Oblasť Záhoria TT VÚC - Senica a Skalica

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Caesar » 01. Okt 2005 17:25

aquila napísal:snad to ozaj tak bude, a ako "uvod" bude urobene aspon ten privadzac na obchvat. mno uvidime co z toho bude ...


aquila,

ono vlastne obchvat sa má stavať, až keď je to s dopravou veľmi zlé, nedá sa to už inak nijako riešiť a ak je v regióne aj rozvoj - hospodárstvo atď.

Ale mám zaujímavú informáciu - už je mesiac október a svetelná križovatka v meste Senica je stále tá z r. 1982, ... tak asi to skrachovalo na tej prenosnej svetelnej signalizácii. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 01. Okt 2005 18:35

O meste SE sa teraz dosť píše aj hovorí, to by malo pomôcť pri obchvate.

Priemyselný park, oživenie hospodárstva, čulý stavebný ruch v meste.

To isté aj v SI, podobne je na tom MY a MA. Tejto oblasti sa darí, aj keď štát zabúda aj samospráva na celé Záhorie. :lol:

Svetelná križovatka v meste SE mešká, ale dôvodom je len to, že sú spravené merania a nebude jednoduché vymeniť semafory, pretože tá križovatka je zaťažená takmer celý deň. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 01. Okt 2005 18:36

aquila napísal:tak uvidime, ako to bude s tou novou aktivitou mesta ohladne obchvatu, inak ak sa nemylim tento tyzden malo mesto robit nejaky workshop o doprave v meste ..

inak nieco o pristupe svedci aj zrusenie verejneho fora na oficialnych strankach mesta senica www.senica.sk po velkej kritike zo strany obcanov ohladne absencie riesenia dopravnej situacie ..


Ja som informovaný, že tá kronika-diskusia sa modernizuje, ... tiež to môže byť krycí manéver, neviem. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 12. Okt 2005 17:04

V meste Senica sa bude obchvat stavať až po r. 2010, zrejme až v r. 2011, to je presný výsledok jednaní so SSC, avšak je tu podľa mojich informácií aj šanca začať výstavbu skôr, aspoň cesty, ktorá napojí priemyselný park a druhý cestný most na ťaho SE-Holíč, ktorý by odbremenil ten súčasný ťah. Ale kompletný obchvat sa stavať zrejme tak skoro nebude - nie sú pripravené ani pozemky.

Okrem toho sa v tomto meste budú stavať 3 kruhové objazdy na 3 vyťažených križovatkách v meste (aj keď je ich oveľa viac).

Na hlavnej, svetelnej križovatke, sa nebude stavať kruhový objazd z dôvodov: nevyhovuje priestorovo pre kamióny - a križovatka sa nedá rozšíriť. Viac info: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1650

Podľa mojich informácií sa už začali prípravné práce pre výmenu svetelnej signalizácie v tomto meste, ktorá je najstaršia od r. 1982, je zastaralá a často nefunguje. Náklady dosiahnu 3 mil. SKK. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 02. Nov 2005 21:55

Mesto Senica už má konečne novú svetelnú križovatku a ako som sa nechal informovať, tak je to oveľa lepšie, aj keď áut v regióne pribúda, ... chcelo by to výstavbu obchvatu.

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1804
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 02. Nov 2005 22:02

mozem potvrdit ;) je to kusok lepsie ;) ale kruhovy objazd je kruhovy objazd ;) ale co uz no. kazdopadne sa snad nebude kazit a vypadavat ako ta stara :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 02. Nov 2005 22:17

aquila napísal:mozem potvrdit ;) je to kusok lepsie ;) ale kruhovy objazd je kruhovy objazd ;) ale co uz no. kazdopadne sa snad nebude kazit a vypadavat ako ta stara :)


Lenze tam sa podla mojich info kruhovy objazd nedal postavit - bol na to maly priestor - a nedalo sa to nijako rozsirit. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 03. Nov 2005 00:42

ono teoreticky by sa to dalo, len by sa musela krizovatka kusok posunut (priestor tam je, len teraz je tam namestie )
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2005 21:39

aquila napísal:ono teoreticky by sa to dalo, len by sa musela krizovatka kusok posunut (priestor tam je, len teraz je tam namestie )


Ano, ale námestie nikto zmenšovať nechcel a tak sa na túto križovatku nedal umiestniť kruhový objazd. To už musá mať dnes svoje parametre a bol by potom aj problém s priechodmi pre chodcov. Boli by príliš ďaleko od objazdu a zhoršilo by to siutáciu pre ľudí a to je zásadná nevýhoda, aquila. Len to si mnohí neuvedomujú.

