Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 19. Feb 2014 21:09

proste chyba koncepcnost. ved to pozname. polozi sa asfalt (1/18 Levoca a o pol roka to rozbiju a urobia MUK). ked nekomunikuje SSC a NDS, ako maju komunikovat uplne odlisne institucie ako vodarne a mesto..
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod mikeBoss » 25. Mar 2014 10:15

V Nitre pokračuje rekonštrukcia viacerých ulíc podľa balíka, ktorý schválilo mesto minulý rok. Bohužiaľ všetky cesty sa opravujú len akože kvôli voľbám. A tak po pár mesiacoch sa prejavuje "kvalita" - prepadnuté kanálové poklopy, hrbolatý povrch atď.

Robí sa Podzámska, Golianova, dokončená je Čajkovského. Foto v článku: http://www.nitralive.sk/vystavba/infras ... icna-ulica

V pláne je Staničná a Štúrova od Merkury Market po žel.priecestie. Zoznam ulíc aj s odpočtom už hotových: http://nitralive.sk/vystavba/infrastruk ... cyklotrasy
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod nitraks » 27. Mar 2014 19:58

začína sa oprava posledného tankodrómu na štúrovej
od mercury marketu po kolajnice
nitraks
návštevník
 
Príspevky: 39
Založený: 12. Apr 2012 21:44
Bydlisko: okolie Nitry

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod mikeBoss » 15. Apr 2014 16:03

Cez víkend SSC vymenili povrch vozovky na križovatke Mlyny + 2 jazdné pruhy popri nich - o kvalite pomlčím, ale už som si zvykol.

Čaká nás ešte oprava Staničnej ulice, ktorá je potrebná už roky, termín zatiaľ nevieme.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod mikeBoss » 25. Júl 2014 13:34

mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod devil » 04. Jan 2015 18:34

nazorny priklad prepojenia VUC - miestnej samospravy a miestnej dopravnej firmy ako je npr. aj turancar alias nevydanie licencie jancurovi na autobusove spojenie BA-NR-BB. a ked jancura protestuje tak ho este zazaluju.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod ecce » 05. Jan 2015 09:32

akurat nerozumiem, preco ho zaluje Dvonc, resp. co to ma s Dvoncom (primator), ked licencie vydava kraj (Belica)
ecce
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 660
Obrázky: 6
Založený: 10. Dec 2013 19:52

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod fh » 05. Jan 2015 10:39

Technický detail. Zrejme by na súde Jančura klientelizmus hravo dokázal, tak sa zrejme na radu právnikov žalobu nedával Belica. Na Slovensku je najväčšia mafia prepletenec politikov, podnikateľov a s nimi spriaznenými zložkami vnútra a súdov. Držím Jančurovi palce.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod aquila » 05. Jan 2015 10:46

kraj sa odvolaval na stanoviska mesta nitra, pricom toto nove stanovisko si prizakonne vyziadal freso .. od belicu .. a ten od dvonca .. cize ruka ruku myje ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 05. Jan 2015 21:17

nuz, SADky maju tazke obdobie. boj na dvoch frontoch - s vladou aj dravym sukromnikom.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod devil » 06. Jan 2015 08:41

nakolko trat 150 nie je dost rychla rychla a obchadza NR tak smer do BB je raj pre autobusove spojenia jazdia tadial rozne SAD alebo aj sukromne spol. SAD preziju na dotovanych linkach navyse da sa ist aj cez TT co sice vyrazne predlzuje cas na BA-NR ale zase obsluzi TT klientelu. takze toto je skor boj medzi jancurom a jestvujucimi sukromnymi prepravcami.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Čavo » 06. Jan 2015 09:03

Nemám podrobné informácie, len tie z médií, čo boli už aj tu zverejnené. Ale aj podľa mňa je to primárne boj medzi Jančurom a ostatnými, už zavedenými, prepravcami.

Neviem čo, presne, je obsahom licencie. Ak sú tam aj časy, v ktorých chcel zastavovať na stanici (či už v NR, alebo ostatných), tak tam mohol nastať problém. Predpokladám, že by si chcel zobrať najlukratívnejšie časy, ale v tých to už na stanici vyzerá dosť naplnené. Takže ťažko povedať.

