Senec a doprava v tejto oblasti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod dunaj » 17. Feb 2017 13:21

Ved tadial viedol koridor pre VRT ale skrtli ho. Asi zavadzal...
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod aquila » 17. Feb 2017 13:29

a skrtol ho zase len kraj .. ktory tam ma aj nezmyselne kolektory, nejako si odporujes :) najprv sa odvolavas, ze NDS a ministerstvo neico navrhli, ked to chcu zmenit, tak ze to je zle. a teraz kraj nieco skrtol a tiez je to zle :) tak kto je to autorita ? 80 zahradkarov ? :)

prepac, ale ani kvoli 8 tisic ludom sa neoplati stavat kolektor, nieto kvoli 80tim..

navyse taky detail, ako ma riesit VRT lokalnu dopravu ? ci aha, zase system, ala dialnica a kolektory, kde nadregionalna dialnicna siet ma riesit problem regionalny ? :) nehovoriac o tom, ze opakujem, nech idu do rakuska, take dedinky typu pama, preco tam mozu auta odstavit pri stanici a ist do roboty vlakom ? preco sa musi tych par ludi z dedin trepat len autom ? Bratislava nema moznost rozsirovat cesty. a v podstate jedna z mala dobrych veci, nech sa zavedie prisna parkovacia politika. zakaze sa parkovanie na chodnikoch a hned ubudne rapidne aj aut na cestach smerom do BA.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod dunaj » 17. Feb 2017 14:24

aquila brzdi. Ja netvrdím že to či ono je dobré/zlé. Ja napádam nezákonnosť postupov a tých je tu neúrekom.

VRT kraj škrtol iba z grafickej časti, v textovej stále je. Kolektory sa strácajú na základe pokynu stavebného dozoru na zmenu vysúťaženej stavby MÚK Triblavina pre dokončením v rozpore s červenou knihou FIDIC. Štvorpruh MDV presadzuje na základe posudku so zlými vstupmi, zamieňajú sa tu nezameniteľné pozemky a tak by som mohol pokračovať...
Ak sa chceme tváriť ako právny štát, tak takéto konania a kauzy tu nemajú čo robiť.
Veď nech sa to všetko spraví poriadne, zákonne. Nech MVD predloží návrh nového ÚP a odôvodní ho, ale nie že jeden úradníček sa rozhodne za zatvorenými dverami. To je to, čo Ti zase ja neviem stále vysvetliť.
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod dunaj » 17. Feb 2017 14:35

To je aj tým, že nás už roky systematicky vychovávajú na používanie auta. Bratislava rozťahaná ako Viedeň, pritom má 1/4 obyvateľov a slabú infraštruktúru. V satelitoch nie je infraštruktúra skoro žiadna. Malé obchodíky zanikly a zjedli ich veľké hypermarkety, kde zase idú všetci autom atď atď. To nehovorím o MHD, či nebodaj metre alebo cyklotrasách.
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod aquila » 17. Feb 2017 17:13

taky isty uradnicek rozhodol za zatvorenymi dverami na zaklade zlych vstupov o kolektoroch a ked si teraz uvedomi chybu, tak je zle ? naopak, ja to vitam. je lepsie si uvedomit chybu neskor ako nikdy.

ad vychova slovakov k autam, a co presadzuje OZ triblavina a hlavne ten pomatenec Mrva ? autoslavu do extreme ! sak to je chore co pozaduje, 4 pruhy novych obchvatov pezinku, jura, nove obchvaty grobov, 10 pruhov dialnice a kolektorov, 4 pruhy I/61 .. a bum skonci to v bratislave na rozbitych uzkych cestach a zaprasenych chodnikoch. dakujem neprosim.

toto sa ti snazim vysvelti zase ja, ze co presadzuje OZ triblavina je mor a chore. a korunu tomu dava Mrva.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod dunaj » 17. Feb 2017 18:19

