, na niektorých, predovšetkým, hlavných ťahoch sa budú robiť aj súvislejšie opravy v dĺžke viac ako 2 km s tým, že v niektorých úsekoch len v jednom smere. Okrem toho, na niektorých miestach sa bude situácia riešiť len dočasným vyfrézovaním povrchu vozovky a nový koberec sa položí až v budúcnosti, keď sa vyčlenia ďalšie finančné prostriedky.

K cestnej infraštruktúre ďalej patrí:

1. V súčasnosti realizovaný obchvat okolo mesta Skalica, ktorý by mal byť do konca r. 2005 až r. 2006 aj s viacerými úpravami v meste Skalica dokončený a otvorený s tým, že 50% už dnes slúži pre motoristov v smere na ČR k hraničnému priechodu.

2. Plánuje sa aj zaradiť obchvat Senice, aspoň I. etapa tak, aby sa jeho výstavba mohla začať v r. 2008. Jeho celkové dokončenie sa očakáva v r. 2012 pre jeho zložité podmienky s pozemkami ako aj s výraznými nákladami, ktoré sa už viackrát navyšovali a konečný odhad je cca. 875 mil. SKK, pričom obchvat sa bude stavať na polovičný profil a neuvažuje sa s jeho dostavbou min. do r. 2020. Obchvat Senice je však ešte stále istou otázkou, keďže predstavitelia mesta už viackrát neprejavili dostatočný záujem, čo sa však zmenilo.

Okrem toho sa plánuje posúdiť aj zaťaženosť dopravy v obciach Radošovce a Holíč a takisto sa budú robiť štúdie ohľadom cestného tunela na horskom priechode "Biela Hora", kde sú často najmä v zime, aj v lete, vážne problémy, ktoré sa končia až uzatvorením úseku a obchádzka vedie cez druhý prejazd Malými Karpatmi, "Bukovú", ktorá však nevyhovuje technickým parametrom a táto obchádzka už nespĺňa zaradenie hlavný ťah ani svojimi parametrami.

Železničná infraštruktúra:

Na úseku Trnava-Senica-Kúty prišlo k modernizácii celej trate, ktorá trvala niekoľko rokov a ktorá mala za cieľ zvýšenie prepravnej rýchlosti na tejto trati ako aj boli zmodernizované cestné prejazdy cez koľajisko na tejto trati. Celková modernizácia dosiahla sumu viac ako 220 mil. SKK, pričom bola viackrát navyšovaná kvôli inflácii atď.

Plány v tejto oblasti:

1. V meste Senica sa zmodernizuje časť vlečky, ktorá patrí spoločnosti SH, a.s. a ktorá prejde do správy spoločnosti Arcelor a ktorá túto vlečku bude spoločnosti SH, a.s. prenajímať.

2. V meste Senica sa plánuje rekonštrukcia vlakového nástupišťa, ktoré už nevyhovuje viacerým smerniciam. Finančné zabezpečenie: EÚ, štátny rozpočet, mesto Senica, prípadne TT kraj či VÚC. Okrem toho sa plánuje nadviazať na nový obchvat okolo mesta opravením/postavením novej cesty, ktorá spojí mesto lepšie so železničnou stanicou, tá sa totiž priamo v meste nenachádza.

Dodatky:

1. V meste Senica sa nachádza aj menšie letisko, na ktorom môžu pristávať menšie lietadlá, existuje tu aj úspešná spoločnosť zaoberajúca sa výrobou lietadiel a existuje tu aj aeroklub a v rámci príchodi viacerých väčších investorov do mesta ako aj do jeho okolia, sa letisko v meste Senica má zrekonštruovať, najmä pristávacia plocha ako aj ďalšia infraštruktúra na letisku a následne bude vybudovaná aj nová cesta, ktorá spojí letisko so železničnou stanicou a následne aj s mestom.