Problém pre Nitrančanov je, že síce chodí veľa autobusov, ale v tých zaujímavých časoch, takých, ktoré by začínali v NR, nie je až tak veľa a tie ostatné už zväčša prídu do NR plné.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod mikeBoss » 19. Jan 2015 23:55

Uvidíme čo spraví tá nová linka Regiojetu - tipujem na plné obsadenie a nie len kvôli cene - cestovanie do BA autobusom je ráno oničom. Kto cestoval ten vie. Som rád, že začne premávať Regiojet - ja síce busom moc nejazdím, ale kedysi som jazdil, takže doprajem ľuďom.

Čo sa týka tých prepojení tak je to jasné: Belica - Dvonč - Turancar - Arriva - je za tým kšeft a nie tie trápne dôvody ako rekonštrukcia stanice a preplnená Štúrova ulica :-)

Btw autobusová stanica v rekonštrukcii od 31.1.2015

http://www.nitralive.sk/vystavba/infras ... nuara-2015
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod yombie » 21. Aug 2015 23:49

Dnes som prechádzal Nitrou.. vie mi niekto vysvetliť prečo je od KO Napervillská - Chrenovská - Dobšinského v smere na R1A premávka presmerovaná do vnútorného jazdého pruhu? Ušla mi asi pointa.. asfalt OK, zvodidlá na prípadnú výmenu len na krátučkom úseku, počet robotníkov 0 (slovom nula..) :?
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod mikeBoss » 03. Sep 2015 11:34

Tak sa pracuje v tejto krajine - na cestách znížená rýchlosť, kolóna áut, polícia meria 50tku a robotníci nikde :D
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod mikeBoss » 19. Sep 2015 12:22

V Nitre sa už pracuje v Priemyselnom parku Sever na príprave pozemku pre Jaguar Land Rover - vo výstavbe je komunikácia, ktorá povedie od ešte neotvoreného napojenia na R1A popri rieke popri závode.

Preložka I/64 zatiaľ nič.

Komplet fotoreport: http://www.nitralive.sk/vystavba/jaguar-land-rover/35919-pp-sever-nitra-jaguar-land-rover-aktualne-17-september-2015

Nová cesta, ktorá povedie popri závode

Obrázok
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod aquila » 10. Júl 2017 11:17

v suvislosti s clanokom o prerobeni MUK nitra zapad mi pri celkovej perspective chyba seriozna optimalizacia tahov co idu cez nitru ..

viewtopic.php?f=35&p=196538#p196538

32655

ked som sa pozeral na to ako sa robia cesty okolo jaguaru, tak ma az zarazilo, ze sa trosku neporozmyslalo
je to priam idealna prilezitost upratat v jednickacha privadzacoch okolo nitri a zaroven pri rozmyslani aj konecne niektore veci dat na spravnu mieru


nehovoriac o tom, ze na R1A je exitov nasekanych ako maku ..
aby sme boli koser, tak by sa to malo zmenit a R1A zrusit.

tak isto ako ficov pomnik R8, tiez zrusit bez nahrady..

ale ked nad tym tak rozmyslam, tak pri trosku rozmyslania by sa mohli jednicky a R1 pri nitra mohli trosku poprehadzovat a vlastne aj to napojenie pri lehote by potom bolo ozaj kosher, keby sa z tej cesty spravila jednicka

resp uplne idealne I/64 dat akoze prelozku co bude nova 4 prudovka poza jaguar, a napoji sa az za cakajovcami ..

to ze sa ide rozsirovat I/64 okolo drazoviec povazujem za chybu a minanie penazi ..
ta cesta by sa mala nechat tak resp urobit len jednoduchy obchvat cakajoviec a prehodit to pod kraj.
aj ked toto je zjavne skor pre nejakeho oligarchu miestneho, ktory tam chce stavat vo velkom domy ..