No ja tam vidím jeden drobný rozdiel v tom, že to prvé riešenie bolo nastolené legálne. MVD a NDS požiadali BSK aby to zaviedol do ÚP a nik neprotestoval. Teraz sa tu pokútne podsúvajú príkazy nejakého "nezávislého" stavebného dozoru, ktorý používa pečiatku NDS. A tých nezákonností je tu ďaleko viac. Takže ok, ak máme ako spoločnosť lepšie riešenie, prosím. Prezentujme ho, posudzujme, prípadne realizujme, ale prosím legálne.
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Laky » 19. Feb 2017 14:13

Legálna ako legálna :D Jednoducho všetci vieme, že kolektory by nikomu nepomohli. Len by spomalili dialnicu. A dialnica sa od Zlatých pieskov do Petržalky nikdy ale naozaj nikdy nerozšíri. A nik zo satelitov nepojde na nedokončnú D4 ale každý pôjde ako teraz do mesta!! Tie kolektory, to bol proste krok vedľa. Je načase sa baviť o realnyvh veciach vo svete terajšej reality. Na ten projekt by nikdy neboli peniaze. Budeme radi ak sa rozšíri Stará senecka aspoň po Bernolákovo, od SC po TT sa spraví odstavný pruh, nedajbože Spanieli spravia R7 a / D4 a raz možno niečo s valmi, a nie tu stále dookola otravovať s kolektormi, lebo tam ma 80 ľudí svoje záujmy. Aj dnes v telke. To sa nedalo počúvať tie keci o 90 tis ludoch, čo akože prídu do okolia :D Proste náboje sa míňajú tak sa ide klamať.....
Laky
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 314
Založený: 09. Dec 2015 12:37

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod dunaj » 20. Feb 2017 08:27

Laky a teda je podľa Teba lepšie pripojiť na diaľnicu Starland a ostatne nechať ako je, či?
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod aquila » 20. Feb 2017 08:46

igor, neklam, uz sme ti to X krat dokazali, ze bohapusto klames, _kazdy_ bude napojeny na triblavinu, od zaciatku minimalne od I/61, co je najpodstanejsie. a ked kraj splni svojim zavazkom, tak kazdy od modry, pezinku, grobov taktiez...

teda aj tych 80 ludi spolu s lokalnymi oligarchami, kvoli ktorym sa ta nezmyselna krizovatka stavia

takze este raz ta prosim, neklam ako matovic krizeny s ficom..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod dunaj » 20. Feb 2017 09:28

aquila, aké klamanie? Veď všetko už je zdokumentované, aká má byť časová súvislosť. Najprv Triblavina bez kolektorov, t.j. napojená na D1 a rozšírenie D1 na 4-pruh. Prepoj s I/61 po dočasnej staveništnej ceste povolenej do roku 2020 so semafórom a úrovňovou križovatkou a s kamiónmi z LP Farna a hlavne z LP Mount Park Šakoň, rozšírenie I/61 v nedohľadne na úrovni sľubov rovnako ako aj obchvat Grobov cez blokačné parcely. Myslim, že Grožaj to na tej tlačovke celkom výstižne povedal: Odstavili konkurenciu s tým, že ich netrápi, že to bude mať dopad aj na ľudí.
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod aquila » 20. Feb 2017 10:27

asi mas problem s logikou a pochopenim aj svojho vlastneho prispevku, kezde sam seba papieras vo svojom prispevku .. :)

sam pises, ze triblavina bude napojena na I/61 takze aky starland ? zase opakujem, neklam.
neni ti to trapne ? ale tak zase asi ti to neni trapne, kedze ide aj o tvoje prachy, a klamstvo je zjavne bezna pracovna metoda ... nielen OZ triblavina.

no a ze bude "docasna" svetelna krizovatka ... co myslis, ze niekto pride v 2020 a zbura ju ? docasne bol aj stary most skoro 60 rokov na svojom mieste a vlastne aj elektrickova trat z hlavnej stanici po stefanovicovej je docasna trat nez sa vybuduje v bratislave metro :) takychto "docasnych" rieseni mame na slovensku vela ..

