Plánovaný most Záhorská Ves - Angern

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 14. Júl 2005 22:50

Branco,

zadarmo to nie je a práve preto sa na to treba pozrieť aj po tejto stránke.

Inak ten pontónový most ak presunú, tak to bude len dobre. Veď uvažovalo sa s takýmito riešeniami už dávnejšie, ale problémom všade je výška hladiny Moravy a chýbajúce cesty po rieku.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Alexander Velky » 16. Júl 2005 21:15

Branco,

treba si uvedomiť, že nič nie je zadarmo a štát musí podporovať to, čo skutočne treba a tým nie sú kompy.

Kompa by sa dala prevádzkovať, stačí súkromný investor, dobrá štúdia a projekt pre EÚ a dá sa zrealizovať a v takomto prípade by potom pomohol aj štát, ale inak to skutočne nemá zmysel.

SR je dobre spojená s viacerými štátmi a s Rakúskom sa to bude len zlepšovať a pohyb sa bude zvoľňovať na hraniciach, kým s UA to bude horšie, možno aj pribudne cestný prejazd, ale kontrola a pohyb osôb sa sprísni.

S ČR a MR sme spojení dobre, s Poľskom sa to zlepšuje. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Branco » 18. Júl 2005 13:43

Alex,

kompa nie je ideálne riešenie, ale určite lepšie, ako žiadne. Inak, ak to zosumarizujem, most Moravský Svätý Ján je hotový, pontón pôjde do Gajár. Verím, že sa postaví most Záhorská Ves a kompa by mohla ísť do Vysokej pri Morave, alebo Malých Levárov. Takže prepojenia s Rakúskom cez Moravu by nohli byť dobre vyriešené. Ale nechcem to zakríknuť...
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 18:25

Branco napísal:Alex,

kompa nie je ideálne riešenie, ale určite lepšie, ako žiadne. Inak, ak to zosumarizujem, most Moravský Svätý Ján je hotový, pontón pôjde do Gajár. Verím, že sa postaví most Záhorská Ves a kompa by mohla ísť do Vysokej pri Morave, alebo Malých Levárov. Takže prepojenia s Rakúskom cez Moravu by nohli byť dobre vyriešené. Ale nechcem to zakríknuť...


Branco,

môže to tak byť, ale toto všetko s výnimkou toho Moravského Sv. Jána a v budúcnosti Záhorskej Vsi bude len regionálny význam, ale skutočný význam budú až 2 diaľnice, ktoré spoja Rakúsko so SR. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Branco » 18. Júl 2005 18:46

Alexander Velky napísal:Branco,

môže to tak byť, ale toto všetko s výnimkou toho Moravského Sv. Jána a v budúcnosti Záhorskej Vsi bude len regionálny význam, ale skutočný význam budú až 2 diaľnice, ktoré spoja Rakúsko so SR. :lol:


Most pri Záhorskej by pri trocha dobrej vôli mohol spĺňať aj tranzitnú funkciu. Inak súhlasím.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 18:51

Branco napísal:Most pri Záhorskej by pri trocha dobrej vôli mohol spĺňať aj tranzitnú funkciu. Inak súhlasím.


Ak sa pozrieš na mapu, tak len z oblasti Malaciek, pretože na dlhší tranzit sa snaží každý dopravca vybrať si diaľnicu, aj keď je to obchádzka takmer vždy na 100% oproti pôvodnej trase.

Naviac, ja som jasne napísal, že Záhorská Ves+Moravský Sv. Ján budú mať aj nadregionálny význam, postupne. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Branco » 18. Júl 2005 19:08

Alex,

len informačná otázka, akú nosnosť má most Moravský Svätý Ján? Môžu po ňom ísť aj kamióny?
Inak v oblasti Malaciek je Eurovalley a cesta od Záhorskej Vsi má svoje pokračovanie na východ...
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 19:11

Branco napísal:Alex,

len informačná otázka, akú nosnosť má most Moravský Svätý Ján? Môžu po ňom ísť aj kamióny?
Inak v oblasti Malaciek je Eurovalley a cesta od Záhorskej Vsi má svoje pokračovanie na východ...


