Most Apollo - "Košická"

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod mapman » 22. Máj 2006 10:03

to sú tí všadeprítomní lepiči malých samolepiek čo "zkrášlujú" dnes už takmer všetko čo sa dá....
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod Dialniciar » 27. Máj 2006 14:11

Mal som na návšteve kolegu z Kanady a prešli sme aj BA a pozreli sme si letecké fotky atď. a on zhodnotil, že slávny most Apollo je v podstate pre BA mostom, ktorý má význam pre danú lokalitu, v ktorej stojí a ktorá sa bude teraz výrazne rozvíjať cez rôzne nové projekty. A teda že to je most s významom pre BA, nie pre SR, pretože ani zďaleka nemá význam Prístavného mostu, ktorý je vedľa neho.

Myslím si, že to celkom dobre zhodnotil. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 27. Máj 2006 14:29

vsak to bolo od zaciatku prezentovane ako mestsky most.

ja si myslim, ze ulohu splnil. vsak uz hned v septembri po otvoreni tam boli intenzity okolo 14 tisic aut/24 hodin. a to vlastne ani na to ludia neboli zvyknuty

a presne s postupnym zastavanim laveho breho dunaja bude jeho vyznam len rast. a vlastne aj zastavanie praveho brehu dunaja ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 27. Máj 2006 14:40

aquila napísal:vsak to bolo od zaciatku prezentovane ako mestsky most.

ja si myslim, ze ulohu splnil. vsak uz hned v septembri po otvoreni tam boli intenzity okolo 14 tisic aut/24 hodin. a to vlastne ani na to ludia neboli zvyknuty

a presne s postupnym zastavanim laveho breho dunaja bude jeho vyznam len rast. a vlastne aj zastavanie praveho brehu dunaja ;)


A doplním túto tému z fóra: Bratislavké nábrežie .
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 10. Jún 2006 14:28

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=4111

ja by som k tomu doplnil, ze fakt, ze sa apollo vyuziva na 20 tisic je docela uspech. ono by to bolo velmi velmi zle, keby bol most hned po spusteni vyuzivany na 100%.

navyse este stale chyba dokoncit kopu podstatnych veci a to dokoncit krizovatku kosicka - mileticova.

rozsirenie pristavnej na 2x2 pruhy, rozsirenie zahradnickej na 2x2 pruhy, ako aj vyriesenie odbocovania na bosakovu.
vyznam bude velmi velmi stupat s postupnou zastavbou laveho brehu dunaja (t.j. od safarikovho namestia po byvale press centrum)

no a samozrejme kopu ludi si musi na apollo zvykat ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 14. Jún 2006 20:30

aquila napísal:ja by som k tomu doplnil, ze fakt, ze sa apollo vyuziva na 20 tisic je docela uspech. ono by to bolo velmi velmi zle, keby bol most hned po spusteni vyuzivany na 100%.


Tak nebolo by to zlé, práve naopak - pomohlo by to Prístavnému mostu, ale viem ako si to myslel - že každý most by mal svoju max. kapacitu napĺňať postupne, s čím súhlasím.

Most stojí, križovatky sa dokončia, doprava na ňom mierne stúpne, ... potom sa dostavia nejaký ten obchvat/prieťah v meste, rozšíria sa ďalšie hlavné ťahy, dostavajú sa nové budovy pri Dunaji a most Apollo bude zaťažený až preťažený, pretože nemalo by sa zabúdať na to, že už nebude len ako "náhrada" za Prístavný most, ale bude si plniť aj funkciu lokálnu pre okolie, kde bol postavený a v tomto čase sa bude otvorene hovoriť o potrebe postaviť ďalší cestný most cez Dunaj v BA. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 28. Jún 2006 16:59

Rekonštrukcia križovatky Miletičova - Košická pomaly prechádza do druhej etapy. Od pondelka 3. júla začne okrem doterajších obmedzení platiť aj uzávera spojnice Miletičovej ulice s Trenčianskou. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4218

Úprava a rozšírenie križovatky Miletičova - Košická súvisia s otvorením Mosta Apollo. Stavebné práce realizuje Doprastav Bratislava. Hoci podľa počiatočných kalkulácií si mali vyžiadať asi 100 miliónov korún, dnes už investorské Metro Bratislava hovorí o 125 miliónoch. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 29. Jún 2006 17:51

Ocenenie Stavba roka 2006 získal Most Apollo. Stavebné náklady na most Apollo dosiahli 2,144 mld. Sk, zhotoviteľmi mostu boli spoločnosť Doprastav, a.s. a rakúska firma MCE Stahl- und Maschinenbau GmbH&Co. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4231
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 08. Aug 2006 22:18

Leto preveruje Most Apollo. Uzavretie Prístavného mosta má ukázať, ako sa piaty most vyrovná s prestavbou Starého mosta. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4469
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 30. Aug 2006 16:50

Čítal som naposledy v novinách (a možno ste to čítali aj vy), kde redaktor hodnotil, že Bratislava (BA) si žije nad pomery a že aj posledný postavený most v BA je toho ukážkou. Autor sa snažil vysvetliť, že sa nemal stavať tento most, ale mal sa prestavať Prístavný most, aby ten uniesol viac áut (rozšírenie na 3+3 pruhy) a prestavať Starý most, kde by mohla fungovať rýchloelektrička a že BA by týmito krokmi získala viac. Zaujímavá úvaha, ale maximálne pre laikov, ja vám následne vyvrátim, prečo to nie je pravda. :arrow:

Na začiatok fakt, že všetky práce okolo mosta Apollo boli do 4,5 mld. SKK, aj tie, ktoré sa realizujú ešte dnes.