zaujimave, ze ti nevadi "docasna"krizovatka pre DHL pri ivanke ..

prepojeine grobov je v rezii uzasneho kraja, a pre neho blokacne parcel neexistuju, vola sa to vyvlastnenie ..

btw. a co ked odstavili "konkurenciu" ? myslis tych par ludi co tam ma pozemky z lokalnyc oligarchov ? a preco to ma trapit zvysok slovenska, ze sa tam hadaju dve pozemkove oligarchicke skupiny ? cize ziaden dopad na ludi to mat nebude mimo oligarchov. kazdpopadne, je kapitalizmus, chodte sa vyplakavat niekde inde. alebo to rieste na zaklade obchodnpo-pravcneho vztahu a odkupte tie pozemky a darujte kraju. ci aha, tych par lokalnychj oligarchov by muselo dat nejake peniaze do vejnejnej siete :) to sa ale nenosilo za SDKU skupinky, Siete a Mrvovcov co ? :)

takze zase raz, places na nespravnom mieste a opakujem, presten bohapusto klamat, ze triblavina je len pre jedneho developera. bude ju moct vyuzit _kazdy_ kto prichadza minimalne od I/61. a mozno do 2023 aj kazdy od grobov, pezinku a modry, ak sa kraj zobudi.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Laky » 20. Feb 2017 11:37

Žial ta križoivatka Triblavina bude, bude prepoj zo starej seneckej na nu. To je realita. A že tam bude pripojený Starland? No bude a čo teraz? Nebudu kolektory- to je tiež realita posledných týždňov. Ty sa z toho mála netešíš Dunaj? Vsak sa usetria obrovké peniaze. A obchvaty Grobov, rozšíremie starej Senecej tiež možno raz budú. Tá strá Senecká asi aj skor, budu na nu tlačiť, keď sa bude robiť D4/R7. Takže nakoneic to až také zle nie je, tak kde je problém? Ušetrí sa na kolektoroch, možno sa niečo rozšíri na Starej seneckej. Už len keby tie vlaky v Ba poprepájali a porobili nové zástavky.
Laky
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 314
Založený: 09. Dec 2015 12:37

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod dunaj » 20. Feb 2017 16:32

aquila, aby bolo jasné, nemám žiadnu potrebu klamať, t.j. písať niečo iné ako som sa dozvedel z listín, alebo vyjadrení.
Takže Tvoje neustále obviňovanie je úplne zbytočné. Pozri si radšej na FB stránku Chorvátsky grob, občianska komunita. Nájdeš tam napr. aj toto vyjadrenie:
„výhľadovo tá križovatka Triblavina nebola prepojená na cestu 2. triedy na Chorvátky Grob, len ústi v podstate kruhovým objazdom do budúceho developerského projektu a individuálnej bytovej výstavby. Takže tam pán Kovalčík sa pýtal, že prečo časť tej dopravy v rámci tej cesty 2. triedy neni odľahčená práve tou D1. práve kvôli tomu, že chýba prepojenie medzi D1 a cestou 2. triedy“

a opakujem, na prepoj I/61 má vyúsťovať LP Mount Park, ktorý tú cestičku môže pokojne celú zahltiť. Ale som rád, že sa o tom aj tu toľko píše, lebo človek sa stále dočíta niečo nové:)
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod aquila » 20. Feb 2017 19:45

ta "cesticka" ma parametre cesty prvej triedy.. teda lepsie ako II/503 kde usti radovo viac logistickych parkov a tvrdi tu niekto ze MUK senec je len pre jedneho developera?

cize znova opakujem prestan byt trapny s tym klamanim. si jak male decko.

a ten odkaz z toho zdruzenia. a co s tym ma stat alebo nebodaj NDSka? vsak nech sa obratia na kraj. stat to nema co financovat a ani sa starat o cestu druhej triedy. a navyse BSK nedodrzuje ani to podpisane memorandum , ktorym sa ty a OZ oligarchia ehm triblavina ohanate
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod dunaj » 20. Feb 2017 21:51

