Dvorianky túžobne očakávajú diaľnicu a obchvat

Moderátor: Moderátori

Dvorianky túžobne očakávajú diaľnicu a obchvat

Odoslaťod aquila » 21. Dec 2016 09:47

Majú jednoducho smolu, chýba tu miesto na váženie kamiónov.

21. dec 2016 o 0:00 MAGDA HABUROVÁDVORIANKY. K praobyčajnému komfortu života v civilizovanom svete patria nesporne aj cesty. Už pred desiatkami rokov sme sa aj my, tu na krajnom východe Slovenska, tešili zo správy, že východ Slovenska so západom republiky (ešte Československej) bude raz spájať aj diaľnica. No a tešíme sa, dodnes.
Po diaľniciach dlho ani stopy a to, čomu úradníci hovoria cesta prvej triedy, je rovnako iba, takpovediac, atrapa. Nestačí totiž len na papieri prekvalifikovať cestu nižšej triedy na vyššiu a očakávať, že je problém vyriešený.
Ak sa o ňu príslušná inštitúcia stará iba nevyhnutne, tak zo „starej dámy dievka nikdy nebude...“
Podobný prípad je aj cesta I/79 od poľskej po maďarskú hranicu, ktorá vedie cez obce a mesta Svidníckeho, Vranovského a Trebišovského okresu, po ktorej premávajú kamióny od Baltu po Čierne more.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:
Dobrá správa pre Dvorianky: Minister stavbu povolil

Na hluk si nedokážu zvyknúť
Jednoducho na obťažujúci hluk si niektorí obyvatelia domov nedokážu zvyknúť, lebo pred ním niet úniku cez deň, ani v noci.
Príkladom je toho obec Dvorianky, kde kamióny brzdia iba pár metrov od spální a dvorov! Nikto nevie stopercentne dokázať, že sú ešte k tomu aj preťažené. Iba laicky tušia.
Ak sa totiž pri prejazde a brzdení kolosu chvejú okenice a trasú aj celé domy, je im jasné, že tam nie je všetko s kostolným poriadkom. Inak, ak je ľahký, vydáva iba hluk.
Pohľad na opravené časti, údajne prvotriednej cesty I/79, je viac ako učebnicový.
Iba pred niekoľkými mesiacmi položili na niektorých úsekoch nový koberec a dnes sú na ňom popri krajnici „koľajiny“. Odkiaľ sa tu nabrali, ak je všetko v poriadku. Veď, ak by bol povrch kvalitne urobený, mal by vydržať takmer neporušený aj niekoľko rokov.
Pokrývka cesty od obce Veľaty po štátnu hranicu s Maďarskom, ktorá už dlhšie nebola vymenená, sa nerovná, obrazne povedané, ani len ceste tretej triedy.


Čítajte viac: http://dolnyzemplin.korzar.sme.sk/c/204 ... chvat.html
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 493
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.