37488

zaroven oficialne zmenit trasovanie I/64 aby nezachadzala az pod zobor, ale len by krizovala terajsiu R1A a isla dalej cez velky kruhac ..

plus terajsia R1A a cast I/64 by bola oficialne po novom I/51, ktora by pokracovala dalej cez lehotu (aspon by stopla nadej, ze sa tam niekedy urobia obchvaty obci a bude tam lepsia udrza ako pod krajom) a by aj sa eliminoval oficialne problem s paralernou jednickou ..

vid nacrtok

37487
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vlados » 10. Júl 2017 22:22

podľa článku si niekto (smer u smeru) vybavil napojenie cesty III na RC. bude to srandovné výjazd z R1A a vjazd na R1, o roku budú požadovať dobudovanie aj ďalšie smery.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod plš » 24. Dec 2017 23:31

Niečo o cestách v priemyselnom parku pod Range Roverom https://www.asb.sk/inzinierske-stavby/d ... astruktury
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod mikeBoss » 30. Apr 2018 14:51

Foto + video: prejazd po novej logistickej ceste okolo závodu Jaguar Land Rover

http://www.nitralive.sk/vystavba/jaguar ... land-rover

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=25MZMtriekE
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 30. Apr 2018 21:26

miestni, ako hodnotite tuto cestnu stavbu?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod mikeBoss » 30. Apr 2018 21:46

Ja sledujem vystavbu ale prekvapilo ma to ze az takto to urobili. Idealna cesta smer Cakajovce takze sa netreba trepat cez Luzianky. Cesta je hlavne pre Jaguar. Ako obyvatel Nitry sa viac tesim na obchvat Drazoviec.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 30. Apr 2018 22:47

Zauali PHSky, nie je to ale 'prilis'? A zase aka doprava bude v okoli JLR? Bude stacit 1+1 s dlhymi plnymi ciarami, ked tam pojde vela TIR? Laicke otazky, nepoznam oblast. Realizator stavby Skanska?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Peterman » 01. Máj 2018 10:08

Prebehol som tieto informácie o nových prístupových cestách k priemyselnému parku JLR a obchvatoch, ale nejako som sa nedopatral ku komunikáciám pre nemotorovu dopravu o.i cyklistom. Pre takýto velky priemyselný park, ktorý je situovaný poblíž veľkého mesta a aj blízko dalších obcí som očakával vybudovanie samostatných cyklistických ciest, pre zamestnancov, su to primerane vzdialenosti na dochádzanie do prace na biku.. a sucasne pri tak velkej investícii aspoň trochu rozšíriť možnosti bezpečného presúvania sa nemotorovou dopravou a popepajat aj okolite obce s PP a Nitrou.

Ak myslia pre cyklistov len tu krajnicu (myslím ze cesty su kategórie 11,5m).. tak to je dost malo a nekoncepčne, v miestach križovatiek a odbočovacich pruhov krajnica uz nie je, takze vzniká množstvo kolíznych bodov, usekov; na cestách bude hlavne nákladná doprava - to je to nebezpečnejšie.

Mal som možnosť vidieť niekolko nových priemyselných parkov vo Francúzsku, Nemecku, Španielsku ... vsade riešili, resp. mali vyriešenú cyklistickú dopravu s napojením na najbližšie sídla a v prvom ohľade na bezpečnosť cyklistov.

Ak toto v projekte JLR nie je vyriešené, tak to je "ťažká chyba"

Ak vie niekto viac, nech dá info..... vďaka
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 502
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod aquila » 01. Máj 2018 11:52

bohuzial s takym niecim nikto, tym duplom statny planovacni nepocitaju.. cize nic tam urcite neni. je velka vynimka, ze s tym pocita sukromnik, typu bory v bratislave. ale skor ignoruju aj uzemne plany, typu J&T, ktori aj cielene likviduju uz existujuce cyklocesty.

plus silne pochybujem, ze nitra ma tam v uzemnom plane nejake cyklocesty ..

pritom tie investicie navyse pre cyklodopravu by boli mizerne, ale efekt najma v takychto oblastiach sialeny.. ale zaujem neni.. bohuzial.

fakt, pri takejto velkej investicii/parku som to videl len pri Bory aby tam bola aj ako tak seriozna cykloinfrastruktura, tam dokonca aj mimourovnove krizovanie cyklo a IAD..

o tom, ze celkovo je toto sialene premrhana prilezitost ako tam urobit kvalitnu infrastrukturu je dalsia vec. cele je to taky paskvil ze to az pekne neni..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.