1. Prestavba Prístavného mostu na danú úroveň by stála min. 1 mld. SKK, reálne nahore od 1,5 mld. SKK. Oprava povrchu ďalších 100 mil. SKK. K tomu úpravy na vetvách ďalších 100 mil. SKK. Blížime sa k 2 mld. SKK.

2. Prestavba Starého mostu pre použitie rýchloelektričky a jeho zdvihnutie by stáli cca. 1,5-2 mld. SKK. Cena je aj s položením koľají a potrebných úprav, no je to odhad.

Takže sumy sa vyrovnávajú. A teraz efekt. Prístavný most neuniesie o toľko viac áut, o koľko sa navýšia kapacity výstavbou mosta Apollo. Nehovoriac o fakte, že stačí jedna nehoda ako prevrátený kamión a celá BA okamžite a totálne skolabuje. To je pri dvoch mostoch oveľa menej reálne. Most Apollo je menší ako Prístavný most, ale je dosť veľký na to, aby na seba vzal niekoľko 10 tis. áut denne. Je menší aj z priestorových dôvodov, lebo ide aj o komunikácie, ktoré k nemu vedú. Nie je to diaľničný most, je to mestský most.

Začatá rýchloelektrička - ano, bola by začatá. Ale je v strate kapacita Starého mostu. A mesto rastie. Stručne: kolaps dopravy.

Dnes tam, kde stojí most Apollo, tak tam sa plánuje stavať niekoľko veľkých administratívnych budov, polyfunkčného typu za miliardy, ba až desiatky miliárd SKK a už dnes je most Apollo pomaly zaplňovaný autami. Oveľa lepšie sa opravuje Prístavný most a aj keď sa tu stanú nehody, vždy bude k dispozícii druhý, vedľajší most.

Preto, čo sa týka mostov v BA, vždy by mal dostať prednosť nový most pred opravami či prestavbami iných mostov. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 11. Sep 2006 20:44

Most Apollo oslávil rok, nebol ľahký. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4752

Celkové zhrnutie. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 16. Sep 2006 18:43

Na výťahoch Mosta Apollo robia estetické úpravy. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4852

Odporúčam kamery. Informovať o tom, že ide o monitorovaný priestor. Bude čisto, pekne, esteticky a tieto invetície sa vrátia veľmi rýchlo, než každý rok robiť nové nátery a to nehovorím o tom, že to je po celý čas neestetické.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 19. Sep 2006 12:01

zopar netradicnych foto mosta Apollo som nasiel tu:

http://technovska.blog.sme.sk/c/62843/most-Apollo.html

jedno foto namatkovo:

Obrázok

Dufam, ze sa autorka nenahneva, tymto jej pekne dakujem.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 20. Sep 2006 15:42

Takto to vyzerá nejak krivo ten chodník, respektíve to zábradlie. :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 02. Dec 2006 14:12

Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

... na zamyslenie ...

Odoslaťod Dialniciar » 04. Dec 2006 11:38

Tak som čítal, že toto storočie už funguje tak, že prakticky každá nová stavba, ktorá je niečím zaujímavá (technický pokrok pri výstavbe alebo dizajn alebo ...) je už vopred vybraná na zaradenie do nejakej súťaže. Na tom nie je nič divné, len napr. pri výstavbe mosta Apollo som bol mimoriadne sklamaný tým, že namiesto toho, aby slovenské média aj niekedy niečo konečne pochválili, tak väčšina hneď písala, že ten most je kompletne celý okopírovaný a už len médiá triafali, že od ktorého mosta. Jednoducho žiadna pochvala, žiadne ocenenie. A tu sa krásne ukazuje ako si Slováci vážia svoj majetok ako sa k nemu správajú, tak ako médiá hľadajú len to zlé, tak im nemôžeme nič vyčítať, lebo taká je celá naša spoločnosť. Závisť, nedoprianie úspechu iným. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: ... na zamyslenie ...