Zatiaľ nie, ten most nie je dokončený, ... až v septembri. :lol:

Branco, nechaj tie MA už tak. Ja som ich "uznal". :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 12:05

Branco napísal:Alex,
Inak v oblasti Malaciek je Eurovalley a cesta od Záhorskej Vsi má svoje pokračovanie na východ...


Most v Záhorskej Vsi bude užitočný, ale v rámci vzťahov bol veľmi potrebný most v Moravskom Sv. Jáne. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Branco » 28. Júl 2005 10:53

Aby sme neboliu predčasní optimisti: V Angerne bude v septembri referendum o výstavbe mosta :roll: :

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1123
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Dialniciar » 15. Sep 2005 21:07

Branco napísal:Aby sme neboliu predčasní optimisti: V Angerne bude v septembri referendum o výstavbe mosta :roll: :

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1123


Branco,

ale veď tak je to správne, aby občania rozhodli, čo chcú, nie len vláda. To je demokracia ako má byť. A osobne si myslím, že ten most chcieť budú. Oni môžu len získať. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Branco » 17. Sep 2005 20:18

Dy napísal:
Branco,

ale veď tak je to správne, aby občania rozhodli, čo chcú, nie len vláda. To je demokracia ako má byť. A osobne si myslím, že ten most chcieť budú. Oni môžu len získať. :wink:


Dy, máš úplnu pravdu, občania majú a musia mat právo rozhodnút. Hoci niekedy dobré úmysly, napríklad dolnorakúskej vlády možu stroskotat na jednoduchom konzervativizme najma starších ludí.
Tiez si myslim a drzim palce, aby sa obyvatelia Angernu vyjadrili pozitivne. :wink:
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Dialniciar » 22. Sep 2005 21:45

Branco napísal:Dy, máš úplnu pravdu, občania majú a musia mat právo rozhodnút. Hoci niekedy dobré úmysly, napríklad dolnorakúskej vlády možu stroskotat na jednoduchom konzervativizme najma starších ludí.
Tiez si myslim a drzim palce, aby sa obyvatelia Angernu vyjadrili pozitivne. :wink:


Tak určite že most Angern-Záhorská Ves bude strategický a spojí dôležité cestné komunikácie na oboch stranách. Posilní sa rozvoj v celej oblasti. Oproti tomu most v Moravskom Sv. Jáne je síce na menej dôležitej cestnej komunikácii, ale je reálny, stojí, aj keď je len jednosmerný. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Branco » 18. Okt 2005 20:25

Branco napísal:Aby sme neboliu predčasní optimisti: V Angerne bude v septembri referendum o výstavbe mosta :roll: :

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1123


Rád by som prišiel s novými informáciami o výsledku referenda v Angerne, zatiaľ však žiadne informácie o tom, či sa referendum konalo, resp. aký je jeho výsledok som nenašiel. Budem však túto tému naďalej sledovať a v prípade, ak sa niečo nové dozviem (ak s tým, samozyrejme, nepríde niekto iný skôr), budem informovať.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Dialniciar » 03. Nov 2005 21:16

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1818

No tak to je super. Ja som len dosť dobre nepochopil to, že most bude pod vodou a že sa bude dvíhať:

1. Bude sa dať jeho stredná časť normálne spustiť pod vodu. To asi nie.

2. To isté ako v 1. prípade, ale bude sa dvíhať nahore. To už znie dobre, ale nemyslím si, že to bude nejako efektívne, čo sa ceny týka.

...

A ešte teda, tiež to nakoniec nebude most "bohvieakej" kvality, keď po ňom napr. TIR jazdiť nebudú môcť, lebo na to nebude postavený. :roll:

Ale v každom prípade bude most lepším prípadom ako dnešný stav, keď tam je kompa. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 04. Nov 2005 10:10

Ale zase ta kompa, to je kus romantiky v dnesnom svete, vie niekto este o dalsich na Slovensku?


Ja som si teraz spomenul, ze pri Strecne je jedna.
Naposledy upravil B; dňa 04. Nov 2005 10:42, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Andrej » 04. Nov 2005 10:36

B; napísal:Ale zase ta kompa, to je kus romantiky v dnesnom svete, vie niekto este o dalsich na Slovensku?


