Oblasť Topoľčian a Partizánskeho

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 25. Apr 2006 21:13

Caesar napísal:Ja byť vládou, tak obchvat TO už je celý vybudovaný, vrátane celej dopravy v ňom a je to vyriešené. Jednoducho, politikárčenie by neexistovalo, keby sa tu stavalo tak ako je potrebné a nie tak ako vždy vláda usúdi.


Lenže to by sa musel brať ohľad na všetkých konkurentov, ... keď Fico je z TO, tak odkiaľ je Mečiar, odkiaľ je Rusko, odkiaľ je Martináková, odkiaľ je Slota, odkiaľ je Ševc, ... :?:

Malo by sa stavať tak, ako je potrebné, lenže potrebných je dnes reálne min. 200 obchvatov a nestačil by na ne ani celý rozpočet MDPT a NDS a SSC za tie 4 posledné roky vládnutia.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 03. Máj 2006 18:39

Topoľčany - cesty, parkoviská - opravy, výstavba. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3645
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 30. Máj 2006 14:00

Na druhú etapu preložky na ceste I/64 Topoľčany odhaduje MDPT náklady v objeme 414,45 mil. Sk, pričom stavať by sa malo začať v septembri tohto roka. Ukončenie očakáva rezort v októbri 2009. V tomto roku by si mala stavba vyžiadať cez 7 mil. Sk, v budúcom roku 150 mil. Sk, o rok neskôr 200 mil. Sk a v roku 2009 by sa malo preinvestovať 57,3 mil. Sk. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3984
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 30. Máj 2006 14:32

Dy napísal:Na druhú etapu preložky na ceste I/64 Topoľčany odhaduje MDPT náklady v objeme 414,45 mil. Sk, pričom stavať by sa malo začať v septembri tohto roka. Ukončenie očakáva rezort v októbri 2009. V tomto roku by si mala stavba vyžiadať cez 7 mil. Sk, v budúcom roku 150 mil. Sk, o rok neskôr 200 mil. Sk a v roku 2009 by sa malo preinvestovať 57,3 mil. Sk. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3984


Kde sa bude tento obchvat za TO napajat na hlavnu cestu? Bude to este pred krizovanim zel. trate? Inak tu by velmi pomohlo potiahnut tento obchvat az pred obec Chynorany.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Branco » 01. Jún 2006 09:37

Andrej napísal:
Kde sa bude tento obchvat za TO napajat na hlavnu cestu? Bude to este pred krizovanim zel. trate? Inak tu by velmi pomohlo potiahnut tento obchvat az pred obec Chynorany.


Zase som použil vyhľadávanie a podľa materiálu http://www.telecom.gov.sk/pk/061238/vlastnymat.rtf sa jedná o 3,65 km úsek, ktorý sa bude napájať pred Krušovcami, t.j. tesne za Topoľčanmi. Pokračovanie obchvatu na Krušovce a Rajčany by naozaj veľmi pomohlo. Som tiež zvedavý na vyústenie obchvatu, či bude riešené križovanie so železnicou pre Krušovcami a s cestou na Jacovce.

Krušovce a Rajčany ostávajú stále problémovými.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Dialniciar » 17. Jún 2006 19:38

Obchvat za Topoľčanmi bude hotový už koncom mesiaca. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4149

Stavbu s nákladom 46 miliónov korún realizuje firma Cesty Nitra, a. s.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 17. Jún 2006 23:01

Dy napísal:Obchvat za Topoľčanmi bude hotový už koncom mesiaca. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4149

Stavbu s nákladom 46 miliónov korún realizuje firma Cesty Nitra, a. s.


:o ak som spravne pochopil, jedna sa o vyssie zmienovany 3,65 km usek, potom je to skvela informacia :) . Aj ked, doteraz som si tam nevsimol ziadnu aktivitu v okoli, ale dlhsie som tam nebol. Dufam, ze sa netesim zbytocne.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 28. Jún 2006 18:02

Andrej napísal: :o ak som spravne pochopil, jedna sa o vyssie zmienovany 3,65 km usek, potom je to skvela informacia :) . Aj ked, doteraz som si tam nevsimol ziadnu aktivitu v okoli, ale dlhsie som tam nebol. Dufam, ze sa netesim zbytocne.


Nie, nemusíš sa obávať, Topoľčany sa dočkajú obchvatu. Je to priorita aj SSC podľa mojich správ. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 28. Jún 2006 22:43

Dy napísal:
Andrej napísal: :o ak som spravne pochopil, jedna sa o vyssie zmienovany 3,65 km usek, potom je to skvela informacia :) . Aj ked, doteraz som si tam nevsimol ziadnu aktivitu v okoli, ale dlhsie som tam nebol. Dufam, ze sa netesim zbytocne.