Napíšem Ti sem o rok alebo o dva, keď bude jasné, ako to dopadlo. Inak si všimni, že ja Ťa vôbec neurážam, tak fakt neviem, čo k tomu stále vedie Teba, lebo potom pôsobíš, ako keby som Ti stúpil na otlak. Mal by si si dať ako admin za to BAN :lol:
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod aquila » 20. Feb 2017 21:57

mne nestupas na otlak, kedze tam ziaden nemam ;) teda mozno okrem toho vecneho zavadzania a opakovaneho klamania ohladne pristupu pre starland.

heh a v com ta urazam? ze som ti uz viacnasobne vyvratil klamstvo ? ;) no bistu, ty si pekne urazlivy :lol:

a o rok alebo dva sa nezmeni nic, kedze MUK triblavina bude aj vdaka OZ triblavina dokoncena najskor v roku 2020 ak vobec.pricom kraj nebude mat obchvaty grobov ani len v stadiu tendrov v roku 2020.. a mozno sa v 2019 zacne s rozsirenim I/61.. ak to zase Mrva a jeho oligarchicka parta nebude blokovat..

takze taka bude realita. bohuzial, OZ triblavina su jak teroristi, zobrali si ludi ako rukojemnikov... pre mna to znamena len malicku nadej, ze mozno tu predrazenu hlupost a menom MUK triblavina zrusia a taktiez aj rozsirenie D1 na 4+4 a vratia sa k projektu 3+3 bez kolektorov a bez MUK triblavina. ale to je bohuzial scifi...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod dunaj » 22. Feb 2017 21:06

Však v tom sa zhodneme, ale ako stále tvrdím, podľa mňa bude Triblavina pre Starland a viac nič. Aspoň teraz to tak vyzerá a tiež by som bol rád, ak by to bolo inak a vyriešila sa doprava všetkým a pre všetkých.
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod aquila » 23. Feb 2017 09:40

ibaze to je bohapuste klamstvo, ktore si si sam vyvratil aj vlastnymi prispevkami. a navyse som ti dal aj genezu, ze ta MUK triblavina bola naopak pre lokalnych oligarchov planovana, len akosi boli prilis nenazrani a starland im vytrel oci. ale to je zase len a len ich chyba a bezneho obcana to nema co zaujimat, pre neho je dolezite, ze MUK bud pripojena luxusnou cestou na I/61, a kedy bude svoje zavazky riesit kraj nech si riesia s krajom.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod dunaj » 23. Feb 2017 10:10

už sa všetci nevieme dočkať toho luxusu...
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod aquila » 23. Feb 2017 10:44

no myslim si ze ludia juzne od D1 t.j. ivanky dalej budu docela nadseny ;) ked uz nam sudruh Mrva blokuje to rozsirenie I/61 od bratislavy po ivanku ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod expwy » 23. Feb 2017 11:25

Áno lebo obyvatelia Ivanky a bernolakova sa kolektorov nevedia dočkať ako im pomôžu v prístupe do BA.
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod aquila » 11. Mar 2017 11:10

narazil som na variantne riesenia krizovatky I/61 pri metre v ivanke pri dunaji. osobne sa mi docela pozdava alterntiva 2, pricom alternativy 3 a 5 su dost divoke. a v konecnom dosledku vyhrala varianta 4

alternativa 1:
36280
alternativa 2:
36281
alternativa 3:
36282
alternativa 4:
36283
alternativa 5:
36284
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Yoggy52 » 11. Mar 2017 11:49

Krizovatka je sucastou balika D4 alebo nie?
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod aquila » 11. Mar 2017 16:02

nie (zatial) ale chcu to tam prihodit
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Senec a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Laky » 13. Mar 2017 22:29

Vyhrala varianta 4? To tam chcu hodiť aj tu križovatku na Čiernu vodu do PPP? Veľmi zaujimavo nakreslene, hlavne ta pripojka okolo Metra.
Laky
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 314
Založený: 09. Dec 2015 12:37

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.