Dalsie kompy? Cez VD Gabcikovo pri Vojke, cez Vah pri obci Neded a tiez cez Vah niekde za Zilinou,(tusim obec Nezabudska Lucka). A mozno aj dalsie, ktore nepoznam :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod wazari » 04. Nov 2005 12:52

Dy napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1818

No tak to je super. Ja som len dosť dobre nepochopil to, že most bude pod vodou a že sa bude dvíhať:


v clanku je nad vodou, ci to uz ktosi opravil? :wink:
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Nevedko » 04. Nov 2005 14:31

Dy napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1818

No tak to je super. Ja som len dosť dobre nepochopil to, že most bude pod vodou a že sa bude dvíhať:

1. Bude sa dať jeho stredná časť normálne spustiť pod vodu. To asi nie.

2. To isté ako v 1. prípade, ale bude sa dvíhať nahore. To už znie dobre, ale nemyslím si, že to bude nejako efektívne, čo sa ceny týka.

...

A ešte teda, tiež to nakoniec nebude most "bohvieakej" kvality, keď po ňom napr. TIR jazdiť nebudú môcť, lebo na to nebude postavený. :roll:

Ale v každom prípade bude most lepším prípadom ako dnešný stav, keď tam je kompa. :lol:


Most bude samozrejme nad vodou, inak by to nebol most :-)

Pokial ide o cenovu "efektivitu", zdvihaci variant je zrejme lacnejsi a krajsi, ako dlhe predpolia, ktore by most musel mat, aby vystupal do prijatelnej vysky na zachovanie plavebneho gabaritu.

A prave ta vyklapacia konstrukcia spolu s cenovou efektivitou suvisia s obmedzenou nosnostou mosta. Cim vacsia nosnost vyklapacej konstrukcie, tym vacsia cena stavby. Nehovoriac o tom, ze miestni by urcite proti mostu pre tazke nakladne vozidla protestovali. Ved kto by chcel kolony kamionov pod oknami domu?
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2005 21:51

Nevedko napísal:Most bude samozrejme nad vodou, inak by to nebol most :-)

Pokial ide o cenovu "efektivitu", zdvihaci variant je zrejme lacnejsi a krajsi, ako dlhe predpolia, ktore by most musel mat, aby vystupal do prijatelnej vysky na zachovanie plavebneho gabaritu.

A prave ta vyklapacia konstrukcia spolu s cenovou efektivitou suvisia s obmedzenou nosnostou mosta. Cim vacsia nosnost vyklapacej konstrukcie, tym vacsia cena stavby. Nehovoriac o tom, ze miestni by urcite proti mostu pre tazke nakladne vozidla protestovali. Ved kto by chcel kolony kamionov pod oknami domu?


A potom, že kto je tu Nevedko. Ja som v tom článku videl, že stredná časť mosta bude pod vodou - to je asi prepracovanosť. :roll: Ja už asi potrebujem odísť do dôchodku, vek už aj mám a zdravie už ma varuje "x" krát ... :? Potom by som mohol pokračovať rýchlejším tempom v tejto sekcii na tomto fóre, lebo kontaktov na informácie mám dosť. :)

Ja už som sa nad tým zamýšľal po technickej stránke a nemohol som na to dôjsť. :lol:

Ono zase záleží, ako sa bude dvíhať, akých rozmerov má byť atď. To sa musí všetko zvážiť. Ja predpokladám, že financovať ho bude predovšetkým EÚ, takže po tejto stránke problém nebude, pretože stačí dobrý projekt a na to už BA samospráva a Rakúsko dohliadne.

Kolóny kamiónov ... nedá mi ako odborníkovi (samochvála niekedy neuškodí :lol: ), treba vybudovať obchvaty a je to Ok. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 04. Nov 2005 22:27

Dy napísal:Kolóny kamiónov ... nedá mi ako odborníkovi (samochvála niekedy neuškodí :lol: ), treba vybudovať obchvaty a je to Ok. :lol:


V tomto ciastocne suhlasim, ak by sa vybudovalo kvalitne cestne spojenie MA - Angern (aj s obchvatmi), vyuzivalo by ho cele Zahorie. Teraz si budu musiet pockat na vybudovanie nulteho obchvatu BA.
A ako bolo pisane v tlaci, bolo by velmi dobre, ak by sa pri takmer kazdej obci Gajary, Vysoka pri Morave, Devinska Nova Ves,Male Levare)vybudoval skor ci neskor most do Rakuska. Tak, akoby neexistovali hranice. :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2005 22:40