Nie, nemusíš sa obávať, Topoľčany sa dočkajú obchvatu. Je to priorita aj SSC podľa mojich správ. :lol:


Uz sa neobavam, kedze buduci premier pochadza odtialto :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 29. Jún 2006 16:47

Andrej napísal:Uz sa neobavam, kedze buduci premier pochadza odtialto :roll:


No to je typická reakcia. Ale naopak, boj sa veľmi, lebo TO teraz zhltnú 100 mld. SKK na diaľnicu NR-TO-PD a na ďalšie dopravné riešenia (jedna trasa metra, električkové trate atď.) :twisted:

Hlavne, že čo porobil Prokopovič je úplne normálne, že ? Zmena cesty do Stropkova na cestu I. triedy. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 29. Jún 2006 22:46

Dy napísal:
Andrej napísal:Uz sa neobavam, kedze buduci premier pochadza odtialto :roll:


No to je typická reakcia. Ale naopak, boj sa veľmi, lebo TO teraz zhltnú 100 mld. SKK na diaľnicu NR-TO-PD a na ďalšie dopravné riešenia (jedna trasa metra, električkové trate atď.) :twisted:

Hlavne, že čo porobil Prokopovič je úplne normálne, že ? Zmena cesty do Stropkova na cestu I. triedy. :idea:


:shock: Preco na mna utocis? Ja nevidim nic zle v tom, ked bude premier lobovat za svoj region, ktory obchvat potrebuje, pokial to nebude prehnane.
To, ze za Prokopovica sa zmenilo oznacenie niektorych ciest II. triedy na cesty I. triedy by ani tak neprekazalo, keby sa tie cesty aj nejak technicky upravili.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 30. Jún 2006 15:59

Andrej napísal:
Dy napísal:
Andrej napísal:Uz sa neobavam, kedze buduci premier pochadza odtialto :roll:


No to je typická reakcia. Ale naopak, boj sa veľmi, lebo TO teraz zhltnú 100 mld. SKK na diaľnicu NR-TO-PD a na ďalšie dopravné riešenia (jedna trasa metra, električkové trate atď.) :twisted:

Hlavne, že čo porobil Prokopovič je úplne normálne, že ? Zmena cesty do Stropkova na cestu I. triedy. :idea:


:shock: Preco na mna utocis? Ja nevidim nic zle v tom, ked bude premier lobovat za svoj region, ktory obchvat potrebuje, pokial to nebude prehnane.
To, ze za Prokopovica sa zmenilo oznacenie niektorych ciest II. triedy na cesty I. triedy by ani tak neprekazalo, keby sa tie cesty aj nejak technicky upravili.


Dovolil som si reagovať tak ako som reagoval pre toho tvojho "smile" :roll: za tvojou vetou.

To malo aký význam :?: Akože Fico vyhral voľby, tak treba takého smile dávať v súvislostiach s TO a dopravou :?:

A tá tvoja posledná veta: Obráť postup a prídeš k mojemu tvrdeniu.

Označenie cesty II. trieda má svoj dôvod. Pokiaľ sa len zmení jej označenie bez patričných technických zmien, tak takéto označenie stráca svoj význam v praxi a cestná sieť má potom rôzne, nestanoviteľné, parametre. A zase obhahuješ Prokopoviča systémom 50% za neho. :idea:

Ja len dopĺňam, že ak chceš ďalej pokračovať k tejto téme, tak len cez IS, pretože to sem nepatrí. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 05. Sep 2006 18:29

Cez Hradište sa už jazdí po novej ceste. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4696

Išlo o cestu II. triedy, výrazne preťaženú a komplikácie tu boli aj s vodovodným potrubím, práce vykonal Strabag, a.s. a TN VÚC dal na opravu 5 mil. SKK, čo pokrylo 3/4 nákladov. Samotná cesta sa bude musieť ešte raz rozkopať (rozpadne sa aj sama), aby sa mohlo presunút 40 ročné vodovodné potrubie pod chodníky.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 06. Sep 2006 10:09

Nemozu to stare potrubie nechat pod cestou nedotknute a postavit nove pod chodnikom?
Bol by problem s domovymi pripojkami??
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 06. Sep 2006 10:59

B; napísal:Nemozu to stare potrubie nechat pod cestou nedotknute a postavit nove pod chodnikom?
Bol by problem s domovymi pripojkami??


Bol by veľký problém s prípojkami a okrem toho je nedoriešený priestor pod cestou, kde by staré potrubie zostalo.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 06. Sep 2006 11:03

To je nedorieseny priestor aj teraz, ked ponad ide cesta.
Myslis, ze by sa dalej rozpadavalo a tym zhorsilo podlozie pre cestu
a tym aj cestu samotnu?
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 06. Sep 2006 11:23

B; napísal:To je nedorieseny priestor aj teraz, ked ponad ide cesta.
Myslis, ze by sa dalej rozpadavalo a tym zhorsilo podlozie pre cestu
a tym aj cestu samotnu?