Aktuálna situácia je lepšia, pretože tá križovatka zlepšila priepustnosť na všetky smery, ale aby to bolo ešte lepšie, tak treba vyriešiť na cestnom ťahu TT-SE-Holíč v tomto meste ešte cca. 3 križovatky a v samotnom meste na uliciach Štefánikova a Hviezdoslavova ďalších cca. 5 križovatiek a to hlavne za pomoci svetelnej signalizácie a kruhových objazdov, pričom 3 sa chystajú do r. 2006 reálne aj zrealizovať.

Potom treba postaviť obchvat, ktorého reálna cena bude okolo 1 mld. SKK, na to teraz nie je dosť peňazí (podľa mňa mesto zaspalo, viď obchvat v SI) a reálne sa bude riešiť len niekoľko jeho fáz, takže sa postaví 1-2 úseky novej cesty, kde sa napojí priemyselný park a mal by sa postaviť jeden nový most v meste. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 05. Nov 2005 00:51

Dy, jo viem, tam to bolo kusok komplikovanejsie. samozrejme nova svetelna signalizacia situaciu dost rapidne zlepsila.

ale uplne zlepsenie bude az ked sa napoji sotina na "kunovsku cestu" (most okolo kupaliska/tenisovych kurtov) a urobi sa obchvat
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 06. Nov 2005 18:32

aquila napísal:ale uplne zlepsenie bude az ked sa napoji sotina na "kunovsku cestu" (most okolo kupaliska/tenisovych kurtov) a urobi sa obchvat


aquila,

tam sa má stavať most? To kde?

Tam v tých miestach mala ísť pôvodná trasa obchvatu, ale nejde, lebo okrem iného sa postavil priemyselný park a tak ide trasa iným smerom - západným. ... To keby sa ešte 20 rokov čakalo, tak už sa môže stavať na estakádach. :lol:

Ale vážne, kde tam má byť most? Inak to vôbec nebude riešiť hlavný cestný ťah TT-SE-Holíč, to bude riešiť len dopravu v meste, konkrétne to len čiastočne odľahčí Hurbanovu ulicu, ale zase to zaťaží iné komunikácie. Tak ono žiadny most nie je zlý, keď sa postaví - ale mestu pomôže už len obchvat. Ale ten sa bez štátu stavať nedá. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 06. Nov 2005 20:07

momentalne je tam len len taky most pre chodcov a bicykle. a jedna sa o most ktory by mal vyustovat do krizovatky hurbanova - komenskeho a pokracovat okolo stadionu na sadovu ulicu.

samozrejme by sa jednalo len o mestsku komunikaciu. mohlo by to odlahcit ciastocne aj hlavnu krizovatku aj krizovatku pri SAD/Lidl.

ale tento most sa tak skoro podla ma nepostavi, ale bol v plane ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod brekek » 06. Nov 2005 20:22

o tom moste som uz aj ja pocul. mal sa tam stavat hotel, tak projekt zrusili. ale teraz sa nestavia ani hotel ani most. typicka senica. ale aspon sa nepostavila dalsia zbytocna budova. v senici je cim dalej tym menej zelene!

ale rad by som dal do pozornosti novu stranku mesta senica www.mojasenica.sk. to je snad jedna z mala pozitivnych veci co sa v senici udialo. ta stranka je na urovni a som z nej milo prekvapeny. ta stara bol hrozny odpad.

nasiel som tam dokonca aj video tykajuce sa workshopu o doprave v meste.
http://www.mojasenica.sk/download/tvsen1/doprava.wmv

primator tam spominal zaciatok vystavby obchvatu az v roku 2010, co je vyrazny posun oproti terminu 2006-7 co bol spominany tu na fore. je to velka skoda.

co ma ale potesilo by bolo riesenie novej cesty poza IBVecky. aj to by pomohlo. ale Dy dobre napisal, ze pomoze len velky obchvat. ale 2010 je daleko :(

je tam aj pekne video o planovanom priemyselnom parku v byvalom slovenskom hodvabe

http://www.mojasenica.sk/download/tvsen1/kordarna.wmv

len bohvie co z toho bude.

p.s. toto je moj prvy prispevok :) a tato stranka je fakt super!
Obrázok používateľa
brekek
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 14. Máj 2005 04:24

Budem podrobnejší

Odoslaťod Dialniciar » 06. Nov 2005 20:31

aquila napísal:momentalne je tam len len taky most pre chodcov a bicykle. a jedna sa o most ktory by mal vyustovat do krizovatky hurbanova - komenskeho a pokracovat okolo stadionu na sadovu ulicu.

samozrejme by sa jednalo len o mestsku komunikaciu. mohlo by to odlahcit ciastocne aj hlavnu krizovatku aj krizovatku pri SAD/Lidl.

ale tento most sa tak skoro podla ma nepostavi, ale bol v plane ;)


aquila,

akurát, že Hurbanova ulica a Komenského ulica sa vôbec nestretávajú.