2. Mesto Skalica chce po dobudovaní obchvatu realizovať ďalšie investičné plány, kde plánuje zapojiť aj štát a EÚ a bude sa venovať dopravným plánom v meste, kde chce zriadiť viaceré križovatky so svetelnou signalizáciou ako aj kruhové objazdy a bude sa zameriavať na rozvoj mesta v osi priemysel-turistický ruch-poľnohospodárstvo (vínna réva).

Ďalšie infraštruktúrne stavby:

1. Realizovaný polder na rieke Myjava.
2. Plánujú sa investície v oblasti vodárenstva a kanalizácie v meste Senica za viac ako 500 mil. SKK, ktoré sa začnú realizovať už tento rok.

Plánov je ešte veľa a ja ich keď tak časom dopíšem alebo sa tu spýtajte na čokoľvek a pokúsim sa vám odpovedať. Snažil som sa napísať to najdôležitejšie tak, aby to pokrylo oblasť SE+SI, pretože táto oblasť sa stáva veľmi významnou s dobrou životnou úrovňou aj bez väčšieho prispenia štátu.

Územný plán Jablonice nájdete v tomto príspevku: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=28421#28421 v tejto téme samozrejme.
Naposledy upravil Dialniciar dňa 28. Sep 2006 23:23, celkovo upravené 2 krát.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 20:16

Odoslaťod Dialniciar » 25. Jún 2005 17:35

Ohľadom vodárenstva a kanalizácii sa preinvestuje aj v meste Skalica takmer 350 mil. SKK, pričom sa začne už tento rok.

Okrem toho v meste Holíč bude robený projekt na prebudovanie svetelnej križovatky na kruhový objazd. Financovanie: samospráva.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 20:16

Odoslaťod Dialniciar » 25. Jún 2005 20:09

Na cestu SE-MY-NM sa v súčasnosti pripravuje štúdia a bude sa vypracovávať projekt na opravu tejto cesty tak, aby sa mohol použiť aj pre EÚ pre rozvoj regiónu. Projekt bude financovať samospráva.

V prípade úspechu sa bude na oprave tejto cesty podieľať potom aj štátny rozpočet, ktorý týmto spôsobom opraví jeden z najhorších cestných ťahov na Slovensku a vynaloží o 50-80% financií menej ako keby to staval iba on. Reálny rok možného začatia výstavby je o 2 roky, keď bude projekt hotový a zároveň EÚ posúdený.

Inak sa na tomto úseku žiadne výraznejšie opravy až do r. 2006 neplánujú, aj keď potrebné by boli na viacerých úsekoch od výmeny povrchu vozovky až po spevnenie krajníc a riešenie svahov na viacerých miestach.

Štát dokonca pristúpi ku preklasifikácii na tomto úseku, aj keď nie na celom cestnom ťahu.

Komplikáciou tohto cestného ťahu je fakt, že spadá do pôsobnosti dvoch krajov, TT a TN. Avšak je potrebné tento úsek riešiť, pretože je súčasťou spojenia diaľnic D1 a D2.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 20:16

Odoslaťod Alexander Velky » 28. Jún 2005 21:26

Ja mám priamu otázku:

Prečo MsZ v Senici stále nevie konečné riešenie obchvatu okolo Čáčova?

"Toto by sa Diaľničiar v hrobe obracal"! To musia všetko vybavovať iní ľudia? Ako dopadlo to stretnutie so SSC? To už sa nikde nepíše, že toto je tretie v poradí.

Čo tam po tom, že sa chystá stavať obchvat, keď vedenie mesta nevie čo chce. A ani si to nechce priznať. Naopak, necháva voľnú ruku SSC.

Ja mám dosť dobré info o dianí v tomto meste a teraz mesto šetrí 2-3 milióny, ale stratí 800-900 mil. Sk takýmto prístupom. :twisted:

Pre Seničanov:

Čo vás teší? Mesto má znovu dlhy a problémy. Po otvorení Arceloru v r. 2006 pribudne denne 250 kamiónov tomto meste. Jediné, čo vás môže tešiť, je nezamestnanosť, ktorá je niekde do 9% v celom okrese. Ale konkurent Skalica, má niekde na úrovni 7-8% v celom okrese nez.