Ale aspoň sa opravil povrch a ešte pred tým sa opravili "defekty" na potrubí. To je tak, keď kanalizáciu ovládajú Kanalizácie/Vodárne a cestu samosprávny kraj a ani jedno už nie je priamo štát. Povrch/vozovka cesty sa musela opraviť, pretože by to skončilo presne tak ako píšeš.

Bolo potrebné opraviť defekty na potrubí, lebo boli priesaky, ktoré poškodzovali cestu a samozrejme, obyvateľom nešla voda. Priesak sa dá opraviť jedine rozkopaním cesty, aj to sa nie vždy podarí na 1. krát nájsť presné miesto a keď sa to stane niekoľko krát za rok, viac rokov po sebe, tak tá cesta musela byť v zlom stave. To sa nedá ani dobre opraviť a keď sa to opravuje vo veľkom a ešte je cesta aj poškodzovaná (priesak spôsobí poškodenie už opraveného úseku), tak naozaj sa musel povrch opraviť.

NR VÚC nechcel dať logicky financie, lebo chcel počkať na celkovú opravu cesty, až sa bude prekladať potrubie, ale na to zase nemajú Kanalizácie/Vodárne financie.

Takto sa odokryl koberec, opravili sa všetky deravé miesta, položil sa nový koberec a na dlhšiu dobu je situácia je vyriešená. :P

To je extra téma, že vodovody majú 40 rokov, ano, viac ako 60% celej vodovodnej siete má dnes 40 rokov a vtedy boli veľmi zlé materiály, viac keď tak tu: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2609 , daj otázky, budem odpovedať. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 20. Sep 2006 21:08

Pre túto oblasť je najdôležitejšie, že do Topoľčian smerujú noví investori, prípadne tí súčasní rozširujú výrobu a v meste sa dokončuje cestný obchvat.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

... moje informácie ...

Odoslaťod Dialniciar » 07. Dec 2006 14:51

Tak som čítal, že je veľké šťastie, že cestný obchvat TO sa začal stavať (v praxi ide o jeho dostavanie) ešte pred parlamentnými voľbami, lebo že teraz po voľbách by to bol lokálpatriotizmus.

V rámci Partizánskeho je cieľom v ďalších rokoch opraviť cesty II/579, II/511 a II/512.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: ... moje informácie ...

Odoslaťod Andrej » 07. Dec 2006 16:21

Dialniciar napísal:Tak som čítal, že je veľké šťastie, že cestný obchvat TO sa začal stavať (v praxi ide o jeho dostavanie) ešte pred parlamentnými voľbami, lebo že teraz po voľbách by to bol lokálpatriotizmus.


Ako to myslis? Ze by sa staval pompeznejsie?
Inak, vobec by som sa nenahneval, keby si tu Fico postavil nejaky "pomnik" v podobe nejakej novej cesty ako Prokopovic na R4. Tato oblast potrebuje nove obchvaty obci. Najlepsia by bola samozrejme RC NR-PD-MT :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: ... moje informácie ...

Odoslaťod Dialniciar » 08. Dec 2006 10:27

Andrej napísal:
Dialniciar napísal:Tak som čítal, že je veľké šťastie, že cestný obchvat TO sa začal stavať (v praxi ide o jeho dostavanie) ešte pred parlamentnými voľbami, lebo že teraz po voľbách by to bol lokálpatriotizmus.


Ako to myslis? Ze by sa staval pompeznejsie?


Nie. Myslené to je tak, že by sa vôbec staval.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 13. Dec 2006 10:23

Dočkajú sa pri priemyselnom parku kruhového objazdu? :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5660

Topoľčany, Krušovce
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 19. Dec 2006 14:34

Novy kruhac v Partizanskom -> http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5710
Vie mi niekto povedat, na ktorej krizovatke sa nachadza ten kruhac?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Milos » 19. Dec 2006 20:11

Andrej napísal:Novy kruhac v Partizanskom -> http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5710
Vie mi niekto povedat, na ktorej krizovatke sa nachadza ten kruhac?



Myslim, že pred Lidlom. Posledne v novembri, keď som tadiaľ išiel, bola situácia neúnosná, ale to hlavne "vďaka" nasledujúcej križovatke v smere na PD, oproti Bille, s tou by mali urýchlene niečo robiť
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Dialniciar » 28. Dec 2006 10:59

Milos napísal:
Andrej napísal:Novy kruhac v Partizanskom -> http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5710
Vie mi niekto povedat, na ktorej krizovatke sa nachadza ten kruhac?



Myslim, že pred Lidlom. Posledne v novembri, keď som tadiaľ išiel, bola situácia neúnosná, ale to hlavne "vďaka" nasledujúcej križovatke v smere na PD, oproti Bille, s tou by mali urýchlene niečo robiť


No čo, ako to tu vyzerá :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.