Andrej napísal:V tomto ciastocne suhlasim, ak by sa vybudovalo kvalitne cestne spojenie MA - Angern (aj s obchvatmi), vyuzivalo by ho cele Zahorie. Teraz si budu musiet pockat na vybudovanie nulteho obchvatu BA.
A ako bolo pisane v tlaci, bolo by velmi dobre, ak by sa pri takmer kazdej obci Gajary, Vysoka pri Morave, Devinska Nova Ves,Male Levare)vybudoval skor ci neskor most do Rakuska. Tak, akoby neexistovali hranice. :P


Treba ujasniť, čo sa plánuje. Plánuje sa, že celá spádová oblasť Záhorie SE+SI+MA bude jazdiť "len" cez regionálne prepojenia cez Moravský Sv. Ján (čo už sa dá) a cez Záhorskú Ves. Ale len regionálna doprava a zásobovanie. Tranzit by mal smerovať skôr cez priechody (cestné, nie hraničné v budúcnosti) pri BA. Diaľničné a iné priechody, lebo tranzitu je to jedno a v ekologickej EÚ už úplne.

Ja osobne som toho názoru, že sa malo skôr v Záhorskej Vsi razantne zainvestovať ... ono sa aj bude oproti Mor. Sv. Jánu. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Branco » 19. Nov 2005 14:05

Andrej napísal:
Dy napísal:Kolóny kamiónov ... nedá mi ako odborníkovi (samochvála niekedy neuškodí :lol: ), treba vybudovať obchvaty a je to Ok. :lol:


V tomto ciastocne suhlasim, ak by sa vybudovalo kvalitne cestne spojenie MA - Angern (aj s obchvatmi), vyuzivalo by ho cele Zahorie. Teraz si budu musiet pockat na vybudovanie nulteho obchvatu BA.
A ako bolo pisane v tlaci, bolo by velmi dobre, ak by sa pri takmer kazdej obci Gajary, Vysoka pri Morave, Devinska Nova Ves,Male Levare)vybudoval skor ci neskor most do Rakuska. Tak, akoby neexistovali hranice. :P


Od MA k Angernu existuje len cesta druhej triedy, ktorá síce bola využívaná v minulosti, ale za 40 rokov komunizmu to bola len okrajová vidiecka komunikácia. Obchvat Suchohradu, Záhorskej Vsi a prípadné sprejazdnenie pre kamiónovú dopravu by mohlo nastať po roku 2010.

A v Malých Levároch existovali v dvadsiatych a tridsiatych rokoch dokonca dve kompy do Rakúska.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Dialniciar » 21. Nov 2005 22:57

Branco,

chcem sa ťa spýtať, odkiaľ to čerpáš takéto informácie? :arrow:

Branco napísal:Obchvat Suchohradu, Záhorskej Vsi a prípadné sprejazdnenie pre kamiónovú dopravu by mohlo nastať po roku 2010.


To máš potvrdené? Lebo napríklad Záhorská Ves "bude rada", keď bude mať spojenie do r. 2010 s Rakúskom za pomoci mostu a sprejazdnenie jednoducho nebude možné, pretože most nebude vyhovovať kamiónom. To je fakt. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod expwy » 22. Nov 2005 09:45

Dy napísal:Branco,

chcem sa ťa spýtať, odkiaľ to čerpáš takéto informácie? :arrow:

Branco napísal:Obchvat Suchohradu, Záhorskej Vsi a prípadné sprejazdnenie pre kamiónovú dopravu by mohlo nastať po roku 2010.


To máš potvrdené? Lebo napríklad Záhorská Ves "bude rada", keď bude mať spojenie do r. 2010 s Rakúskom za pomoci mostu a sprejazdnenie jednoducho nebude možné, pretože most nebude vyhovovať kamiónom. To je fakt. :lol:


A okrem iného rakúska obec Angern by určite nesúhlasila s prejazdom kamiónov cez ich obec. Kamiónovej doprave bude slúžiť hraničný priechod DNV - Marchegg na rýchlostnej ceste Marchfeld Schnellstrasse + Nultý okruh.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.