Prečo to píšem? Pretože sa nemôžem na toto už viac pozerať. Všade inde na Slovensku by samospráva ihneď riešila pomoc od štátu, len tu nie. Ale to nie je tým, že Záhorie je silné, pretože Skalica aj Malacky pomoc od štátu prijímajú. :roll:

A úplný vrchol prístupu je, že keď niekto niekde uverejní kritiku, tak sa všetci vyhrážame súdami.

Tak ja len takú poznámku: Tento príspevok som si teraz celý vymyslel.
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 18:31

Odoslaťod Caesar » 28. Jún 2005 22:04

Ja si nemyslím, že tu treba zbytočne víriť hladinu s takýmito poznámkami.

A to že to je niekoľké stretnutie je notrmálne, treba uviesť odkedy to myslíš. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 15:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 28. Jún 2005 22:08

Caesar napísal:Ja si nemyslím, že tu treba zbytočne víriť hladinu s takýmito poznámkami.

A to že to je niekoľké stretnutie je notrmálne, treba uviesť odkedy to myslíš. 8)


Caesar,

veľmi si ťa vážim, ale čo ťa oprávňuje vyjadrovať sa k tejto problematike?

Zastávaš sa snáď predstaviteľov daného mesta?

Veď tí nevedie o doprave nič, keby vedeli, tak tam teraz nie je Hurbanova ulica takto vyriešená. :roll:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 18:31

Odoslaťod Caesar » 28. Jún 2005 22:17

Alexander Velky napísal:
Caesar napísal:Ja si nemyslím, že tu treba zbytočne víriť hladinu s takýmito poznámkami.

A to že to je niekoľké stretnutie je notrmálne, treba uviesť odkedy to myslíš. 8)


Caesar,

veľmi si ťa vážim, ale čo ťa oprávňuje vyjadrovať sa k tejto problematike?

Zastávaš sa snáď predstaviteľov daného mesta?

Veď tí nevedie o doprave nič, keby vedeli, tak tam teraz nie je Hurbanova ulica takto vyriešená. :roll:


Tak, AV,

tu je diskusia, takže práve to ma oprávňuje. Ja sa nezastávam nikoho už radšej v tejto lokalite, pretože už to nemá cenu. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 15:03
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 29. Jún 2005 09:55

V otázke obchvatu okolo mesta Senica sa zatiaľ ešte stále definitívne nerozhodlo. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 20:16

Odoslaťod aquila » 29. Jún 2005 13:41

ja uz vazne neviem co mam k tomu mestskemu zastupitelstvu povedat :?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 464
Založený: 03. Feb 2005 19:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 29. Jún 2005 14:14

Aktuálne opravy:

Na horskom priachode Biela Hora sa vymenil povrch a plánuje sa opraviť zosunutý svah v okrese Trnava v úseku Biela Hora-Trstín.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 20:16

Odoslaťod Caesar » 29. Jún 2005 14:33

Dy napísal:Aktuálne opravy:

Na horskom priachode Biela Hora sa vymenil povrch a plánuje sa opraviť zosunutý svah v okrese Trnava v úseku Biela Hora-Trstín.


Dy,

ja ti túto prácu, ktorú tu chceš na tomto fóre zastávať absolútne nezávidím.

Regionálna doprava, to je neskutočné množstvo informácií a stále je tam niečo nové, ja si tu tvoje informácie cením, pretože sú zjednotené a podľa oblastí sa tam dá toho veľa nájsť. Len tak ďalej. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 15:03
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 29. Jún 2005 15:14

takze novy povrch je uz polozeny ? mno to by bolo super, lebo naposledy som isiel smerom na bielhu horu niekedy vo februari/marci :)

a aj ten zosunuty svah by bolo dobre keby tam uz nestrasil :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 464
Založený: 03. Feb 2005 19:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 15:25

Dy, je to tak ako hovoríš (píšeš).

