R2 Ruskovce - Pravotice

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod Yoggy52 » 13. Okt 2016 11:50

MVO napísal:Sorry za OT.
Preco len Cadca, Presov a Ruzomberok? Problemy su aj v Ocovej, Detve, Svite a pod. Takmer vsade sa upchavaju miestne komunikacie. Vsetky dialnice by mali byt zadarmo, pretoze kazda dialnica obchadza nejake mesto/obec.

skor som narazal na mesta, ktore takyto "obchvat", este nemaju a cakaju na neho, je pomerne jasne, ze nejlepsie by bolo ak by to bolo zadarmo, ako v polsku a len rozsirovat/upravovat jednicky
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod FANUSIK » 13. Okt 2016 19:24

ked tak clovek chodi krizom krazom po europe sleduje modernizaciu , rekonstrukciu ciest , budovanie obchvatov miest a obci vo velkom...Unas ___len vo velmi malom meritku..1-2 obchvaty za 3-4 roky..mozno menej...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod Sentilj » 13. Okt 2016 19:47

Ved prave ten rozdiel v PL, HU, coskoro (ak sa tak uz nestalo) nas predbehne aj BG, RO....
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod Yoggy52 » 14. Okt 2016 05:48

Netreba ani niekde daleko chodit, staci sa ist pozriet na malopolska, robia sa tam mohutne rekonstrukcie ci uz mostov, zeleznic... A u nas na slovensku je projekt storocia most cez dunaj v komarne :lol:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod medima » 15. Okt 2016 11:12

Tu je video:
https://www.youtube.com/watch?v=Iu2qy3RvWb8
V 6:35 tvrdia, že cesta funguje v obmedzenom režime užívania, kým sa neodstránia nedostatky. O aké nedostatky sa jedná a čo predstavuje to obmedzenie? Je tam znížená rýchlosť alebo čo?
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod tondiego » 15. Okt 2016 11:29

Neviem, co su to za nedostatky. Vcera som siel usekom prvykrat. Na docasnom napojeni v smere TN-PD je 50tka!!! Skoro som tam nabural na zmateneho vodica predomnou, ktory zjavne netusil ci ma ist rovno, alebo odbocit na Banovce. Mozno tam chyba smerova tabula.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod medima » 15. Okt 2016 11:36

Ok tak vďaka.. Čiže vyzerá to vlastne tak, že vypustili do éteru informáciu, ktorá ani nie je pravdivá. Obmedzenie žiadne a nedostatky tiež voľným okom nevidno. V podstate asi klamú verejnosť alebo zavádzajú. Kontaktujem TSK, Ministerstvo dopravy, Národnú diaľničnú a redaktorov z videoreportáže. Nech verejnosti objasnia, o aké nedostatky sa jedná a čo má byť akože na predmetnom úseku obmedzené, keď nikto nič nevidel, nepočul.
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod Maxx787 » 15. Okt 2016 11:37

nedorobky su mimo cesty, zazelenovanie, a odstranenie vplyvov stavby na mieste a polne komunikacie atd. ziadne obmedzenie v beznej premavke nie su :-)
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod peterle » 15. Okt 2016 14:57

Yoggy52 napísal:Netreba ani niekde daleko chodit, staci sa ist pozriet na malopolska, robia sa tam mohutne rekonstrukcie ci uz mostov, zeleznic... A u nas na slovensku je projekt storocia most cez dunaj v komarne :lol:


Vo Svidníku si myslíte, že ten most, je jediná dopravná stavba, alebo ako tomu rozumieť?
Stačí čítať toto fórum a je jasné že sa na Slovensku teraz bager nezastaví. Tak čo neustále vyplakávate? Nový mostík za hranicami vnímate, sedemkilomatrový tunel doma nie.
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod Yoggy52 » 15. Okt 2016 17:38

Neviem preco narazas na moje bydlisko uvedene v profile, len pre tvoju zaujimavost, byvam v BA, takze ti neviem povedat, co si vo Svidniku myslia...