Ja mám pred sebou plány obchvatov aj mapu mesta. Chýba ti tam spojnica Štefánikova ulica. :lol:

Nevadí, ja som pochopil v ktorých miestach myslíš ten most - akurát, že to bude nadchádzka pre obyvateľov Sotinej (25% obyvateľov mesta, poliklinika, TESCO, ...) do centra mesta, takže to nebude nikto využívať. To je zbytočné - naviac odtiaľto sa zámerne odkláňal tranzit. A to by neodľahčilo hlavnú križovatku - len by autá prichádzali menej od Hurbanovej a viac od Štefánikovej - ... ale ten kto ide nakupovať, tak ten by aj tak išiel naspäť na Hurbanovu a ešte by si nadišiel 2-3 km - už to vidím.

aquila, toto pomôže čiastočne riešiť dopravu v meste. Ja viem, že v meste sa opravili asi 4 úseky po 500m čo sa novej pokládky asfaltu týka. A vznikla aj nová cesta v Sotinej. Stálo to nejakých 15-20 mil. SKK.

Ale mesto potrebuje súrne obchvat - Hurbanova ulica je problémom. To je jediný úsek pre všetko. Tam je na úseku 500 m, 4 vyústenia iných ulíc + LIDL, Billa + autobusová stanica. A je to zároveň jediný úsek, ktorým sa dá prejsť v smere na Holíč a TT. ... Potom jedine si nadísť 7 km. Ale aj to cez obec, kde je takmer non-stop 40 km/h. A veľmi zlá, úzka cesta a naviac - tadiaľ si mesto neželá tranzit, preto sa aj postavila "nová cesta" na MY. ...

Obchvat sa stavia, keď je rozvoj a v meste SE rozvoj je. Obchvat sa stavia, keď sú dopravné problémy a tie v tomto meste sú najväčšie na Záhorí. Obchvat sa stavia, keď už neexistuje žiadne iné riešenie, ktoré by riešilo problém na viac ako 1 rok a o viac ako 30%. A táto situácia už tu je.

Vyspelé štáty stavajú obchvat vopred. SR tak ako som to popísal v odstavci pred tým. Ale na to ešte treba aj vedieť komunikovať so štátom - SSC. Lebo to je jedno - malá dedina potrebuje 100-200 mil. SKK na obchvat, kde má na to vziať, keď jej rozpočet je 10-30-50 mil. SKK? Väčšie mesto má rozpočet aj 300 mil. SKK, ale čo z toho, keď obchvat stojí 0,8-1,2 mld. SKK atď? EÚ - možno, ale 15-25% treba doplatiť. A projekt tiež niečo stojí, aj keď mesto SE dáva na štúdie dosť veľa peňazí.

Tu už treba obchvat. :lol:

Dodatok: Mapa mesta Senica - http://www.mojasenica.sk/?page=map a mimochodom pekná nová stránka oproti tej starej. 8)

Na záver: Je zaujímavé a pozitívne, že jeden z tých opravených úsekov ciest v meste je aj úsek, ktorý ide o križovatky bývalých kasární (tam je inak vstup na priemyselný park) v smere na križovatku pri mestskej časti Čáčov. To je spojnica na plánovanom obchvate (jeden z variantov, čo viem). :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 06. Nov 2005 20:40

brekek: dakujem za pochvalu a hlavne upozornenie na novu stranku. nova stranka mesta je vazne velmi velmi dobra. ale bolo na case ;)

Dy, mas samozrejme pravdu ;) myslel som stefanikovu :) tunak je to krizenie

http://www.mojasenica.sk/img/mapa_big/viewmap.php?f=c3

ja som nespominal, ze to je vseliek ten most. radsej nejake ine stavby. myslel som to ale vyhladovo. ked sa dostava spojenie komenskeho s hlbockou cestou a bude kruhova krizovatka I/51 a hlbocka cesta. dal by sa tadial urobit sekundarny prietah mestom TT - holic. ale to som mozno az moc prekombinoval ;)

inak aka nova cesta v sotinej ? o tej ani neviem :) to kde je ? musim zistit :)

opravovana cesta smerom na kasarne je dobra vec. ale ta krizovatka bude aj tak problematicka.