Aquila, ak dovolíš, tak ten povrch už je opravený, bola vyfrézovaná vozovka a teraz sa v júni pokladal AB kryt. Ale nie je to spravené na 100%, podľa mňa v jednom úseku (20-30 m) to nemali dobrú zmes alebo proste nedostatočne to opravili. Ale nie sú tam koľaje ani iné nerovnosti, takže je to posun o 100%.

Ohľadom zosunutého svahu, je to nepríjemnosť, tento je zaradený do opráv ešte na tento rok, tak dúfajme, že sa to spraví, pretože dva kamióny tam skutočne musia spomaliť na tú 40-ku, ktorá tam je. Inak dvom os. autám nič nebráni ísť tadiaľ aj 100 km v hodine, ale počul som, že tam je často radar.

A ešte to doplním: na Bielej Hore sa bude frézovať ešte ďalší úsek tak, aby sa postupne opravil celý úsek tohto horského priechodu, ktorý najmä v tých ostrých zákrutách by potreboval opravu. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 18:31

Odoslaťod Caesar » 29. Jún 2005 16:58

Alexander Velky napísal:Aquila, ak dovolíš, tak ten povrch už je opravený, bola vyfrézovaná vozovka a teraz sa v júni pokladal AB kryt. Ale nie je to spravené na 100%, podľa mňa v jednom úseku (20-30 m) to nemali dobrú zmes alebo proste nedostatočne to opravili. Ale nie sú tam koľaje ani iné nerovnosti, takže je to posun o 100%.


O tých 20-30 m máš pravdu, ale nebolo viac peňazí a naviac, motorista ako aquila to ani nespozná (nič v zlom). Ten nový povrch, to je zlepšenie o 100%. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 15:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 17:17

Caesar napísal:O tých 20-30 m máš pravdu, ale nebolo viac peňazí a naviac, motorista ako aquila to ani nespozná (nič v zlom). Ten nový povrch, to je zlepšenie o 100%. 8)


Mne to tam pripadá, ako moc rozvalcované. Je to možné? :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 18:31

Odoslaťod Caesar » 29. Jún 2005 17:24

Alexander Velky napísal:
Caesar napísal:O tých 20-30 m máš pravdu, ale nebolo viac peňazí a naviac, motorista ako aquila to ani nespozná (nič v zlom). Ten nový povrch, to je zlepšenie o 100%. 8)


Mne to tam pripadá, ako moc rozvalcované. Je to možné? :lol:


Hm,

všetko je možné, ale toto bude skôr v technologickom postupe ako aj v hrúbke ukladanej zmesi, možno aj v "tom valci" to bude, neviem. Musím si to overiť niekde. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 15:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 19:55

Inak na Záhorí v tejto časti sa plánujú dosť veľké investície do r. 2006, aj do r. 2010. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 18:31

Odoslaťod Caesar » 05. Júl 2005 20:38

V úseku SE-Kúty už prišlo k opravám, vymenil sa povrch, tzv. AB kryt na úseku medzi obcou Dojč a križovatkou v smere na obec Štefanov v súvislejšej dĺžke.

Na tomto úseku sa bude v opravách pokračovať a čiatočne sa opraví úsek hneď za danou križovatkou úsek dlhý 220 m, kde je aj znížená max. povolená rýchlosť na 70 km/h. Tento úsek má už dlhodobé problémy so spodnou vodou a razantné riešenie, ktoré by si vyžiadalo investíciu vo výške niekoľkých mil. SKK sa tu robiť nebude, len sa opraví AB kryt, čo bude podľa môjho názoru riešenie na max. rok, potom sa bude musieť pristúpiť znovu buď k opravám, alebo zníženiu max. povolenej rýchlosti v danom úseku. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 15:03
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 06. Júl 2005 17:53

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=919

Tak konečne sa spojí SR a A aj normálnym mostom, nielen pontónovým aj na severnom "konci" hraníc týchto dvoch štátov.