Tu nejde o jeden most, ale o to, ze aj krajiny ktorym sme sa niekedy smialy, tak nas dobehli...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod devil » 15. Okt 2016 18:34

a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod smato » 16. Okt 2016 16:56

zdar,
dnes som siel obchvatom a videl som mrtveho zajaca na krajnici pred tým nedostavaným mostom. To nám to pekne začína tá prevádzka :(. pritom časť úseku je oplotená... a nejake prechody pre zverinu tam sú...
každopádne Starý Hrozenkov - Prievidza mi dnes trval cca 45 minut. Ale asi to bolo viac tým, že bola nedeľa.
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod FANUSIK » 17. Okt 2016 14:09

inac dnes som pisal na mapy cz aby aktualizovali nasu dialnicnu siet.R2 Ruskovce- Pravotice. :) :) .a meral som to ich vypoctom -usek ma dlzku takmer 10 km..presne 9900 metrov.. :wink: :wink:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod medima » 17. Okt 2016 14:16

Here Maps už aktualizované sú. Mapy.cz asi po tvojej urgencii budú ondelho no a najväčší šiti v tomto sú Google Maps. Tým to bude trvať týždne, ak nie mesiace. Už to predsa máme odskúšané :)
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod Yoggy52 » 17. Okt 2016 17:16

tak to aktualizuj... nevidim v tom ziaden problem...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod FANUSIK » 17. Okt 2016 17:34

bolo by fajn keby sa zazelenalo od D1 CHOCHOLNA smerom na PD...DO 10 ROKOV.. :) :)
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod Vlados » 17. Okt 2016 20:40

FANUSIK napísal:inac dnes som pisal na mapy cz aby aktualizovali nasu dialnicnu siet.R2 Ruskovce- Pravotice. :) :) .a meral som to ich vypoctom -usek ma dlzku takmer 10 km..presne 9900 metrov.. :wink: :wink:

už obkreslili OSM...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod VirKing » 03. Nov 2016 09:16

Často chodím ponad diaľnicu do BN a späť a nemôžem si pomôcť, ale všade 1000x opakované "odľahčenie dopravy" v reále veľmi nevidno. To si nikto nechce zložiť tie ružové okuliare a priznať že bez križovatky do TO ten obchvat až taký obrovský zmysel nemal, alebo čo? Jasné niečo stiahol, ale stačí sa ráno pozrieť na križovatku Pravotice - drvivá väčšina dopravy odbočuje do BN. No a tie sú stále plné. OK, korčuľovať sa na obchvate cez deň nedá (večer resp. v noci by to už ako-tak šlo), ale aby tam boli 2/3 premávky z mesta sa nedá povedať ani s dvoma ružovými okuliarmi, mne by sa dokonca 1/3 zdala ako prehnaný odhad :roll:
VirKing
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 03. Nov 2016 09:00

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod Yoggy52 » 03. Nov 2016 18:51

Tak neda sa vyhodnocovat hned, ale minimalne po roku, neprejavi sa to hned...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod flakst » 04. Nov 2016 09:35

VirKing tiež mám rovnaký pocit ako ty. Je ale pravda, že som sa nepostavil na križovatku v Bánovciach a nepočítal som koľko áut odbočuje na Topoľčany. Pri svojich pravidelných cestách som bol naposledy kvôli okolnostiam prinútený zastaviť sa v BN. No a zostal som prekvapený, že som mal opäť problém odbočiť na hlavnú cestu. Tá nebola vôbec prázdna. Uvidíme, či sa to o rok zmení, každopádne sa ukazuje ako nezmyselne sa dajú meniť projekty. Osobne si myslím, že križovatka sa bude raz dostavovať, keď sa konečne umúdria ľudia na ministerstve a začnú sa pozerať na veci nie iba cez lupu peňazí.
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod Jano1 » 05. Nov 2016 17:34

Yoggy52 napísal:Tak neda sa vyhodnocovat hned, ale minimalne po roku, neprejavi sa to hned...

Sa divim, ze do teba Devil uz neskocil, take nieco mi na spoplatnenom D1 DS-Turany zmietol zo stola.

VirKing napísal:Často chodím ponad diaľnicu do BN a späť a nemôžem si pomôcť, ale všade 1000x opakované "odľahčenie dopravy" v reále veľmi nevidno. To si nikto nechce zložiť tie ružové okuliare a priznať že bez križovatky do TO ten obchvat až taký obrovský zmysel nemal, alebo čo?