musim sa priznat, normalne sa mi ta nova stranka paci. aj som zistil ze mestom SE malo asi 240mil rozpocet na rok 2005. tak sa pochlapili. skalica ma 170 milionov :lol: aj ked je fakt, ze senica by mala vzhladom k obyvatelstvu este lepsi. ale snad sa to zlepsi ...

samozrejme az velky obchvat to vyriesi ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 06. Nov 2005 21:12

brekek,

ale teraz sa nestavia ani hotel ani most


Ja sledujem stavebné aktivity v tomto regióne ale priznám sa že neviem, kde sa mal stavať hotel a kde nie, ale mám teraz získanú informáciu, že sa postavil hotel na Hviezdoslavovej ulici, aj sa tam opravil priestor, dali sa tam nové lavičky a je tam aj zeleň. Ten hotel sa volá nejako na "A" - už starnem, lebo som zabudol ten názov za 5 min. :?

Most sa nestavia a naviac bude už čo nevidieť potrebná rekonštrukcia 2 mostných objektov práve na už spomínanej Hurbanovej ulici - ale asi to bude musieť počkať. Tak ako aj v iných mestách.

v senici je cim dalej tym menej zelene!


Čítal som, že práveže vaše mesto za jeden vyrúbaný strom kvôli stavebným aktivitám zasadí až 200 stromov. Že aj TESCO zasadilo 1 000 stromov a kríkov po celom meste. Ale nedokážem to osobne posúdiť. A HYPERNOVA by mala postaviť zase časť obchvatu - teraz to bude "len" jeden úsek cesty 100-200m, ale či to tak aj bude, to neviem.

primator tam spominal zaciatok vystavby obchvatu az v roku 2010, co je vyrazny posun oproti terminu 2006-7 co bol spominany tu na fore. je to velka skoda


Nuž stali sa rôzne okolnosti. A obchvat sa stavať nebude skôr ako v r. 2010. On sa mal pôvodne stavať až v r. 2020, potom to kleslo na r. 2014. A "niektorí" to chceli presadiť na r. 2006. Nepodarilo sa, bude to r. 2010-11.

Dovtedy budú v meste dopravné zápchy a problémy. Tak ako aj inde na Slovensku, len v tomto meste to budú extrémy ako napríklad teraz v TT.

Ale pozítivom je to, že stále existujú ľudia, ktorí sa starajú o opravovanie ciest v okolí mesta. Nové úseky na trase SE-Kúty, konkrétne za obcov Dojč. A opravený povrrch na celej Bielej Hore (2 roky to trvalo). :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 06. Nov 2005 21:19

aquila,

inak aka nova cesta v sotinej ? o tej ani neviem :) to kde je ? musim zistit :)


Tak nie je to úplne nová cesta, ... je to len sprejazdnenie. Tam boli fyzické zábrany - bol to vjazd do slepej ulice z jednej strany a z druhej strany bolo parkovisko a medzitým bol betónový plot/valy, takže sa nedalo prejsť. A teraz by sa podľa mojich info už malo dať, takže je to uľahčenie dopravy v Sotinej. Samozrejme, že sa tam upravil povrch.

A okrem toho, sa o jednu ulicu ďalej (alebo o 2) opravila cesta - vymenil sa povrch a ešte sa vymenil povrch aj na ďalšej komunikácií v tejto zóne.

opravovana cesta smerom na kasarne je dobra vec. ale ta krizovatka bude aj tak problematicka.


Tak tá križovatka problémom bude. A podľa mňa tam chýba značka na max. povolenú rýchlosť 40 km/h v smere od Čáčova ďalej po hlavnej. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 06. Nov 2005 21:52

brekek ma pravdu. bol v tom priestore planovany hotel, ale nevyslo to ..

a bohuzial ma tiez pravdu ohladne zelene, lebo sa viac menej zrusil taky maly park pri autobusovom nadrazi a este aj pri obchodom dome ciel.

skoda ze na namesti nedaju viac zelene, keby sa napriklad vylamal cast mramoru a dali sa tam stromy. a nebola by tam len ciste prazdna plocha.

v tej sotinej asi viem ktoru komunikaciu myslis. to bol pozitivny krok.
ad obchvat, ja sa radsej uz nebudem vyjadrovat ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 08. Nov 2005 21:28

aquila,

brekek ma pravdu. bol v tom priestore planovany hotel, ale nevyslo to ..


