Zelená vlna v Prešove bude na Levočskej do konca roka

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Zelená vlna v Prešove bude na Levočskej do konca roka

Odoslaťod svaco » 03. Dec 2015 10:05

Zelená vlna v Prešove bude na Levočskej do konca roka

Vydané dnes o 0:00 Autor: Anna Košuthová

Prešovská radnica deklarovala, že do konca roka minimálne na uzlovom ťahu cez Levočskú ulicu zabezpečí zelenú vlnu cez dátový prenos, teda vzduchom a nie cez kábel, ako sa pôvodne plánovalo. Z mestskej kasy na to bolo vyčlenených 95-tisíc eur, no časť zdrojov bude použitých na stavebné úpravy. Tie sa však uskutočnia až na budúci rok. Nastavenie signalizácie bude stáť takmer 24-tisíc eur.

PREŠOV. Hoci sa o zelenej vlne hovorilo už od jari, radnica vyhlásila súťaž až v októbri. Zaujímalo nás preto, či sa jej Prešovčania dočkajú do konca roka tak, ako znel verejný prísľub viceprimátora Prešova Štefana Kužmu (SDKÚ-DS).

Ako sme sa dozvedeli, verejná obchodná súťaž už bola vyhodnotená a skončil sa aj proces verejného obstarávania.

„S víťaznou firmou, čo je Dopravná signalizácia SW a.s. zo Serede už bola podpísaná zmluva. Konkrétne 2. novembra 2015, čím nadobudla právoplatnosť. Vysúťažená suma na realizáciu týchto prác predstavuje objem 23 990 eur s DPH,“ informoval Milan Grejták z tlačového oddelenia na prešovskej radnici.
Do Vianoc nastavia signalizáciu

Z podmienok zmluvy medzi mestom a víťaznou firmou vyplýva, že práce by mali trvať 8 týždňov od podpisu zmluvy a podľa kalendára to vyzerá tak, že by práce mali ukončiť tesne pred Vianocami.

Firma zo Serede teraz pracuje na tom, aby preprogramovala všetky radiče svetelnej signalizácie tak, aby navzájom komunikovali.

Popasovať sa budú musieť najmä s nastavením križovatky na Levočskej tak, aby signalizácia nepúšťala vozidlá do križovatky, keď ide vlak.

Nastavenie zelenej vlny sa bude týkať cesty I/68, presnejšie komunikácie na Levočskej od križovatky pri Lidli, na Levočskej-Obrancov mieru pri Kauflande, Na Okružnej-Levočskej, na Námestí mieru a na križovatke Vajanského-Duklianska.

Viceprimátor Štefan Kužma však varoval, že aj po spustení signalizácie bude ešte nejaký čas trvať, kým sa doladia a vychytajú prípadné chybičky.

Čítajte viac: http://presov.korzar.sme.sk/c/8091630/z ... z3tFMnqP8z
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 651
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Naspäť na 2015

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.