Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

všeobecná diskusia o diaľniciach a RK vo svete (okrem EÚ)

Moderátor: Moderátori

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod kraken » 02. Jún 2010 13:07

Slavomíre, já vím, že to není tak lehké - je asi možný, že jsem se nakazil propagandou z webu dopravni.net
Obrázok používateľa
kraken
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 375
Založený: 25. Aug 2008 13:14
Bydlisko: Czechoslovakia (CS)

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod Slavomir » 02. Jún 2010 21:01

Take clanky ako na tom webe som si precital ozaj mnohokrat, dokonca aj za sociku, tam obcas aj nadavali aki su ti kapiatlisti zli, nicia svet. Ale vazne? Ktore odvetvie moze zamestnat tolko ludi/ tazba, hute, strojarenstvo, elektrotechnika, stavbarina, veda, obchod, sluzby a hlavne to najziskovejsie! - rafinerie a tazba ropy? Doprava a v nej uplne najviac osobna. A kde idu zisky? A kde su tie firmy zdanene? Vazne, v tomto systeme to nie je mozne. A preto ani u nas to nemohlo dopadnut inak, rozhodujuce je mat-vlastnit odbytistia. Rusko sa tomu nemoze postavit proti, uvidime ako to zvladne Cina, tam sa bude lamat chlieb. Uznavam ze moja odpoved zrejme patri trocha na inu stranku, ale nejako sme to zacali.
Slavomir
Slavomir
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 18. Nov 2009 22:33
Bydlisko: Kosice

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod joe1024 » 09. Jún 2010 20:45

kraken napísal:Myslím, že by se v Moskvě měla upředňostňovat MHD a odradit lidi od toho, aby normálně jezdili auty.
Boli casy, ked som neveril, ze to clovek moze uprednostnit, ale po tom, co mam denne moznost cestovat MHD v Chicagu chapem, ze je to vyhodnejsia a pohodlnejsia forma.

Autobusy v spicke kazde 3-4 minuty, clovek si v pohode sadne.

Sofer nema problem otvorit dvere dobiehajucim ludom, aj ked sa uz pohol z nastupista a co je uplne neuveritelne, nevrieska po nich ako po hovadach, ale ich este aj pekne uvita, ako keby to naozaj boli ludia :-)

Logicky ziadne problemy s parkovanim.


Cena ? Trocha vyssia ako v KE, ale relativne samozrejme zanedbatelna :-)


Neviem preco, ale mam dojem, ze toto sa na SK - konkretne na vychode - PO/KE nepodari presadit ani o 50 rokov...
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod Dialniciar » 09. Jún 2010 20:55

Zase tu netreba snívať joe:

1. v USA je obrovská motorizácia - osobná doprava v železnici sa nevyužíva viac ako autá na diaľku
2. v mestách: stále sa stojí viac menej v kolónach, voľné sú pruhy (pre viac ako 1 človek v aute, pre viac ako 2 ľudia v aute, pre BUS pruhy).

To, čo si opísal, .... akože vy chcete tvrdiť že MHD v Moskve jazdí prázdne ?

Alebo v Bratislave ? Kam sa tí ľudia majú vlastne umiestniť a hlavne do čoho si to sadnú ? Jednak sú prostriedky MHD preplnené, jednak špinavé, jednak nebezpečné. A tak ľudia radšej idú autom.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod joe1024 » 09. Jún 2010 22:07

No ved to hovorim - MHD na SK nie je alternativa, clovek radsej parkuje v zapche :-)

Ad zapchy v Chi - podla toho, kde clovek byva konkretne, ak tam ma vlak/metro, tak tomu ziadne zapchy nehrozia.
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod Tomas PO » 11. Jún 2010 09:38

joe1024 napísal:
kraken napísal:Neviem preco, ale mam dojem, ze toto sa na SK - konkretne na vychode - PO/KE nepodari presadit ani o 50 rokov...

Presov ma najlepsiu MHD na Slovensku. Keby niet jej, davno cely Presov so svojimi uzkymi mestkymi cestami plny tranzitu vsetkych smerov skolabuje.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod kraken » 15. Jún 2010 17:16

Dialniciar napísal:Alebo v Bratislave ? Kam sa tí ľudia majú vlastne umiestniť a hlavne do čoho si to sadnú ? Jednak sú prostriedky MHD preplnené, jednak špinavé, jednak nebezpečné. A tak ľudia radšej idú autom.