Ešte treba dobudovať spojenie podobného charakteru aj v obci Záhorská Ves.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 20:16

Odoslaťod Alexander Velky » 13. Júl 2005 22:17

Záhorie aj napriek tomu, že si ho príliš poslanci a vláda nevšíma, má veľa ľudí, ktorí sa o neho "starajú" a ktorí majú vplyv na vláde aj v EÚ. A výsledky sú tam vidieť vo všetkých oblastiach, vrátane dopravy a infraštruktúry. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 18:31

Odoslaťod Dialniciar » 14. Júl 2005 20:09

Alexander Velky napísal:Záhorie aj napriek tomu, že si ho príliš poslanci a vláda nevšíma, má veľa ľudí, ktorí sa o neho "starajú" a ktorí majú vplyv na vláde aj v EÚ. A výsledky sú tam vidieť vo všetkých oblastiach, vrátane dopravy a infraštruktúry. :lol:


Ano, aj toto je pravda. Je dosť podnikateľov a ostatných obyvateľov, ktorí Záhorie, SI a SE dosť výrazne rozvíjajú. Kto by si to bol pomyslel, že SI na horšom a menej významnom cestnom ťahu bude mať obchvat?

Ale v rámci ochrany pamiatok a kultúry a blízkosti hraničného priechodu a hlavne pre silu v hospodárstve celého regiónu sa obchvat stavia a úspešne, 50% už je aj otvorených.

Treba to aj doplniť, že aj za SE je dosť veľa ľudí, ktorí sa snažia niečo pre mesto spraviť, aj v rámci dopravy, len nie je zjavne úprimná snaha aj daných predstaviteľov tohto regiónu, narozdiel od tej SI, kde pokiaľ viem, tak napríklad aj AV dostal ako vďaku len za menší lobbing (legálny, upozornenie na región, ...) ... víno. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 20:16

Odoslaťod Alexander Velky » 14. Júl 2005 22:05

Dy napísal:Treba to aj doplniť, že aj za SE je dosť veľa ľudí, ktorí sa snažia niečo pre mesto spraviť, aj v rámci dopravy, len nie je zjavne úprimná snaha aj daných predstaviteľov tohto regiónu, narozdiel od tej SI, kde pokiaľ viem, tak napríklad aj AV dostal ako vďaku len za menší lobbing (legálny, upozornenie na región, ...) ... víno. :wink:


Dy,

neviem, kde čerpáš tieto info, nie že by som to víno nedostal, ale ja dostávam "všade" červené víno, aj na vyšších miestach v tomto štáte. Niekto koňak, niekto vínko. :wink:

Nepopieram, že osobne "preferujem" Záhorie, ale len v rámci zdravého lobovania. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 18:31

Odoslaťod aquila » 14. Júl 2005 23:12

ta ze skalice co ine jak vino z "budy", ne ? ;-)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 464
Založený: 03. Feb 2005 19:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 14. Júl 2005 23:16

aquila napísal:ta ze skalice co ine jak vino z "budy", ne ? ;-)


Aj, ... ja už začínam mať SI viac rád než SE, pretože v tej SI je aspoň záujem, úprimný a snaživý primátor, ktorý má vždy čas a podobne aj "jeho" poslanci, ... že by kvôli vínu? Ale nie, proste pri obchvate okolo SI stál aj môj otec a snažil sa aj za SE, ale ako to dopadlo je vidno. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 18:31

Odoslaťod Dialniciar » 14. Júl 2005 23:53

AV,

všetko viem. Ja som tam bol vtedy, keď si tam bol aj ty, ale to si ty pamätať nemôžeš, pretože to sme sa ešte nepoznali nejako výrazne, pretože to ťa tam len otec predstavil a potom si sa nechal uniesť práve tým vínom, keď otec odišiel, to si pamätám. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 20:16

Ďalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.