Odoslaťod Koksolam » 04. Dec 2006 11:51

Dialniciar napísal:Tak som čítal, že toto storočie už funguje tak, že prakticky každá nová stavba, ktorá je niečím zaujímavá (technický pokrok pri výstavbe alebo dizajn alebo ...) je už vopred vybraná na zaradenie do nejakej súťaže. Na tom nie je nič divné, len napr. pri výstavbe mosta Apollo som bol mimoriadne sklamaný tým, že namiesto toho, aby slovenské média aj niekedy niečo konečne pochválili, tak väčšina hneď písala, že ten most je kompletne celý okopírovaný a už len médiá triafali, že od ktorého mosta. Jednoducho žiadna pochvala, žiadne ocenenie. A tu sa krásne ukazuje ako si Slováci vážia svoj majetok ako sa k nemu správajú, tak ako médiá hľadajú len to zlé, tak im nemôžeme nič vyčítať, lebo taká je celá naša spoločnosť. Závisť, nedoprianie úspechu iným. :idea:


Nazory prezentovane mediamy nielen na tento objekt su z mojho pohladu irelevantne, uroven novinarskej obce je viac ako podpriemerna z mojho skromneho pohladu. Odborna uroven...to nema ani zmysel spominat, preto je podla mna naivne cakat od nich "krémeše" :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Re: ... na zamyslenie ...

Odoslaťod Dialniciar » 04. Dec 2006 11:54

Koksolam napísal:Nazory prezentovane mediamy nielen na tento objekt su z mojho pohladu irelevantne, uroven novinarskej obce je viac ako podpriemerna z mojho skromneho pohladu. Odborna uroven...to nema ani zmysel spominat, preto je podla mna naivne cakat od nich "krémeše" :wink:


Odborné mediá sa k tomu postavili zodpovedne, dokonca reagovali aj na napísané v iných médiách a čitateľom vysvetlili detaily, kde sú rozdiely a v čom konkrétne sú porovnávané mosty (podľa iných médií) odlišné.

A až keď bol most ocenený v zahraničí, tak si naše médiá povšimli realitu a napísali pár pekných riadkov, pridali niekoľko rozhovorov. Ale až po funuse ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: ... na zamyslenie ...

Odoslaťod Koksolam » 04. Dec 2006 11:58

Dialniciar napísal:Odborné mediá sa k tomu postavili zodpovedne, dokonca reagovali aj na napísané v iných médiách a čitateľom vysvetlili detaily, kde sú rozdiely a v čom konkrétne sú porovnávané mosty (podľa iných médií) odlišné.

A až keď bol most ocenený v zahraničí, tak si naše médiá povšimli realitu a napísali pár pekných riadkov, pridali niekoľko rozhovorov. Ale až po funuse ...


Ja som myslel klasice printove media, nemyslel som odborne magaziny a relacie .
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Re: ... na zamyslenie ...

Odoslaťod Dialniciar » 04. Dec 2006 12:03

Koksolam napísal:
Dialniciar napísal:Odborné mediá sa k tomu postavili zodpovedne, dokonca reagovali aj na napísané v iných médiách a čitateľom vysvetlili detaily, kde sú rozdiely a v čom konkrétne sú porovnávané mosty (podľa iných médií) odlišné.

A až keď bol most ocenený v zahraničí, tak si naše médiá povšimli realitu a napísali pár pekných riadkov, pridali niekoľko rozhovorov. Ale až po funuse ...


Ja som myslel klasice printove media, nemyslel som odborne magaziny a relacie .


Aha, tak to máš pravdu, ale ako-tak seriózne sa k tomu postavila Pravda, nechcem robiť reklamu, ale našli by sme v MT presné a konkrétne články, naopak bulvár (isté denníky, isté týždenníky) sa k tomu postavili naozaj "bulvárne". ... "Japonci majú také isté, ... Nemci majú také isté, ... istý čitateľ nám poslal fotku z Dánska - Dáni majú také isté ..." Div, že celý svet nemá tie isté mosty.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 10. Aug 2007 13:18

koksolam dodal velmi dobre video ohladne vystavby mostu apollo

http://www.dialnice.info/images/video/most_apollo.mpg

pozor ma skoro 300 mega
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 30. Dec 2007 12:38

Doprava v Bratislave: Tunel a iné stavby zmenili dopravu :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8929

Dôležitou stavbou bolo aj rozšírenie Prístavnej ulice, ktorá spája Most Apollo a Prístavný most. Dva nové pruhy postavila firma Metro, potom magistrát zrekonštruoval starý úsek. Práce sa dokončili s meškaním.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 03. Jan 2008 12:10

Na osvetlenie Mosta Apollo mesto nemá :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8951

Na Moste Apollo je esteticky najpôsobivejšie práve nasvietenie oblúka. Je však čoraz tmavší.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Peter Olejár » 01. Apr 2008 20:29

fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod aquila » 01. Apr 2008 20:50

ale chvala bohu, ze tu to apollo je, keby nebolo, tak to je katastrofa ...

teraz ked je tu aj apollo a najma, ked je rozsirena aj pristavna, tak to bude o hoodne jednoduchsie a mozno sa zase zopar ludi nauci pouzivat apollo ako sa to stalo pri poslenej oprave pristavneho mostu ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.