Ale to není až zas tak hrozné, ne?
Obrázok používateľa
kraken
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 375
Založený: 25. Aug 2008 13:14
Bydlisko: Czechoslovakia (CS)

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jún 2010 18:30

kraken, ty zjavne ani netušíš o čom píšeš ... kedy a čím si cestoval naposledy v BA ?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod ANDi » 17. Dec 2013 12:32

Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod Kanky » 17. Dec 2013 16:18

bodaj by nemali rozpadnute cesty, ze?
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: D3 Žilina Strážov - Brodno

Odoslaťod plš » 17. Mar 2014 09:53

Dobišová aj s celou Skanskou sa pomaly môže na stavbu vy... kašľať. Stačí sa Skanske ponúknuť Putinovi na stavbu mosta cez Kerčský prieliv z pevniny na Kerčský poloostrov na Kryme. Za-Srážov-Za Brodno cez kopírku Minoltu, ale 3-4x projekt zväčšený - 6 km most. Slovenskí stavbári tam určite budú prednostne vystrčení, kvôli jazyku, a sa tam nestratia, ešte ich na rukách budú nosiť /ako dnes dnes zo slov. rozhlasu počujem, oslavujú na Kryme referendum, ohňostroj a vodka potokom, černý Barák z Bieleho baráku, ani Barroso z EÚ to nerozchodia/. A určite matka Skansky bude mať know-how na opatrenia proti morskej vode, veď drepia pri mori, pričom pozor! - nás učili že v Azovskom mori je slanosť oveľa vyššia ako v normálnom mori. No najväčší problém budú prúdy a nemám pojem o podloží...
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D3 Žilina Strážov - Brodno

Odoslaťod Jonathan » 17. Mar 2014 10:16

plš napísal:A určite matka Skansky bude mať know-how na opatrenia proti morskej vode, veď drepia pri mori, pričom pozor! - nás učili že v Azovskom mori je slanosť oveľa vyššia ako v normálnom mori.


Ja len k tomuto. Azovske more je takmer jazero s obrovskym pritokom Donu a preto je slanost iba tretinova oproti beznemu moru. Rovanko aj Cierne more (v povrchovych castiach) ma slanost nizsiu. Naopak stredozemne more ma slanost vyssiu, nakolko pritoky vsetkych riek a pritok cez Gibraltar nedokazu vyrovnat uroven odparovania a preto je slanost vyssia.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sea_of_Azov

Koniec geologickeho okienka
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: D3 Žilina Strážov - Brodno

Odoslaťod plš » 17. Mar 2014 11:11

Vďaka, Jonathan, takže je to ešte jednoduchšie. Keby si ešte napísal, či na spodku je skala alebo hrubé vrstvy sedimentov a nie hrubé vrstvy anglicky písaných dokumentov na Wiki, bol by som potešený. Lebo vekovo takým ako p. PP pr. NR SR , bola užitočnejšia nemčina u Fr. Posewitz ako vzdialená angličtina na pesničky pre muzikantov.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod ANDi » 14. Okt 2014 09:59

Azovske more priemerna hlbka 7-8 metrov, maximalna 14. Uzina Kerch (tam by mal byt ten most) maximalna hlbka 18 metrov. Ale o geologii sa na wiki nepise.
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod Jonathan » 16. Aug 2015 16:28

Rusi sa uz dali do prace. Ale zacali stavat trochu juznejsie v oblasti ostrova Tuzla. Celkova dlzka premostenia sa predlzila na 19 km, z toho dva mosty 6,1 a 1,4 km, zvysok terenne upravy 6,5 a 5 km.

aktualne fotky
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... stcount=57

vizualizacia.
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... stcount=10
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... stcount=25
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod Bager3 » 17. Aug 2015 06:16

Trochu sa mi zda ten most maly na to aby popod plavali lode? A Hodne hodne sa poponahlali.
Bager3
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 2
Založený: 16. Nov 2005 12:12

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod Kanky » 29. Okt 2015 13:35

od 15.11.2015 zacina v Rusku platit myto pre vozidla nad 12 ton
provider bude na 13 rokov Rostechinvest Transport Systems - koncesionar
rozsah spoplatnenych ciest je 50 774 km...mapa: http://platon.ru/en/about/service_centre/
ciastka za 1 km vychadza na 3,73 RUR (cca 0,054 EUR)
technologia zbierania dat bude satelitna + bodu monitorovacie pevne a mobilne mytne brany, cize ako na SK
moznost platenia bude but ticket z miesta A do miesta B podla km alebo OBU jednotka, ale iba PRE-PAY mode
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod Kanky » 16. Nov 2015 15:04

Hned po prvom dni od spustenia boli zmenene sadzby myta v RU:
Mýtná sazba byla snížena v návaznosti na časové období:
15. 11. 2015 - 29. 02. 2016 : 1,53 rub/km
01. 03. 2016 - 31. 12. 2018 : 3,06 rub/km
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Europa - Rusko - Russia, výstavba mosta na Krym