Ani nikto nemohol ocakavat, ze v BN bude prazdna cesta. z cca 8 tisic pri Pravoticiach, ked sa presunie na R2 aj 70%, tak to bude okolo 5,5 tisic na R2, ale v BN bolo 14 tisic v./24h, teda stale tam zostane 8-9 tisic.
Krizovatka sa nestavala, lebo niekedy v dalekej buducnosti sa bude stavat R8.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod michaelse » 06. Nov 2016 10:20

obchvat je v prvom rade nato aby tranzit sa nemotal krok sun krok cez mesto

ak je mesto regionalne centrum,obchody,zdravotnicke zariadenia atd atd,tak pri urovni v akej ludia vlastnia auta bude v meste stale plno,dokonca sa stava ze tu kapacitu ktoru uvolni obchvat zaplnia soferi ktory sa tym exponovanym usekom vyhybali

ono to potom vyzera ze obchvat mestu az tak nepomohol ale tak to nieje
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod FANUSIK » 06. Nov 2016 14:35

mate pravdu vsetci co pisete o tomto probleme :) , ono si ludia zvyknu chodit , co ide ako tranzit ale mne sa tiez na 1 krat nepodarilo smerom od TN odbocit na obchvat ..Clovek chyti chaos a nevie kde skor odbocit a to sa po tejto trase nachodim 6 krat a viac mesacne..Samozrejme nepostavena krizovatka od TOPLCIAN Z 2/592 na R2- JE UPLNA ABSENCIA ZDRAVEHO LUDSK ROZUMU...Hadam to po staznostiach casom rokmi dobuduju/ lebo R8 NEBUDE ani za 40 rokov/ ako Nutnost a vyhra zdraveho rozumu... :wink: :idea:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod devil » 06. Nov 2016 18:20

Sa divim, ze do teba Devil uz neskocil, take nieco mi na spoplatnenom D1 DS-Turany zmietol zo stola.


myslim ze oni nezahrnu do scitania nic ak pochybuju ze budu mat relevantne udaje....tak ako nezahrnuli v 2010 svinia-PO. R2 Ruskovce - Pravotice ma 2 pruhy, riesi problematicku zavadu. bolo by dobre dostat nejake info zo scitacov o inteznite a nie cakat do 2020. inac Jano1 podla mna aj zmysel spoplatnenia ds-turany je otazny....nie je to suvisla dialnica...ale zase su to 2x2 pruhy....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod tondiego » 08. Nov 2016 00:52

Obchvat BN je uz na prvy pohlad prazdny (mozno este viac nez obchvat ZH) a osobne si myslim, ze to nie je len otazka zvyku a chybajucej MUK s II/592. Uz pri leteckych zaberoch si mozno vsimnut, ze MUK Banovce a docasne napojenie, ktore sa robilo na poslednu chvilu, vyzera dost otrasne a posobi ako stavenisko. Chyba najma vyraznejsie vodorovne dopravne znacenie, pri najazde si nezainteresovany vodic najskor pomysli, ze znacky tu sice su, ale asi to este nie je otvorene. Rovnako najazd je mierne atypicky, kedy sa cesta na R2 zahyba vyraznejsie dolava a je zuzena do akehosi lievika, kdezto pokracovanie I/9 do Banoviec posobi dost siroko, ako prirodzene pokracovanie cesty a vlastne ako hlavna cesta a nie ako odbocka. Rovnako protismer sa napaja velmi blizko a posobi to dojmom, ze vodic si nie je uplne isty, ci neskoncil v protismere.

Na docasnom napojeni pri Pravoticiach je to omnoho lepsie a prehladnejsie.

Inak cesta je urobena kvalitne a jazdi sa po nej naozaj velmi pohodlne. Je to luxusne postaveny polprofil. Co vsak moze so sebou niest aj riziko, ze napriek mnozstvu dopravneho znacenia, tu nejaky "poliak", moze nadobudnut dojem, ze jazdi po plnom profile a nestastie bude na svete.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.