Ja som tým len chcel dať najavo, že hotel už mesto má - nový hotel. Len inde, viac v centre - presne 2 min. od námestia. Ja budem vedieť za chvíľu viac než ty. :lol:

a bohuzial ma tiez pravdu ohladne zelene, lebo sa viac menej zrusil taky maly park pri autobusovom nadrazi a este aj pri obchodom dome ciel ... skoda ze na namesti nedaju viac zelene, keby sa napriklad vylamal cast mramoru a dali sa tam stromy. a nebola by tam len ciste prazdna plocha


To je taký slovenský zvyk:

Za 1. za komunistov sa hlavné cesty viedli stredom miest. A za 2. súčasní predstavitelia miest zase celé centrá miest budujú na totálne zastavané plochy - ... :roll:

Ale vždy platí - občania sú si na vine, mali voliť inak, alebo mali písať petíciu atď. To väčšinou pomôže v menších mestách.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 08. Nov 2005 22:00

v SE su uz dva hotely a aspon 2-3 ubytovne. a temer "prazdne". viem ktory novy hotel myslis. ale to je skor hotelik ;)

ten hotel v oblasti ktoru som popisoval, bol skor ehm mno na vytiahnutie penazi ;) a lacny prevod pozemkou. ked jeden zainteresovany clen MsU uz nebol "aktivny" tak z projektu padlo ;)

aj tak si myslim, ze casom bude nutne aj tak vybudovat prepojenie sotina - stefanikova. ci uz v tomto useku => sadova - stafanikova. alebo potom za zidovskym cintorinom s napojenim na cestu smerom kunov ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 09. Nov 2005 18:34

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1877

Do Radimova po novej ceste. 1,5 km stálo 6 mil. SKK a opravu vykonal TTSK. Je to cesta III. triedy a posledných 20 rokov sa opravovala len tzv. látaním, t.j. na ceste sa vždy opravili len výtlky. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 10. Nov 2005 16:08

Mesto Skalica bude mat tento rok uz dokonceny cely obchvat. Staval sa niekolko rokov, pretoze nebolo dost penazi. Prace budu pokracovat aj dalsi rok, bude sa riesit zelen za zastavanu plochu. Celkove naklady dosiahnu 465 mil. SKK.

Viac info: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1886

Doplnim svoj nazor: Mesto Skalica ziskalo aj cca. 200 mil. SKK z EU na komplexnu rekonstrukciu historickeho centra mesta. Okrem toho mesto pravidelne investuje do opravovania miestnych ciest, chodnikov a aj udrzuje namestie. Mesto velmi vyrazne investuje do kulturnych aktivit a aj do starostlivosti o zelen - je to jedno z mala miest na Slovensku, kde sa buduju parky a velmi opatrne sa pristupuje k vyrubu stromov.

Obchvat okolo mesta pomoze aj k zlepseniu ZP a pristup miestnych predstavitelov regionu je skutocne velmi citlivy k ochrane ZP.

Doplnim, ze mesto Skalica ma v sucasnosti 15 000 obyvatelov a v okrese su este 2 mesta, Holic a Gbely. Tento kraj je znamy vinarstvom a vyspelejsim priemyslom, ktory reprezentuju napriklad spolocnosti Grafobal alebo INA.

Neodpustim si poznamku. Z hladiska dopravnych rieseni, dostupnosti prace a zivotnej urovne je mesto Skalica na tom ovela lepsie nez konkurencne mesto Senica. Medzi tymito mestami vladne uz velmi dlho rivalita a mesto Senica ovlada mesto Skalica hlavne prostrednictvom uradov a sudu. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 10. Nov 2005 16:36

adoas: v SI sa posnazili to je fakt ;) ale je to len dobre :)

a fakt je ze len o vlasok a senica prisla o sud a urady ;) to by bolo v SE este horsie :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 10. Nov 2005 16:38

aquila napísal:a fakt je ze len o vlasok a senica prisla o sud a urady ;) to by bolo v SE este horsie :)


Doplnim ta:

Zachovanie sudu v Senici prinieslo zrusenie sudu v Skalici a Senica-nia rozmyslaju velmi mudro: Cely Senicky sud presiel komplexnou rekonstrukciou - nove okna, nova fasada, ... takyto sud uz sa rusit nebude. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 10. Nov 2005 16:51

tak na slovensku neni nic iste :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 47 hostí.