Odoslaťod KN.SK » 02. Sep 2016 12:51

https://www.youtube.com/watch?v=SXtTxK5 ... e=youtu.be : Крымский мост будет одним из крупнейших в России. Он будет состоять из двух параллельных мостов – автомобильного и железнодорожного. Протяженность трассы – 19 км. Мост начинается на Таманском полуострове, проходит по существующей 5-километровой косе и острову Тузла.
Krymský most bude jedným z najväčších v Rusku . Bude sa skladať z dvoch paralelných mostov - z cestného a zo železničného . Dĺžka trasy prepojenia je 19 km . Most začína na polostrove Tamaň, precháza po 5 kilometrovej kose a ostrovom Tuzla. Tu vidieť výstavbu mosta, predovšetkým od mesta Tamaň (Тамань): https://www.google.sk/maps/@45.2280512, ... a=!3m1!1e3

Ešte: https://www.youtube.com/watch?v=_2-0razpTOY a https://www.youtube.com/watch?v=SXtTxK5 ... e=youtu.be ; .......
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod Majkl » 24. Sep 2016 16:41

Trefne reportaze z relacie Autosalon na TV Prima.

Cesta z Moskvy do Petrohradu, ktora je jedna z najnebezpecnejsich :arrow: http://autosalon.iprima.cz/videa/jak-se-jezdi-v-rusku a http://autosalon.iprima.cz/videa/jak-se ... u-iii-cast
Zapchy v Moskve (nieco pre stazovatelov z okolia Ziliny) :D :arrow: http://autosalon.iprima.cz/videa/jak-se ... ku-ii-cast
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod eucitizen » 24. Sep 2016 19:32

No ja som zazil na MKAD stale zapchy. Raz sa nam podarilo urobit 60km za 2 hodiny. A to je RC co ma 5 pruhov v jednom smere.
Vo videe hovoril ze su 4 prudovky s priechodmi pre pesich. To je pravda ale medzi Moskvou a Petrohradom sa stavia plnohodnotna dialnica.
Ja som soferoval medzi Moskou a Kazan , cez 800km/h tak zazitok bol zaujmavy ale ani raz som nemal pocit ze je to tam nebespecne. Cela cesta nie je 4 prhova. Po Niznom Novgorode cesta bola 2+1 striedavo co dost pomahalo hlavne predbiehat kamionov. V Cuvaskej republiky bola vo vystavbe 4 pruhovka. Pesie prechody ich menili na nadchody.
Inac sa stavia vonkajsi okruh Moskvy a jeho cela dlizka bude cez 500km!
Ohladne nedodrzovania MPV pravda je taka ze je oficialna tolerancia 20 km/h nad MPV. Teda ked meste je 60tka moze sa ist 80. Nad uz pokutuju. Vsade su fixne radary, aj na specialny pruhy pre busov. Pokuty su miesne, Ak prekrocite tych tolerovanych 20 km/h tak pokuta je 500 rublov, 7 eur a nieco. Ale ked zaplatite do 30 dni tak platite len polovicu. Aj mne sa podarilo chytit jednu taku, ale to som musel nepostrehnut znacku zaciatok obce. :)
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod bodrik » 30. Sep 2016 00:27

Eucitizen, ten vonkajší okruh Moskvy sa stavia v akých parametroch? Diaľnica, alebo iná viacpruhová cesta? Koľko pruhov?
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod eucitizen » 30. Sep 2016 23:17

Podla toho co som sa docital okruh bude mat celkovu dlzku 530 km a bude mat od 4 do 8 pruhov celkovo. Maximalna povolena rychlost od 80km/h do 140 km/h.
Tu je mapa centralneho okruhu, rozdeleny na 5 usekov:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... uselang=ru

Pozor tie datumy nie su uz aktualne. Urcite je vo vystavbe usek cislo 1 a 2. Na useku cislo 3 nedavno vybrali firmu a onedlho sa zacne stavat.
Prve casti CKAD by mali byt otovrene v roku 2018.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod bodrik » 03. Okt 2016 18:30

Ambiciózny projekt.
Uvidíme ako si s tým ruská ekonomika s jej súčasnými problémami poradí.
Trochu ma udivuje že sa nič nerealizuje od Moskvy smerom na Ural a ďalej na Sibír. Oblasť južného Uralu a jeho blízkeho okolia z oboch strán je na ruské pomery pomerne husto obývaná.
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Re: Europa - Rusko, Bielorusko - Russia, Belarus

Odoslaťod eucitizen » 03. Okt 2016 22:37

Co som osobne videl, tak sa rozsirovala cesta M7 na 4 pruhy v Cuvazskej Republiky. Za Kazanom som bol tak 60 km vychodnie kde koncil 4 pruh na 2pruh, a tam sa vytvarali kolony.
Ambiciozny je, ale v roku 2018 budu tam majstrovstva sveta vo futbale tak sa vela tooh buduje. Dokoncuje sa cely novy okruh metor stanic v Moskve ako aj dalsie vazne projekty v mestach kde sa bude hrat sampionat, co je dokopy 9 miest.
Nedavno sa v moskve otvoril uz aj 4 letisko na vychode od mesta.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RK vo svete

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.